Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

nic takiego nie robie... fakt czasami podkręce za mocno itp. :D

Niestety ale ja mam "farta", zawsze mam najdziwniejsze przypadki uszkodzeń :lol:

 

Tak BTW to proc padł razem z MOBO i gdy był na default :lol:

 

Póki co 1,51v @ 2520 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie robie... fakt czasami podkręce za mocno itp. :D

Niestety ale ja mam "farta", zawsze mam najdziwniejsze przypadki uszkodzeń :lol:

 

Tak BTW to proc padł razem z MOBO i gdy był na default :lol:

 

Póki co 1,51v @ 2520 MHz

No ja tez mam dziwne niespotykane problwmy. W ciagu 2 tygodni ubilem 2 sztuki DFI Infinity. :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: i nie mam kompa. Nic nie krecilem <_<

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie robie... fakt czasami podkręce za mocno itp. :D

Niestety ale ja mam "farta", zawsze mam najdziwniejsze przypadki uszkodzeń :lol:

 

Tak BTW to proc padł razem z MOBO i gdy był na default :lol:

 

Póki co 1,51v @ 2520 MHz

Wala zrobili w serwisie nie ma co. Nowy numer seryjny=gwara od nowa.

 

 

A co do wyniku 2520 to nie chce Cie martwic, ale przekroczyc moze byc trudno ta wartosc.

U mnie tez procek lata na 2520mhz przy 1,51V(E6 assambed i China), a na 2610mhz przy napieciu 1,65V niby stabilnie, ale jednak sa problemy.

 

ps. mozesz zajrzec do postu 258?? :D

z gory dzieki

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki2

 

 

 

ja używam 2500 przy 1,52 max stable ile mi poleci to ok 2620 przy 1,63 a powyżej tego już nie jestem wstanie dobrac napiecia dla procka bo już jest niestabilny czyli średnia klasa procka E6 się nam trafiła :P pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się troszkę pochwalę... trafił mi się chyba całkiem niezły egzemplarz. Na boxowym coolerze i napięciu 1,4 poszedł 9x294 (2646 MHz), przy większym FSB komp się odpalał, system się ładował, ale przy próbie odpalenia CPU-Z bluescreen i restart. Nie próbowałem jeszcze podnosić napięcia i ciągnąć go wyżej. W pełni stabilnie wytrzymał kilka godzin SP2004, SuperPI, różne 3dmarki itp. Jako dowód screen z SuperPI:

 

http://img80.imageshack.us/img80/7183/oc2hu8.jpg

 

Ta temperatura w Evereście zdążyła już nieco opaść, ale w trakcie liczenia proc nie miał więcej jak 44 stopnie.

 

Aha, tydzień produkcji: 0616.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj leci tak jak w podpisie : 0614 seria

Jak widać serie 0614-0616 są całkiem niezłe...moj sempron z 0615 leci na 2.9ghz na 1.55v a na 1.6v udało mi się zrobic screena na 3ghz i policzyc 512K :lol:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po jakim czasie venice moze zdechnac pracujac w temperaturze 80 stopnii????

 

Mialem taka sytuacje, ze gralem w CSS nagle fps'y zaczely spadac do 15 wiec zdzwiony tym faktem wychodze z gry, wlaczam smartguardian a tam 80 stopnii na procu i wentylator oczywiscie off.

Bez przyczyny wentylator sie wylaczyl, gralem w tej temperaturze ok 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po jakim czasie venice moze zdechnac pracujac w temperaturze 80 stopnii????

 

Mialem taka sytuacje, ze gralem w CSS nagle fps'y zaczely spadac do 15 wiec zdzwiony tym faktem wychodze z gry, wlaczam smartguardian a tam 80 stopnii na procu i wentylator oczywiscie off.

Bez przyczyny wentylator sie wylaczyl, gralem w tej temperaturze ok 5 minut.

Ustaw sobie w biosie temperaturę, po przekroczeniu której, ma się wyłączyć komputer. W moim wypadku jest to 60C (niżej nie można ustawić).

 

Skoro proc nadal żyje, to tylko wypada się cieszyć.

