Skocz do zawartości
cyganos king

Obiektywy

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jestem na takim zadupiu, że tak czy owak musiałbym się do wawy poturlać :-|

 

Pozatym- L-series, to następne 1200zł do tyłu...

 

W sumie, Egipt raczej nie byłby taki wymagający...

 

A może jest jakiś sprawdzony sprzedawca na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o ostrość od najniższych f.- bo to co mój kit reprezentuje to jest tragedia i żal...

 

Mógłbyś dać jakiś namiar na niego? PW mile widziane :wink:

http://allegro.pl/search.php?string=od+cichego Myslalem, ze nie bede musial dawac linka do wyszukiwarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy

 

Wersja econo ;)

 

to: https://ssl.allegro.pl/item185954543_canon_...w_24m_lodz.html

i

to: https://ssl.allegro.pl/item184043903_canon_...owy_gw_24m.html

 

 

wersja hiper hardcore i przy okazji wali po kieszeni :D

 

to: https://ssl.allegro.pl/item184043898_canon_...w_24m_lodz.html

i

 

to: https://ssl.allegro.pl/item184043900_canon_...w_24m_lodz.html

albo

to: http://www.canon.pl/produkt/kategoria,Tele..._USM,p,417.html

 

pamiętając, że chodzi o 400D i raczej amatorskie fotografowanie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak amatorskie to po co doplacac do IS? :)

Zawsze lepiej mieć niż nie mieć. ;) A jeśli ma na to pieniądze to czemu nie.

 

AndyN -> Widzę, że Ty sam nie wiesz czego chcesz... Weź usiądź i się dobrze zastanów ile chcesz na to pieniędzy wydać. Ja coś kupując zawsze mam jakąś tam sumę np. 4000zł ale nie żeby robić gigantyczny rozrzut ... "Może kupię Astona ... a może 125p ...". Jak już się zdecydujesz ILE chcesz wydać, daj znać a nie piszesz w kółko bez rezultatów. :) Porównując tu EF-S 17-85 i 100-400L ... to chyba jakaś pomyłka ... Czego właściwie szukasz?

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Tym razem mówię z pełną kieszenią;]

 

 

Jakie jest ryzyko trafienia nieostrego egzemplarza tego tamrona w sprzedaży ze sklepu internetowego...? Czy znalezienie ostrego bez selekcji to loteria, czy całkiem duże prawdopodobieństwo?

 

 

Szyciutko, szybciutko powiedzcie. Teraz albo nigdy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Tym razem mówię z pełną kieszenią;]

Jakie jest ryzyko trafienia nieostrego egzemplarza tego tamrona w sprzedaży ze sklepu internetowego...? Czy znalezienie ostrego bez selekcji to loteria, czy całkiem duże prawdopodobieństwo?

Szyciutko, szybciutko powiedzcie. Teraz albo nigdy;)

Ryzyko jest jakieś 1:5,12874823748921893217893271577711002 ... a na poważnie to : www.wrozka.pl . :)

 

A na serio poważnie...

 

1 pytanie - a skąd my to mamy wiedzieć ? tak samo jak i wszędzie.

2 pytanie - loteria.

 

;) Udanych zdjęć nowym tamronem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak poczekam i w wakacje rzuce się na L?

 

Teraz to się rozdarłem- przeszedł mi przez łapy egzemplarz... No... W sumie silnik dam radę przeżyć.

Ale zwątpiłem w jakość :unsure: Połączony z 20D, nie był taki ostry jaki był przedstawiony na allegro...

 

Chwila zwątpienia...

 

W sumie, wydać 1.5kzł na coś co będzie się troszke lepiej od kita w najgorszym przypadku sprawowało... Troszke żal...

 

 

Tak samo jak na tele- 70-300... W porównaniu z Jupiterem 200mm dostaje w tyłek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak poczekam i w wakacje rzuce się na L?

 

Teraz to się rozdarłem- przeszedł mi przez łapy egzemplarz... No... W sumie silnik dam radę przeżyć.

Ale zwątpiłem w jakość :unsure: Połączony z 20D, nie był taki ostry jaki był przedstawiony na allegro...

 

Chwila zwątpienia...

