Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

mi sie wydaje ze te ramki sa biedne i nie wytrzymuja, raczej nie za duzo twinmosow na dorbych kosciach, reszta to padaki, no chyab ze jestes pewien ze te twoje ramy pojda 229 bo tyle wychodzi przy ddr333 (180 przy ddr266) pozatym byl gdzies poradnik podkrecania a64 na forum (uzyj szukajki), poczytaj co tam pisze, napewno nie ma zebys startowal podkrecanie z duzym dzielnikiem pamieci

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze te ramki sa biedne i nie wytrzymuja, raczej nie za duzo twinmosow na dorbych kosciach, reszta to padaki, no chyab ze jestes pewien ze te twoje ramy pojda 229 bo tyle wychodzi przy ddr333 (180 przy ddr266) pozatym byl gdzies poradnik podkrecania a64 na forum (uzyj szukajki), poczytaj co tam pisze, napewno nie ma zebys startowal podkrecanie z duzym dzielnikiem pamieci

 

Dla twojej świadomości poradnik czytałem i oczywiście pamiątki były jako pierwsze sprawdzane i bez problemow przechodził memtest i Spi 16m na 230mhz.Dopiero przy HTT 280 wyszło że nie daja rady. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako pierwsze??

 

jako pierwsze to sprawdzasz ile pociagnie plyta htt na niskim dzielniku pamieci i luznych timingach i niskim mnozniku proca, potem katujesz proca i na koncu dobierasz ram (w wielkim wielkim skrocie poradnik, chyba zes jednak nie czytal)

 

no chyab ze pisalem wyzej absolutnie pewny jestes ramow a spi16m to cie ludzie wysmieja jak zobacza to zaden test dla ramow, conajmniej 32m, a lepiej memtest a wogole to goldmemory i mozesz mowic ze masz stabilne ramki wtedy

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako pierwsze??

 

jako pierwsze to sprawdzasz ile pociagnie plyta htt na niskim dzielniku pamieci i luznych timingach i niskim mnozniku proca, potem katujesz proca i na koncu dobierasz ram (w wielkim wielkim skrocie poradnik, chyba zes jednak nie czytal)

 

no chyab ze pisalem wyzej absolutnie pewny jestes ramow a spi16m to cie ludzie wysmieja jak zobacza to zaden test dla ramow, conajmniej 32m, a lepiej memtest a wogole to goldmemory i mozesz mowic ze masz stabilne ramki wtedy

 

Jak bys nie zauważył to sprawdzałem je memtestem o czym pisze w swoim poscie.

Nie było sensu katowac wpierw płyty bo i tak wiedziałem ze wczesniej skończą sie ramy i procek niż MoBo- a innego mnoznika jak x9 nie miałem w planach.Asus idzie HTT 300 ale co z tego skoro pamiątki to sa padaki :mur:

 

P.S Wpierw czytaj dokładnie a później krytykuj albo idz spać bo późno.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak co z tego? no tego to nie rozumiem kompletnie; proca nie bedziesz puszczal wiecej bo ramy padaki, noi co z tego ze padaki proc to proc zawsze dobrze miec wiecej mhz niz mniej, tego nie rozumiem,

 

a co do ram padakow to tez mialem padaki twinmosa (zakladam ze nie probowaels 2T jak tak to nie czytaj dalej)

 

i owszem na 1T nie chcialy isc wiecej niz 220 stabilnie, ale jak ustawilem im 2T to nadgonily do 245 (a moze twoje by wiecej jescze poszly). byly szybsze na tym 2T niz na 1T. ludzie mowia ze 2T jest be i nawet nie proboja 2T bo cos tam, ale jak masz ramy takie ze na 2T poleca duzo wiecej to sie to bardziej oplaca

 

poza tym nikt nie mowil, ze podkrecanie jest latwe, czasem trzeba probowac probowac probowac i nie poddawac sie za latwo, a ile razy trzeba bylo zworke wyjmowac i reset cmosu...

