Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

a da sie to gdzies kupic? czy raczej dodaja to juz do jakichs radiatorow? ja mam to co bylo na boxie... :huh:

Arctic Ceramicue mozna kupic za pare zloty w dobrym sklepei komputerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz znalazlem... :D i znalazlem jeszcze inne.... oplaca sie wziac cos drozszego? duza jest roznica temperatury przy stosowaniu lepszych? (chodzi mi o emp rzedu 4-5st C)

Tu jest adres do sklepu:

2458803[/snapback]

Podbij napięcie na tym procku to będzie więcej Mhz...

 

Ale cholera mi sie przegrzewa proc... jak zwieksze napiecie to jeszcze szybciej bo BOX nie daje rady odprowadzic... jak zmienie coolera to sie pomysli o 2500... :D

Edytowane przez przemo_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy testowaliście stabilność Venice poprzez 2 kopie SuperPi 32M?Chyba sie tego nie da zrobic bo u mnie nawet na stock wywala błąd na samym początku "Not convenient SQR05" czy jakoś tak.Gdy puszczam Spi32m wszystko przechodzi ładnie ale 2xSpi32m wywala sie na początku.

 

Moze źle to robie :rolleyes: Jak się je włącza?Oba w tym samym czasie czy z pewnym odstępem czasu?Czy raczej w ogóle nie testować poprzez 2 kopie??

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowanie przez 2 spi równoczesnie raczej mija się z celem na procesorze jednordzeniowym, i raczej nie widze w tym większego sensu >_> , chyba ze chcesz porównac oba wyniki liczenia z kimś kto na dwórdzeniówce tak liczy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy testowaliście stabilność Venice poprzez 2 kopie SuperPi 32M?Chyba sie tego nie da zrobic bo u mnie nawet na stock wywala błąd na samym początku "Not convenient SQR05" czy jakoś tak.Gdy puszczam Spi32m wszystko przechodzi ładnie ale 2xSpi32m wywala sie na początku.

 

Moze źle to robie :rolleyes: Jak się je włącza?Oba w tym samym czasie czy z pewnym odstępem czasu?Czy raczej w ogóle nie testować poprzez 2 kopie??

ale oczywiscie te dwie kopie spi masz w dwoch roznych folderach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz znalazlem... :D i znalazlem jeszcze inne.... oplaca sie wziac cos drozszego? duza jest roznica temperatury przy stosowaniu lepszych? (chodzi mi o emp rzedu 4-5st C)

Tu jest adres do sklepu:

http://www.in4.pl/over/pasty/index.htm

Ale cholera mi sie przegrzewa proc... jak zwieksze napiecie to jeszcze szybciej bo BOX nie daje rady odprowadzic... jak zmienie coolera to sie pomysli o 2500... :D

Chlopie przeciez to jakies archiwalne testy sa na celeronie 633MHz :mur:

Najlepsze pasty sa najdrozsze a oto kilka

1. CLP -> ale trzeba ostroznie bo zre aluminium i trzeba uwazac na elektronike gdyz moze doprowadzic do zwarcia (ta "pasta" to plynny metal)

2. Arctic Silver 5 -> trzeba uwazac na elektronike gdyz moze doprowadzic do zwarcia (zawiera srebro)

3. Arctic ceramique -> najbezpieczniejsza i najtansza z tej trojki, okolo 11,- -> swietna dla poczatkujacych

 

EDIT: Mozna je kupic w wiekszosci sklepow komputerowych i na allegro

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy orjentujecie sie czy sa aktualnie w sprzedazy jakies wersje 3000+ lub 3200+ ktore sie dobrze kreca ?

tylko nie pisze ze mam poszukac bo gdybym mial na to czas napewno bym to zrobil :)

pozdrawiam

Raczej cięzko trafić cos fajnego. Lepiej San Diego 3700+ E4, mozna zrobic 3GHz ponizej defaultowego napięcia, na codzień. Nawet San Diego E6 bedzie lepszy od Venice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki - pewnie temat walkowany byl setki razy, ale licze na pomoc - niedawno modernizowalem kompa dziewczynie i zmienialem plyte z procem. Problem jest taki ze proc ma (temp z everesta) okolo 50 st w idle... w stresie dochodzi do 60... Kiedy dostykam radiatora jest chlodny - na bank nie ma 50 st, w obudowie jest lcd z czujnikiem temp, jak wloze kabelek z term jak najblizej proca to pokazuje kolo 30 st. Ktory czujnik klamie? Przejmowac sie tym?