 

W sumie, wydać 1.5kzł na coś co będzie się troszke lepiej od kita w najgorszym przypadku sprawowało... Troszke żal...

 

 

Tak samo jak na tele- 70-300... W porównaniu z Jupiterem 200mm dostaje w tyłek...

 

Bierz L ... przez moje łapki przeleciało wiele szkieł , wiele kasy straciłem i w końcu doszedłem do jednego => L . I stwierdzam, że cała reszta ma bardzo daleko do tej klasy... Gdybym mógł cofnąć się w czasie ... :rolleyes: Zaoszczędziłbym dużo $ kupując odrazu L ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 1449+20zł przesyłka.

 

A planuję za 1400- jeżeli nie będzie się sprawdzał<odpukać>. Miejmy nadzieję że los się uśmiechnie :)

 

Wczoraj zamówiłem, myślę, że jutro o tej porze przy odrobinie mniejszej opieszałości kurierów powinien być. A jak nie jutro, to miejmy nadzieję na sobotę...

 

Póki co- wracam w chemię, matmę, "zbrodnie i karę" i cierpliwe czekanie ;]

 

 

W sumie... Boje się tego że trafię szmelc... Chociaż zauważyłem że dużo skarg na nie jest z 400D... A ja mam 350 :wink:

 

Hm, może się uda w razie czego wymienić...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćśśś... Ma być dobrze i bezproblemowo :wink:

 

 

Przekonamy się- najwyżej się zrażę do marki... Albo jeżeli będzie tragicznie z ff/bf- to skorzystamy z 10dniowego prawa konsumenta mówiącego o możliwości odstąpienia od umowy... O ile to będzie możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem sie posiadaczem Nikona D40 i poszukuje obiektywu 55-200. z racji posiadanego korpusu jestem ograniczony do szkiel z wlasnym napedem. co polecicie?

 

 

BTW. czy jest jakis temat o nosidelkach do aparatow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec ile masz na to kasy ??

 

przykładowo:

Nikon AF-S DX VR 55-200 f/4-5.6G IF-ED

http://www.allegro.pl/item193047972_nikon_...nowy_gwar_.html

 

ciekawe 55-200

 

ewentualnie Tamron 55-200 4-5.6 Di II ktorego ostatnio kupiłem za 399 w fotojokerze z czystej ciekawości i wcale nie jest tak tragicznie jak na taki obiektyw.

 

 

P.S.

 

bawi się tu ktoś z nikonem i obiektywami m42 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce tzw. dosie czyli jakosc za rozsadna cene. na tamrona mam kase a nikkor musialby poczekac z miesiac lub dwa, bo sa jeszcze inne wydatki.

 

dzisiaj przymierzalem tego tamrona, ale nie mial on przelacznika Af/Mf choc na ulotce jest widoczny ten przelacznik. czy AF z tym Tamronem bedzie chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z d40 jest... o ile masz "śrubokręt" to af będzie chodzić jak go nie masz to kiepsko, pozostaja obiektywy z silniczkiem ultradźwiękowym tak jak ten nikkor....

 

cropy z tego tamrona (nikon d200, ogniskowa 200mm i dziura 5.6)

http://slavok.fotosik.pl/albumy/187003.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawi się tu ktoś z nikonem i obiektywami m42 ??

Jezeli masz zewn. swiatlomierz, to nie widze problemu.

Oczywiscie nie ostrzy na nieskonczonosc, chyba ze masz specjalny adapter z soczewka (co w rezultacie obniza jakosc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się bogatszy o Tamronka.

 

Jutro zdam relacje podpartą dowodami na crop z f2.8, ale jednak ma wadę- BF :( delikatny- bo przy 50mm z odległości ok. 35cm wynosi 0.5cm... Ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie ostrzy na nieskonczonosc,

Nie tylko na nieskończoność nie ostrzy... niestety nie ostrzy prawie wcale. Przy obiektywie 50mm zakres ostrzenia kończy sie przy ok 3-4 metrach, przy 300mm tak z 30m czyli bez przejściówki z soczewką obiektywy m42 nie nadają sie do zbyt wielu zastosowań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się bogatszy o Tamronka.

witam w klubie też mam tego tamrona :) 15-50 stałka 2.8, troszkę zniekształca na 17mm :P lekka dystorsja

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...