Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

niee sprzet jak w podpisie karta nie krecona i dziwne ze w smarkach byloby wszystko ok ?? i w atitoolach?? tak jest tylko w gryonline !!!!! po oc, na standart procu problem znika a po oc znow to samo -> proc jest na 100% stablny, testowalem!!!! memki tez

 

ps nie czytasz uwaznie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee sprzet jak w podpisie karta nie krecona i dziwne ze w smarkach byloby wszystko ok ?? i w atitoolach?? tak jest tylko w gryonline !!!!! po oc, na standart procu problem znika a po oc znow to samo -> proc jest na 100% stablny, testowalem!!!! memki tez

 

ps nie czytasz uwaznie :lol:

a moze to ten caly nvidia firewall, kumpel tez mial z nim problemy ale na innej plycie, jak wylaczyl problemy znikly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

jeszcze nie probowAlem karta jest nie krecona i raczej tez sprawna -> atitoole i smarki nawet po oc cpu i ram wszystko pozytywnie

 

tylko te zasra*e gryonline wywalaja :/ przeciez tam praktycznie zero wymagan jest.... a moze przez przegladarke?? przeciez sp2004 czy smarki maja 100 razy wieksze wymagania.... sam nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

druga winde zainstalowac??

a instalowac stery?? czy na windowsowskich jechac??

tez tak mysle rzeciez to by bylo nieporozumienie ze w grachonline wywala a w smarkach i sp czy prime nie.... ;)

 

nie chce zapeszac ale na 99,9% problem został rozwiązany -> grałem teraz w bilarda 30 min i nic -> zainstalowalem najnowsza firefox -> mialem 1,0

wzxcesniej po 3min byl freez...;] a pomysl na zainstalowanie firefoxa dal mi pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki I need your help. W biosie mam ustawione oc na poziomie 278x9 czyli 2500Mhz, ale jest z tym wszystkim mały problem. Otóż przy włączaniu komputera wartość ta automatycznie spada do 208x9(tak pokazują wszystkie programy w windzie (a w biosie tylko iformacja że jest 1808Mhz), natomiast w BIOSIe tak jak bylo tak i jest ciągle ustawione na 278!Wszystko działa ok(czyli kiedy zegar podskoczy do 2,5Ghz)wtedy gdy po wlaczeniu kompa nacisne ten zasrany DEL i wystarczy że wybiore.....save&evit bez żadnych zmian w biosie i zrestartuje kompa. Wszystko dalej sie pieprzy po wylaczeniu komputera, i nastepnie nacisniecu przycisku POWER :mur:, co jeszcze, komp po nacisnieciu tego nieszczesnego powera na obudowie do pierwszego "beep" ładuje się dobre 10-15sec przy czym widze jakby przez ten czas sie cały czas restartował (po napędach), wie ktoś może co jest grane ?? Próbowałem chyba wszystkiego co umiem ;) (czyli prawie nic prócz bezsensownego szperania w biose, i sprawdzaniu kabelków). Testy na 2500Mhz przechodzi bezproblemu przez wszystkie benchmarki typu superPI ; sp2004, także nie może to być przyczyna zbyt dużego OC. Ma ktoś jakiś pomysł, błagam wy komputerowcy pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@quartzXXI

 

ja miałem podobną sytuacje z włączaniem (u mnie jest fajna sprwa z diodami są 4 diody red i jak stanie na którejs to mniej wiecej wiem co nie chce chodzic) a więc swego czasu jak miałem procka na 2,6 i napiecie 1,62 to jak komp tuzej postał to wogłole sie nie włączył dopiero po restarcie poszło wszytko czesto gdy właczałem kompa to sie restartował pare razy zanim sie włączyl i rózne takie cuda a co najlepsze procek testowany sp2004 i wszytko było oki ;/;/;/ woec pdlręciłem proca poszalałem troche na 1,8 i wróciłem spowrotem do 2,5 przy 1,52v i do tej pory się włącza kiedy czeba i nic sie nie rastertuje i oby tak dalej

 

Błędy ortograficzne, stylistyczne i interpunkcja. Można pisać krótsze zdania. Zapoznaj się ze słownikiem języka polskiego. // Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem który opisaliście wygląda jak zwykła niestabilność w podkręceniu - bios przywraca ostatnie stabilne ustawienia. Nie wiem, jak na innych płytach, ale DFI na nForce4 posiada opcję ustawienia napięcia "CPU Startup VID" - czyli napięcie proca podczas uruchamiania (o ile dobrze się orientuję). Jeżeli tego nie ruszaliście, to być może płyta podaje 1,4V które nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem który opisaliście wygląda jak zwykła niestabilność w podkręceniu - bios przywraca ostatnie stabilne ustawienia. Nie wiem, jak na innych płytach, ale DFI na nForce4 posiada opcję ustawienia napięcia "CPU Startup VID" - czyli napięcie proca podczas uruchamiania (o ile dobrze się orientuję). Jeżeli tego nie ruszaliście, to być może płyta podaje 1,4V które nie wystarcza.