 

P.S. rzeczywiscie pozno juz i mi umknal ten metest, ja na twoim miejscu jak nie masz kasy na cos innego to bym jeszcze zawalczyl o ten ram

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam ze mam A8N-e i mi sie wlasnie plyta konczy przy okolo 275 :/

dawno sie w to bawilem ale pamietam ze choc memki mam badziewne (strasznie) to najpierw testowalem plyte ze wszystkim innym na luz i powyzej 275 mnie wywalalo :P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko w co tu teraz wierzyć? Chłodzenie to box na as5 z minimalnymi obrotami.

Jak już musisz wierzyć programom to wierz Everestowi bo przy 67stC gdyby było naprawdę twój CPU raczej by się wieszać zaczął (choć nie koniecznie ale bardzo prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) to przy moim taktowaniu i po 30 minutach w S&M mam 47-49 'C

W cieple dni dochodzilo wprawdzie do 55'c ;/

No i? Ten komp to moj drógi komp słuzy do neta. A moje pytanie brzmi czy temp jest bezpieczna a nie jakie macie tempy. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz wierzyć programom to wierz Everestowi bo przy 67stC gdyby było naprawdę twój CPU raczej by się wieszać zaczął (choć nie koniecznie ale bardzo prawdopodobne).

Coretemp lubi przeklamywac. Poza tym jest to temp z rdzenia procka a nie z socketu jak w przypadku Everesta. IMO temperatura jest za duza!!!!!! Male takty niski napiecie. Na kreconym 3200+ (2500MHz) mialem mniejsze tempy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp 47 jest bezpieczna ogolnie powinno sie trzymac <50 i <=55 jest uznawane za bezpiczene, a chlopaki sie wypytuja bo nie wiadomo na ile to wiarygodne te 47, bo jakby sie okazalo ze to 67 to marny jego zywot

 

a te minimalne obroty to ile bo to wartosc wzgledna - 500 czy 1000 obrotow, bo jak rzeczywistosc ze tam prawie wogle nie ma przewiewu tylko tyle ze sie kreci wiatraczek i moze jescze stoi powietrze w obudowie - to bym sie nie zdziwil ze moze miec 67

 

Patrzac na inne odczyty jakie tam podaje everest to w budzie raczej taki upal nie panuje, ale to powyzej niech bedzie przestroga, bo juz nie jedno u ludzi widzialem, wlacznie z tym ze byla szczelnie obklejona buda zeby sie w srodku nie kurzyl!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Wycisnąłem ostatnie poty z kompa, już nie mam co kręcić :/

 

 

MSI K8 NEO4-F - Podobno najgorsze [ciach!]o które nie nadaje się do kręcenia. Max HTT 340

 

Athlonik wykręcony na @ 2865Mhz Mnożnik 8.5 1.71V

2xGoodRam 256 @ 220(mhz więcej i crashe) 2.5 3 3 3 1T memdiv133 2.85V

HT2.5 - I tu mam mały problem. CpuZ pokazuje 670 a Everest 840

HTT337

 

Procesor ma 43*c w idle na diodzie. A napięcia będę jeszcze zmniejszał.

 

Obudowa otwarta, po zamknięciu temp wszystkiego wzrasta o około 20*c i dzieją się wszystkie najgorsze scenariusze :D

 

Ma ktoś pomysły co bym mógł tutaj jeszcze wymodzić?

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Wycisnąłem ostatnie poty z kompa, już nie mam co kręcić :/

MSI K8 NEO4-F - Podobno najgorsze [ciach!]o które nie nadaje się do kręcenia. Max HTT 340

 

Athlonik wykręcony na @ 2865Mhz Mnożnik 8.5 1.71V

2xGoodRam 256 @ 220(mhz więcej i crashe) 2.5 3 3 3 1T memdiv133 2.85V

HT2.5 - I tu mam mały problem. CpuZ pokazuje 670 a Everest 840

HTT337

 

Procesor ma 43*c w idle na diodzie. A napięcia będę jeszcze zmniejszał.

