Skocz do zawartości
Black_war

Geode Nx2001

Rekomendowane odpowiedzi

otoz przegladam sobie allegro i co patrze ? sa do kupienia geode'y

 

przykladowa aukcja

http://allegro.pl/item106297143_geode_amd_...nowe_w_wa_.html

ma ktos takie na forum ? szukajka za duzo nie znalazla wiec nie krzyczcie odrazu :)

kurcze axp 2800+ w cenie 300zl :) ? fajnie i do tego bez coolera ciekawe czy sie podkrecaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz przegladam sobie allegro i co patrze ? sa do kupienia geode'y

 

przykladowa aukcja

http://allegro.pl/item106297143_geode_amd_...nowe_w_wa_.html

ma ktos takie na forum ? szukajka za duzo nie znalazla wiec nie krzyczcie odrazu :)

kurcze axp 2800+ w cenie 300zl :) ? fajnie i do tego bez coolera ciekawe czy sie podkrecaja ;)

Ta aukcja to niezły wał.

Piszą, że wymagają niskiego napięcia i są zgodne z XP-M

To w takim razie niby skąd u nich napięcie 1.65v :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez to zauwazylem, i caly czas meczy mnie jedno jak oni to zrobili ze to cos dziala bez chlodzenia i ma takie same takty a kosztuje duzo mniej od np. bartona 2800 ktory ma tylko 256kb l2 wiecej ;)

 

przeczytalem dokladniej aukcje i wg. nich nie wymaga "czynnego" chlodzenia czyli mniemam ze zadowala sie kawalkiem aluminium ze sterczacymi blaszkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj coś o nim jest:

http://forums.extremeoverclocking.com/show...ad.php?t=221114

the geode's are good cpu's for extremely low power consumption, but the fastest geode won't outperform a say athlon xp 1600. needless to say for gaming needs they're insufficient, for everything else that isn't heavy duty on CPU it's a nice little mobile cpu

Wygląda na to, że to raczej procek klasy VIA C3, Ezra itp. Ciągnie mało prądu, powinien się dobrze kręcić, ale raczej mało wydajny w np: grach, markach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy w porównaniu do Bartona XP 3200+ są na innej aukcji :

http://allegro.pl/item108036967_rewelacja_...1_2200mhz_.html .

Co o tym sądzić to trudno powiedzieć, bo na stromach AMD dla procków z serii NX info są tylko dla : NX 1250 (667MHz), NX 1500 (1GHz) i NX 1750 (1.4 GHz) ?

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości moje budzi kompatybilność z płytami głównymi do stacji roboczych, zwyczajnie nie ma gdzie zasięgnąć informacji na ten temat.

Może te info jest na stronach producenta, tam gdzie lista kompatybilnych procków? u mnie tak jest, ale mobo tego 2001 nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś co piszą w linku, który podałem ?? :

"Jak widać na testach procesor AMD Geode™ MOBILE NX2100+ jest minimalnie bardziej wydajny od procesora AMD Barton XP 3200+, a przy tym jego cena jest o wiele niższa!

Testy zostały przeprowadzone przez program SISoft Sandra w następującej konfiguracji komputerowej w ustawieniach optymalnych (bez jakichkolwiek ingerencji w mnożnik, napięcie rdzenia, magistralę):

 

1) Procesor AMD Geode™ MOBILE NX2100+ (AMD Barton XP 3200+)

2) Płyta Asus A7N8X-X

3) GF 5200 128MB

4) DDRAM 512/400

 

Zarówno w programie jak i w BIOSIE procesor AMD Geode™ MOBILE NX2100+ wykrywany jest jako: AMD Athlon XP 2800+ !!! "

Jak to nie lipa to wygląda na to że działają na "normalnej" płycie !

Pozdr. :D

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno tam byłem, a Ty masz chyba problem ze wzrokiem - tam nie ma ani słowa o NX2001 !!! - nie ma zresztą nigdzie w sieci i to jest właśnie zagadka ???

Pozdr. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno tam byłem, a Ty masz chyba problem ze wzrokiem - tam nie ma ani słowa o NX2001 !!! - nie ma zresztą nigdzie w sieci i to jest właśnie zagadka ???

