Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Bywają lepsze;)

 

Jakie masz temperatury w stresie?

Ten tez jest lepszy ;) Bo lata znacznie wyzej niz pokazywalem wczoraj.

 

Temp hmmm okolo 45C

 

2700@def vcore. Ktos chetny na nowego BOX-a z gwara.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie stabilności 3dmarkami to jakiś nowy zwyczaj? Ja przynajmniej nic o tym nie wiem...SmallFFTs w SP2004 to podstawa, jaki to problem zrobić 3dmarka np. na 1,8GHz a potem clockgenem podciągnąć do np. 2,8GHz? O kant d.u.p.y. rozbić takie testy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP2004 jest napewno pewniejsze niż 3dMArki. i nie mówie o fałszowaniu. Poprostu nie jest w stanie wychwycic niektóre błędy proca i/lub pamięci.

możecie za to dokładac 3DMArka do screena z SP2004 :) mi to nie preszkadza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz tyle razy przejechalem sie na SP2004/Prime 95, takze dzieki.

 

Co do markow :

 

1) Zrobisz na 1.8GHz a potem podciagniesz zegar = wynik z [gluteus maximus] i to widac.

2) Podwazasz nasza warygodnosc ?

Akurat wynik z 3dmarka o niczym nie świadczy. Różne zegary, różne stery, zasyfiony system = różne wyniki. Poza tym sądzisz, że jak ustawi się procka np. na 2,6Ghza puści marka a potem podciągnie do 2,9GHza to będzie kolosalna różnica w wyniku? Ja nie podważam niczyjej wiarygodności, ale jakoś się przyjęło, że stabilność sprawdza się albo SP2004 albo np. S&M, bo mimo wszystkich ich wad dają najbardziej obiektywne wyniki. Nie bulwersuj się stary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu :blink: Sporo przezyl biedak B) , ale slad po sobie zostawil i to sie liczy :D

Oj liczy,liczy

 

Cos mu zrobil <_<

 

Taki fajny byl i klops :cry:

Ja osobiście nic :wink: Dostała się wilgoć pod parownik,chyba przez te ostatnie tempy,bo cały czas fikał jak ''Rybka w wodzie'' :lol2:

Włączam sobie kompine usłyszałem strzał jak z koperytka,oraz dymek ,i już wiedziałem co się święci :mur:

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu przypadkiem zalapalem sie na Venica 3200+ E6 i troche go teraz mecze. Narazie mam 2800 MHz na 1,42 V fullstable. Ale zauwazylem ze z pamiatkami dzieje sie cos dziwnego poniewaz raz chodza na 364 MHz (w idle) a w stresie na 374 MHz (czy cos kolo tego - roznica 10 MHz) :blink: Mam wlaczone Q'n'C i w sumie to moglo by byc przez to ale ono zmienia przeciez chyba tylko napiecie rdzenia i mnoznik :huh: To jest normalne?? Mobo gigabyte.

Edytowane przez deadfrog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu przypadkiem zalapalem sie na Venica 3200+ E6 i troche go teraz mecze. Narazie mam 2800 MHz na 1,42 V fullstable. Ale zauwazylem ze z pamiatkami dzieje sie cos dziwnego poniewaz raz chodza na 364 MHz (w idle) a w stresie na 374 MHz (czy cos kolo tego - roznica 10 MHz) :blink: Mam wlaczone Q'n'C i w sumie to moglo by byc przez to ale ono zmienia przeciez chyba tylko napiecie rdzenia i mnoznik :huh: To jest normalne?? Mobo gigabyte.

9x312 div166 = 255MHz na ramie

8x312 div166 = 249MHz na ramie

7x312 div166 = 242MHz na ramie

 

Wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x312 div166 = 255MHz na ramie

8x312 div166 = 249MHz na ramie

7x312 div166 = 242MHz na ramie

 

Wystarczy ?

 

Powiedzmy ze wiem juz ze tak moze byc :lol:

 

A mam jeszcze jedno pytanko, wiem ze to tylko potencjalnie moze okreslac podkrecalnosc ale co oznacza TDP? (u mnie =50,0 W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio kupiłem regulatorów obrotów i trochę się zawiodłem, ponieważ na minimalnych obrotach, co prawda cooler jest cichy, jednak procek w stresie ma 51 stopni.

