Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam że kiedyś kolega usuwał lut ze swojej płyty to zostało takie brązowawe przypalenie czy coś w tym rodzaju

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nareszcie udało się ominącć przeszkodę HTT powyżej 300 na moim asrocku :)

 

Zrobiłem trochę inne ustawienia i Super PI na 8M:

 

Dołączona grafika

 

Chyba nie tak źle biorąc pod uwagę to że działa na standardowym napięciu.

 

Może coś jeszcze się z niego wyciśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tak ale nie wchodizło mi o wynik - w tle był everest, bitcomet, antywir i aktywne połączenie z netem wiec wynik mógł być słaby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fredus

Że co ? Pasta ? :| Chciałeś powiedzieć TAŚMA "termoprzewodząca"... Przynajmniej na moim Box'ie takie coś zauważyłem... Dobrze, że od razu miałem Freezera i tego nie musiałem zakładać...

BTW: Kumpel pare dni temu wymieniał cooler na A64. Wyrwał procka z socketu... Potem 30 minut suszarką ciepłym powietrzem wiał na BOX'a, żeby się proc odkleił...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie tez nieźle trzymało ale na właściwiosci nie narzekam - przynajmniej miałem pewnosć że dobrze spełnai swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Teraz mam MX-1, też jest dobra ;)

 

 

Wczoraj procek przeszedl SPI 8M ale po jakichś 2 godzinach maiłem zwiecha - wydaje mi się że przyczyną mogły być bardzo niskie timingi (płyta sama obniża zależnie od memlocka), dzisiaj chyba sam ję ustawię i zrobię test na 350 albo 360 HTT :D jak przejdzie to chyba sprzedaje proca jako selekta i kupuję drugiego (a za zysk walne jakieś chłodzenie na mobo :D ) ehhh. marzenia... marzenia.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam MX-1, też jest dobra ;)

Wczoraj procek przeszedl SPI 8M ale po jakichś 2 godzinach maiłem zwiecha - wydaje mi się że przyczyną mogły być bardzo niskie timingi (płyta sama obniża zależnie od memlocka), dzisiaj chyba sam ję ustawię i zrobię test na 350 albo 360 HTT :D jak przejdzie to chyba sprzedaje proca jako selekta i kupuję drugiego (a za zysk walne jakieś chłodzenie na mobo :D ) ehhh. marzenia... marzenia.

SPI 8M to żaden wyznacznik stabilności. Puść SP2004 na kilka godzin (~8h) + S'N'M i wtedy możesz puszczać na allegro jako selekt, bo ja na moim poprzednim sempronie tez mogłem przeliczyc Pi na 3GHz, ale co z tego, jak stabilny był dopiero na 2920MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Na pewno nie sprzedam takiego procka ;) A co do testów stabilności - na codzień nie kozytsam z takiej mocy wiec szkoda mi na nie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max mojego procka to 330 HTT czyli 2,64ghz, na 1,45v i boxie to myśle niezły wynik, i tak nigdy nie przypusczałem że na tyle poleci :D Eh..poratowało by mnie to 1,5v :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój procek ma Tcase 61 i Tdp 55 Wat :mur: a jak mi termometrem pokazuje 42 stopnie jak przykładam proca wiec powinno byc ok?? czy jak ihs krzywy to w środku się grzeje a nie na radiator bo on nawet ciepły i nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jak myślicie jednak IHS krzywy?A i dziś zrobił 3.01GHZ przy 1.47V nawet ciutke mniej kurde mam nadzieje ze wodne zbije mi tempy min 10 stopni i zrobie te 3.1-3.15GHZ przy 1.5-1.6V a do testo w zime zapodam z 1.65 i może pujdzie na 3.2GHZ tylko mnie temperatury nadal nie pokoją . może czapka prosta a ta pasta pod spodem słaba jakaś?. :mur: Dołączona grafika

Edytowane przez michal-zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

AC freezer 64 pro

Ja tez to mam i podczas obciążenia w 100 % (SPI 8M) mam maksymalnie 36 stopni...

W obudowie dodatkowo 2 wentylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to w programie AMD64 TCaseMax to pokazuje 38,2W

powiem ci że na poprzednim procu Amd 3000+ E6 i 2.85GHZ i 1.58V w prime miałem 42 stopnie ale duży wetyl pokojwy nawiewał + PLUS freezer 64 pro .

 

a teraz w Stresie przy 3.01GHZ mam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

O cholercia sporo, mój ma tylko 300Mhz mniej a powyzej 40 nie wyłazi....

 

Może pasta jakaś lipna (ja mam to co było na freezerze - MX-1) albo "czapeczka" procka krzywa?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholercia sporo, mój ma tylko 300Mhz mniej a powyzej 40 nie wyłazi....

 

Może pasta jakaś lipna (ja mam to co było na freezerze - MX-1) albo "czapeczka" procka krzywa?

czapeczka raczej ok narazie nie będe jej się pozbywał, dziś wodne złoże(jak dobrze pujdzie) plus ACS5 pod procek mam nadzieje ze zejde poniżej 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bede niedlugo kupowal Venice 3000(normalnie w sklepie), wiec czy jest jeszcze jakas szansa na trafienie dobrze krecacego sie venice 3000+(2700, ponizej 1,5V)??

Czy te co teraz sa w sklepach to juz najgorsze z mozliwych?

Ozanczen do E6 raczej nie ma zadnych, ktore moglibyscie polecic tak??

Oczywiscie nie kupuje dla siebie, ale jak trafie na jakis dobry to coz...raczej juz u mnie zostanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...