Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nie dalej jak przed chwilą wyjąłem cpu wraz z fryzjerem z socketu, mocno się trzymał skubany, później się przestraszyłem, docisnąłem go spowrotem, odpalam pc i cisza... Następnie wyjąłem jeszcze raz, mocno przywarł do fryzjera (arctic silver 5 robi swoje), rozdzieliłem, sprawdziłem nóżki, przesmarowałem na nowo, zrobiłem clear cmos. I 200x9 na def sypie w super_pi, to samo 270x9, oczywiście sypie bluescreenami. Moje pytanie: czy uśmierciłem cpu?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że "wyrwałeś" procka z socketu?? To jeszcze nic nie znaczy. Jak miałem Semprona na s.754 to co zdjęcie wyrywałem z socketu inaczej się nie dało tak się przyklejał do boxu. Jak mówisz że sypie na 200x9 i na 270x9 to nie oznacza że to procek. Jeżeli już jest coś nie tak stawiał bym na płytę. Chyba masz gware na płytę? Ale rozumiem nie dostaniesz drugiego Asrocka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm bawilem sie troche moim a64 i normalnie chodzil nawet przy 75*C :| Najwiecej doszedl do 103* ale byl nie stabilny i sie resetowal.. Kurcze, tych prockow nie da sie przeciez zniszczyc to nie wiem jak one niektorym padaja :D

 

Dalem 2.7GHz i 1.525v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział że się da zniszyczyć :lol2: z racji tego że Opek ma zdjęty IHS zostałem zmuszony na zmodyfikowanie mojego Pentagrama NXC-80. Dawno to zrobiłem więc nie zaglądałem do chłodzenia... ostatnio podczas grania usłyszałem dziwny trzask. Popatrzałem na chłodzenie i osłupiałem--> jeden z kołków własnej roboty pękł i chłodzenie nie przylegało do procka prawie wogóle!!!! Zaglądnięcie do kompa i zrozumienie tego co się stało zajęło mi około 15-20 sekund. Oczywiście gra dalej działała, i jeszcze zdążyłem wyłączyć kompa... MASAKRA. Zrobiłem nowy kołek i działam :lol2: a procek chodzi jak marzenie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.575v (tak plyta mowila ;)) bo inaczej wogole nie wstawal :| Dalo sie zrobic 2820MHz o ile dobrze pamietam..

 

Ale najlepsze jest to, ze zdejmuje cooler, on sobie dziala dziala.. Dochodzi do 100 iles stopni i sie wylacza. Ale dziala dalej ;) No nic.

Chyba sprzedam na allegro jako proc mogacy pracowac pasywnie na boxie :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem jeszcze nowicjuszem jeśli chodzi o podkręcanie i mam takie pytanie do was:

Jak lepiej podkręcić:

 

1. 8x300=2400MHz i pamięci na 333MHz co daje nam na pamięciach 480MHz

2. 10x240=2400Mhz i pamięci na 400MHz co daje nam na pamięciach 480MHz

 

Pytam,bo słyszałem,że na socket 939 nie ma znaczenia czy pamięci pójdą synchronicznie czy asynchronicznie z procesorem,ale czy aby na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj od razu 1.8, gwarantuje, że się nie przegrzeje...

Ja jade 24/7 z napieciem 1,45 * 123%, w BIOSie czujnik pokazuje 1,76, wyzej nie probowalem bo procek niestabilny. Przy takich woltach nie moge wyjsc wyzej niz 2,7 stable, memtesta przechodze na 2,9; 2,78 wejscie do windy ale nic sie nie da zrobic.

Niezaleznie od plyty, na DFI nF3 Ultra-D tez tak bylo.

 

 

Witam.

Jestem jeszcze nowicjuszem jeśli chodzi o podkręcanie i mam takie pytanie do was:

Jak lepiej podkręcić:

 

1. 8x300=2400MHz i pamięci na 333MHz co daje nam na pamięciach 480MHz

2. 10x240=2400Mhz i pamięci na 400MHz co daje nam na pamięciach 480MHz

 

Pytam,bo słyszałem,że na socket 939 nie ma znaczenia czy pamięci pójdą synchronicznie czy asynchronicznie z procesorem,ale czy aby na pewno?

 

Pierwsze lepsze, dzielnik 166 jest wydajniejszy od 200. Sa gdzies testy na forum, chyba Mardok robil.

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano zaczolem sie zastanawiac czy nie mam za duzych V ustawionych dla proca ?Jak sadzicie ? A jesli za duze na jakie zmienic. Dodam ze na tym napieciu moge gdzies maks 2,8-9 nawet nie sprawdzalem maksa Ghz.Ogolnie moze bedzie sie cos dac wiecej wycisnac ale musze was popytac. Tak to mam poustawiane.

Procek:

CPU FSB Ratio Setting x9

CPU`n`NB Bus Ratio Setting mam na x3 ale moze byc tez na x4 bez roznicy chyba ?

CPU Clock Setting jesli Oc to miedzy 300 a 320 moze i wiecej nie wiem nie sprawdzalem maksa

DRAM Speed ddr 667 mzh

 

Do tej pory jak oc to 1,575 v ale nie wiem czy nie za duze ?. Chlodzenie boksowe daje rade. Ale bylo przesmarnowane dobra pasta.

