Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

i cięszko je dostać :)

jest co kupić - A64 robiacą 2,5Ghz - do szerszej premiery AM2 wystarczy :) (znaczy jak wyjdą już ciekawsze procki/płyty + testy :)

2500MHz? Co to ma być? Dobre OC? Może zrobie sobie selekcje Venicea u kumpla w sklepie tak jak tego sempa. Problem może być z dostępnoscią. Na stanie ma tylko Sempy. A64 przywozi na zamówienie. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim v co w sygnaturze ;)

Ja na napieciu 1.475v robie szyne HTT 290 w moim venice :D i to jeszcze nie koniec :D

Jak kupie sobie Coolera A64 Pro to zobacze ile poleci, do 320 chyba powinien :D

KlicK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na napieciu 1.475v robie szyne HTT 290 w moim venice :D i to jeszcze nie koniec :D

Jak kupie sobie Coolera A64 Pro to zobacze ile poleci, do 320 chyba powinien :D

KlicK

Dobra plyta to podstawa, oczywiscie nie narzekam na swoje mobo, bo za te pieniadze sprawuje sie przyzwoicie, powiem wiecej prawie wspaniale. Prawie - poniewaz pod wzgledem OC ustepuje innym plytom.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Planuje zakup A64 tylko zastanawia mnie fakt, czy lepiej kupić wersje 3000+ czy 3200+.

Teoretycznie to te same procki tylko że 3200+ ma mnożnik 10x ale o ile pamiętam to te

procki mają odblokowane mnożniki w dół więc nic nie stoi by puścić model 3200+ na 9x

i w ten sposób mieć Athlona 3000+. Jak więc zrobić? Warte wydać te kilka złotówek więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup A64 tylko zastanawia mnie fakt, czy lepiej kupić wersje 3000+ czy 3200+.

Teoretycznie to te same procki tylko że 3200+ ma mnożnik 10x ale o ile pamiętam to te

procki mają odblokowane mnożniki w dół więc nic nie stoi by puścić model 3200+ na 9x

i w ten sposób mieć Athlona 3000+. Jak więc zrobić? Warte wydać te kilka złotówek więcej?

Zalezy tylko i wylacznie od ciebie i zasobnosci twojego portfela ;) A roznica i tak bedzie prawie nie zauwazalna :) Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na napieciu 1.475v robie szyne HTT 290 w moim venice :D i to jeszcze nie koniec :D

Jak kupie sobie Coolera A64 Pro to zobacze ile poleci, do 320 chyba powinien :D

2170897[/snapback]

Planuje zakup A64 tylko zastanawia mnie fakt, czy lepiej kupić wersje 3000+ czy 3200+.

Teoretycznie to te same procki tylko że 3200+ ma mnożnik 10x ale o ile pamiętam to te

procki mają odblokowane mnożniki w dół więc nic nie stoi by puścić model 3200+ na 9x

i w ten sposób mieć Athlona 3000+. Jak więc zrobić? Warte wydać te kilka złotówek więcej?

Po pierwsze:

po co robić z athlona 3200+ niższy model?

 

Po drugie:

Jeżeli chodzi o podatność na OC, to nie ma różnicy pomiędzy tymi modelami, aczkolwiek ze względu na wyższy mnożnik, płyta główna później stanie się barierą w OC w przypadku modelu 3200+.

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2h SP2004 przechodzi przy tym napięciu to ładnie ;). Na razie widzę że CPU-Z stable ;)

Sprawdze i dam znac jak poszlo ;)

//Edit

Jednak nie jest z nim za dobrze na tym napieciu :( Po godzince wywalilo mi blad w SP2004 :(

KlicK

Mysle ze podniesienie napiecia do 1.5 pomoze, sprawdze to pozniej ;)

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze i dam znac jak poszlo ;)

//Edit

Jednak nie jest z nim za dobrze na tym napieciu :( Po godzince wywalilo mi blad w SP2004 :(

KlicK

Mysle ze podniesienie napiecia do 1.5 pomoze, sprawdze to pozniej ;)

Mozesz sprawdzic na tym samym napieciu, ale na taktowaniu 2500Mhz??

Bo zastanawiam sie nad kupnem na allegro gdzie gwarantuje 2500mhz na napieciu 1,42V/1,45V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie kupilem "ala" selekta robiocego tylko 2.5Ghz - czyli to co w podpisie już do mnie jedzie :) Otóż, jak polecalibyscie byscie go podkrecic ?? jezeli dalbym noznik na 9x to jakie mnoznik htt ustawić ??

 

PS. Nie znam się na tm :lol: ---przynajmniej jeszcze nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym na 1.45v niektóre CPU umieją i 3080MHz Full Stable :]

 

Mardok moj robi 2600 na tym napieciu tylko nie wiem jak go zmusic na 2700 i wyzej z gory dzieki.Pamiatki mam speed premiumy 2x512 i niemoge sie dogada z prockiem i pamieciami :cry:

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie kupilem "ala" selekta robiocego tylko 2.5Ghz - czyli to co w podpisie już do mnie jedzie :) Otóż, jak polecalibyscie byscie go podkrecic ?? jezeli dalbym noznik na 9x to jakie mnoznik htt ustawić ??