Pozdr. :sad:

Wydaje mi się, ze to Ty masz problemy ze wzrokiem ... Tam jest wyraznie wyjasnione, że jest to normalny Thoroughbred, a co wiecej chciałbys sie jeszcze dowiedziec? I czemu NX2001 mialby byc niby inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest normalny czy nienormalny, bo tam o nim w ogóle nie piszą i o to mi głównie chodzi !!!

Czy to w/g Ciebie normalne, że procucent ani słowem nie wspommina o swoim produkcie ??? - nie jest to podejrzane ??

I skąd nagle wziął się w Polsce ?

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem go kupic zamiast mojego Durona 1400@2100, który strasznie się grzeje i wymaga dość wysokich obrotów wentylatora ;)

Jak myślicie, opłaca się ?

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona Geode zegar 2,2 GHz 166* 13,5. Temperatury 48-52 stopnie (Pentagram QVC-92 CU). Testowałem tylko Sandrą i faktycznie pobił Bartona 3200. Nie jestem specjalistą od benchmarków ale po przesiadce z Athlona Xp 1800+ widzę duże przyspieszenie w kodowaniu video, ripowaniu i obróbce strumieni Mpeg-2. Czytałem różne recenzje od gości że: wydajność jak Duron 750, grzeje się do 70 stopni i nie wiem co o tym myśleć. Przecież już dzięki samej szynie 166 i zegarowi musi być wydajniejszy. Wydaje mi się, że to po prostu porawiona architektura Thorougobred. U mnie ok, bez zwiech w użytkowaniu i grach. Pozdrawiam użytkowników Socket A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona Geode zegar 2,2 GHz 166* 13,5. Temperatury 48-52 stopnie (Pentagram QVC-92 CU). [...].

Ja na moim Athlonku XP 1700+ @ 10 x 200 na napięciu 1.65 mam przy temperaturze w pokoju koło 30*C max 48*C... Na chłodzonku od Arctic Coolinga za 30 zioko ... Ciekawi mnie czemu te procki siętak grzeją :unsure:

A jak z wydajnością w grach i kręceniem ?? Bo ciekawy jest ten Geode ... Może ja go nie kupie już ale jeśli ktoś by się przesiadał z jakiegośPalomino to nawet ciekawa konkurencja dla Bartona Mobile (o ile się to kręci :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim Athlonku XP 1700+ @ 10 x 200 na napięciu 1.65 mam przy temperaturze w pokoju koło 30*C max 48*C... Na chłodzonku od Arctic Coolinga za 30 zioko ... Ciekawi mnie czemu te procki siętak grzeją :unsure:

A jak z wydajnością w grach i kręceniem ?? Bo ciekawy jest ten Geode ... Może ja go nie kupie już ale jeśli ktoś by się przesiadał z jakiegośPalomino to nawet ciekawa konkurencja dla Bartona Mobile (o ile się to kręci :rolleyes: )

[/q

 

TO SPOKO, A JAK TERAZ Z WYDAJNOŚCIĄ U CIEBIE (JAKI TO RDZEŃ)? JA NIE GRAM W GRY 3D WIĘC NIC CI NIE POWIEM W TYM TEMACIE A W 2D TO REWELKA, ALE POPRZEDNI TEŻ LEKKO DAWAŁ RADĘ. MOGĘ TYLKO CIĘ ZAPEWNIĆ ŻE POMIĘDZY MOIM STARYM ATHLONEM XP 1800+ (THOROUGOBRED A) A OBECNYM GEODE JEST DUUUUŻA RÓŻNICA NA PLUS W WYDAJNOŚCI (OBRÓBKA VIDEO MPEG-2 ITP). TESTOWAŁEM GO JESZCZE TAKIM BENCHMARKIEM JAK MCSCPU I TAM MIAŁ WYNIK 3314-3455 PUNKTÓW. PODKRĘCANIEM ZAJMĘ SIĘ EWENTUALNIE PÓŹNIEJ JAK ZACZNIE BRAKOWAĆ MOCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leon688:

Moze bys tak wylaczyl tego CapsLocka?? Bo troche to jest denerwojace.

