Skocz do zawartości
BENITO

Powrót Do Korzeni, Czyli Wymiana Epoxa Na Shuttle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odkąd pamiętam zawsze lubiałem płyty tej firmy. Począwszy od kompów składanych na PII/celeronie Durniach i w końcu pierwszym AXP Palomino. Zawsze w moim kompie gościły płyty Shuttle'a.

 

W Wyniku tego, że miałem nieprzyjemne doświadczenia zarówno z Abitem jak i Epoxem dziś zakupiłem na allegro używaną mobo SHUTTLE AN35N Ultra KLIK do dalszych eksperymentów z mobilem 2500+. Cena 119zł nie jest zbyt wygórowana chociaż większość pewnie kupiła by za to Abita NF7.

 

Poza tym ma 2vcore w biosie mrrr, mosfety, na które łatwo dobrać chłodzonko i cewki z porządnego druta :lol2:

 

Porzucam Epoxa w sigu (pójdzie na allegro :D )

 

Na rozgrzewkę zarzucam linkiem:

KLIK

 

Ciąg dalszy nastąpi.....niebawem, jak mobo dojdzie.

 

See ya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkąd pamiętam zawsze lubiałem płyty tej firmy. Począwszy od kompów składanych na PII/celeronie Durniach i w końcu pierwszym AXP Palomino. Zawsze w moim kompie gościły płyty Shuttle'a.

 

W Wyniku tego, że miałem nieprzyjemne doświadczenia zarówno z Abitem jak i Epoxem dziś zakupiłem na allegro używaną mobo SHUTTLE AN35N Ultra KLIK do dalszych eksperymentów z mobilem 2500+. Cena 119zł nie jest zbyt wygórowana chociaż większość pewnie kupiła by za to Abita NF7.

 

Poza tym ma 2vcore w biosie mrrr, mosfety, na które łatwo dobrać chłodzonko i cewki z porządnego druta :lol2:

 

Porzucam Epoxa w sigu (pójdzie na allegro :D )

 

Na rozgrzewkę zarzucam linkiem:

KLIK

 

Ciąg dalszy nastąpi.....niebawem, jak mobo dojdzie.

 

See ya

No no ladne fsb, cos na miare infinity. ;]

Widze, ze jestes tradycjonalista, zamiast przesiadac sie na inna platforme to dusisz jeszcze poczciwego xp'ka. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu lubię dawać prockom 2V, a w przypadku nowszych jest to niewykonalne żeby procek wstał przy takim vcore na chłodzeniu wodą.

 

Poza tym moja mobo Shuttle AK37 GT2 czy jakoś tak miała vcore 2,4V w biosiku ustawiane i wytrzymywała skubana bez chłodzenia mosów (ale na dłużej nie próbowałem :twisted: )

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze K7 jeszcze całkiem nie zamarło :D Have a fun ;)

 

BENITO - Tesowałeś może NF-7 pod względem max v-core, bez chłodzenia mosów? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shuttle to dobra firma, u nas mało znana, bo zza oceanu. jakiś czas temu miałem jeszcze na sdramy, płyta była stabilna jak skała, nie do zajechania.

 

W stanach to bardzo popularna firma, np. podczas pokazu UT2k7 komp nie był zbudowany na asusie czy gb tylko na shuttlu więc o czymś to świadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem, NF7 wymaga chłodzenia mosów powyżej 2V obowiązkowo.

 

Od 1,95v wystarczą same radiatorki. Powyżej dawałem lekki nawiew, czyli wicherek 80mm @5V.

 

Edit:

 

Wpłaciłem kasę na mobo, pewno w przyszłym tygodniu będę kontynuował worklog.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....continue

Płyta doszła wczoraj.

Fajnie rozwiązano układ zasilania przenosząc go nieco w dół, niestety F2s zahacza o jeden kondensator i trzeba było podpiłować topa w jednym rogu. Cewki w porównaniu z ducikami nawiniętymi na Epoxie miażdżą. Dodatkowo płyta ma wbudowane mnóstwo zabezpieczeń:

 

standardowo CPU overheating (sygnalizuje to diodą umieszczoną na prawo od slotów dimm

 

AGP proof

włożenie karty AGP na napięcie 3,3v powoduje zapalenie się kolejnej diody i nie uruchomimy kompa

 

VDIMM (też standard) dopóki dioda nie zgaśnie nie majstrujmy przy pamięciach.

 

Po obejrzeniu mobo przystąpiłem do małego tuningu:

 

Dokleiłem radiatorki na mosfety zasilające proca i RAM

 

Dokleiłem radiator na SB

 

Anodyzowany na czarno radioator z NB pozbawiłem termogluta i przesmarowałem go ceramique. przy nawiewie z boku jednej skręconej 120-stki powinien starczyć.

 

Skleciłem kompa i WC z powrotem.

