Skocz do zawartości
k a m e r e k

Jakosc Matryc A Karty Graficzne ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiajaca jest polityka produxcentów laptopow - laduja suepr grafie i procek, a daja slabe matryce... albo tez inaczej - fajne matryce i grafa o innym przeznaczeniu- IBM T60p -

patrzcie na foty w tescie:

 

http://www.notebookreview.com/default.asp?...o+ThinkPad+T60p

 

matryca IPS, wiec obraz super i katy niebianskie.. ale ta cena...

 

to jest notebook i do lekkiego grania... ipewnie do inzynierskiej zabawy w cad...

 

zmienilem tytul , zeby sie jasniej wyrazic ;)

 

Czyli slabe matryce i super grafy i na odwrót...

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Troche mnie rozbawiles tym postem :lol:

Ale niestety nie jest to notek do grania ....

 

Moze sam zgadniesz do czego sluza notki kotre teraz wymienie :

 

Compaq N800W

HP NW8000 NW8240 NW8440 NW9440

Fujitsu-siemens Celsius H , H210 , H230 , H240

IBM TP T30p T40p T42p T43p T60p (Trafialy sie tez Axxp).

Dell - niestety w jego ofercie nigdy nie bylem biegly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kamerek ja nie mowie ze ta matryca nie jest dobra, ale czasami zastanawiam sie po kiego wala ktos robi zdjecia matryca pod katem 50 stopni w dodatku patrzac na nia od dolu?! Ja rozumiem ze to tylko po to zeby wykazac jakie dobre katy owa matryca ma ale z drugiej strony : co za debil uzywa laptopa patrzac na niego pod takim katem?! :blink: Poza tym ta karta ktora tam siedzi to demon predkosci nie jest jak widac po testach, to samo tyczy sie rozmiarow : 15" + ponad 3kg wagi. No i tak jak wspomnial baxxxio - troche inne jest przeznaczenie tych lapow. A za taki hajs jak krzycza sobie za tego IBM to bym wzial raczej Asus V6 - tez ma IPS, cena podobna ale za duzo lzejszy.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zwracam uwage, ze jednak niektore "gaming on the go" maja slabe matryce, a ten ibm nie jest szczesliwym przykladem - to fakt

 

CHodzilo mi o zobaczenie na ekranie tego co daje grafika... katy sa po czesci pochodną dobrej jakosc matrycy ;)

 

Ale znowuz, kto moze nazwac 17tki - on the go? ;) No i IBM to chyba mocne bestie są pod wzgledem wytrzymalosci? hmm?

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to po prostu nie jest gaming laptop tylko zwykly laptop biznesowy/CADowy/do grafiki a tam MUSI byc wypasiona matryca bo to podstawa pracy dla takiego grafika czy innego fachmana. Takich lapkow jest wiecej. Wiesz 17" tez jest on the go, to wszystko zalezy od osobistych preferencji. Ja tam z mojej maszynki jestem zadowolony, na razie najlepszy wynik wsrod 14" w 05, i najlepszy w 06 wsrod X1600 takze nie narzekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Era super stacji roboczej skonczyla sie dla mnie na modelu FSC CelsiusH z p3 ;)

 

To byla technologia ! Miala nawet odlaczana klawiarure na BT !!

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Az sie lezka w oku kreci wspominajac ta kosmiczna wtedy technologie.

Teraz juz takich cudow sie juz nie spotyka,nawet zadko producenci stosuja touchpady graficzne jak kiedys w Toshibie Satelitte 5100/5200 :(

Dołączona grafika

 

 

 

To byly czasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak beda sie prezntowac te matryce wsxga 1440*900, ktore to juz mialy sie pojaiwc w 2kw 06 , z katami 120/110 itp - bo , nie wiem czy w polsce juz sa lapki z nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niekwestionowanym liderem w jakosci matryc jest sony i jego produkty z rodzinki vaio. Szczegolnie teraz, gdy zaczynaja sie pojawiac lapki z podswietleniem ledowym zamiast swietlowek - matryca wezsza, lzejsza, rownomiernie podswietlona, poprostu same zalety (tylko cena :/)

Wydaje mi sie ze polityka firmy nie nastawia sie w kierunku wyprodukowania lapka stricte do gier, raczej przenosne centra rozrywki jako rozwiazania dla mas. Nie wkladaja najmocniejszych graf nie ze wzgledu na cene(bo to ich nie bardzo obchodzi), tylko ze wzgledu na ukierunkowanie produktow w strone raczej biznesowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy w lapkach LCDeki sa podłaczone przez złacze Dsub czy DVI czy moze jest jakies inne specjalne???

