Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

panowie prosze o pomoc chce zmienic ram na 2 giga i nie wiem co zrobic dokupic do tych kosci nastepna pare czy sprzedac i kupic 2 x 1 gb jak to bedzie dzialac na tej plycie procesor musi chodzic na 2,6 tak jak teraz pracuje konfiguracja jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co wybrać 3000+ czy 3200+? Wielka między nimi jest różnica (nie bierzemy pod uwagę OC). Na razie chodzi mi o defaultowe ustawienia, nie będę podkręcał ze względu na słabiutkie ramy (sig). :(

 

Liczę na rozsądne wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Kiedyś: 3000+ - ze względu na cenę (kiedyś była całkiem spora różnica pomiędzy 3000+ a 3200+).

 

Teraz: 3200+ - ze względu na cenę (różnica jest bardzo mała) oraz większy mnożnik niż w 3000+ (10x zamiast 9x) tzn. większe możliwości oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Znaku juz kiedyś kupowałem playerkę mp3 MuVo i obsługa na wysokim poziomie. Chodziło mi o części komputerowe i najważniejsze - gwarancja. Słyszałem ze gdzieniegdzie robią niezłe przekręty więc wolałem się upewnić :). Dzięki za opinie.

 

@got3: czy na standardowym biosie na tej płycie co masz można kręcić więcej niż do 274Mhz? Słyszalem ze można i nie trzeba updatować od razu biosa.

Edytowane przez sinsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król


Temat o Asrocku jest 2357906[/snapback]
Już nikt nie rozmawia i cicho sza.

To już jest kompletnie na temat... To nie jest czateria, żeby sobie wszędzie posty nabijać pisząc o wszystkim i o niczym... Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jaka jest zaleznosc w OC Venica, a temperatury jego pracy??

Bo chyba duza, a w FAQ nic nie wspomniano(moze warto?) o tym, wiec do rzeczy.

 

Udalo mi sie osiagnac 2700mhz na HTT300(synchro z pamieciami), a dotychczas uwazalem, ze jest to juz niemozliwe na moim egzemplarzu.

Dołączona grafika

Napiecie to ok. 1,66V, ale kto by sie przejmowal napieciami :D

 

Udalo sie po zmianie chlodzenia na BigTyphoon i teraz temp. nie przekracza 42 stopnii, a w sp2004 pelna stabilnosc.

 

Wczesniej(stock cooler) na takich ustawieniach wysypywalo sie po paru minutach i byla to na 100% wina temperatury.

Otoz nawet teraz jak wentyl na BT skrece na 600rpm i proc dojdzie do ok. 50 stopnii to sp2004 po paru/nastu minutach sypie bledami, ale po rozkreceniu wentyla na ok. 1200rpm wszystko pieknie smiga :D

 

Moze jest to wina temp. diody, ktora jest u mnie srednio 10 stopnii wyzsza od temp. na czujnikach DFI??

TDP mojego procka wynosi 53 stopnie wiec moze o to wlasnie chodzi, zeby nie przekraczac 53 stopnii na diodzie??

 

Ogolnie jak jest, tak jest i wazne, ze osiagnalem na procku cos co myslalem, ze juz jest nie do osiagniecia.

Niektore osoby tez tu mialy dziwne problemy, wiec warto pomyslec o zmianie stockow i freezerow na cos porzadnego.

Pozdrawiam

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to są wyniki mej zabawy w o/c

 

Napięcie ustawione na 1.5, temp. niezbyt ciekawa bo w stresie 48-49 stopni na fryzjerze pro, w idlu 35 ale załozony dopiero wczoraj więc trzeba dac czas pascie by sie wygrzała. Na proco na @2600 na 1,425 w stresie jakies 42-42 stopnie, sie poczeka.

post-119945-1161185855_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

wiec warto pomyslec o zmianie stockow i freezerow na cos porzadnego.

IMO jest to bezsensowna wymiana, chodzi mi oczywiście o wymienianie freezera na "coś porządnego" - przecież to dobre chłodzenie i do tego Venica spokojnie wystarcza. U mnie lata na tym co w sigu i 5V na wentylku i 38 stopni nie przekracza (tak czujnik "Procesor" jak i dioda) . Dodatkowy wydatek 100-200zł za dodatkowe kilka Mhz to już głupota (moim zdaniem ale niech każdy robi co chce), do tego napięcia 1.6V i więcej to już na bank skracają żywotność procka tego typu.

 

EDIT:

Przy fryzjerze wystarcza lekki przewiew w budzi i już temperatura dodatkowo spada, można o pasywnym chłodzeniu wtedy nawet pomyśleć ;) Venice nie wydziela dużo ciepła, na socket A coś takiego by nie przeszło.

 

Co do boxów - tu się zgadzam i całkowicie popieram. Warto wymienić choćby dla zdrowia (słuch ;)).

