Skocz do zawartości
LZIggy

Biosy Epox 8RDA & 8RDA+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wyszly najnowsze oficjalne biosy  C31-17 do EPOX 8RDA, i do 

EPOX 8RDA+

dodano wyswietlanie pc-health podczas startu kompa, 

kreci sie tak samo na tym biosie co i na starszym 

pozdrawiam LZIggy

Wcale nie kręci się tak samo!

Na starym nie mogłem zapodać 230FSB, teraz mogę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam rev 1.1 :P

btw mi przy 215 nie che sie uruchomic, tzn jakies dziwne paski na gorze ekranu ( tego gdzie jeszcze jeszcze jest pc-health)

max to 210 dla mnie zeby plyta przeszla POST...radiator na chipsecie mam zmieniony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LZIggy widze ze mas 8RDA i ten bios 13117 z jaka jest data ja mam 12/16/2002 i skad wyczasnoles te pamieci SAMSUNGA tyle ich szukam z tymi numerami K4H56......C-TCB3 wszedzie ich szukam (ja mam z podobnym oznaczeniem ale na koncu zamiast C ma D i juz niejst taki swietny krece go tylko ze 133 na 148 oczywisice pracuej synchoronicznie do FSB) ale sa tylko w BARWKOMP SAMSUNGI niby te same co w tescie TWEAK-a ale juz opisuja je M368L3223DTL czy to te same czy juz jakies inne daj znac.I jaka masz najwyzsza temp na Chipsecie i jakiego radka uzylez do chlodzenia.Daj znac jak pracuej RAM czy pracuje synchornicznie (100% FSB) jak wyciagnoles FSB 200> Z procka przy jakim VCOR-ze.

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________

8RDA, ATHLON XP 2,0@2,2,SB AUDIGY,GF3 WINFAST Ti200 175@250 401@475,WD CAVIAR 60GB, MAXTOR 850MB,512Mb SAMSUNG 333MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LZIggy widze ze mas 8RDA i ten bios 13117 z jaka jest data ja mam 12/16/2002 i skad wyczasnoles te pamieci SAMSUNGA tyle ich szukam z tymi numerami K4H56......C-TCB3 wszedzie ich szukam (ja mam z podobnym oznaczeniem ale na koncu zamiast C ma D i juz niejst taki swietny krece go tylko ze 133 na 148 oczywisice pracuej synchoronicznie do FSB) ale sa tylko w BARWKOMP SAMSUNGI niby te same co w tescie TWEAK-a ale juz opisuja je M368L3223DTL czy to te same czy juz jakies inne daj znac.I jaka masz najwyzsza temp na Chipsecie i jakiego radka uzylez do chlodzenia.Daj znac jak pracuej RAM czy pracuje synchornicznie (100% FSB) jak wyciagnoles FSB 200> Z procka przy jakim VCOR-ze

witam

kostki mam tez z koncowka D ,tzn K4H280838D-TCB3 a sa firmy Buffalo , w polsce raczej nieznanej aczkolwiek troche o niej znazlem na necie(glownie po japonsku) i to raczej informacje ze dobrze kreca sie, wiec takze plytka PCB na ktorej sa kostki RAM ma takze dosc duze znaczenie.Kostki kupilem na allegro od goscia o nicku krostry, INFO o nim .

Pelne info o kostkach to,

na stickerze: Buffalo DD333-256/SD

PC-2700U-25330-B1 , na kostce : Samsung 238 K4H280838D-TCB3.

Radiator z mostka polnocnego poszedl szybko na mostek poludniowy ( po zdjeciu okazalo sie ze cieplo mial odprowadzac jakis 1cm x 1cm kawalek rozowego badziewa, dosc gumaistego :), a na mostku polnocnym dalem gesty 3 cm radiator chlodzony wentylem 60x60 na 7V.

Radiator na mostku polnocnym jest cieply ( niestety ogrzewa go troche wypadajace powietrze z radiatora procesora). Procesor jest chlodzony przez coolermaster hhc-001 skreconym do 4000 rpm, ( + 12 cm sunon z boku obudowy nawiew na procek). Ram pracuje oczywiscie synchronicznie z FSB ( inaczej niema sensu ), na timingach 6-3-3 , CL2.0,na 2,9 V

V-core procka to 1,8 V, hm a jak wyciagnalem 200 FSB?

wczytalem najnowszy bios ten co jest u gory topicu ;-)( jes nowszy niz 12/16/2002)

dalem mnoznik procka na jakis maly ,chyba 7,5

1.ustawilem FSB na 166 poszlo ( cl2 6-3-3)

2.180 poszlo ( cl2 6-3-3)

3.200 ( cl2 6-3-3)

4......max to 210 przy ( cl2 6-3-3)

co ciekawe jak dam 6-2-2 to plyta nie wstaje ....a ramu nie wygrzewalem jakos specjalnie, w drugi dzien to ustawilem wszystko i hula :-)

Tutaj masz troche obrazkow ;-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z dzisiaj:

 

Model: EP-8RDA+

BIOS: 8RDA3129.BIN (C000)

Fixed:

1.) Update ROMSIP & BPL (V2.84).

2.) Changed AGP Aperture Size default from 32MB to 64MB.

3.) Solved hang-up at post C1(h), when memory over clock.

4.) Added IDE DMA transfer function support.

 

Model: EP-8RDA

BIOS: 8RD13129.BIN (7C00)

Fixed:

1.) Update ROMSIP & BPL (V2.84).

2.) Changed AGP Aperture Size default from 32MB to 64MB.

3.) Solved hang-up at post C1(h), when memory over clock.

4.) Added IDE DMA transfer function support.

 

http://www.epox.org/bios/#biosimagefiles

 

Zapodalem tego pierwszego do mojego EPoX'a i jest stabilnie, tyle dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dopieor co wgrywalem bios z 17.01.03 a juz jest z 29.01.03 no niezle jak mialem starsza plytke to czekalem na bios chyba pare miesiecy a tu kilka dni i juz nastepny zobaczymy czy cos lepiej odnosnie OC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...