Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

27*C w idle i stres 38*C. Temperatury były troszkę kiedyś większe na tych samych ustawieniach. Zawdzięczam niższe temp o kilka stopni dzięki freezer 64 pro mod mojego wykonania :rolleyes: (dodatkowy wentyl szybko obrotowy 80x80 wyssysający ciepłe powietrze z radiatora + doklejony radiator z góry by zwiększyć powierzchnię oddawania ciepła) B-)

Edytowane przez adrianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na moim lece na codzień tak jak w podpisie i wywala mi się w 1h w prime <_< z policzeniem 32M Pi nie ma kłopotu i w praktyce też jest OK. Ale mi sie proc trafił :mur: Ciekawe ile pociągnie na codzień na takim napięciu :P

Zważając na temperatury jakie podaleś i chłodzenie można śmialo stwierdzić że proc dłuuuugo ci jeszcze pociągnie :wink: Edytowane przez Vaakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po roku użytkowania 3000+ wczoraj się zabrałem z nudów za OC i wyszło mi stabilne 2700 (9x300), na 2800 (9x320) niby chodzi ale wychodzi np podczas 3DMarka do pulpitu. Nie wiem przez co to ale już nie chcę mi się dochodzić do tego ;-)

Pamięci chodzą na 266MHz (2,5-3-3-7, 2T). Temp nie wiem za bardzo czym sprawdzić, czemu wierzyć. Wg speedfana 4.29 mam procek 48st, a core 38st. a w stresie dochodza te dwie pozycje do 50-55st.

Napięcie zostawiłem na auto w biosie ale widzę z cpu-z, że pokazuje 1,5.

 

To chyba tyle ;-)

Aha, jeszcze co do C`N`Q. Kiedyś czytałem, że po podkręceniu to nie działa. Coś widzę chyba się zmieniło bo chodzi to normalnie cały czas. Jak nic nie robię spada mi mnożnik na 5x i mam 1500 (5x300).

 

ps. Ile realnie mógłbym wziąć za płytę + procesor (z freezerem) + grafikę + ram? Może jest chętny z Wrocławia? ;-) Sorki za OT.

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Edytowane przez Gyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogóle 12h katowanie proca w prime mija się z celem. 2-3 w zupełności wystarczy żeby nie mieć w praktycznym użytkowaniu komputera zwisa nawet przy 24h użytkowaniu. Oczywiście fajnie jest mieć screena 12h prime :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czy mija sie z celem to akurat nie był bym pewny w 100% .. mi kiedyś SP2004 walnoł "stooped" na 4h i pare minutek ... 12h to może troche przesada ale 110% pewne że stabilne B-)

Edytowane przez Vaakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dla pewnosci zawsze zostawialem na nocke i po klopocie.

 

A teraz moj problem:

Venice 3000 E6

 

1,1v 1980

.

.

.

1,325 - 2340mhz

1,35 - 2385mhz

1,375v - 2403mhz

1,4v - 2448mhz

1,425v 2484mhz

1,45v 2502mhz

 

Sa ta maxymalne stabilne wartosci na danym napieciu.

Nie wiem co robie nie tak, czy mozliwe zeby przy tych vcore byla taka mala roznica w mhz ?

Jaka opcje wybralibyscie do codziennej pracy, bo nie widze sensu dawac 1.45 zeby miec te 2500, gdzie na 1,375 mam 2400.

 

Czy to moze byc wina zasilki, czy to raczej objawy tragicznego procka ?

Mialem robic vmoda na 1,55 ale to chyba niema najmniejszego sensu - jak myslicie ?

PS. Nie zalezy mi na markach, chce zeby po prostu wszystko szybko smigalo.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dla pewnosci zawsze zostawialem na nocke i po klopocie.

 

A teraz moj problem:

Venice 3000 E6

 

1,1v 1980

.

.

.

1,325 - 2340mhz

1,35 - 2385mhz

1,375v - 2403mhz

1,4v - 2448mhz

1,425v 2484mhz

1,45v 2502mhz

 

Sa ta maxymalne stabilne wartosci na danym napieciu.

Nie wiem co robie nie tak, czy mozliwe zeby przy tych vcore byla taka mala roznica w mhz ?

Jaka opcje wybralibyscie do codziennej pracy, bo nie widze sensu dawac 1.45 zeby miec te 2500, gdzie na 1,375 mam 2400.

 

Czy to moze byc wina zasilki, czy to raczej objawy tragicznego procka ?

Mialem robic vmoda na 1,55 ale to chyba niema najmniejszego sensu - jak myslicie ?

PS. Nie zalezy mi na markach, chce zeby po prostu wszystko szybko smigalo.