 

Dziś jak przyjdzie moja 6600GT z serwisu to zarzucę jej XC-80CU i potestujemy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że ktoś jeszcze próbuje wykrzesać coś z s. A ;)

Szkoda, że dopiero teraz się dowiaduje o tym, że jest tak tania i zarazem dobra płyta na ten socket, bo może uchroniło by mnie to przed wydatkami na abity;]

Czekam na dalsze (mam nadzieje, że ciekawe) relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ciąg dalszy

 

Dalej nie jest już tak różowo....

 

Zmieniłem biosa na najnowszy, mobo zalicza coldbooty przy 2500 Mhz na bartonie, przy 2470Mhz rock stable, wydaje mi się , że jednak trza dać nawiew na mosfety i NB, się zobaczy dzisiaj. Jeśli nie wyłączymy kompa to jest ROCK stable nawet powyżej 2500. CHyba NB ma za mało papu.

 

Gdyby ktoś miał dostęp do modów, modyfikacji biosów etc. na tę płytę (SHUTTLE AN35N ULTRA) to prosiłbym o podawanie linków w tym temacie.

NAjlepsze jest to, że przy 2vcore (max biosa) mosfety się tak nie grzeją jak np. na abicie.

 

keep burnin' :twisted: będę walczył dalej....

 

EDIT

 

Znalazłem mody na tę płytkę, chyba na zachodzie była bardzo popularna:

http://www.techpowerup.com/articles/overcl...ng/voltmods/103

 

Idę do elektronicznego po potki :twisted:

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ciąg dalszy

 

Dalej nie jest już tak różowo....

 

Zmieniłem biosa na najnowszy, mobo zalicza coldbooty przy 2500 Mhz na bartonie, przy 2470Mhz rock stable, wydaje mi się , że jednak trza dać nawiew na mosfety i NB, się zobaczy dzisiaj. Jeśli nie wyłączymy kompa to jest ROCK stable nawet powyżej 2500. CHyba NB ma za mało papu.

 

Gdyby ktoś miał dostęp do modów, modyfikacji biosów etc. na tę płytę (SHUTTLE AN35N ULTRA) to prosiłbym o podawanie linków w tym temacie.

NAjlepsze jest to, że przy 2vcore (max biosa) mosfety się tak nie grzeją jak np. na abicie.

 

keep burnin' :twisted: będę walczył dalej....

 

EDIT

 

Znalazłem mody na tę płytkę, chyba na zachodzie była bardzo popularna:

http://www.techpowerup.com/articles/overcl...ng/voltmods/103

 

Idę do elektronicznego po potki :twisted:

 

 

hehehe zaczyna sie ciekawie...

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO - ten sprzęt katujesz tak ot, czy może puścisz na tym jakieś SPI czy innego bencha? :> Weź załatw jakieś fajne memki i zobacz jakie FSB udźwignie to mobo :D (ofkoz jak vdd-moda zrobisz :twisted: )

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja wezmę dobre memki na tej wsi co mieszkam. I tak się cieszę, że że latają CL2 na fsb 200 1T

 

Trochu się wczoraj zdewastowałem na siłowni, jak ja lutownicę bedę trzymał :D

 

postrafiam wszystkich pielgszymów w tym topicu

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja nawet nie wiedziałem, że mosfety trzeba chłodzić obowiązkowo przy wyższych vcore. Aktualnie jadę na 1,95V bez żadnego chłodzenia mosfetów. W takim razie, to nie za dobrze? Nie mam radiatorków, gdyż jak dałem mobo na serwis z radiatorkami, to przyszła 6+pro zamiast 3+pro i już bez radiatorków. Jake byście polecali?

Będzie można je odklejić bez problemu? Bo coś nie jestem pewien, czy "naprawili" mi tą płytę, bo coś komp się zawiesza... Aczkolwiek 8h sp2004 smal ffts zrobił bez problemu, tylko trochę cewki piszczaly...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gadacie na Abity, a wg mnie to sa bardzo dobre plyty. AN7 ma zreszta niezle branie i jest ich bardzo malo :D Wykonanie b. dobre, przejrzyste rozmieszczenie elementow, OC i naprawde fajne bajerki.

Epoxy przynajmniej te pod soscketA mozna o kant [gluteus maximus] rozbic i tyle.

Pisze to z wlasnego doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gadacie na Abity, a wg mnie to sa bardzo dobre plyty. AN7 ma zreszta niezle branie i jest ich bardzo malo :D Wykonanie b. dobre, przejrzyste rozmieszczenie elementow, OC i naprawde fajne bajerki.

Epoxy przynajmniej te pod soscketA mozna o kant [gluteus maximus] rozbic i tyle.

Pisze to z wlasnego doswiadczenia.

To ja mam kompletnie inne odczucia....

 

AN7 na IDE 1 master podpiety dysk 160G Samsung na IDE2 Samsung 80 G i co doopa podczas włączania ta 160 wali głowicami .....

 

Inny efekt FSB 170 mhz memki kingstony 400 Mhz zostało podniesione napiecie do 2.7V i Abicik szaleje ... zatrzymuje sie na LOGO ABIT i nic wiecej nawet Clear C mos nie pomógł.. Wstawiam Twinmosy i Abit pozwala wejsc do biosu....