 

Reszta sprzętu:

Proc 3000+ s.939 E3 YBBLE

ASUS A8NE FM/S

Pentagram NXC-100 AL

Arctic Ceramique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bombay

 

Spróbuj update BIOS-a zrobić, kumplowi na AV8 odczyty temp proca "znormalniały" po takim zabiegu. Sprawdź też odczyt temperatury bezpośrednio z rdzenia programem CoreTemp, jeśli tam też masz wysokie odczyty, to może coś źle radiator dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie w bardzo bliskiej przyszłości zamierzam sobie podkręcić procesor + pamięć, no i mam pytanie z których poradników, które zaraz wymienię mam korzystać?

 

bardzo krótki forumowy poradnik

poradnik na egiełdzie

poradnik na dzikie.net

podkręcanie pamięci-poradnik forumowy

tajniki A64 - nie wiem czy to poradnik ale też jest dużo

o pamięciach-też nie wiem czy poradnik ale też jest dużo

I jeszcze propozycja ustawień w biosie którą podesłał mi jeden user:

Mnożnik: 8x

Magistrala FSB: 300MHz

Napięcie procesora: standardowe 1.4v

Mnożnik szyny HTT: 3x

Pamięci: 266MHz [Dzielnik ustawisz w ten sposób na "12": 8x300=2400MHz (częstotliwość CPU), 2400MHz:12=200MHz(częstotliwość RAM), 2x200MHz=400MHz(efektywna częstotliwość RAM), pamięć w ten sposób będzie pracować standardowo]

No więc na którym lepiej się opierać? Który jest pewniejszy/bezpieczniejszy? Od razu mówię, że nie będę szalał z podkręcaniem, mój zamiar to osiągnąć 2GHz ale jeżeli uda się 2.2GHz to będzie super. Chłodzenie które zamierzam kupić to Arctic Cooling Freezer 64 Pro. Aha i mam jeszcze pytanie: czy będzie mi potrzebna pasta termoprzewodząca jeżeli będę zmieniał cooler? Jeżeli tak to czy TA będzie ok?

 

z góry dzięki za pomoc

 

edit:

aha i programy które posiadam do testowania i diagnostyki kompa to:

Everest Corporate Edition, 3Dmark05, 3DMark06, Aquamark 3, A64 Teaker 0.6, A64 Memory Divider Helper, CPU-Z, Crsytal CPUID, Memtest(test z poziomu windy), Memtest86+ (test z poziomu biosa), RMClock, Sisoft Sandra Lite, S&M, Super PI, Prime95, SP2004

 

wystarczy?

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie w bardzo bliskiej przyszłości zamierzam sobie podkręcić procesor + pamięć, no i mam pytanie z których poradników, które zaraz wymienię mam korzystać?

 

bardzo krótki forumowy poradnik

poradnik na egiełdzie

poradnik na dzikie.net

podkręcanie pamięci-poradnik forumowy

tajniki A64 - nie wiem czy to poradnik ale też jest dużo

o pamięciach-też nie wiem czy poradnik ale też jest dużo

I jeszcze propozycja ustawień w biosie którą podesłał mi jeden user:

No więc na którym lepiej się opierać? Który jest pewniejszy/bezpieczniejszy? Od razu mówię, że nie będę szalał z podkręcaniem, mój zamiar to osiągnąć 2GHz ale jeżeli uda się 2.2GHz to będzie super. Chłodzenie które zamierzam kupić to Arctic Cooling Freezer 64 Pro. Aha i mam jeszcze pytanie: czy będzie mi potrzebna pasta termoprzewodząca jeżeli będę zmieniał cooler? Jeżeli tak to czy TA będzie ok?