 

Słaby proc po prostu. Podejrzewam, że 2600MHz byłoby stabilne przy 1.55v albo wyzszym...Ja bym wybrał opcję z 1.45v, to jest niskie napięcie, a 2.5ghz to nie takie tragiczne taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pechowo mi sie trafilo :/

 

2200 Mhz max moge zrobic.... chyba ze cos robie zle...

 

pamieci obnizylem na fula i nic, podnioslem napiecie do 1,5 V i tez nic, cool and quiet wylaczone...

 

Czyzby trafil mi sie az taki shit ? (kupowana wersja oem od herkulesa...)

 

Mobo to dfi infinity rs482...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pechowo mi sie trafilo :/

 

2200 Mhz max moge zrobic.... chyba ze cos robie zle...

 

pamieci obnizylem na fula i nic, podnioslem napiecie do 1,5 V i tez nic, cool and quiet wylaczone...

 

Czyzby trafil mi sie az taki shit ? (kupowana wersja oem od herkulesa...)

 

Mobo to dfi infinity rs482...

HT x3? Bardzo cięzko trafić taką padake, cos zle robisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT x3? Bardzo cięzko trafić taką padake, cos zle robisz...

 

htt jest na razy trzy :/ prosze pomozcie to niemozliwe zebym stracil 250 zl... i do tego kupilem sobie ac 64 pro oraz as 5 oraz mobo dfi... i teraz w d**e moge sobie to wsadzic bo na fsb 245 to by mi wystarczyl boxowy cooler i pasta z silikonem !!!!!!!!

 

JAkbyscie potrzebowali jakis informacji to sluze.. i czekam na jakies wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

htt jest na razy trzy :/ prosze pomozcie to niemozliwe zebym stracil 250 zl... i do tego kupilem sobie ac 64 pro oraz as 5 oraz mobo dfi... i teraz w d**e moge sobie to wsadzic bo na fsb 245 to by mi wystarczyl boxowy cooler i pasta z silikonem !!!!!!!!

 

JAkbyscie potrzebowali jakis informacji to sluze.. i czekam na jakies wskazowki

Az niemozliwe ze taka padaka sie trafila. Zainstaluj clockgen'a i podciagnij w windzie. Jak to nie pomoze to zrob tak:

sprawdz tempy (moze za duzo/malo pasty), zle docisniety cooler. Mozliwosci jest sporo.

 

Podaj dokladny config jaki proc zasilka itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az niemozliwe ze taka padaka sie trafila. Zainstaluj clockgen'a i podciagnij w windzie. Jak to nie pomoze to zrob tak:

sprawdz tempy (moze za duzo/malo pasty), zle docisniety cooler. Mozliwosci jest sporo.

 

Podaj dokladny config jaki proc zasilka itp.

Temperature mam 31 stopni wiec to nie wina chlodzenia... zasila to modecom mc350 wiec to rowniez nie jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaluje, ze zapomnialem popatrzec przed zalozeniemna serie i tydzien.... :/

Seria i tydzień nie ma znaczenia. Jeżeli Twoja płyta umozliwia zmiane "async latency" i "read preamble value" to pozmieniaj te wartości. (w zakładce z timingami pamięci będą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria i tydzień nie ma znaczenia. Jeżeli Twoja płyta umozliwia zmiane "async latency" i "read preamble value" to pozmieniaj te wartości. (w zakładce z timingami pamięci będą).

mam je powiekszyc zmniejszyc ?> o ile ?

 

watpie zeby byla to wina pamieci bo sa naprwde ustawione na minimum....

Edytowane przez Baz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam je powiekszyc zmniejszyc ?> o ile ?

 

watpie zeby byla to wina pamieci bo sa naprwde ustawione na minimum....

No to uwierz. Alphy to nie są konkretnie timingi pamieci tylko kontrolera pamieci w procku...spróbuj ustawic 6ns/8ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie ale ty masz selekta, co innego jakbyś kupił w ciemno :wink:

selekt :wink:

 

Hehe no to wszystko wyjasnia :D

Ja na swojego procka nie narzekam nie jest zle, oczywiscie pisze tu o 3200+ bo x2 jeszcze "dziewiczy" jest. :cry:

Niech tylko dostane mobo z serwisu to na bank go pomecze :]

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo x2 jeszcze "dziewiczy" jest. icon_cry.gif

Niech tylko dostane mobo z serwisu to na bank go pomecze :]

Nie zostaw na nim suchej nitki!! :twisted: bo widze że to Toledo więc żal by było go nie ,,ocować,, :-P

 

EDIT:

 

Sorki za offtop ale sie zapytac musze, jak nakładacie paste na swoje Venicy?? Rozsmarowujecie je np. ,,kartą kredytową,, czy metodą ,,ziarnka ryżu,,??

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ale sie zapytac musze, jak nakładacie paste na swoje Venicy?? Rozsmarowujecie je np. ,,kartą kredytową,, czy metodą ,,ziarnka ryżu,,??

Ja rozsmarowuje metodą "ziarnka ryżu", gdyż według mnie tak jest dokładniej.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...