 

PS. Co wogole o tym sadzicie jak to mam poustawiane itp. Może jakies wskazówki. Liczy się wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko.. Płyta to VSTA procek 3000+ chodzi to sobie stabilnie 9*270 problem w tym ze jak dam wiecej niz 270 to juz w winde nie wejde...

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Sprawdzilem htt i na mniejszym mnozniku spokojnie chodzi na 300

Dołączona grafika

 

Podnosilem napiecie na procku, ramie itp, zmniejszalem czestotliwosc ramu, w sumie to zrobilem wszystko co bylo do zrobienia....

 

Czy to oznacza ze jest to max tego procka na tej plycie przy tym mnozniku? :(

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio zacząłem sie bawic OC moim starym venice 3200+ 2.6 dojechalem na 1.425 temperatury OK. Ale już żeby wskoczyć na 2.7 jest mały problem zwiekaszam napieci na 1.49 i orthos wywala sie tak po 15 min. Na tym napieciu po pewnym czasie Core temp i speedfan pokazuja tem -49 dla procesora??????

Jaka jest bezpieczna wartosc napiecia jakie moge dac i jakie temp sa wzglednie bezpieczne dla tego procka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z moim Venicem. Model E3 3000+ 17 tydzień 2005r. Robi na Gigabyte'cie ga-k8nf-9 2700MHz na 1,4. Przy HTT 310 wywala się w benchmarku. Jak zwiększę napięcie na 1,425 to nie ma mowy by odpalić winde! Powyżej tej wartości komp nie przechodzi Postu! Memki wyrabiają, jak zwiększam napięcie na mostek to jest to samo! Zasiłka szefa 410W. Temperatury do 45stopni. Próbowałem kręcić na niższym mnożniku przy HTT 340 to samo co wcześniej...

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Edytowane przez ziomal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Czesiu 1.8GHz bootuje przy 9x325 czyli 2.9GHz. Niestety tylko bootuje. Stabilnie na wodzie u kumpla szedł 2.8GHz.

U mnie na coolerku z siga (czyli popier*ołka zwykła) idzie na codzień 2.5GHz@def. V http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=283708

i ma 34* w idle, a Prime ciśnie go na 48*. Jakie to efekty daje zwykła wymiana pasty pod IHS na AS5.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie,mam Athlona 3000+ Venice,i chce go podkrecic,mam chlodzenie cooler mastera,ale moj venice jest jakis dziwny jak na 3000+,bo ma 2,0 ghz a tyle ma 3200,no i napiszcie czy bedzie podatnosc na podkrecanie w tej rewizji,zasilacz mam dobry,chiefteca 400W,a mobo troche lipna bo to sis 755.

 

Jeszcze jedno pytanie,jak mam zalorzone plomby,to czy bede mogl jakos przywrocic ustawienia jak mi system nie wstanie??

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie,jak mam zalorzone plomby,to czy bede mogl jakos przywrocic ustawienia jak mi system nie wstanie??

Płyta powinna sama przywrócić domyślne ustawienia po nieudanej próbie podkręcania. Jeśli nie to na każdej płycie jest zworka "zerująca" BIOS. Znajdź jej położenie w książeczce dołączonej do płyty głównej, potem odłącz komputer od prądu i przestaw zworkę na kilkanaście sekund. Po ponownym włożeniu zworki w położenie początkowe płyta powinna wstać na fabrycznych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to chodzi ze mam plomby na obudowie i nie moge zdjac budy z komputera a chce miec gwarancje.

 

Ja mam tego Venice'a dziwnego troche,bo w cpu-z pokazuje ze jest to 3000+,ale w faq pisze ze 3000+ ma 9x200 bodajrze,a moj ma 10x200 fabryrcznie..zonk czy fabrycznie podkrecony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musisz liczyć na to że płyta sama przywróci domyślne ustawienia. Jeśli nie to pozostaje żyletka i delikatne odklejenie plomby albo zawieźć komputer do serwisu :) . A procek to tak jak mówiłeś 3200+, tylko płyta źle go rozpoznaje.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Boże, wy macie problemy... poprostu zwiększając mnożnik do 10, nie zmieniając FSB mamy 2,0Ghz procesor!! Może poprostu tak miałeś ustawione... Ja miałem przetaktowany na 2,4Ghz, a w programie wykrywało jako 3200+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Odświeżenie tematu: Czy mogę jeszcze używać Boxowego chłodzenia na napięciu 1.488 (Wg. Cpu-Z, a wg. mobo 1.5)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

To jakie chłodzenie polecasz (oprócz LN2, WC itd.) by śmigało na napięciu np.1.575?? Oczywiście codziennie by chodził na default, ale w czasie włączania gierek (czyli w max. stresie) będzie włączany tryb ponad 1.5V ale poniżej 1.6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Jedyna odpowiedź udzielająca mi dokładnych informacji, dzięki ;D Akurat mi wiatraczek pierdyknął, patrze 74C ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...