Skocz do zawartości
TOM68

Maxtor Czy Seagate ?

Rekomendowane odpowiedzi

1)Dysk SEAGATE 320 GB, 16 MB, SATA II, NCQ - ST3320620AS za 399zl

2)Dysk SEAGATE 300 GB, 16 MB, SATA II, NCQ - ST3300622AS za 430zl

 

patrzac na parametry znalazlem różniece w transferze wewnetrznym - niewielka: 320gb - 95 MB/s i 300gb - 108.4 MB/s; czasie rozpedzania: 320gb - 10sek i 300gb 11sek; poborze mocy: 320gb - 12.6 W (odczyt/zapis), 9.3 W (praca jałowa), 0.8 W (czuwanie), 0.8 W (uśpienie) i 300gb - 9.82 W (odczyt/zapis), 7.75 W (praca jałowa), 1.24 W (czuwanie), 1.24 W (uśpienie). (info www.arest.pl)

 

czy tak niewielkie roznice w parametrach maja az takie znaczenie przy cenie? trzeba tez zauwazyc ze tanszy jest dysk 320gb :/

 

dlaczego tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał MAxtora (choc teraz maxtor to nie to co kiedys) ale lepszy mi sie wydaje ze jest od Seageta. Maxtor ma dla mnie jeden minus.... cholernie sie grzeje;/ ale seagaty tez sie grzeją choc nie az tak

 

Nie polecam brac dysków z Allegro:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O seagate nie mogę nic powiedziec bo nigdy go nie miałem ale kupno maxtora zdecydowanie odradzam. Obecnie mam 160gb maxtora i działa ok, jest tylko jeden problem - świszcy,syczy i piszczy i naprawdę czeba mieć mocne nerwy by móc to znieść. Mam zamiar wkrótce wymienić go na jakiś inny - samsunga albo hitachi. Poprzednio też miałem maxtora 60 i padł mi po 2 latach.

Mój były Maxtor udawał głośnik systemowy, jak coś zapisywałem na nim to Piszczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...