 

Czy taka temperatura (po godzinie sp2004 - 51*C) może znacznie skrócić jego żywotność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio kupiłem regulatorów obrotów i trochę się zawiodłem, ponieważ na minimalnych obrotach, co prawda cooler jest cichy, jednak procek w stresie ma 51 stopni.

 

Czy taka temperatura (po godzinie sp2004 - 51*C) może znacznie skrócić jego żywotność?

taka temperatura żywotości raczej nie zmieni jednak może zmiejszyc jego możliwosći podkręcania ( oczywiscie lepsze chłodzenia wszystko załatwi :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyników O/C to raczej nie zmieni, bo kiedyś dałem 1.65V (na BIOSie 1001) i procek miał 68 stopni :P. Po kilku godzinach grania komp się zresetowałem i z ciekawości zajrzałem do BIOSu :P

 

Teraz obniżyłem VCore do 1.4625 i takty do 290*9 i mam po kwadransie (później już temperatura nie rośnie) 47-48*C (wacha się). Spadku wydajności nie zauważyłem żadnego, a coolera skręciłem na 2000RPM (nadal jest dość cichy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o to problem nie lada. Stanalem przed wyborem; moge miec seprona 3000+ s939 latajacego na 939 Dual-Sata2 z predkoscia 2500 MHz z defaultowym napiatkiem. Zamienialbym sie z kumplem za mojego venice'a ktory najsilniejszym okazem nie jest, bo myka na def ~ 2200 Mhz. Jak myslicie, czy zamiana bedzie oplacalna, czy dodatkowe mhz wynagrodza mi taka roznice w cacheu 128 vs 512 ?? ZAmana ta jest dosc skomplikowana, nie bede sie nad tym rozwodzil, chcialbym tylko wiedziec, czy bez zadnych doplat z obu stron bedzie to dla mnie oplacalne. Osobiscie nie jestem pewien, dlatego pytam. Wkrotce zapodam screeny z Spi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy opłaca się bawić w O/C z Amd 64 3500+ na boxowym chłodzeniu i przy zasilaczu ModeCom 350ATX?

Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie, ale od czegoś trzeba zacząć :wink: .. gdzie jest to HT w Biosie?..

Płyta : ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695

Edytowane przez dzten99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o to problem nie lada. Stanalem przed wyborem; moge miec seprona 3000+ s939 latajacego na 939 Dual-Sata2 z predkoscia 2500 MHz z defaultowym napiatkiem. Zamienialbym sie z kumplem za mojego venice'a ktory najsilniejszym okazem nie jest, bo myka na def ~ 2200 Mhz. Jak myslicie, czy zamiana bedzie oplacalna, czy dodatkowe mhz wynagrodza mi taka roznice w cacheu 128 vs 512 ?? ZAmana ta jest dosc skomplikowana, nie bede sie nad tym rozwodzil, chcialbym tylko wiedziec, czy bez zadnych doplat z obu stron bedzie to dla mnie oplacalne. Osobiscie nie jestem pewien, dlatego pytam. Wkrotce zapodam screeny z Spi.

Te procesory byłyby podobnej wydajności, jednak ja bym został przy Athlonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze pamięta mojego "sławetnego" Venice - 0532APAW 3000+ OEM, który latał 2520 MHz 1,71v PRIME na codzień/ max screen - 3050 MHz dzisiejszej nocy zaliczył zgona... ale co zabawne akurat wczoraj uświadomiłem sobie, że nie będą go tak katował i puściłem go na default... i zdechł bydlak :lol: Wybrzuszył się od strony nóżek na środku rdzenia...

 

uczcijmy go minutą nie kręcenia Venice'ów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy opłaca się bawić w O/C z Amd 64 3500+ na boxowym chłodzeniu i przy zasilaczu ModeCom 350ATX?

Nigdy nie bawiłem się w podkręcanie, ale od czegoś trzeba zacząć :wink: .. gdzie jest to HT w Biosie?..

Płyta : ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695

Zakezy jaki masz bios na tej płycie ;). Bo jak poniżej 1.2 to nie mozesz zmieniać htt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakezy jaki masz bios na tej płycie ;). Bo jak poniżej 1.2 to nie mozesz zmieniać htt.

Bios P1.70

Wygląda to tak BIOS

I teraz, jak podnoszę CPU Frequency to PCIE Frequency też powinno być podnoszone?

Czy wyłączyć Cool' n' Quiet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...