Skocz do zawartości
azedor

Linux Real Time - Instalacja Pilne!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy komuś się udało zainstalwoać Linuxa Real Time.

Jęsli tak, to na jakiej dystrybucji linuxa i wersji jądra.

 

Bo ja to próbuję zrobić w ten sposób.

Mam system Mandrake 10.0 z jadrem w wersji 2.6.

Ze strony sciagam prepatched_linux_kernel-2.4.20-rtl, i instaluję tą łatke na jądra linuxa, udałe mi się ja poprawnie skomiulować, po kompilacji w pliku lilo mam dodany wpis odpowiedni i po restarcie moze wybrać do uruchomienia nowo skompilowane jądro, tylko teraz jest taki problem, żę po uruchomieniu powinieniem zainstalować juz sam czystu Linux Real Time, to to co w czesniej instalowalme to jest tylko jakaś łatan na jądro czy coś w tym stylu. Tak więc nie udaje mi się zainstalować już samego Real Time Linuxa. Sciągam odpowiedni plik ze strony producenta RTL-a tzn rtlinux-3.1.tgz i go wypakowywuję do dowolnego katalogu i po wejscu do wypakowanego katalogu powinienem móc skompilować tego RTL-a wydają polecenie make, ale nic się nie da zrobić, tzn wyskaują komunikaty "no such file or directory". Tak jakbym nie z tego katalogu robil make, ale sam już nie wiem co.

 

Bardzo prosze, jeśli będzie ktoś to czytał kto instalowałm Reral TIme Linuxa, o jakieś wskazówki, jak to poprawnie zrobić.

 

Tzn mi się udaje poprawnie skompilować tego prepatcha na jądra linuxa, ale później samego RTLa nie wiem jak skompilować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze, ze mu loto o 2165940[/snapback]

chryste panie, pelna niezrozumialosc u mnie wystapila :) . Ja sie zastanawiam, co to za bajer :] linuks systemem czasu rzeczywistego heh :)

 

jasne:) http://www.rtlinuxfree.com/index.php?optio...ntpage&Itemid=1 :) n adrugi raz pomyslcie zanim napiszecie :) a co to rtl linux... niestety ja sie nie orientuje:( pozostaje ci jedynie faq tej dystrybucji lub czekac na czyjas pomoc

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...