Skocz do zawartości
Sir_emak

Palomino i FSB333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem dlaczego ale moj procek AMD Athlon 1800+ AGOGA nie chce chodzic na szynie 166Mhz. Mam odblkowany mnożnik. Nawet ustawienie 9*166Mhz=1494Mhz przy napieciu 1.85V nic nie daje. Dodam jeszcze ze DDR mam 333Mhz i to chyba nie sprawia problemu, a co do plyty glownej to soltek 75drv5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz (przy zmienionym dzielniku i fsb 166 proc po prostu MUSI pojsc na swoje default mhz przy tych ramach) oraz z powyzszych wypowiedzi wynika ze ta plyta to niezly szajs, nawet moj 1500+ idzie na 166, ewidentna wina plyty, imho jedyne rozwiazanie najnowszy bios, jesli juz masz najnowszy kolejne rozwiazanie to allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Nie do końca jest tak jak sądzicie - sam miałem ostatnio problem z Athlonem 1800+. Nie chciał ruszyć na 11,5*133 !!!!!! Działał tylko przy 11,5 * 100.... Ustawienie FSB nawet na 103 Mhz powodowało zwis... :-(

 

Po kilku eksperymentach (procesor przeżył :-)) okazało się że winny był wentylator - za słabo dociskał - wymieniłem zacisk na nowy i smiga że hej! Więc może spróbuj tą drogą .... POWODZENIA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciekaw jestem co soltek powie. Na stronie pisza ze ta plyta pracuje z szyna 166Mhz. Barton siedzi na 166Mhz ciekawe czy bedzie dzialal na tej plycie.

Pisza tak bo ta plyta pracuje na fsb166 :D Patrz na moj podpis :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec zaczne od poczatku.Kiedy wyszly pierwsze wersje DRV5 dzielnik 1/5 byl obslugiwany tylko na papierze.Plyty wyciagaly max 150-152MHz fsb.Teraz w sprzedazy sa tylko i wylacznie nowe modele DRV5 rozniace sie od starszej "skopanej" wersji plyty BRAKIEM coolera na chipsecie.Moj Soltek biega slicznie na fsb180 i nawert nie pierdnie ,tak mu tam dobrze.W obecnej wersji DRV5 potrafi kopactylek innym plytkom na KT333 takim jak MSI ,Gigabyte itd. (dla niedowiarkow zapraszam na www.nvidia.pl ) BTW zamiast walkowac stary temat ,nastepnym razem uzyj opcji SZUKAJ i znajdziesz wszystko co dotyczy problemow DRV5 i wysokich fsb.Napodsumowanie napisze tylko ze SOLTEK SL-75DRV5 to jest zajebista plyta i tyle,reszta na drzewo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm _Vip_ widze ze masz kosci Seitec'a... i poszly na fsb 180. Tez mam Seitec'i i chodza na 190 na najwyzszych timingach jakie SL-75 daje... cos sie u Seitec'a poprawilo widac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm _Vip_ widze ze masz kosci Seitec'a... i poszly na fsb 180. Tez mam Seitec'i i chodza na 190 na najwyzszych timingach jakie SL-75 daje... cos sie u Seitec'a  poprawilo widac...

pozazdroscilem Ci i teraz tez jade na 9.5x190 :) Pamiatki tez na MAX timingach :twisted: Chyba zaraz zapodam 9x200 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce puscic Antka na 11x166 a on nic, nawet nie wstaje :(. FSB 150 @1.80V to aktualne stabilne ustawienia, probowalem tez 158 ale juz robil freez'y pod winda, niezaleznie od napiecia (chyba wina zasilacza - 235W :(). Co o tym myslicie Panowie?

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u mnie na 9x200 winda sie uruchamia ale 3DMarka nie przechodzi... sprobowalem napiecie na pamiatkach dac na 2,7V ale to nic nie zmienilo... jutro sie pokrece w granicach 200 to zobacze ile da maksimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce puscic Antka na 11x166 a on nic, nawet nie wstaje :(. FSB 150 @1.80V to aktualne stabilne ustawienia, probowalem tez 158 ale juz robil freez'y pod winda, niezaleznie od napiecia (chyba wina zasilacza - 235W :(). Co o tym myslicie Panowie?

 

Pozdr...

Zasiłka jak nic do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u mnie na 9x200 winda sie uruchamia ale 3DMarka nie przechodzi... sprobowalem napiecie na pamiatkach dac na 2,7V ale to nic nie zmienilo... jutro sie pokrece w granicach 200 to zobacze ile da maksimum...

wlasnie zapodalem 9x200 - winda ruszyla ale w 3dmarku pokazuja sie dziwne paski :? Wydaje mi sieze to juz konstrukcja MoBo niewyrabia.Ale nic trzeba kombinowac dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe... ale co szkodzi sprawdzic? z drugiej manki to i tak niezle jak na pamieci cl2.5 ddr333 (teraz w koncu cl2 i ddr380)... zwrocily sie te pieniazki...

Ja juz sprawdzilem i niestety nic z tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Soltku DRV5-C chodzi na FSB 166.

Tylko czemu dzielnik mi sie nie zmienia??

Dzielnik sprawdzam w Sandrze 2002 i pokazuje caly czas 1/4 :(

Pomocy!

Bo samdra nie sprawdza tylko zgaduje. Wogóle się tym nie przejmuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki program mozesz mi polecic do sprawdzania taktowania PCI?

bosh......... sisoft sandra.........

SAMEMU MOZNA SOBIE OBLICZYĆ!!!

Jasne ze mozna, tylko skad wiedziec czy ci sie dzielnik zmienil czy nie i o to wlasnie chodzi, gdybys przeczytal dokladniej to dowiedzialbys sie ze chodzi o sprawdzenie taktowania PCI/AGP innym programem niz sandra bo po przekroczeniu FSB 166 dzielnik powinien sie zmienic, a wg sandry to nie nastapilo. Wiec na przyszlosc czytaj dokladnie i pomysl, a potem sie wypowiadaj. :?

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...