Skocz do zawartości
AceSkubi

Lcd Iiyama E431s

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak.

Mam iiyame E431S. Niby wszystko jest ok, ale zauwazyłem ze w niektorych grach (jak narazie-Tomb raider Legend, Fahrenheit Indigo Prophecy ) w ciemnych pomieszczeniach kolory wyglądaja przynajmniej bardzo dziwnie. Nazwałbym to mrowieniem :/ Na ekranie widać tak jakby cos poruszało sie na nim. Podobny efekt do takiego jak mamy w Tv gdy nie jest zaprogramowany zaden kanał tylko oczywiscie w mniejszym stopniu bo u mnie widać cos co dzieje sie w grze. Pogarsza to jakośc obrazu, słabo widać co jest w oddali, no i jest bardzo denerwujące. Myslalem ze kabel dvi pomoże ale tak samo jest :/

 

Jesli sie nie myle to na poprzednim monitorze (ta sama firma i ten sam model) nie było czegos takiego. Ale musialem go wymienic bo miał 3 białe piksele. To własnie na nim zaczełem grac w Fahrenheit Indigo Prophecy, a po wymiane na nowy wlasnie dostrzegłem ten efekt "mrowienia". Czym to może byc spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak.

Mam iiyame E431S. Niby wszystko jest ok, ale zauwazyłem ze w niektorych grach (jak narazie-Tomb raider Legend, Fahrenheit Indigo Prophecy ) w ciemnych pomieszczeniach kolory wyglądaja przynajmniej bardzo dziwnie. Nazwałbym to mrowieniem :/ Na ekranie widać tak jakby cos poruszało sie na nim. Podobny efekt do takiego jak mamy w Tv gdy nie jest zaprogramowany zaden kanał tylko oczywiscie w mniejszym stopniu bo u mnie widać cos co dzieje sie w grze. Pogarsza to jakośc obrazu, słabo widać co jest w oddali, no i jest bardzo denerwujące. Myslalem ze kabel dvi pomoże ale tak samo jest :/

 

Jesli sie nie myle to na poprzednim monitorze (ta sama firma i ten sam model) nie było czegos takiego. Ale musialem go wymienic bo miał 3 białe piksele. To własnie na nim zaczełem grac w Fahrenheit Indigo Prophecy, a po wymiane na nowy wlasnie dostrzegłem ten efekt "mrowienia". Czym to może byc spowodowane ?

Moze to działanie modułu symulacji kolorów FRC ktory drga naprzemian roznymi odcieniami aby poszerzyć kolory (matryca TN ma 262tysiące kolorów a monitor symuluje do 16.2 miliona). Chociaz dziwne ze w tak markowym modelu to widać.

 

Sprawdz plansze testowe czy obraz na nich drga:

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=140

 

Ustaw kolor na 16bitowy i sprawdz ponownie czy drgania występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na 1 rzut oka nic nie wiadac . no ale jak juz sie przyjrzałem i bardzo dokładnie bliżej to na niektorych sa widoczne mrowienia kolorów ale tylko w obrazku: krew trawa niebo szary swiat,:/ chociaz nie tak silnie jak w tomb raiderze. w tych pozosłabych fotkach widać wszystko ładnie pieknie.

Przy 16bit te obrazki :krew, niebo.... wygladaja inaczej, ale minimalnie tez widac mrowienie :/

Edytowane przez AceSkubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na 1 rzut oka nic nie wiadac . no ale jak juz sie przyjrzałem i bardzo dokładnie bliżej to na niektorych sa widoczne mrowienia kolorów ale tylko w obrazku: krew trawa niebo szary swiat,:/ chociaz nie tak silnie jak w tomb raiderze. w tych pozosłabych fotkach widać wszystko ładnie pieknie.

Przy 16bit te obrazki :krew, niebo.... wygladaja inaczej, ale minimalnie tez widac mrowienie :/

U mnie na całkiem innym monitorze ale tez na matrycy TN z bardzo bliska widać minimalne mrowienie na tych 4 planszach, jesli u Ciebie powodem jest tez tzw FRC to nic z tym nie zrobisz poza kupieniem monitora z pełną paletą 8bitów ktory nie uzywa FRC

 

a moze to wina jakis zakłóceń na kablu/przy monitorze/zasilaniu ? potestuj na innym złączu kompie/karcie/odswiezaniu

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasne sprobuje jeszcze u kumpla na karcie nvidi bo ja mam ati. Jak nie pomoże nic to mam gwarancje "door to door" wiec wzywam serwic i niech mi wymieniaja. na poprzednim tego nie mialem wiec nie mam zamiaru teraz takie cos miec. mysle ze iiyama powinna mi wymienic ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...