 

A i nie wspomne o problemach z startem zimnego kompa... A komp wogóle bez O/C u kumpla...

 

Tyle ode mnie... a na epoxa ja nie narzekam a ta płyta dawno temu powinna juz mi paść ,,, jakoś żyje...

 

benito a Schuttle to całkiem niezle mobo... zawsze dobrze wykonana przetwornica dla proca.. i w biosie to juz tez miodzio (miałem w rekach AK32 3fazy itp.... no niezła była)

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam kompletnie inne odczucia....

 

Inny efekt FSB 170 mhz memki kingstony 400 Mhz zostało podniesione napiecie do 2.7V i Abicik szaleje ... zatrzymuje sie na LOGO ABIT i nic wiecej nawet Clear C mos nie pomógł.. Wstawiam Twinmosy i Abit pozwala wejsc do biosu....

 

 

benito a Schuttle to całkiem niezle mobo... zawsze dobrze wykonana przetwornica dla proca.. i w biosie to juz tez miodzio (miałem w rekach AK32 3fazy itp.... no niezła była)

No coz kazdy chwali co innego. FSB 200 na moich zwyklych pamiatkach na 2,65V to standard wiec dziwi mnie to 170.

Mi padly 3 epoxy wiec zbyt dobrze ich nie wspominam.

Moze twoj kumpel mial ta pierwsza wersje AN7??

 

Pozatym kazda plyta troche inaczej wspolpracuje z pamieciami roznych firm, a twoj kumpel niech biosow innych sprobuje bo do an7 jest ich mnostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy nie miałem zaufania do tej firmy, ale po tym co tu przeczytałem chyba zmienie zdanie :razz:

Benito ciśnij dalej, życze sukcesów :)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ja też mam mały powrót do korzeni, czyt. Asus A7N8X-VM (miałem kiedyś Asusa A7N8X-X) i Athlon Palomino 1700/1800 (obowiązkowo na zielonym laminacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ogłaszam przerwę w pracy ze względu na mundial.

 

Footbal FEVER :twisted:

 

Może ktoś wie co jest nie tak jeśli się gra w np. w NFSU2 full detal AA i w pewnych momentach komp dostaje zadyszki obraz zwalnia (dźwięk nie) dopiero po zwinieciu ekranu i ponownym przywróceniu z belki wszystk owraca do normy.

 

Chyba jednak puszczę nawiew na sekcję PWM bo ma sporo ponad 60 stopni w tych okolicach przy obiążeniu. Może jak sie nagrzeje to zaczyna brakować papu prockowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ogłaszam przerwę w pracy ze względu na mundial.

 

Footbal FEVER :twisted:

 

Może ktoś wie co jest nie tak jeśli się gra w np. w NFSU2 full detal AA i w pewnych momentach komp dostaje zadyszki obraz zwalnia (dźwięk nie) dopiero po zwinieciu ekranu i ponownym przywróceniu z belki wszystk owraca do normy.

 

Chyba jednak puszczę nawiew na sekcję PWM bo ma sporo ponad 60 stopni w tych okolicach przy obiążeniu. Może jak sie nagrzeje to zaczyna brakować papu prockowi.

Zrób v-droopa ;) U mnie na abicie w idle mofy mają coś koło 55*C, w steresie nie mierzyłem, ale zapewne mają ponad 60. V-Core idle - 1.85/stress - 1.75-1.78 :lol: . Także abicik sobie delikatnie mówiąc "jaja robi", ale zasiłka zapewne ma też w tym swój udział (fortron 400) :)

 

A co do NFS, to nie wiem, może GPU się grzeje, za mało masz ramków, NB nie wyrabia... Dziwny probloem, cholera wie co jest. Co ci chłodzi NB?

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób v-droopa ;) U mnie na abicie w idle mofy mają coś koło 55*C, w steresie nie mierzyłem, ale zapewne mają ponad 60. V-Core idle - 1.85/stress - 1.75-1.78 :lol: . Także abicik sobie delikatnie mówiąc "jaja robi", ale zasiłka zapewne ma też w tym swój udział (fortron 400) :)

 

A co do NFS, to nie wiem, może GPU się grzeje, za mało masz ramków, NB nie wyrabia... Dziwny probloem, cholera wie co jest. Co ci chłodzi NB?

 

No raczej zasilka. Ja na swojej ma idealne napiecia :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej zasilka. Ja na swojej ma idealne napiecia :D .

Mierzone miernikiem? :> Ja przejechałem całą sekcje zasilania CPU no i kurde [gluteus maximus], napięcia niestabilne, jak kot po 3 flaszkach ;) ;]]]

 

EOT ;]

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shuttle nie takie złe, sam miałem kiedys hybryde na kt266a (AK32A 2.1), płyta była ogromniasta, a to za sprawą 4 slotów ram, dwóch na SDR i dwóch na DDR.

Mialem kiedys to coś, po ok. 2 latach zaczęła sie zawieszać (10 razy w 15 minut to była norma). Pozbyłem sie tego, poszła na Allegro za 60 zł i kupiec jest z niej zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...