Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam E6 i jakoś chodzi na 2700 na 1.45V (bo wiecej moja płytak nie da), kupowałem jakieś 1,5 miasiąca temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@LukasAMD

Tak spytam z ciekawości: na jakim biosie jedziesz ? ;).

OCWB8, znowu dziwna rzecz - grałem w FEAR 2 h a potem jeszcze 1h ale już w widzie i w penym momencue komp mi się zawiesił :blink: jakby nie mógł podczas gry... :mur: Zmniejszyłem taktowanie ale pamieci są nieco wyżej, ustawienia w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Król" dzisiaj poszedł na 2754 (9*306, box cooling, Vcore 1,425), policzył SuperPI 1M, ale już przy 16M po drugiej pętli BSOD. Pamięci były na div133, co daje 204 MHz. Jutro zapodam max napięcie na proca jakie się da z biosu ustawić i jadę dalej - może będzie stabilny przy tym 306 HTT, miejmy nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholercia sporo, mój ma tylko 300Mhz mniej a powyzej 40 nie wyłazi....

 

Może pasta jakaś lipna (ja mam to co było na freezerze - MX-1) albo "czapeczka" procka krzywa?

Po pierwsze to nie "tylko" a "aż" 300MHz, poza tym nie porównuje się odczytów temperatur z różnych płyt głównych <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Po pierwsze to nie "tylko" a "aż" 300MHz, poza tym nie porównuje się odczytów temperatur z różnych płyt głównych <_<

Ja na swojej płycie zbyt dużej róznicy (300Mhz w tą czy w tą) nie widze - maks 2 stopnie a i to nie zawsze. Ale przyznaję że nie warto porównywać na róznych płytach, zresztą czujnik nigdy nie poda zbyt dokładnie, to tak jak z napięciami - najlepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> miernik i samemu sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąć to u mnie z 1.8Ghz (1.2v) do 2.5Ghz (1.4v) w stresie wzrost tempa o 4-5 stopni a w idle o 2-3 ;).

 

A tak poza tym testowałem rózne gry z OC procka i bez. I imo wyniki takie sobie. I tak:

- w 3dmarku wzrost o 400 pkt (z 1.8 do 2.5). wiec niezbyt duzo

- w gta:sa koło 5 fps

- w cs:s ponad 5 fps (w grze bo w stress tescie nie było zadnego wzrostu :/) no i nie było już takich spadków podczas rzucenia granatu np na office czy "czitau").

W sumie dla gracza nie warto sie meczyć do 2.7 bo wzrost w grach bedzie znikomy. Takie moje zdanie :).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dla gracza nie warto sie meczyć do 2.7 bo wzrost w grach bedzie znikomy. Takie moje zdanie :).

Na słabszych kartach typu FX5900 wzrostu nie bedzie znacznego, ale na dobrych kartach wzrost będzie zauważalny. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podkręcam to też daje kopa w grach i to mocneeeego :)

Jakiego o ile można spytać ? :P. Jaka jest rożnica w 3dmarku03 z Venice 1.8 a 2.5/2.7 u Ciebie ?

Ja mam dużo w SPi 1M bo na 1.8 miałem 47 sec a na 2.5 mam 35 sec (przy prawie takich samych taktach ramu w 1.8 i 2.5) ale w grach to u mnie przyrostu prawie wcale nie ma.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm proponuje sie zaopatrzyc w jakas lepsza grafe ;] jak chcecie posprawdzac proca to proponuje wlaczyc cs source'a i grac z botami, cholerenie duzo daje duzo MHz i L2 w tej grze (z botami). ja na starym thortonie2000+@2600+ nie moglem grac jak ustawilem powyzej 5 botow na druzyne, spadki fps przy akcjach byly straszne ;) teraz mam nawet po 9~10 na druzyne i jest... nie ma co porownywac ze starym prockiem, niebo a ziemia

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jakiego o ile można spytać ? :P. Jaka jest rożnica w 3dmarku03 z Venice 1.8 a 2.5/2.7 u Ciebie ?

Ja mam dużo w SPi 1M bo na 1.8 miałem 47 sec a na 2.5 mam 35 sec (przy prawie takich samych taktach ramu w 1.8 i 2.5) ale w grach to u mnie przyrostu prawie wcale nie ma.

