Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

czy moze mi ktos wyjasnic o co w tym chodzi: wczoraj zalozylem wc i zdjalem ihs'a z venica, z temp nie jestem zadowolony to juz przemilcze, chodzi o to ze ustawilem proca na 9x315 (troche ponad 2800MHz) na napieciu 1,55v, wlaczam prime i po paru sekundach blad, a najlepsze jest to ze katowalem go roznymi grami, zrobilem 3dmarka i nic icon_biggrin3.gif pelna stabilnosc, zadnych resetow, zwisow itp. wiecie o co tu chodzi?? oo a tak poza tym to wyrwalem proca z podstawki icon_biggrin3.gif razem z boxowym radiatorem, ta pasta as5 to jakis klej jest chyba icon_biggrin3.gif

U mnie jest podobnie, zapuszczam procka na 315x8 na 1,45v, włączam superpi 8M-lajcik, za chwile 3D mark 01-lajcik potem 3D mark 03 tez super, na koniec chyba z pięć razy zapuściłem Superpi 1M i chyba 4M i nic, a właczam SP 2004 i po minucie błąd, tez nie wiem oco chodzi

Pozdro

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dam wam linka do nowego S&M. U mnie najbardziej rozgrzewa proca :) I ogólnie jest git :)

 

S&M 1.8.1 (160): LINK -> Na stronie, która sie otworzy kliknijcie na: Primary Download Site

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sp2004 jest zabugowany i juz napewno nie bede w nim sprawdzal stabilnosci proca ;) tutaj pisza o bledach przy 2rdzeniowych procach. proca katowalem sp2006, prime95, cpustabilitytest, 3dmarki, cs source (bardzo wrazliwy na bledy proca) i pare innych gierek i wszystko smiga jak nalezy wiec sp2004 sie juz nie sugeruje

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie ma po co testować takim programem skoro podczas normalnego użytkowania i tak niczym nie obciążysz tak kompa ;)

 

Chyba niedługo (ale na jakieś 50-55%) będę miał lakier - może zrobię moda to zobaczę co z proca jeszcze da się wycisnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem wkurzony max :angry: zdjalem dzisiaj ihs, zalozylem wc i puscilem proca na 2850MHz na 1,55v i temperatury mam masakryczne. idle ~38C stress 48C :blink: jadro jest chyba jakies ulamki mm ponizej wystajacej czesci od socketu bo pokazuje 48C w stresie a miedz bloku (sprawdzalem z boku) jest letnia.

---------------------

prime2006 (nie wiem czy to to samo co sp) http://s9.turboupload.com/f/267753/1139237...f/Prime2006.exe

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem wkurzony max :angry: zdjalem dzisiaj ihs, zalozylem wc i puscilem proca na 2850MHz na 1,55v i temperatury mam masakryczne. idle ~38C stress 48C :blink: jadro jest chyba jakies ulamki mm ponizej wystajacej czesci od socketu bo pokazuje 48C w stresie a miedz bloku (sprawdzalem z boku) jest letnia.

---------------------

prime2006 (nie wiem czy to to samo co sp) http://s9.turboupload.com/f/267753/1139237...f/Prime2006.exe

No to chyba normalne, ze jest letnia, przeciez blok nie bedzie miał temperatury jądra cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze prime jest bezuzyteczny, bo sie wywala co oznacza niestabilnosc co z kolei jest wkurzajace, nie? Zatem machnijcie reka i macie stabilne procki wg 3dmarkow...

 

Ja (i nie tylko) uznaje jako stabilny tylko wynik z prime min. po 2h dzialania. Takie sa ogolnie przyjete zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie, tylko ja z prime nie korzystam jak z programu uzytkowego czy gry, a skoro te dzialaja prawidlowo i nie daja oznak "przekreconego" proca to chyba nie musze mowic w jak glebokim powazaniu mam prime'a ;)

-----

Grzesiu owszem, temp jadra na pewno nie bedzie miala ale tez chyba nie powinna miec tak niskiej temp jak to ma miejsce u mnie, obstawiam ze blok sie minimalnie opiera o socket, biore zaraz katowke i zeszlifuje troche krawedz bloku. moze cos pomoze

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w pewnym, byc moze bardzo waznym momencie, komp Ci sie moze zawiesic w aplikacji ktora dotad nie dawala oznak "przekreconego" proca....

