Skocz do zawartości
hpx4000

Toshiba Tecra A4 Padła...

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu do jednej firmy kupiłem dwie identyczne Tecry A4 o konfiguracji: PM 750/1GB/80GB/WLAN/BT.

Wczoraj jedne z laptopów umarł, użytkownik normalnie zakończył pracę, wyłączy poprawnie system. Po godzinie chciał włączyć komputer a tu nic, zero odzewu. Komputer nie reaguje na przyciska Power, nie świecą się diody po podłączeniu zasilacza, jest całkowicie martwy. Zasilacz i bateria są sprawne (sprawdzane w drugim), z żadnych otworów wentylacyjnych nie czuć zapachu spalenizny.

W tym momencie już mało mnie interesuje czemu padł (wada produkcyjna, padła płyta?) leczy interesuje mnie sprawa gwarancji/rękojmi. Jak pójdzie na gwarancje to dwa tygodnie z głowy ale jest jeszcze coś takiego jak rękojmia. Pytanie brzmi, jak ze sklepu został kupiony komputer na fakturę to czy rękojmia obowiązuje? Czy zepsucie się sprzętu podpada pod rękojmie? Czy sprzedawca może odmówić przyjęcia zwrotu sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to możesz się powołać na jedno lub drugie (Twój wybór), ale nie możesz chyba zażądać zwrotu pieniędzy. Sprzedawca może zaproponować naprawę sprzętu, wymianę na nowy lub zwrot pieniędzy, ale chyba nie możesz niczego wymusić (raczej coś na zasadzie porozumienia stron).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje juz cos takiego jak renkojmia.Teraz mozna powolywac sie na podstawie szczegolnych warunkow sprzedarzy konsumenckiej.

Jednak jesli towar jest kupiony na firme(jak podejrzewam) to zostaje ci tylko gwarancja.

 

Sprzegladnij sobie to,napewno jest wiecej inf na necie ale nie mam czasu szukac...

http://www.bip.iap.pl/gfx/ndmazowiecki/fil...konsumentow.doc

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje Ci tylko gwarancja. Jeśli naprawdę zależy Ci na czasie to możesz sobie w AC Serwisie wykupić błyskawiczny tryb naprawy. Inaczej jakieś 10-14 dni roboczych.

To jest dobre rozwiązanie, wiesz może ile taka przyjemność kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje juz cos takiego jak renkojmia.Teraz mozna powolywac sie na podstawie szczegolnych warunkow sprzedarzy konsumenckiej.

Jednak jesli towar jest kupiony na firme(jak podejrzewam) to zostaje ci tylko gwarancja.

Jak renkojmia to napewno nie sitnieje ale rekojmia juz istneiej reguluje ja KC i obowiazuje w obrocie profesjonalnym czyli firma <=> firma a ustawa o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej i o zmainie Kodeksu Cywilnego to co innego wprowadzasz w blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...