Skocz do zawartości
TOM68

Maxtor Czy Seagate ?

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie dlatego ze dysk ma sluzyc ci przez conajmniej 2-3 lata choc zazwyczaj o wiele dluzej a na allegro czesto dyski posiadają tylko tzw gwarancje rozruchowa

 

no ale w sumie to twoj wybor

Zapomniałem dodać , że to ma byc dysk sporadycznie używany (system+pinnacle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać , że to ma byc dysk sporadycznie używany (system+pinnacle).

Czyli jednak uruchomiony. A to już fakt, dla którego nie polecam zakupu 'by Allegro'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no napisanie w aukcji ze dysk przelezal 2 ostatnie lata w szafie to nie zacheca:P a pozatym kto trzyma dysk o takiej pojemnosci w szafie?

 

a ten seagate niby nowy ale czemu nie ma gwarancji(przynajmniej nic w aukcji nie pisze) to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Mam podobnego seagate (końcowka u mnie to 16A) i spisuje sie świetnie już od chyba 4 lat. Jest wyśmienity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Maxtora

Witam.

 

Miałem Seagate, a mam Maxtora i Samsunga.

 

Seagate służył mi wiele lat. Parodia losu - kupiłem Seagate bo nie można było dostać Maxtora.

Przez parę lat zastanawiałem się, czy przypadkiem zbyt spontanicznie nie kupiłem Seagate...

Jednak ostatni zakup Maxtora mnie rozczarował:

pochodził 2 tygodnie, zaczeła siadać elektronika, dysk nie chciał startować przy starcie pudła, a czasami nieoczekiwanie zacinał się w trakcie pracy. Na szybko kupiłem dysk Samsunga o jakieś 100GB większy, zrobiłem klona z Maxtora na Samsunga, a badziewie wysłałem do serwisu.

Po jakimś czasie dostałem nowego Maxtora i... pochodził 2 tygodnie bez problemu.

Znowu mam problemy ze startem dysku. O tyle dobrze, że się nie zawiesza w trakcie pracy i mam...Samsunga :)

 

Już nigdy nie kupie Maxtora.

 

Wnioski nasuwają się same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kompletnie nie polecam zakupu dysku z Allegro. Kupiony pochodził miesiąc. Potem bady. Odesłałem. Uznali gwarancję. Zapłaciłem za niego coś koło 250zł, a odesłali mi 200zł. Dochodzenie się o resztę nie dało skutku i postanowiłem dać sobie spokój. Kupowałem go ponad rok temu. Jednak teraz też nie polecam zakupów dysków z Allegro. Poczta Polska powinna dostać zakaz przewożenia dysków twardych. Kurierzy też nie są lepsi... . Lepiej dołożyć te 30zł i kupić dysk blisko domu w jakimś małym sklepie komputerowym. Dyski są bardzo delikatne. Oszczędzi to nam nerwów.

 

A co do tematu to polecam Maxtora lub Samsunga. Segate'a w mniejszym stopniu, ale najgorszy nie jest.

 

P.S Ja swojego Maxtora 40GB mam od 1999 roku i chodzi bez najmniejszych problemów i cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Aco sądzicie o WD Caviar ?

Grzałki straszne, ja nadal polece seagate, ewentualnie samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wd tak jak napisał Grzechu_1990 to grzałka. Zdaża się je czasem kupić o wiele taniej niż dyski innej firmy, ale i tak nie opłaca się. Podałeś linka do Allegro. Jak już chcesz kupić dysk to zastanów się czy na pewno chcesz go mieć z Allegro. Ja dalej polacam Samsunga/Maxtora/albo ostatecznie tego Seagate'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caviar to Codegen wśród dysków.

Maxtora bym nie kupił bo za dużo złych opinii się nasłuchałem.

Niedawno Seagate kupił tą firmę i mam nadzieję że ją pogrzebie.

 

Od 2 miesięcy mam Seagate'a i mogę go tylko chwalić.

