Skocz do zawartości
maSTHa212

Po Zmianie Dysku Laptop Nie Chce Sie Wlaczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Zamienilem dysk Hitachi K120 100GB na Seagate Momentus 5400.3 80GB i lapek sie nie wlacza. Nie reaguje na przycisk power, tak jakby w ogole nie byla zadnego zrodla zasilania. Po powrocie do dysku Hitachi wszystko dziala jak nalezy. O co moze chodzic?! Oba dyski sa na ATA, identyczne konektory, myslalem ze moze Momentus to SATA ale na pewno nie, sprawdzilem specjalnie bo juz paranoje zaczalem lapac. Ktokolwiek? Plomb gwarancyjnych nie bylo takze po prostu w poniedzialek pojde z tym do serwisu ale z ciekawosci chce wiedziec o co kaman. Czy to moze byc po prostu walniety dysk czy to na bank cos z laptopem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bardzo mam jak sprawdzic, w tym problem. Ale dziwi mnie ze w ogole nie wstaje, moglby sie przynajmniej wlaczyc i krzyknac ze jakis error. A tu nic. :(

 

PS.

Voy dzieki za glos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bardzo mam jak sprawdzic, w tym problem. Ale dziwi mnie ze w ogole nie wstaje, moglby sie przynajmniej wlaczyc i krzyknac ze jakis error. A tu nic. :(

 

PS.

Voy dzieki za glos ;)

 

Orika zaczarowala wszystkie asusy..

 

a dobrze jumperek jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie kupa. żeby chociaż odpalił to można dotknąć i posłuchać czy w ogóle jest zasilanie i czy ruszył i umarł :-|

jak jesteś zeschizowany to poszukaj kolegi z notebookiem i wal się podpiąć. nie pod kolegę B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poteoretyzuje teraz troche ;)

 

Sprawdz czy Lapek wstanie bez żadnego dysku ?

 

Wygląda na walnięty dysk, tylko pierwszy raz słysze o tym żeby wogóle się nie odpalił Lapek ?!?

asus wprowadził nowy system zabezpieczający przed jakimkolwiek uszkodzeniem notebooka przy wymianie pamięci lub dysku.

można założyć i patrzeć jak nie działa :)

 

 

P.S. BTW mastha... za czym ja w ogóle głosowałem???? bo nie chciało mi się czytać i wnikać... :D

Edytowane przez VoyTECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus wprowadził nowy system zabezpieczający przed jakimkolwiek uszkodzeniem notebooka przy wymianie pamięci lub dysku.

Nie o tym myślałem, ale może problem z tym że jest na jednej taśmie z DVD to bym sprawdził jako następne odpinając DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus wprowadził nowy system zabezpieczający przed jakimkolwiek uszkodzeniem notebooka przy wymianie pamięci lub dysku.

można założyć i patrzeć jak nie działa :)

P.S. BTW mastha... za czym ja w ogóle głosowałem???? bo nie chciało mi się czytać i wnikać... :D

Powaznie mowisz z tym Asusem czy taka wkreta? Na czym to polega?? A glosowales bo tam maja taki bajer ze co miesiac wybieraja forumowego MVP no i w tym miesiacu sie zalapalem na nominacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdzilem, bez dysku wstal bez problemu. Czyli teraz kwestia : czy dysk byl walniety od nowosci czy po prostu konkretny model laptopa gryzie sie z dyskiem? Nie wiem szczerze mowiac co o tym myslec. W BIOSie zadnych hasel i innych blokad nie bylo, ja sam tez nie zakladalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba żebyś jeszcze sprawdził na innym laptopie, ew. szufladzie czy dysk odpala. jak tak, to masz pecha. jak nie - też masz pecha bo dysk padnięty :)

Na biednego nie trafiło - to był żarcik ;)

 

A co z odłączeniem DVD i starcie tylko z dyskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na jednej to nie mam pojecia, sprawdze to ale jestem pewien ze bedzie podobnie, z Hitachi wstanie z Seagatem nie. A jeszcze takie pytanie bo moze ja czaruje i generalnie tworze jakies farmazony : P-ATA i Ultra ATA to to samo nie?? Roznica jest dopiero miedzy SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na jednej to nie mam pojecia, sprawdze to ale jestem pewien ze bedzie podobnie, z Hitachi wstanie z Seagatem nie. A jeszcze takie pytanie bo moze ja czaruje i generalnie tworze jakies farmazony : P-ATA i Ultra ATA to to samo nie?? Roznica jest dopiero miedzy SATA.

http://www.dyski.wirt.pl/inter1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak jest ale to chyba nie powinno powodowac ze laptop W OGOLE nie chce sie wlaczyc. Wyprobowalem wszyskich znanych sposobow, teraz nawet wsadzilem plytke z WinXP do drive, wylaczylem i zamienilem dyski. Nadal to samo : po prostu z tym Seagatem ma jakis zonk i nie chce za cholere sie nawet wlaczyc. Poddaje sie :( w poniedzialek zaniose to do serwisu niech oni sie z tym uzeraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...