Nie zalecam przekraczać 50C (a najlepiej 45C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w stresie na "lekko" podkręconym A64 (2300, 1,37V) 55 stopni po 8 minutach testu sp2004 :sad: na Akasie EVO33 z wentylatorem Spire BTR8025B3 cichy i wydajny. Nie wiem czy to płyta mnie oszukuje czy takie mam tempy? Co ciekawe pojawił sie nowy SpeedFan 4.29 i ma on dwa odczyty temp z proca. Nie było w nim wcześniej temperatury "CORE" i u mnie jest to o tyle dziwne że core jest niższe od poprzedniego odczytu o około 5 stopni! nie wiem teraz którym brać pod uwagę. W idle temperatury są takie same. Poniżej obrazek.

Dołączona grafika

Temperatura nigdy nie przekracza u mnie 56 stopni w stresie przy w/w ustawieniach (nie mówię o nowym odczycie ze speedfana).

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

OT: co to za tapeta na pulpicie?

Dołączona grafika

mroczna ta tapeta, ale ja takie lubię :lol2:

 

Powracając do mojego pytania... ile jest czujników temp w A64 jeżeli SpeedFan widzi CORE to ta druga w moim przypadku wyższa za co odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracając do mojego pytania... ile jest czujników temp w A64 jeżeli SpeedFan widzi CORE to ta druga w moim przypadku wyższa za co odpowiada?

Core to temperatura rdzenia, a ta druga to temperatura obudowy proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COŚ NIESAMOWITEGO!!!!!! Mam normalnie uwalony czujnik w mojej MOBO. W biosie jest kreska zamiast odczytu w programach roznie; zazwyczaj nie ma albo jest jakas stala temp pokazywana. Ale uwaga! - wlasnie w speedfanie temp "core" dziala! zmienia sie w zaleznosci od obciazenia! I teraz ptanie - jaki jest bezpieczny odpowiednik normalnej bezpiecznej temperatury (powiedzmy ze 60*)

To poprostu jakis cud - moge zmiezyc temperature mojego cpu :lol:

Polecam zainstalowac to wszystkim z plytami Gigashitu bo one slyna z "niezawodnosci" czujnikow :wink:

 

Edit: albo inaczej. jaka temperature "core" uwazacie za jeszcze bezpieczna. (u mnie mam w tej chwili max 56* w porwach do 57) nie z duzo??

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz którą temp brać pod uwagę przy podkręcaniu? obudowy czy rdzenia... moja płyta monitoruje temp obudowy i w "ciężkich" warunkach (OC) może osiągnąć 60 stopni przy których wyłączy mi się komp (tak ustawiłem w biosie). Ciekaw jestem czy wszystkie płyty monitorują temperaturę obudowy CPU czy są też takie co monitorują temp rdzenia? W moim przypadku temperatura obudowy jest za wysoka, natomiast temperatura core pokazywana przez speedfana jest mi bardziej na rękę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POszukuje vanica 3000+ na 754 gdzie one sa:P?

W sklepach ;> Każdy nowy athlon na 754 to venice.

 

OT:

 

deadfrog:

 

czemu twój sprzęt jest po przejściach :lol:?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z taką serią procka?

 

AMD 3000AA4BW

LBBWE 0539DPDW

 

Narazie wlazł na 9x270 z div166 na standard napięci i BOXie, ale nie chce skubaniec przekroczyć 2500 MHz. A jak więcej papu mu dam to temp rośnie w oczach. Konfig jak w podpisie ;]

 

Sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra nie znam sie na wynikach więc pytam specjalistów, czy to są dobre wyniki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dodatkowo wrzucam screena z CPU-Z:

 

Dołączona grafika

 

Taktowanie takie bo mam RightMarka włączonego.

Przy tej prędkości (2,61Ghz) procek jest w 100% stabilny napięcie standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż za dobre jak na takty pamięci... Zrób jeszcze raz te testy... U mnie Everest też ostatnio takie zonka odwalił, odczyt na poziomie 8200 miałem, a normalnie mam 6600... Zrób jeszcze raz testy... ;) A co do procka to ci się fajny trafił :) Mój na 1.450 przy 2.4Ghz jest niestabilny :[

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...