Ja ci powiem tak - smarki mnie nie obchodzą - podkręcę kartę na rdzeniu/pamięciach o 5mhz wyżej i na sam koniec sypie artami. W FEAR jest ok przy 500@610 1400@1450 (jak narazie) i tam więcę róznicę z procka. Na 1.8 czasem zatnie na 2.4 już nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm proponuje sie zaopatrzyc w jakas lepsza grafe ;] jak chcecie posprawdzac proca to proponuje wlaczyc cs source'a i grac z botami, cholerenie duzo daje duzo MHz i L2 w tej grze (z botami). ja na starym thortonie2000+@2600+ nie moglem grac jak ustawilem powyzej 5 botow na druzyne, spadki fps przy akcjach byly straszne ;) teraz mam nawet po 9~10 na druzyne i jest... nie ma co porownywac ze starym prockiem, niebo a ziemia

W css zauważyłem różnice i duża w doomie (praktycznie zero spadków poniżej 60fps) ale poza tym gdzie nie ma ai to proc mało wniesie. Co do karty to kupie ale nie teraz ;). G80 lub R600 to bedzie mów nowy wybór :P.

 

A i tak pytam z ciekawosci: wyszedl nowy cpu-z i 'obslugą' ht-link. ile mhz macie na HT ? ;d ja mam 1068 (267 * 4).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi właśnei proc leci lekko ponad 3.1 GHZ i 25 minut napięcie 1.55V kurde na wodzie plus dwa wentyle na kadeta i pokojowy na całośc na procu nadal sporo ~51Ci ten obok czujnik też dużo pokazujek oby to tylko czujnik przekłamywał, i żeby czapka była prosta

Dołączona grafika

Edytowane przez michal-zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krec dalej. Jesli bedzie stabilnie bedzie ok, a jesli temp. bedzie za duza - nie bedzie stabilnie.

Ja też mam się nie przejmować? 60-61*C przy 1,5V i 2500MHz

Dołączona grafika

Tyle że to Opteron 144, ale na Venice z tymi samymi parametrami też miałem podobną temperaturę. Co ciekawe czujnik termometru zewnętrznego umieszczony w radiatorze proca pokazuje 38 *C czy to możliwe aby płyta oszukiwała mnie aż o 20*C

 

Tu jest mój post w temacie o Opteronach, w nim jest więcej szczegółów.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...14&st=2070#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że berety krzywe są... u mnie również wc na kadecie oparte i na celku 4,9Ghz 1,5v miałem 54*C w stresie [;

no ale w sekunde , dwie podskoczyło by o 10-12 stopni czapki raczej nei zdejme na codzie n lata 3.03GHZ i 1.47 V i w prime na wodzie mam 45-48 stopni wiec raczej zostawie, a co na ninji mógłbym spodziewać sie lepszych temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje czapki raczej są proste, oglądałem dokładnie Venice i Opterona i żadnych skrzywień nie zauważyłem. A co do gwałtownych skoków temperatur o 10-12 stopni to normalne w tych procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagły wzrost temperatury o 10c to normalne w K8. Nie moge nadal z ludzi którzy wkładają czujnik pomiędzy zeberka radiatora i się dziwą ze niższa temperatura...Odpowiedzcie sobie na pytanie: Czy płyta mierzy temperature powietrza pomiędzy żeberkami radiatora czy temperature rdzenia? o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagły wzrost temperatury o 10c to normalne w K8. Nie moge nadal z ludzi którzy wkładają czujnik pomiędzy zeberka radiatora i się dziwą ze niższa temperatura...Odpowiedzcie sobie na pytanie: Czy płyta mierzy temperature powietrza pomiędzy żeberkami radiatora czy temperature rdzenia? o_O

włąsnie dlatego nie moge odpowiedzieć sobie czy czujnik żle pokazuje czy czapka krzywa proca oglądałem i wydaje sie ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagły wzrost temperatury o 10c to normalne w K8. Nie moge nadal z ludzi którzy wkładają czujnik pomiędzy zeberka radiatora i się dziwą ze niższa temperatura...Odpowiedzcie sobie na pytanie: Czy płyta mierzy temperature powietrza pomiędzy żeberkami radiatora czy temperature rdzenia? o_O

<_< ja mam aktualnie pomiędzy żeberkami radiatora, był też na czapce, temperatura była wtedy o 3-4 stopnie wyższa, ale i tak różnica pomiędzy odczytem płyty a termometru wahała się w granicach 15 stopni... co do temperatury rdzenia to speed fan pokazuje mi 49-52 a temperaturę obudowy proca 61*C przy takich rozbieżnościach nie da się podkręcać. Niby w FAQ jest napisane, że lepiej nie przekraczać 55 bo to bardzo dużo dla K8 mi właśnie stress prime skończył testować proca (Oterona, ale z Venicem mam to samo) i przez 4 godziny miał temperaturę 60-61...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stock taktowaniu mam w stresie 42*C to dużo ? Ile mi wzrośnie temp proca jeżeli zrobię oc do 2.4 ? Bo kurcze ten mój egzemplarz to jakaś końcówka magazynowa :/ Na Freezerze i AS5 takie tempy... No cóż. Czekam na wasze sugestie. Dodam, że bez obciążenia mam 38*C przy zamkniętej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...