Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na stock taktowaniu i na boxie mam 35*C, więc masz trochę za duża temp zwłaszcza, że chłodzenie to AC Freezer 64 PRO. Jaką masz pastę, bo ja AS5.

Mam AS5 :| Ty masz na stock w stresie na boxie 35 ? Nie żartuj... :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle się wyraziłem 35*C to mam w idle, natomiast w stresie (SP2004) 42*C, a radiator nawet nie jest letni.

42 w stresie na stock ? A kręcisz coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja podam sowje temperatury.

 

Venice 3000@2560mhz@1,58V na glucie, ktory byl juz na coolerze mam 49 stopnii w stresie.

Wentyl puszczony na 2500obr/min.

 

Mysle, ze tempy sa w porzadku??

No jak na box'a to w porządku. Ale ja pewnie będe takie miał jak dam 2.4ghz ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj venice @2610 1,45v (heh, dokladnie tak jak ma Macieqqq)

chlodzenie boxowe, pasta as5, wlaczone c&q

i np teraz mam (wlaczony foobar) 26C(core 31) w stresie w ciagu dnia nie widzialem wiecej niz 42C wiec to chyba bardzo dobre temperatury. oczywiscie to tylko odczyty z mobo wiec nie wiadomo na ile zgodne z prawdziwa temp

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w mojej sytuacji jak wysoko moge kręcić żeby nie przekroczyć ok 47*C ? Myślałem o 2.4 GHz

Najlepiej będzie chyba jak nie przekroczysz 50*C.

@CarsonPoland A masz jakieś dodatkowe wentyle??? Bo umnie o wiele gorsza temp, a proc nie kręcony. Może źle paste nałożyłem...

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie jest letni, moze paste zle nalozyles? ja as5 rozprowadzalem po rdzeniu (blaszce) ostrzem od nozyka do tapet ;) wyszla idealnie rowna powierzchnia. wczesniej odtluscilem radiator i blache na procku. zobacz, moze naloz paste jeszcze raz, moze pomoze ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że za grubo nałożyłem, bo byłem tak podekscytowany tym, że mam Athlona 64, że nie przyłożyłem się specjalnie do tego. Później sprawdzę, bo teraz nie chce mi się go wyjmować.

Daniel, ja mam podobne tempy na stock+pentagram z siga i paste zmienialem juz chyba ze 3 razy.

A na 2,4 mam 43idle, 50 stress i nic wiecej nie wykrzesam, aha radiator letni na 1700obr, wiec nie widze sensu podkrecac obroty jesli sie nawet nie nagrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie jest na 2400 maks 35 stopni (przy 2600 zresztą też). Raditor nawet letni nie jest. W obudowie mam 2 wentylki 8xm - jeden z boku ~1800RPM wdmuciach!ący prawie wprost na wentyl proca a drugi wywalające powietrze z tyłu 1500-2500RPM ustawiony na 1500.

 

Pasta to standardowa z freezera czyli mx-1.

 

I powiem że nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No tak z kilka dni trzeba jej na to dać - u mnie z pocżatku temperaturki tez były wyższe tak o 4-5 stopni, dopiero po tygodniu spadły. A to MX-1 a nie AS5 (choć ja róznicy nie widzę :P ).

 

Jak masz ciesno to i tak radzę 1 wentyl na tyle chociaż dać który wywala powietrze z obudowy - te w zasilaczach raczej rzadko dobrze to robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Wlasnie wywalilem tego gownianego Pentagrama XC-80CU i przed momentem zalozylem box'a.

Max w stresie (SP2004) - 48stopnie

Idle - 35stopni

Przypominam ze jest 8x300...

PS. No to mnie Aluminiowy Box zaskoczyl, taka roznica wzgledem miedzianego Pentagrama :blink:

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo wlsnie przesiadma sie na 939 i tka bylem zdecydwoany na a64 3000+ venice no, ale mowicie ze teraz ciezko trafic zeby dobrze porkecic, wiec prosze o rade czy wybrac jego czy moze sempka 3000+ chodzi mi o oc!! ktory bylby lepszy do oc kupujac dzisiaj?