 

Obudowa otwarta, po zamknięciu temp wszystkiego wzrasta o około 20*c i dzieją się wszystkie najgorsze scenariusze :D

 

Ma ktoś pomysły co bym mógł tutaj jeszcze wymodzić?

Jak najbardziej 840 jeśli na HT=2.5 to inaczej być nie może.CPU-Z najprawdopodobniej wykrywa to jako mnoznik HT=2 i stąd te 670.

 

HT2xHTT340=680

 

Ht2.5xHTT340=850

 

Nie boisz sie tego napięcia??I dlaczego TRAS masz takie niskie :blink: .Proponuje przedział od 5-9.

Może 2.5.3.3.8???

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#1

Panowie, pisalem o tym juz w watku dot. msi ale tam nikt nie raczy postowac.

Zamienilem ostatnio asusa A8N-E na msi K8N neo4 FI i znacznie zmienily sie odczyty temperatury 3000+, na asusie jak bylo idle ~36''C stress 44""C to teraz mi na msi pokazuje idle ~28''/stress 39''C (chlodzenie to samo, boxowe), buda ta sama. Czy to normalne, moze bzdurne wskazania, przeklamania msi ?

 

#2

Tyczy sie konfig. jak w podpisie.

Za cholere nie moge przekroczyc cpu htt 245MHz (9*245=2205MHz), bez wzgl. mnoznik cpu jest x9/x8 itd., czy ht jest x4/x3, bez wzgl. czy zwieksze napiecie czy nie, bez wzgl. na ramy (133/166/200/2T/1T), zawsze jak dam wiecej niz 245 to mobo w ogole nie wstaje i musze ciagle uzywac magicznego czerwonego przycisku na plycie :-| (znacznie wygodniejszy niz zworkowanie). Bios mam najnowszy 5.3. Co byscie polecili zeby przekroczyc ten prog @2200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#1

Panowie, pisalem o tym juz w watku dot. msi ale tam nikt nie raczy postowac.

Zamienilem ostatnio asusa A8N-E na msi K8N neo4 FI i znacznie zmienily sie odczyty temperatury 3000+, na asusie jak bylo idle ~36''C stress 44""C to teraz mi na msi pokazuje idle ~28''/stress 39''C (chlodzenie to samo, boxowe), buda ta sama. Czy to normalne, moze bzdurne wskazania, przeklamania msi ?

 

#2

Tyczy sie konfig. jak w podpisie.

Za cholere nie moge przekroczyc cpu htt 245MHz (9*245=2205MHz), bez wzgl. mnoznik cpu jest x9/x8 itd., czy ht jest x4/x3, bez wzgl. czy zwieksze napiecie czy nie, bez wzgl. na ramy (133/166/200/2T/1T), zawsze jak dam wiecej niz 245 to mobo w ogole nie wstaje i musze ciagle uzywac magicznego czerwonego przycisku na plycie :-| (znacznie wygodniejszy niz zworkowanie). Bios mam najnowszy 5.3. Co byscie polecili zeby przekroczyc ten prog @2200 ?

1)termometr prawde ci powie i tylko on. wiadomo ze rozne plyty roznie odczytuja.