 

 

nie nie ja miałem ustawione na 113 % i tak świrowało ale dałem wszyrtko na standart posiedziałem na tym chwilke i póxniej ustwaiłem wszytko tak samo jak miałem przedtem i do tej pory chodzi wiec cos płycie nie pasowało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam podobnie

278x9 , Vcore na off czyli 1.4V potwierdza sie teoriia Pasmy

ale po restarcie win instaluje się i jest 278x9 i przechodzi sp2004

i jak nie ma restartu tuż po instalacji windows topózniej jest już OK

Miałem tak po złożeniu kompa ,oddałem do serwisu dali nowy biosi było OK ale teraz pojawiło się ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ja miałem ustawione na 113 % i tak świrowało ale dałem wszyrtko na standart posiedziałem na tym chwilke i póxniej ustwaiłem wszytko tak samo jak miałem przedtem i do tej pory chodzi wiec cos płycie nie pasowało :P

Mylisz "CPU VID StartUp Value" z "CPU VID Special Control".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mowicie że po RESTARCIE jest OK, u mnie tez jest ale jak wylacze komputer calkowiecie i wlacze go spowrotem to znowu jest problem i musze wchodzic do biosu :/ Znacie jakies rozwiazanie tego problemu ??

Winowajcą jest płyta główna a nie CPU wiec nie wiem czemu szukasz odpowiedzi w tym temacie :/ Jak jeszcze tego nie zrobiłeś zmień bios na najnowszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUż zmieniłem :angry: Zmieniłm to zanim dowiedziałem się że płyta robi takie numery, także nie wiem czy ten problem występował jeszcze przed zmianą biosu :mur: Wgram później stary i zobacze co i jak...

 

@a może to przez pamięci ?? Narazie chodzą tak jak w podpisie na 2,85v i też z takimi timingami...

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 05_03_1992

 

popierwsze piszes w złym temacie ;) bo to jest wina wbudowanego firewall'a ! zainstaluj od nowa stery do chipsetu i w ogóle nie instaluj tego badziewia ;) ja poczekam pół roku na dobre stery jeszcze :) ja nawet kiedyś myślałem ze to nowe działają aż torrentów nie zapuściłem ! a tam to nawet w błędzie mówi ze to przez nVidia firewall ;) pozdrawiam.

 

 

@ patryk1234

 

znajdz temat o podkręcaniu A64 w FAQ czy sam wyszukaj i tam będzie ładnie napisane co i jak ustawic ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

 

hehe nizej mi mobo nie pozwala zejsć z napięciem :) (w biosie mam 0,750V)

musiałbym kontrole Vcore wyłaczyc :)

 

hehe ale chłodek przynajmniej :) (34* w stresie miałem xD)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam bardzo dziwny problem z podkrecaniem.

Otoz do teraz procka mialem na 9x261 przy dzielniku ustawionym na 190mhz. Dawalo to na procku 2350mhz.

Postanowilem podkrecic troche wyzej do HTT=285(2560mhz), juz przy dzielniku 166mhz(ze wzgledu na slabe pamiatki)i wszystko niby jst stabilnie i w ogole, ale po uruchomieniu gry(hitman:blood money, COD2 i inne)obraz wariuje czyli znikaja budynki, przenikaja cienie, wszystko strasznie migota.

Po powrocie do 2350mhz wszystko jest wiec to jest raczej wina procka, ale z czego niby takie cos moze wynikac??

Bardzo dziwne zjawisko jak dla mnie.

Poradzice cos jak mozecie.

 

EDIT>>zwiekszenie napiecia pomoglo, ale nadal nurtuje mnie pytanie co ma piernik do wiatraka?? :blink:

Wydaje mi sie, ze jak proc ma za niskie napiecie to powienien sie komp resetowac, a nie powodowac dziwne efekty w grach?

 

EDIT>>ps2004 odrazu sie zatrzymuje wiec coz poecek jesc wola :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wczoraj kupilem sobie nowego procka, A64 3200+ pięknie śmigał, jedyne na co narzekałem to strasznie wysokie temperatury i to że widziany był jako opteron 158 <_< domyślam się tylko że to wina starego biosu...( xcell2 , btw. czy któryś z posiadaczy winbondów mógłby się wypowiedzieć czy spośród nowszych biosów jest coś lepszego??, będę wdzięczny...)

 

dzisiaj, w trakcie stresu sp2004 komp zaliczył bsod'a... zresetowałem go, lecz więcej nie wstał :blink:

 

wyjąłem procka, sprawdziłem mobo na innym cpu i wszystko było w pożądku więc włożyłem znów tamtego procka na miejsce. Komp się odpalił, lecz tym razem ujżałem opterona 160 :blink:

 

wszedłem do biosu żeby zmienić ustawienia, zapisałem je lecz komp już nie wstał na tym procku. O dziwo nie zachowuje się jak wszystkie dotąd spalone A64, ponieważ się grzeje....