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jest to bezsensowna wymiana, chodzi mi oczywiście o wymienianie freezera na "coś porządnego" - przecież to dobre chłodzenie i do tego Venica spokojnie wystarcza. U mnie lata na tym co w sigu i 5V na wentylku i 38 stopni nie przekracza (tak czujnik "Procesor" jak i dioda) . Dodatkowy wydatek 100-200zł za dodatkowe kilka Mhz to już głupota (moim zdaniem ale niech każdy robi co chce), do tego napięcia 1.6V i więcej to już na bank skracają żywotność procka tego typu.

Z tym, ze duzo osob tutaj placze, ze nie moga mimo wyzszych napiec podkrecic itd. a tutaj okazuje sie, ze problemem jest temperatura.

U mnie freezer by tego nie pociagnal(na 5V to chyba bym na nim jajecznice zmazyl :lol: ), a ze BT posiadalem juz za czasow bartona to wystraczylo tylko go zamontowac.

Choc moze nie warto dla tych 100mhz kupowac nowego chlodzenie, no chyba, ze ktos mysli o ciszy i o zmianie platformy w niedalekiej przyszlosci to mozna sie rzucic na cos naprawde wydajnego.

 

Co do zywotnosci proca to w koncu jest 3 lata gwary, wiec niby czym mam sie przejmowac??

 

Trzeba korzystac z dobrodziejstw DFI.

 

 

ps. ten twoj assrock to ma problemy z odczytem temperatur. Taka juz ich przypadlosc.

O ile pamietam chodzi o temp. wlasnie diody, ktora powinna byc po prostu wyzsza.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"IMO jest to bezsensowna wymiana, chodzi mi oczywiście o wymienianie freezera na "coś porządnego" - przecież to dobre chłodzenie i do tego Venica spokojnie wystarcza. U mnie lata na tym co w sigu i 5V na wentylku i 38 stopni nie przekracza (tak czujnik "Procesor" jak i dioda)"

 

Te 38 stopni to przy jakim taktowaniu i napięciu? Chyba nie przy 2,7GHz i 1,45V w stresie?

Bo jak tak to czujnik przekłamuje albo masz Freezera z wbudowanym WC :lol: :wink:

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie warto jeszcze kupić Venice 3000+ 939 czy może lepszym wyborem San Diego 3800+ 939 ? SanDiego ma wyższy mnożnik więc to chyba lepiej ? Czy SD dużo bardziej się grzeje ?

 

Jeśli chodzi o ceny to na allegro prawie identyczne box jak i oem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten SD 3700 o ile się nie myle jest najwydajniejszym jednordzeniowym prockiem?

zdaje sie że tak, poprostu ten procek jest bardzo fikuśny i sie będe przymierzał na niego, 1mb cachu, niezłe OC, mnożnik 11x i 2200mhz na stracie i korzystna cena około 310zł czynią z niego niezły kąsek :D

Pozdro i sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam 939 bo poprostu nie chce tracić pieniążków na wymianie 1gb DDR na 1gb DDR2 :>

a ten SD 3700 o ile się nie myle jest najwydajniejszym jednordzeniowym prockiem?

Pod względem wydajności ( na stockowych taktach) to do Athlona FX-57 (2,8GHz) troszkę mu brakuje :wink:

Generalnie to dużo lepszy wybór niż 3000+, lepiej się kręcą, wyższy mnożnik,więcej cachu.

Ew. zastanawiałbym się nad selektem A64. Mojego (2,9GHz na 1,5V) za 250 puszczę :wink:

 

 

Rozważam 939 bo poprostu nie chce tracić pieniążków na wymianie 1gb DDR na 1gb DDR2 :>

a ten SD 3700 o ile się nie myle jest najwydajniejszym jednordzeniowym prockiem?

Pod względem wydajności ( na stockowych taktach) to do Athlona FX-57 (2,8GHz) troszkę mu brakuje :wink:

Generalnie to dużo lepszy wybór niż 3000+, lepiej się kręcą, wyższy mnożnik,więcej cachu.

Ew. zastanawiałbym się nad selektem A64. Mojego (2,9GHz na 1,5V) za 250 puszczę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie warto jeszcze kupić Venice 3000+ 939 czy może lepszym wyborem San Diego 3800+ 939 ? SanDiego ma wyższy mnożnik więc to chyba lepiej ? Czy SD dużo bardziej się grzeje ?

 

Jeśli chodzi o ceny to na allegro prawie identyczne box jak i oem.

Najbardziej warto SD 3700+ z dorzuceniem lepszego chłodziwa. Przykładowo mój egzemplarz robi na stockowych ustawieniach vcore 1,4v i htt 200 jakieś 22-24 stopnie z wiatrakiem od thermaltake'a silent cat 1500rpm, natomiast stress vcore 1,5v i szyna htt 260 wzwyż nie widziałem nigdy więcej jak 42 stopni przy 2500rpm. Do x2 3800 trzeba nieco dopłacić a wydajność w grach podobna. Myśle, że jest najlepszym prockiem w cenie około 350zł z możliwościami jednojajowca. Ja juz zapewnie nie będę go wymieniał na szybszy model s939 bo nie ma sensu, tylko wskoczę w C2D.

 

BTW z tego co pamiętam San Diego były w wersji 3700+ i 4000+ ale nie 3800+ bo ten był wytwarzany jako Venice na 512kb cache L2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...