 

2) plyta sie skonczyla? a probowales dac mnoznik x5 ramy 100 i wtedy jechac htt, i czy wykluczyles jakies specyficzne ustawiena plyty ktore wiadomo ze nie dzialaja? (wiem ze ktoras plyta miala porblem z ht x3 (prawdopodobnie ktoras z MSI to mi sie teraz przypomnialo))

 

OT:

skoro nie dawno wymieniales (prawdopodobnie z powodu OC?) czemu nie wzieles dfi, kazdy chyba na forum z dzialu amd wie co ten potwor potrafi, ale to tylko moje zdanie i wzieles plyte taka jaka tobie sie podobala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie dawno wymieniales (prawdopodobnie z powodu OC?) czemu nie wzieles dfi, kazdy chyba na forum z dzialu amd wie co ten potwor potrafi, ale to tylko moje zdanie i wzieles plyte taka jaka tobie sie podobala

av8, wymieniłem tego asusa z 2 powodów, primo: zablokowane kompletnie oc przy fdd disabled (skad moglem to wiedziec!?! patent ze o ja p...) pozniej jak sie dowiedzialem z tegoz tu forum ze sprawe oc rozwiazuje wlaczenie w biosie fdd (ktora malo kto ma) to juz bylo po zawodach bo w desperacji mialem juz zamowiona msi, poza tym, sekundo: wiatrak na msi jest ZNACZNIE cichszy niz asusowy a to dla mnie wazne. Dfi zapewne jest znacznie lepsza ale nowa niestety tu macz $$$.

 

Pokombinuje jeszcze z mobo ale zeby sie konczyla na 245Mhz? niemozliwe, ta seria neo4 kreci sie nienajgorzej z tego co przegladam forum a moj E6 tez podejrzewam ze jest w stanie dac z siebie wiecej niz @2,2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

av8, wymieniłem tego asusa z 2 powodów, primo: zablokowane kompletnie oc przy fdd disabled (skad moglem to wiedziec!?! patent ze o ja p...) pozniej jak sie dowiedzialem z tegoz tu forum ze sprawe oc rozwiazuje wlaczenie w biosie fdd (ktora malo kto ma) to juz bylo po zawodach bo w desperacji mialem juz zamowiona msi, poza tym, sekundo: wiatrak na msi jest ZNACZNIE cichszy niz asusowy a to dla mnie wazne. Dfi zapewne jest znacznie lepsza ale nowa niestety tu macz $$$.

 

Pokombinuje jeszcze z mobo ale zeby sie konczyla na 245Mhz? niemozliwe, ta seria neo4 kreci sie nienajgorzej z tego co przegladam forum a moj E6 tez podejrzewam ze jest w stanie dac z siebie wiecej niz @2,2k

 

No ja juz jestem po bojach z moim wstrętnym E6 i niestety jego o/c kończy sie na 285x9=2565 :mur: .Przy 290x9 nie przechodzi pierwszych minut w SP2004.Zwiększyłem maksymalnie Vcore do 1.55 bo na tyle pozwala Asus ale nic to nie dało.Z racji tego iz Ram tez mam padakowaty to na co dzien procek działa 2.4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie już nic na tej rewizji nie pocisnę. 9x270, mem na 166, napięcie 1.4V. Na 9x275 wstaje, ale 3D Mark 03 zamula strasznie. Powyżej 275 nie wstaje. BTW i tak nawet jak na tą rewizję nie jest tak tragicznie. Jeszcze timingami pamięci się pobawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon - zapodaj bios 1.80 albo OCWB1 lub OCWB2 do tego asrocka, zrób VCore Mod ViD4 lakierem, da Ci to Vcore do 1.55v, u mnie w porywach przy obciążeniu 1.58v-1.60v, i kręć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie że OCWB2 jest masakrycznie walnięty i płyta po flashu biosu nie lubi wstawać. Do tego po zapisaniu ustawień sam się resetuje albo znów nie wstaje itd... OCWB2 odradzam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon - zapodaj bios 1.80 albo OCWB1 lub OCWB2 do tego asrocka, zrób VCore Mod ViD4 lakierem, da Ci to Vcore do 1.55v, u mnie w porywach przy obciążeniu 1.58v-1.60v, i kręć dalej.

Tjaa, tylko ja mam rev E6. I co to pomoże? Nic. W mody nie chce mi się bawić (nigdy nie robiłem żadnego) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...