 

PS. Nie znam się na tm :lol: ---przynajmniej jeszcze nie....

Na allegro w arche go kupiles??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze i dam znac jak poszlo ;)

//Edit

Jednak nie jest z nim za dobrze na tym napieciu :( Po godzince wywalilo mi blad w SP2004 :(

2171812[/snapback]

Witam, wlasnie kupilem "ala" selekta robiocego tylko 2.5Ghz - czyli to co w podpisie już do mnie jedzie :) Otóż, jak polecalibyscie byscie go podkrecic ??
W prawo ;). A tak serio, to chyba Ty powinieneś wiedzieć, do jakiej wartości chcesz podkręcić tego proca :blink:. Polecałbym wycisnąć z niego maksimum, jakie da się z niego uzyskać ;).

jezeli dalbym noznik na 9x to jakie mnoznik htt ustawić ??

Trochę niezrozumiale napisałeś: pytasz się o mnożnik szyny HTT, czy o wartość szyny HTT? Jeżeli o mnożnik, to ustaw taki, aby HTT pomnożone przez ów mnożnik było <=1000. Jeżeli o wartość, to odpowiedź jest oczywista: CPU_Mhz / 9 ;)

 

PS. Nie znam się na tm :lol: ---przynajmniej jeszcze nie....

Dlatego najpierw przeczytaj poradnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym na 1.45v niektóre CPU umieją i 3080MHz Full Stable :]

 

Mardok moj robi 2600 na tym napieciu tylko nie wiem jak go zmusic na 2700 i wyzej z gory dzieki.Pamiatki mam speed premiumy 2x512 i niemoge sie dogada z prockiem i pamieciami :cry:

Mimo moich szczerych chęci nie bardzo wiem co ci poradzić skoro sprzęt nie chce iść wyżej. Na CPU jedyna rada to więcej V mniej stC nic innego się nie da zrobić, i jak to nie pomoże to cóż tylko inny CPU pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzasz stabilność CPU w SP2004 to odpalaj test "Small FFT", bo wtedy dopiero maksymalnie CPU obciążasz.

Niewiedzialem o tym, bo nigdy nie robilem tego testu :D

Teraz sie poprawie i jak sprawdze to dam znac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiedzialem o tym, bo nigdy nie robilem tego testu :D

Teraz sie poprawie i jak sprawdze to dam znac ;)

Eh i niech mi ktoś powie czy jest jakikolwiek sens robienia jakiegokolwiek FAQ skoro i tak nikt tego nie czyta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie Mardoczku, nie pierwszy i nie ostatni raz ;]

 

a to taka mala dygresia co nowe procki potrafia z 0615 ;]

Dołączona grafika

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh i niech mi ktoś powie czy jest jakikolwiek sens robienia jakiegokolwiek FAQ skoro i tak nikt tego nie czyta :/

Nieczytalem bo nigdy nie interesowalem sie tym i pewnie nadal by mnie to nie interesowalo gdyby nie wymiana procka i jego oc. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was mała prośbe. Otóż czy ktoś mogł by wykonać testy Venice 3000+ no OC (1,8ghz) w SuperPi 1M i w 3dmarku03 cputesty ? Chodzi mi o to bo u mnie jakoś to bardzo blado wypada ;/. W superpi 1M mam 47sec a w 3dmarku 469 :/ (oczywiście testy bez zadnego badziewia w tle).

Dołączona grafika

Jak ktoś może niech sprawdzi na VEnice 1,8 ghz.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem swojego venica na 2,5 przy 1,52v. zapuściłem 2 testy sp 2004 i leciały sobie przez 9,5 godz po czym przerwałem bo wtedy wstałem:P jak na E6 z tego roku to chyba nie tak źłe :P temp max 38 stc

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, dostałem procesor wkońcu :)

 

Tak więc, czy spotkał się już ktoś z procesorami z oznaczeniem

 

ADA3000Daa4BW

x024747C62083 ???

 

Wy tam się zwykle znacie który to tydzień produkcji itp ;) i może jeśli ktoś taki ma, to jak się zwykle kręcą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, dostałem procesor wkońcu :)

 

Tak więc, czy spotkał się już ktoś z procesorami z oznaczeniem

 

ADA3000Daa4BW

x024747C62083 ???

 

Wy tam się zwykle znacie który to tydzień produkcji itp ;) i może jeśli ktoś taki ma, to jak się zwykle kręcą ??

Podałeś złe dane, dokładnie nie tą cześć linii która jest potrzebna do dopowiedzi na twoje pytanie.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuła big LOL Jak wróce do mojego Kentaki to spisze wszystko na nowo. Zreszta powiem tak. Kupilem go od arche_ jako selekta. A tu tak, plomby nie zerwane, procek wyglada jak prosto z hurtowni jakby nigdy nie byl otwierany i wkladany do kompa :D

 

PS. Ale co mi po proscku, jeszcze czekam na dysk, płyte, pamieci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...