Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Obojętnie jakie cyfry i litery, w K8 nie ma sprawdzonych serii orpocz 0517/0521 i ogólnie rev E3, ale tego juz nigdzie nie kupisz.

Chyba że z drugiej ręki tak jak ja. Właśnie wczoraj dostałem Venica 0517 :) Czekam teraz tylko na płytke i zdam relacje z oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredus jak mu płytka pozwoli na HTT > 300 to wyniczki będą fajne ;] Ja po zmianie grafy myśle nad wymianą płyty lub procka na jakiegoś selekta ;) Wtedy to będzie tanie jak barszcz, a wydajność podskoczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc a ja myśle nad X2 3800+ najlepiej toledo+ epox 9NPA3 SLI B-) B-) B-)

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO temp powinna być troszke niższa. Ja wiem, że to 2.9Ghz, ale po 1 primo nie ma box'a, po 2 primo ma niskie Vcore... Na oko powinno być max 43-44* ;) U mnie między 1.8 a 2.4Ghz nie ma w ogóle różnicy w tempach, a ja jadę na 1.4 vcore i max to 42* ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To jest prawda. Mój kumpel ma Gigabyte pod K7 i Semprona 2400+@2800+ i jak właczy kompa to ma na procku 55 stopni :D :D :D

 

Jego chłodzneie to:

SpireWhisperrock V + AS5 na procku i 3 wentyle do obiegu powietrza w obudowie :)

 

Jak w coś gra to mu pokazuje 77-80 stopni. Uwierzycie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam innego procka niż w tytule topicu, ale każdy tu wie, że to bardzo rozmyta granica :)

Ale mam pytanie... Jak to jesy z Minimalną częstotliwością pracy takiego proca?

Czy praca np. przy napięciu 1,1 i częstotliwości 960MHz jest bezpieczna dla procka.

Z tego co wiem, czasami underclocking bywa niebezpieczny, a że zielony jestem jak trawa na boisku w temacie A64 więc pytam mądre głowy, czyli Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego chłodzneie to:

SpireWhisperrock V + AS5 na procku i 3 wentyle do obiegu powietrza w obudowie icon_smile3.gif

 

Jak w coś gra to mu pokazuje 77-80 stopni. Uwierzycie?

Może rzeczywiscie tyle ma :-P Źle załorzony cooler+ za mało/za dużo pasty i grzejnik gotowy B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Właśnie nie - sam zakładałem mu to chłodzenie a mam już w tym wprawę, zresztą po tym jak pierwszy raz zobaczyliśmy odczyty mobo to założyliśmy coolerka jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może Athlon 64 3500+ (oczywiście Venice) - do ile udaje sie je OC ??? .

Ja swojego 2 dniowego na razie puściłem na 2700 Mhz @ 1.4V na Asrock 939SLI32-eSATA2 i chyba mu się to podoba ale szukałem trochę w necie , nie wiele danych na temat OC 3500+ znalazłem - to chyba mało popularny model .

 

Jako ciekawostkę dodam ,że w porównaniu z Sempronem (jeszcze mam go w sigu) to mam o 2-3 C wyższą temp.IDLE ale w stresie jest prawie to samo max. 50 C

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Venice się niczym nie różni od 3000+ prócz mnożnika ;) Mało znajdujesz w necie, bo ludzie go po prostu nie kupowali. Jak 3000+ kręcił się tak samo, a kosztował 2 czy nawet 3 razy mniej [;

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może Athlon 64 3500+ (oczywiście Venice) - do ile udaje sie je OC ??? .

Ja swojego 2 dniowego na razie puściłem na 2700 Mhz @ 1.4V na Asrock 939SLI32-eSATA2 i chyba mu się to podoba ale szukałem trochę w necie , nie wiele danych na temat OC 3500+ znalazłem - to chyba mało popularny model .

 

Jako ciekawostkę dodam ,że w porównaniu z Sempronem (jeszcze mam go w sigu) to mam o 2-3 C wyższą temp.IDLE ale w stresie jest prawie to samo max. 50 C

Athlon ma wiecej cache = większe wydzielanie ciepła = większa temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Venice się niczym nie różni od 3000+ prócz mnożnika ;) Mało znajdujesz w necie, bo ludzie go po prostu nie kupowali. Jak 3000+ kręcił się tak samo, a kosztował 2 czy nawet 3 razy mniej [;

Pozdro

Jednak nie jest źle mieć wyższy mnożnik - zawsze to większe pole manewru na platformie AMD64 :-)

Teraz różnice cenowe nie są już tak znaczne , więc wolałem wyższy mnożnik .

 

Athlon ma wiecej cache = większe wydzielanie ciepła = większa temperatura.

To logiczne , pomijając możliwość innego niż wcześniej przylegania coolera do procka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie o to chodzi że wczesniejszy proc i mobo sie zawineły razmem, a w czesniej na 2.8GHZ i 1.6V na ac w stresie miałem około 40 no 42 stopnie a teraz na takich samych ustawieniach do 15-20 stopni wiecej boje sie jednego ze założenie wc duzo nie da, co do prca ma on Tcase61, lub63,a może proc ma wieksze TDP jak to sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Why nie moge więcej HTT niż 310MHz ?

Napięcie na klocka dawałem 1.6V, a mnożnik HTT miałem ustawione x3 potem x2 i nic, płyta nie chce wstać. A napięcie szyny htt max jakie mogę dać. Pamięci miałem ustawione ta że były ok 240 MHz @ 2.8V.

Komp taki jak w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to screen prime testowałem nawet 10h ale screena mam tylo z 50 min z 2.9ghz i 1.34 V

Dołączona grafika

 

nie pokoji mnie ta temp. tym bardzie że na poprzedni A64 ciezko byla taką uzyskać a np przy 2.9GHZ i 1.55V w idu jest 42 a w stresie skacze o ponad 12 stopni :mur:

Edytowane przez michal-zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Why nie moge więcej HTT niż 310MHz ?

Napięcie na klocka dawałem 1.6V, a mnożnik HTT miałem ustawione x3 potem x2 i nic, płyta nie chce wstać. A napięcie szyny htt max jakie mogę dać. Pamięci miałem ustawione ta że były ok 240 MHz @ 2.8V.

Komp taki jak w sigu.

A co my wróżki jesteśmy?? Przyczyn może być dziesiatki, może ci płyta już wysiadła, może procek juz nie może albo pamiątki już sapią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie o to chodzi że wczesniejszy proc i mobo sie zawineły razmem, a w czesniej na 2.8GHZ i 1.6V na ac w stresie miałem około 40 no 42 stopnie a teraz na takich samych ustawieniach do 15-20 stopni wiecej boje sie jednego ze założenie wc duzo nie da, co do prca ma on Tcase61, lub63,a może proc ma wieksze TDP jak to sprawdzic ?

Ściągnij ten programik ;] Masz tam wszystko podane ;) Jak by co u mnie TDP to 32.4W, a Tcase max 53*C. BTW @michal-zal twój proc to selekt czy ci się taki trafił poprostu ? :wub: :gitarzysta2: :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Moze mi ktos powiedziec czy TDP =50 jest normalne dla Venica? Wiekszosc ma chyba ok 30W?

 

Ja mam 50 TDP i 59C* TCaseMax :wink:

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...