 

To wlasnie po to prime tak meczy proca zebys mial pewnosc (jako taka, bo nie 100%), ze skoro prime Twojego procka nie zagial, to nic go nie zagnie.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson idąc twoim tokiem myślenia... Raz sobie tak zrobiłem, machnąłem ręką na prime, proc działał na 2.45 Ghz w markach, w spi 16m, a prime wywalało po 1 minucie... No to włączam 1 gierkę śmiga ok, włączam CS:S i nawet nie zdążyło wyskoczyć okienko ze statusem podłączania do serwa, gra się za freezowała... Reboot PC > znowu włączam i znowu Freez. Odkręciłem proca i jak ręką odjął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:] ale u mnie jeszcze nie bylo ani freeza ani resetu wiec narazie nie sugeruje sie primem. dzisiaj rano gralem ponad godzine w cs source'a z botami (chyba nie musze mowic jak boty obciazaja proca w sourcie) i nic, pelna stabilnosc. jak zalicze reset albo zwis to wtedy sie zastanowie i bede szukal zlotego srodka ;) a i jeszcze jedno, prime mi sie wywala czasami nawet po 1-2 sekundach :D czy to nie dziwne? a gry chodza jak trzeba, albo mam tyle szczescia albo ten prime ma jakies bugi. jakies napewno ma, podawalem linka gdzie kolesie (uzytkownicy 2rdzeniowych procow) sie skarzyli na jakies dziwne zachowania prime'a

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, na sile Cie przekonywac nie bede. Pisze tylko jakie sa zasady przedstawiania stabilnosci prockow tu jak i na innych porzadnych forach. I chcialem Ci tylko powiedziec, zebys nie zdziwil sie jak w ktoryms momencie (gry, pracy itp) zrobi sie freez, reset czy jeszcze cos.

 

Zobacz w mojego siga. Nie kupilbym (uzywanego, w wiekszosci przypadkow) procesora, ktory nie ma screena z dwugodzinnego dzialania prime na ustawieniach deklarowanych przez sprzedajacego.

 

I koniec malego OT z mojej strony. Bo mozecie sobie stabilnosc sprawdzac nawet dzialaniem winampa...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego sie tak denerwujesz. wiem ze jesli sie sprzedaje proca i deklaruje jego oc (konkretna wartosc) to trzeba to jakos poprzec screenem z np. sp2004 i tak tez zrobie w przyszlosci jak bede go sprzedawal. ale na razie nie sugeruje sie primem bo wszystko jest ok mimo ze prime sie wywala po paru sekundach. i wcale sie nie zdziwie jak zalicze reset albo cos podobnego, poprostu "odkrece" go do takiego poziomu jaki bedzie odpowiadal prime'owi ;) moze pomyslales ze naskakuje to na tych co uwazaja ten program za ostateczny wyznacznik stabilnosci proca ale tak nie jest. poprostu napisalem jaka jest sytuacja u mnie.

peace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, na sile Cie przekonywac nie bede. Pisze tylko jakie sa zasady przedstawiania stabilnosci prockow tu jak i na innych porzadnych forach. I chcialem Ci tylko powiedziec, zebys nie zdziwil sie jak w ktoryms momencie (gry, pracy itp) zrobi sie freez, reset czy jeszcze cos.

 

Zobacz w mojego siga. Nie kupilbym (uzywanego, w wiekszosci przypadkow) procesora, ktory nie ma screena z dwugodzinnego dzialania prime na ustawieniach deklarowanych przez sprzedajacego.

 

I koniec malego OT z mojej strony. Bo mozecie sobie stabilnosc sprawdzac nawet dzialaniem winampa...

Chciałem tylko powiedzieć że prime jest OK itd. i ma sie święty spokój jak ci proca nie wywala ale często jest tak że męczysz CPU przez 4 godziny a potem włączysz notatnik i ci sie zawiesi :lol:

 

 

Jakiej pasty termoprzewodzacej najlepiej uzyc na tego proca? Bylo by wspaniale gdyby nie kosztowala ciezkich pieniedzy icon_smile3.gif

Arctic Ceramique (polecam) albo Arctic Silver 5, OCZ Ultra 5+

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jak to nie działa - sam zobaczyłem i działa zmiana FSB z windowsa na naszym asrocku, ustaw w PLL setup takie coś jak:

 

ICS 952505

 

i powinno być ok, u mnie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, fsb sie zmienia z poziomu biosu a nie windowsa icon_biggrin3.gif widze ze kazdy idzie na skroty icon_wink2.gif

Ja tez jestem za zmianą fsb z poziomu biosu, jakos programy do mnie nie przemawiają

 

sry za offtop :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Ceramique (polecam) albo Arctic Silver 5, OCZ Ultra 5+

Dzieki. Musze nalozyc taka paste na nowego procka z boxa? Cos tam na chlodzeniu jest przylepione, ale czy wystarczy na proca ktorego nie bede krecil na razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Musze nalozyc taka paste na nowego procka z boxa? Cos tam na chlodzeniu jest przylepione, ale czy wystarczy na proca ktorego nie bede krecil na razie?

Zanim nałozysz nowa paste,to zetrzyj dokladnie z radiatora tą,ktora jest nałozona. Ta pasta nie jest taka zła i wystarczy nawet jakbyś podręcał procka, co najwyzej temperatura moze być być wyższa o 3 stopnie niż przy użyciu jakiejs lepszej pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...