 

A wysokie temperatury?? Moze kwestia tego co sie dzieje teraz za oknem. Moj duron normalnie sie trzymal na poziomie 41-43 stopni, a teraz temperatura skoczyla do 47-50 stopni. Poza tym moze to kwestia montazu radiatora czy ilosci pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> leon688

Z wydajnością .. hmm... nie benchowałem proca... w sumie narazie wykorzystuje do giercowania i jakoś to się w najbliższym czasie nie zmieni... a za dużych wymagań nie mam bo w RPGi ciskam a one w większości kosmicznych wymagań nie mają (nie patrzeć na Obliviona :blink: ) ...

A rdzeń oczywiście Thorougobred B... Tyle że jak pisałem lata na FSB 200 synchro z pamiątkami (512MB Kingstona CL 2.5) ...

Jeszcze tyko grafike musze wymienić bo narazie na GF 4 MX 440 siedze :lol: ... w zamiarze kupna jakiś Radziu 9700...

Dla porównania można by sprawdzić w benchach tak na taktach 10x200 (mojemu na 11x200 brakuje napięcia na mobo - Epox 8RDA+ - proc ma uruszony rdzeń.. ale 10x200 na 1.65 V full stable :D )

Przypuszczam że Geode zrobi trochę więdcej punkcików... Ale ile to najlepiej sięprzekonać :wink:

Zrobie tego bencha MCSCPU i zapodam wyniczek ..

To do zobaczenia B-)

 

EDIT:

Już benchu MCSCPU - wynik w granicach 2700 pkt. czyli o ponad 600 pkt gorzej... jeszcze tylko jakby leon688 skręcił procka tak do 2000 MHz (najlepiej jakby puścił na 10x200) to byśmy mieli idealne porównanie w benchu MCSCPU... Ale już widać że to dobrze poprawiony Thorougobred B... Jeszcze tylko brak jakigoś testu w 3D... może ktoś podsunie pomysł porównania?

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Cviek:Odradzam ci 9700. Nie wiem co prawda ile kasy zamierzasz przeznaczyć ale radziłbym ci FX5900 albo 5900 ultra (najlepiej 5950) za fajną kasę kupisz kartę która zbije 6800 Gt a to już coś.

Jak znajde chwilę to spróbuję ustawić na 11*200 (na pewno mam odblokowany mnożnik)

 

Do YogiCK; Wczoraj mi padła klawiatura i tak wyszło. Dziś mam nową. Athlony zawsze miały wyższe temperatury od Duronów. Z pewnością również to co się dzieje na dworze nie jest bez znaczenia. Poza tym u mnie komp stoi dość ciasno zmieszcony w szafce i to też jest minusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Cviek:Odradzam ci 9700. Nie wiem co prawda ile kasy zamierzasz przeznaczyć ale radziłbym ci FX5900 albo 5900 ultra (najlepiej 5950) za fajną kasę kupisz kartę która zbije 6800 Gt a to już coś.

Jak znajde chwilę to spróbuję ustawić na 11*200 (na pewno mam odblokowany mnożnik)

 

Do YogiCK; Wczoraj mi padła klawiatura i tak wyszło. Dziś mam nową. Athlony zawsze miały wyższe temperatury od Duronów. Z pewnością również to co się dzieje na dworze nie jest bez znaczenia. Poza tym u mnie komp stoi dość ciasno zmieszcony w szafce i to też jest minusem

Lol? :blink:

To chyba jakaś prowokacja??? Skąd masz takie rewelacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

FX5900, FX5900 Ultra lepszy od 6800GT?? Dobreeee :lol: Adekwatne do Twojej wypowiedzi porównanie tych kart poproszę :wink: [/OT]

Sorry, oczywiście że miała być karta 6600GT. Moim zdaniem jedank stosunek cena+wydajność to bogiem jest 5900 (najlepiej ultra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, oczywiście że miała być karta 6600GT. Moim zdaniem jedank stosunek cena+wydajność to bogiem jest 5900 (najlepiej ultra)

Wiesz Twoje zdanie w tym momencie jest nam potrzebne tutaj jak rybie rower, bo ni to 6600GT nie "zbije" 6800GT - no chyba, że ceną, ni to bogiem jest jakiś goofniany FX...

 

Najlepiej poczytaj "troszkę" więcej i wtedy zapraszamy do doradzania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...