 

 

z góry dzięki za pomoc

 

edit:

aha i programy które posiadam do testowania i diagnostyki kompa to:

Everest Corporate Edition, 3Dmark05, 3DMark06, Aquamark 3, A64 Teaker 0.6, A64 Memory Divider Helper, CPU-Z, Crsytal CPUID, Memtest(test z poziomu windy), Memtest86+ (test z poziomu biosa), RMClock, Sisoft Sandra Lite, S&M, Super PI, Prime95, SP2004

 

wystarczy?

Słuchaj...przeczytaj wszystko co jest zawarte w tych opracowaniach a napewno bedziesz chcial wiecej wykrecic niz te marne 2.2Ghz.Wyciągniesz lekko 2.4Ghz a później to jak juz bedziesz chciał.Jesli masz juz korzystać z jednego opracowania to moze ten egiełdy bo sa 2 rózne podejscia do tematu podkręcania.

 

Co do pamięci to te forumowe opracowania sa b.dobre i całkowicie wystarczające jesli oczywiście przeczytasz ze zrozumieniem i bedziesz cierpliwy.

Tutaj jest bardzo pomocna tabelka dzielnikow z ktorej powinieneś korzystać.

http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

 

Co do programow to az nad to wystarczająco :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest bardzo pomocna tabelka dzielnikow z ktorej powinieneś korzystać.

http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

 

Co do programow to az nad to wystarczająco :D

Tą tabelkę też wymieniłem w moim poście.

Skoro programów wystarczy to ok.

A jeszcze mam takie pytanie czy jest różnica w podkręcaniu jednej kości i w podkręcaniu 2 kości w Dual'u? Bo w przyszłym tygodniu będę już miał dwie.

 

A jeszcze proszę o odpowiedź czy pasta Arctic Cooling co podałem do niej link wyżej będzie ok czy jakaś inna (też niedroga)?

A, i mam nadzieję, że żadnych radiatorów na pamięć RAM albo na mostek północny nie będę potrzebował?

Edytowane przez arthurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą tabelkę też wymieniłem w moim poście.

Skoro programów wystarczy to ok.

A jeszcze mam takie pytanie czy jest różnica w podkręcaniu jednej kości i w podkręcaniu 2 kości w Dual'u? Bo w przyszłym tygodniu będę już miał dwie.

 

A jeszcze proszę o odpowiedź czy pasta Arctic Cooling co podałem do niej link wyżej będzie ok czy jakaś inna (też niedroga)?

A, i mam nadzieję, że żadnych radiatorów na pamięć RAM albo na mostek północny nie będę potrzebował?

Metodyka podkręcania jest identyczna.

Ta pasta jest akurat standardowo zaaplikowana na Freezera 64Pro :wink: Nie potrzebujesz więc żadnej.

Nie bedziesz potrzebowal jezeli nie bedziesz przekraczał napięcia dużo powyżej 3V.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kloc to przesada!

A jak inaczej go nazwac...?

 

Moj to tez kloc robiacy 2750 przy 1.51v na boxie....

 

Kurcze scygłem progs coretemp ale u mnie on nie odpala ....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Kto mnie pobije...

 

Dostałem króla OC

 

tyg 0637... E6 rzecz jasna

 

1,71v @ 2340 (260x9) prime stable :lol:

O to dopiero ci się trafił "selekt" :D Tyle że chyba z nie tej półki :lol:

 

Teraz jak zmieniłem na DFI to widze jaką mam padake proca, na 1,55v włącza sie na 2,7ghz ale Pi juz nie przejdzie :?

@Fredek czy zmiana płyty naprawdę była konieczna w takim razie? Nie lepiej było zostawić idealnego ASRocka ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...