Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem Z Płytą Abit Is7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Przeszukałem cały post odnośnie płyty IS7 i IC7. Niestety nei znalazlem odpowiedzi na moj problem.

 

Mam obudowe Chieftec Medium, plytke Abit IS7 (wiatraczek zastapiony pasywnym chlodzeniem), Scythe Ninja + Fander, Scythe Kama Bay (z przodu) - ultracichy, Tagan 420W TG420-U02 - PFC (swiecacy na niebiesko) - ultracichy. 2 katody niebieskie i 2 wiatraczki cooler master (jeden w boku z szybą). Dysk Samsung wyciszony programem HUTIL. Wszystko jest na najnizszych obrotach ustawione, Fander tez. Cisza jest naprawde imponujaca. Ale z wnetrza obudowy dobiega dziwny a przy takiej ciszy naprawde denerwujacy dzwięk - piszczenie ?

Po odlaczeniu wszystkich wiatraczkow - czyli calosc pasywna (jedynie Tagan sie kreci) jestem przekonany ze dzwiek dobiega gdzies z plyty glownej. Okolice radiatora plyty, a Ninja. Piszczy dosyc glosno przy otwartej obudowie, strasznie mnie to denerwuje. Pisk ten jest ciagly gdy jestem w windowsie. Dzwiek ten jest tykajacy z poziomu biosu. Brat mowi ze to odliczanie i ze komp mi niedlugo wybuchnie :) A tak serio, no w biosie pyka, tyka. A w windowsie te piszczenie jest ciagle... plyta jest zepsuta czy co ??? bardzo prosze o pomoc! Moze da sie to jakos naprawic ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - odniesc do serwisu a jelsi nei jest na gwarnacji to cewki zalac jakims lakierem - najlepiej lakierem do paznokci

 

Dziekuje za zainteresowanie i szybka odpowiedz! Doczytalem gdzies ze najlepszy do tego silikon... czyli kupie silikon, mocze kazda cewke i czekam az wyschnie ? i to pomoze ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon może nie pomóc - kiedyś uszczelniałem cewki odchylania i trafopowielacz w telewizorze - zaczoł piszczeć po kilku godzinach. Polecam lakier.

 

pozdro

Edytowane przez olgierdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon może nie pomóc - kiedyś uszczelniałem cewki odchylania i trafopowielacz w telewizorze - zaczoł piszczeć po kilku godzinach. Polecam lakier.

 

pozdro

 

Zrobilem tak napisales... posmarowalem bardzo starannie i kilka warst kazda cewke (wypatrzylem na mojej plycie 4) lakierem do paznokci... wyschlo wszystko dokladnie... wlaczylem kompa... nadal ten sam pisk, wzialem palcami przytrzymalem te cewki, cos tam troszke ucichlo ale nadal sluchac... wszystko posmarowane lakier zachniety a to nadal tak samo piszczy... bez sensu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...