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo wlsnie przesiadma sie na 939 i tka bylem zdecydwoany na a64 3000+ venice no, ale mowicie ze teraz ciezko trafic zeby dobrze porkecic, wiec prosze o rade czy wybrac jego czy moze sempka 3000+ chodzi mi o oc!! ktory bylby lepszy do oc kupujac dzisiaj?

:rolleyes:

Venice. Ale jak trafisz na takiego z krzywym ihs'em to nieposzelejesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj venice @2610 1,45v (heh, dokladnie tak jak ma Macieqqq)

chlodzenie boxowe, pasta as5, wlaczone c&q

i np teraz mam (wlaczony foobar) 26C(core 31) w stresie w ciagu dnia nie widzialem wiecej niz 42C wiec to chyba bardzo dobre temperatury. oczywiscie to tylko odczyty z mobo wiec nie wiadomo na ile zgodne z prawdziwa temp

A może byś napisał, że przy temperaturze pokojowej 15* albo coś koło tego ? Bo coś nie wierze, że przy temp pokojowej ~26* procek ma tyle samo bo to niemożliwe na AC...

 

U mnie jest na 2400 maks 35 stopni (przy 2600 zresztą też). Raditor nawet letni nie jest. W obudowie mam 2 wentylki 8xm - jeden z boku ~1800RPM wdmuciach!ący prawie wprost na wentyl proca a drugi wywalające powietrze z tyłu 1500-2500RPM ustawiony na 1500.

Maks w IDLU czy w stresie ? Bo jak w stresie to imo za mało... Albo czujnik kłamie albo ten stress mierzony jak w pokoju było zimno... Na wodzie ludzie mają podobne temp'y...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale tak czytalem ten temat i sie dowiedzilem ze obecnie ciekzo trafic na jakiegos venica co sie fajnie kreci szczegolnei biorac w ciemno!! bo ja tam zadnej roznicy nie widze miedzy venice a sempkeim orpocz L2 :razz: !! a z sempka podobno ladnie mozna wycisnac :lol2: a cena wychdozi ta sama mniej wiecej bo venice 255zl box! dzieki za odpowiedz mysle ze chyba jednak venic moze uda mi sie dobrze trafic :D !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze akurat u mnie w miescie sa anomalie pogodowe i mam w pokoju -10C

a teraz tak na serio, w pokoju mialem okolo 20C, podalem to co pokazuje mi speedfan (odczyty z mobo), jesli sugerujesz ze opowiadam bajeczki to daruj sobie z laski swojej,

no offence

---------

Jedyny- "bo ja tam zadnej roznicy nie widze miedzy venice a sempkeim orpocz L2" to jest znaczaca roznica ;] zeby dorownac venice'owi wydajnosciowo to na "sepie" musisz miec duzo wiecej mhz ;]

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze akurat u mnie w miescie sa anomalie pogodowe i mam w pokoju -10C

a teraz tak na serio, w pokoju mialem okolo 20C, podalem to co pokazuje mi speedfan (odczyty z mobo), jesli sugerujesz ze opowiadam bajeczki to daruj sobie z laski swojej,

no offence

---------

Jedyny- "bo ja tam zadnej roznicy nie widze miedzy venice a sempkeim orpocz L2" to jest znaczaca roznica ;] zeby dorownac venice'owi wydajnosciowo to na "sepie" musisz miec duzo wiecej mhz ;]

:lol: :lol: :lol: Pisz z polskimi znakami :) To tak na przyszłość :P

 

Ty patrzysz na temp mobo czy proca :> ?? Bo 35*C na mobo to już można uznać ale innej opcji nie widzę :P

Edytowane przez Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...