 

Moim zdaniem producenci montuja np mocna grafe i słabsza matryce dlatego ze ktos chce sobie pograc na lapku a nie zalezy mu na jakis super katach i niewiadomo jakich kolorach. Natomiast sa tacy ktorzy nigdy nie uzyja laptopa do gier a zalezy im na dobrej matrycy i ta sa własnie notebooki biznesowe.

 

 

@baxxxio skąd wytrzasnąłes takiego kompa??? Pracujesz dla amerykanskiego wojska czy jestes z przyszłosci????:)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baxxxio skąd wytrzasnąłes takiego kompa??? Pracujesz dla amerykanskiego wojska czy jestes z przyszłosci????

Chodzi ci o podpis ? :lol:

 

Jakbym napisal ze mam 45miesiecy notka ktory na baterii z wifi na pcmcia i BT na usb chodzi spokojnie 2h i do tego nic w nim nie peka to by mi nikt nie uwierzyl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o podpis ? :lol:

 

Jakbym napisal ze mam 45miesiecy notka ktory na baterii z wifi na pcmcia i BT na usb chodzi spokojnie 2h i do tego nic w nim nie peka to by mi nikt nie uwierzyl :lol:

Ja bym uwierzył gdybyś na innym forum nie napisał- Pamietnaj ze nowa bateria do spory wydatek,choc juz mozna znalesc nowe zamienniki za 200-300pln Np.moja baterie jakies 2 lata temu zespulem(kilka razy spadla mi z wysokosci,wkurzyla sie i przestala dzialac), za nowke placilem 650netto I dobrze sie sprawuje :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic oprócz tego że tutaj kolega pisze że laptop ma 45 mies i na baterii działa 2 godz. a na innym forum, że 2 lata temu kupił baterię i działa b.dobrze.Dlatego nie bardzo rozumiem czy bateria ma 45mies. czy 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic oprócz tego że tutaj kolega pisze że laptop ma 45 mies i na baterii działa 2 godz. a na innym forum, że 2 lata temu kupił baterię i działa b.dobrze.Dlatego nie bardzo rozumiem czy bateria ma 45mies. czy 2 lata.

 

abstraciach!ac od specyfikacji ;) ;) to FSC celsius to modele z matryca WUXGA 1920*1200 - to nawet lepsze niz IBM, 15,4 i 15 UXGA 1600*1200 i duzymi katami - chyba podobne do tego IBM T60p , a nawet lepsze...

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba szukasz dziury w calym bo nigdzie nie pisalem ze bateria ma 45miesiecy :lol: Bateria bedzie miala 2 lata 9 czerwca :D Chyba ze dla ciebie za mloda jeszcze na psucie sie ... wear level 0% ;)

 

EDIT:

 

Kamerek lepsze czy poprostu inne ? Nie kazdy lubi panorame tak jak nie kazdy lubie matryce typu glare ;)

H210/H230 mialy matryce 4:3 a H240 ma 16:10.

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym napisal ze mam 45miesiecy notka ktory na baterii z wifi na pcmcia i BT na usb chodzi spokojnie 2h i do tego nic w nim nie peka to by mi nikt nie uwierzyl :lol:

Owszem nigdzie nie napisałeś,że bateria ma 45 mies.tylko napisałeś że notek ma 45 mies .i chodzi na baterii 2godz.tylko forma w jakiej to napisałeś sugerowała że Twoja bateria jest w wieku laptopa.Inaczej byłoby bez sensu pisać ile działa na baterii. .Istnieje coś takiego jak podmiot domyślny.Po prostu jestem precyzyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...