Skocz do zawartości
THEJAJO

Przezroczyste Cmd

Rekomendowane odpowiedzi

każde okno da sie ustawić przezroczyste... jeśli masz karte GF to w jej opcjach jest desktop menager, który należy włączyć .. a potem dodać sobie skrót klawiaturowy np Lalt+w - ustaw przezroczyste.. kiedyś z tego korzystałem jak maiłem za mało miejsca na pulpicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz.. nie zwróciłem uwagi :oops: Ja widziałem jeszcze kilka różnych pluginów, np do astona, do Total Commandera bodajże które pozwalają robić okna przezroczystymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przezroczyte okna można zrobić:

 

www.totalidea.de

 

TweakXP posiada taki moduł, na w/w stronie jest też oddzielna aplikacja do robienia transparentnych okien.

Na średnio wydajnym sprzęcie przy kilku otwartych oknach i nie dużej ilości RAM'u potrafi nieźle przyciąć.

 

Można też regulować stopnie przezroczystości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie na Ubuntu ale to nie o to w tym chodzi zeby przechodzic na LinuX'a.

W momencie przejscia na pingwinka trace mozliwosci z Windy jak np. gry a emulacja mi sie nie widzi. Poprostu za bardzo sie przyzwyczailem do XP i zmiana systemu za duzo by mnie kosztowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na średnio wydajnym sprzęcie przy kilku otwartych oknach i nie dużej ilości RAM'u potrafi nieźle przyciąć.

mi na tualatinie 1GHz, z aston-shellem onboard jak ustawiłem z 10 okien przezroczystych to chodziło płynniej niż na nieprzezroczystych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie cięło!... :] Nie umniejszajmy mojemu nowemu amd64 :D

 

A w caleronie miałem 256 ramu ale to był tualatin... zatem o osiągach zwykłego pentiuma 3 :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak często używasz konsoli i musisz mieć przezroczystą ze shela bedizesz zmieniał? :)

Moze nie 'az tak czesto' ale czasem. W sumie to moglbym sobie zrobic wszystkie okienka nieco przezroczyste.

Chyba wezme sobie ktoregos shella i potestuje. ;)

 

Ogolnie to myslalem ze jest jakas opcja np. w rejestrze po ktorej uaktywnieniu bede mogl sterowac przezroczystoscia okienek. Ale widze ze nikt na ten temat nic nie napisal wiec pewnie nie ma. Gf niestety nie mam.

 

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest taka opcja w rejestrze.. tyle że nie w XP, lecz w LH (Vista) :]

 

A co do przezroczystości, to dałoby się to zrobić. Tworzysz sobie 32-bitową aplikację z 2 EditBoxami z czarnym tłem. Górny wyświelta, dolny (1 linijka) reaguje na polecenia i przesyła je do CMD.exe. Cała trudność polega na przekierowaniu wyników poleceń do tego EditBoxa na górze.

 

sgj, może podejmiesz wyzwanie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit nie wystarczy do wyswietlania wyników, trzeba by cos większego. np memo.

Do tego dzialao by to tylko z programami które działają polecenie > wynik, bo z innymi było by coięzko to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...