Poprzednie też były tej firmy i nigdy mnie nie zawiodły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Seagate'a, naprawde b.cichy

Odłączyłem wszystkie wiatraki, napędy i też go nie było słychać, taki cichy

Natomiast co do Maxtorów i WD, miałem kontkat z dyskami tych firm i są bardzo głośne (sam jestem nawet posiadaczem Maxtora 4K060H3, głośny że niewiem co)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtor - wlasnie siedze nad 160GB kumpla (DiamondMax Plus 9) i probuje odzyskac przynajmniej czesc danych. Padl po 2 latach i 2 miesiacach, 2 miesiace po wygasnieciu gwarancji. Jak go kupowal, to najpierw dostal DOA (zupelnie martwy), dopiero drugi byl ok (jednak za dlugo nie pochodzil). Za to jest (byl) calkiem cichy.

 

Polecam IBM/Hitachi -> mialem 5 sztuk (1x80 IBM i 1x160 PATA Hitachi, teraz 2x160 SATA Hitachi, 4,3GB Travelstar IBM), w firmie kilka 30GB IBM z pamietnej serii DeathStar :), 2x 80GB Hitachi i 0 problemow. Jedynie w starej 80 IBM'a lozysko swiszcze mocno :(

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Hitachi są bardzo ciche. Nawet samsungi nie są takie ciche. Ale czy hitachi sa na tyle niezawodne jak samsung??? sam nie wiem. Miałem okazje "spróbować usłyszeć" hitachi i robi wrazenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polece maxtora. mam 160-ke rok i nie sprawił mi do tej pory rzadnego problemu. temperatury niskie, BARDZO CICHY, nie wiem czemu maxtor nazbierał takie opinie ale według mnie jest to jedna z najlepszych firm. seagate tez nie jest zły, co prawda pierwszy seagate ktorego miałem padał po 2 latach ale drugi trzyma do dzisiaj, a jego jedyna wada to ze jest głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sie cieszyl takim 2lata 2miesiace. Czas pomyslec o backupie ;)

 

Zartuje. Ciezko porownywac dyski, szczegolnie bazujac na roznych modelach - moze byc jakis trefny (albo nawet tylko trefna partia) - i nie determinuje to w 100% zachowania innych modeli tego samego producenta. Generalnie jednak Maxtor jakis czas temu nie mial najlepszej opinii wsrod uzytkownikow. Seagate byl na pewno kiedys super, potem sie popsul troche, teraz za bardzo nie wiem. IBM mial wpadke z seria "DeathStar" (DTLA), ale tez nie wszystkie padaly. Rozne opinie kraza - najlepiej kupic cos z dluzsza gwarancja, co jest szybkie i w miare ciche. Jak sie bedzie mialo zepsuc, to sie i tak zepsuje :)

 

Starsze IBM'y maja tendencje do piszczacych lozysk (mam 4 dyski i 4 piszcza, to samo starsze 2.5" TravelStar - pelno tego na eBay).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologie troszke sie zmienily...

Seagate daje gwarancje na swoje dyski 5-cio letnia, dawniej mialy bardzo zla opinie.

Hitachi robi rowniez bardzo dobre dyski jak rowniez WD.

Samsung nie najgorsze, ale w Polsce bardzo chwalone (raczej srednio poza granicami)

No a Maxtor uwazany jest obecnie za totalna porazke, wiec bazowanie na opiniach sprzed paru lat uzytkowania chyba troszke nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zakladac nowego tematu.

 

Za pare dni kupuje dwa dyski sata II.

Zastanawiam sie nad seagate 320gb - do tej pory uzywalem dyskow pod ide wlasnie tej firmy i nigdy mnie nie zawiodly.

Moja druga opcja to dyski nieco mniejsze, bo 250gb samunga - wszyscy jak widze je polecaja.

 

widzialem na komputroniku samsungi 300gb - wie ktos jak sie sprawuja?

niestety tam gdzie robie zakupy - arest.pl - najwieksze samsungi to 250gb.

 

prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O seagate nie mogę nic powiedziec bo nigdy go nie miałem ale kupno maxtora zdecydowanie odradzam. Obecnie mam 160gb maxtora i działa ok, jest tylko jeden problem - świszcy,syczy i piszczy i naprawdę czeba mieć mocne nerwy by móc to znieść. Mam zamiar wkrótce wymienić go na jakiś inny - samsunga albo hitachi. Poprzednio też miałem maxtora 60 i padł mi po 2 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...