Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, może być źle założona przez to tylko część proca oddaje jej ciepło poprawnie ---> Proc się za mocno grzeje

To co ja moge w takim wypadku zrobic ? Niechce sie bawic w sciaganie tego gowna, bo jak ja to pozniej zaloze, zeby wygladalo na nie ruszane.

 

DEVIL >>>>>>>>>

 

Nie no oczywiscie 52C w stresie jest :) W spoczynku w Everescie jest 34C. Na DH-E6 mialem 31-32C. Tylko marwi mnie ta podawana przez Core, bo jak 52C to jeszcze moze spokojnie byc, to 59C z CoreTemp to juz troche brzydko wyglada.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja mam dziwny przypadek, procek chodził na 2,8Ghz przy 1,5V, a po reinstalacji XP-ka nawet przy 1,55V nie chodzi stabilnie przy 2,8Ghz. Wszystkie testy wcześniej przechodził po kilka godzin ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak :) Niechce sciagac czapy, bo proc jest jeszcze na gwarancji ok. 1roku, bo to byl Box. Poza tym, proca bez czapy jest duzo trudniej sprzedac.

Ale chcialem sie spytac o taka rzecz. Czy moge jakos sciagnac czape, przesmarowac rdzen AS5 i nalozyc ja z powrotem, tak zeby nie bylo widac jakichs ingerencji ?? Juz sral pies na gware, ale jak bym go chcial kiedys sprzedac, to musi byc wszystko tip top, a i ja niechce, zeby mi sie odkleila ta czapa kiedys przypadkiem.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zdejmować czapki:

 

1. O ile temp CPU są zadowalające

2. Nie ma się pewności iż chłodzenie nie będzie sprawiać problemów procem bez czapki (nie dotyczy to osób co „umieją sobie poradzić”)

3. Utrata gwarancji jest czymś niedopuszczalnym

4. Planuje się szybką sprzedaż/wymianę

5. Nie posiada się zdolności manualnych na poziomie dostatecznym ;)

6. I ostatnie najważniejsze trzeba mieć najpierw 100% pewność iż wysokie temp spowodowane są krzywą czapką gdyż po jej zdjęciu nie ma już odwrotu.

 

Na koniec zdejmowanie czapki ma sens głownie podczas ekstremalnego O/C gdyż dla przykład u mnie nie dało żadnego przyrostu MHz na co dzień (oczywiście spadek temp był ale nic poza tym) jedyne co się poprawiło to wyniki w SPI ale użytkownika który się nie ściga w SPI raczej takie MHz na kilka chwil nie zainteresują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi. Czas na pochwalenie się temp. proca po zmianie Akas Amber na Thermaltake Thunderblade 120mm. Z Akasami przód + tył budy było cicho, praktycznie niesłyszalnie (najgłośniejszy był wiatrak na freezerze), po zmianie na thunderblady jest już gorzej z hałasem, ponieważ wiatraki naprawdę wyją... ale temp jest nie najgorsza: proc jak w podpisie -> Akasa 30C w idle a Thunderblady 26C , stress odpowiednio 39C i 34C. Procek jest z serii DH-E3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ... ale niby zawsze temp. się zgadzały. Czy super_pi to rozgrzania procka starczy ?

 

EDIT: temp. waha się między 34-35C, za końcową zaliczam 35C

post-146688-1175878810_thumb.jpg

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos z userów ma procka 3000+ z tygodznia 0614, to proszę się pochwalić na ile poszedł :D

Powyższy cytat znalazłem na pierwszej stronie tego tematu. Tak sie składa że mam takowego Venica - dokładnie 14 tydzień 06 roku. Foto by być wiarygodnym:

 

Dołączona grafika

 

No i niestety rewelacji nie ma :cry: Na płycie lanparty nf4 ultra udało mi się osiągnąć 2,6GHz stabilnie dopiero przy napięciu ~1,7V :mur: . Poza tym max osiągnąłem 2,7ghz ale już niestabilnie.

 

Mam też E3 i znowu tandeta... 2,7GHz stabilnie robi dopiero przy 1,75V. Wyżej już wogóle nie chce wskoczyć bez względu jak dużo papu bym mu dawał. Co za pech :( Ludzie powiedzcie mi czy ja coś źle robię?? Czy już poprostu taki mój marny los ?

Jedyne czym się mogę pocieszyć to GoodRamy chodzące na 500mhz 3-3-3-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabiutkie Goodramy :D Ja mam w domu kostkę Goodramów (infineonik), która robi 510DDR 2,5-3-3-8 1T :wink:

 

Co do procka - hmm masz bardzo podobnego do moich padak :D

To może chcesz jeszcze jednego do kolekcji? :-P

 

A co do goodramów to niestety nie wiem na jakich są kościach bo na nich nie widać żadnych napisów poza wytłoczeniem "goodram" kupowałem na początku lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

Powyższy cytat znalazłem na pierwszej stronie tego tematu. Tak sie składa że mam takowego Venica - dokładnie 14 tydzień 06 roku. Foto by być wiarygodnym:[/url]

 

No i niestety rewelacji nie ma :cry: Na płycie lanparty nf4 ultra udało mi się osiągnąć 2,6GHz stabilnie dopiero przy napięciu ~1,7V :mur: . Poza tym max osiągnąłem 2,7ghz ale już niestabilnie.

 

Mam też E3 i znowu tandeta... 2,7GHz stabilnie robi dopiero przy 1,75V. Wyżej już wogóle nie chce wskoczyć bez względu jak dużo papu bym mu dawał. Co za pech :( Ludzie powiedzcie mi czy ja coś źle robię?? Czy już poprostu taki mój marny los ?

Jedyne czym się mogę pocieszyć to GoodRamy chodzące na 500mhz 3-3-3-8

powyzej 1.55V na cpu robi sie niebezpiecznie w niektorych rewizjach czy tygodniach w okolicach 1.6 padaly jak muchy kontrolery pamieci . W zaleznosci z jakiej czesci wafla jest procek czy z jakiego tygodnia,roku ( pracownicy dawali mniej w palnik np :wink: ) tak procek sie kreci :lol2:

 

zreszta teraz te procki zrobily sie tanie jak walnie niewielka stata to nie jak kiedys gdy kursowaly po 600zl

 

a dzisaj wielka obnizka u amd

Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Otoz wczoraj kupilem sobie Radiator Freezer 64 PRO do mojego Athlonka Venice 3.5+. Poniewaz wczesniej mialem badziewiasty radiator to nie bawilem sie w OC mojego athlonka. Dzisiaj przyszedl czas i chcialem sprawdzic na co tak naprawde stac ten procesor z nowym chlodzeniem. Niestety ku mojemu zdziwieniu procesor udalo sie tylko podciagnac na 2.45

z dotychczasowego standartu 2.2 na ktorych chodzil domyslnie. Poniewaz juz powyzej 2.5 komp zaczal sie restartowac, albo windows sie zawieszal przy starcie.

Moze macie jakis pomysl jak moglbym go bardziej podkrecic mysle tak do okolo 2.7, 2.8 bo wkoncu to 3.5+ :).

Moja plyta to 939-Dual Vsta

274x100

mnoznik 9

napiecie 1.45

bios najnowszy 1.30

temperatura w granicach 40 stopni

pamieci 2x 256 TwinMos i 1x 512 TwinMos

Z gory dzieki za pomoc :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...