 

komp się odpala, lecz po 2-3 sekundach wyłącza,( święcą się cały czas 4 diody...) czasem dopiero po ok 5

 

nie wiem już co mam robić, może ma źle założony odpromiennik? wolałbym uniknąć zdejmowania go...

 

Nie chcę go oddawać na gwarancji bez sprawdzenia wszystkich możliwośći....

 

Macie jakieś pomysły??

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle mniemasz, freezer z założonym wentylem robiacym ponad 50cmf, to nie jest mój pierwszy a64 i pierwsze oc w życiu <_<

 

1,37V i 48*, ja tego jeszcze nigdy nie widzialem...

 

takie tempy mialem przy 2900Mhz i bodajże 1,5V na 3000+, może temperatura otoczenia była tylko trochę niższa ??

 

jednak radiator był ciepły... odbierał ciepło od procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle mniemasz, freezer z założonym wentylem robiacym ponad 50cmf, to nie jest mój pierwszy a64 i pierwsze oc w życiu <_<

 

1,37V i 48*, ja tego jeszcze nigdy nie widzialem...

 

takie tempy mialem przy 2900Mhz i bodajże 1,5V na 3000+, może temperatura otoczenia była tylko trochę niższa ??

 

jednak radiator był ciepły... odbierał ciepło od procka...

Poprzedni spaliles?? Pewnie masz zle czapeczke zalozona tak jak wspomianles.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle mniemasz, freezer z założonym wentylem robiacym ponad 50cmf, to nie jest mój pierwszy a64 i pierwsze oc w życiu <_<

 

1,37V i 48*, ja tego jeszcze nigdy nie widzialem...

 

takie tempy mialem przy 2900Mhz i bodajże 1,5V na 3000+, może temperatura otoczenia była tylko trochę niższa ??

 

jednak radiator był ciepły... odbierał ciepło od procka...

Przy temp 30c w budzie mam 52c na 2.6GHz i sempronie, takze tempy mógłbys miec z 3-4c nizsze, nie więcej. Mozliwe ze IHS troche krzywy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wczoraj kupilem sobie nowego procka, A64 3200+ pięknie śmigał, jedyne na co narzekałem to strasznie wysokie temperatury i to że widziany był jako opteron 158 <_< domyślam się tylko że to wina starego biosu...( xcell2 , btw. czy któryś z posiadaczy winbondów mógłby się wypowiedzieć czy spośród nowszych biosów jest coś lepszego??, będę wdzięczny...)

...

Co do tej kwestii być nie może, ja miałem 3200+ na biosie o wiele starszym niż XCE2L-LL i wszystko było wykrywane poprawnie tak samo na XCEL2 zarówno 3000/3200/3700+ był wykrywany bez problemów więc to raczej na pewno nie wina biosu, ale jak mimo to chcesz inny bios to 414-2 albo 623-3 te mogę polecić do Winbondów. Osobiście mi to coś brzydko pachnie albo uwalonym CPU albo Mobo skoro za każdym razem wykrywa go jako inny CPU.

 

Co do 2800MHz i 48stC w stresie w takie dni jak omotani to że tak powiem standard, mój Venice w zeszłoroczne upały na WC potrafił dobijać do 48stC (z czapką). Do tego możliwe że IHS krzywko jak już ktoś wspomniał i taka temp gotowa. Trzeba pamiętać że A64 znacznie bardziej grzeje się od MHz niż Vcore.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni spaliles??

już 3 poszły, 1 winchester 3000+ i 2 venice 3000+

 

@Mardok

 

Ale mówisz o 3200+ E6? Bo i winchester 3200+ i E3 3200+ śmigały sprawnie :?

 

A w tym wypadku miałem i w biosie i w cpuz tak jak na screenie...

 

dzisiaj z nim dalej bezowocnie walczyłem, jutro chyba poleci do serwisu :sad:

 

Ale wciąż nie rozumiem czemu padł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jak mają się sprawy z OC nowych Veniców

Widziałem że u pitera ładnie sie prezentuję E6 i 2900 1,36v :blink:

Musze kupi takiego procusia i nie wiem czy bra 0512 używanego Venica E3 czy wziąś nówkę. .

gdzie wieksze szanse na wyższe oc :D? ostatnio strasznie nie w temacie jestem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jak mają się sprawy z OC nowych Veniców

Widziałem że u pitera ładnie sie prezentuję E6 i 2900 1,36v :blink:

Musze kupi takiego procusia i nie wiem czy bra 0512 używanego Venica E3 czy wziąś nówkę. .

gdzie wieksze szanse na wyższe oc :D? ostatnio strasznie nie w temacie jestem ...

jak chcesz dobre O/C to kup selekta :) (np. od pitera xD )

 

bo każdy egz. kręci sie inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dobre O/C to kup selekta :) (np. od pitera xD )

 

bo każdy egz. kręci sie inaczej :)

ee no co ty, nigdy bym na to nie wpadł :huh:

 

chodziło mi jak to wygląda statystycznie.

nie mam ochoty wydawa 800zeta jeżeli powiedzmy dwa procki na cztery kręcą się super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...