Skocz do zawartości
jauhis

Stary Laptop Do ~300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

A więc zastanawiam się nad kupnem starego laptopa za ~300 zł. Ma on głownie służyć do przegladania neta/gg/mp3 itp. No i własnie mam takie watpliwosci czy za taka kwote da sie cos sensownego kupic, zeby mozna bylo w miare komfortowo pracowac na takim lapku. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, allegro i inne gieldy wchodza w gre. Tak wiec prosze o rade co za ta cene kupic, i czy w ogole OPLACA sie pakowac w takie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sie nie oplaca. Za to kupisz w najlepszym wypadku cos na PII, do tego jakis maly dysk wiec pewnie nawet duzo mp3 nie wejdzie. Mialem kiedys IBM wlasnie z PII i powiem ci szczerze ze rewelacja to to nie byla. Poza tym tak leciwe sprzety maja totalnie zjechane baterie wiec o pracy bez zasilania raczej nie mysl. Tyle, ogolnie ja bym sobie darowal chyba ze na prawde musisz miec przenosny sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w chacie armade 1700 pII 266mhz i 96mb ramu, ma 10 lat i nawet ładnie działa :D

filmy chodzą pod dosem a laptopik służy do przegladania internetu w domu (podpięty pod usb adapter linksysa do wi-fi) i ładnie działa jak na ten wiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze oprogramowanie wymaga sporej mocy obliczeniowej procka... i tak np. głupiego skypa na laptopie za 300 zł nie odpalisz, no jak Ci sie juz ta sztuka uda to bedziesz miał 100% użycia proca a gdzie miejsce na inne oprogramowanie, zakładam że, za 300zł dostaniesz max. P200 o komfortowej pracy na takim Procku nie ma mowy, taka prawda, druga sprawa to max. rozdzielczość matryc w tak starych sprzętach przeważnie jest to 800x600 dzisiaj większość stron int. Jest optymalizowana pod 1024x768 uwierz mi że nie wygląda to ładnie na niskiej rozdzielczości, można powiedzieć że, jest nie czytelne, o zużytych bateriach już tu ktoś wspominał a kupowanie nowej po prostu się nie opłaca się bo to koszta w granicach 200zł, wypalone matryce też są bolączkami wiekowych sprzętów, no mają jedno zastosowanie, doskonale nadają się na linuxowe serwetki do dzielenia łącz int. Np. neostrady bo są ciche i charakteryzują się małym poborem mocy. Jednym słowem nie ma to sensu i lepiej za to 300zł sobie życie umilić poprzez zainwestowanie w piwko :P

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nie spodziewaj sie zbyt duzo po glosniczkach, o ile bedzie je mial ;)

oj zdziwiłbyś sie :) porównywałem głośniki z Toshiby Tecry 8000 do tych z laptopa w podpisie i grały IDENTYCZNIE i porownanie robilismy razem ze znajomym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe strony internetowe sa dosc wymagające, a gg swobodnie potrafi zająć 20 MB RAM... ja na takim sprzęcie postawiłem linuxa i działa ok, ale zdecydownie widać różnicę w jakości pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy P2 podziala Ci wszystko co wymieniles, oczywiscie pamieci zeby mial przynajmniej te 128MB no i oczywiscie matryce TFT a nie DSTN.Nie pchalbym sie w sprzet ponizej 366MHz,lepiej poczekac i dolozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...