Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Bedziemy liczycinne projekty? bo ja licze dla boinc@poland, mam skromne 30 tys punktow, bo dopiero od dwoch miechow licze. Nie wiem dlaczego wszyscy licza seti, taki einstein jest bardzioej interesujacy :P

 

do tej pory liczyłem tylko na moim sempie, ale wczoraj w szkole zainstalowałem boinc jako usługe, coby sie niekt nie zczaił, na 4 kompach. niestety to tylko pentiawki 800 mhz, ale jako tako licza na optymalizacjach pod SSE, 8 razy wolniej niz moj semp, ale zawsze cos :P szkoda tylko ze przez wakacja mi nie nalicza, tylko przez te 8h dziennie jak lejkcje sa ;/ jak bedzie czas to przejme pozostałe 20 kompow.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że starych creditów nie przenosi... Niby niewiele, ale zawsze te 1,5k by było na start...

 

Co do optymalizacji - na razie wszystko chodzi cacy (SSE3). Ile to dokładnie dało, powiem później - jak przeliczy próbkę, którą rozpoczął na stock-kliencie. Na razie zrzucił sobie dwie inne i nad nimi się męczy...

 

 

BTW. Spodziewałem się, że bardziej będzie męczył proca... Oba rdzenie na 100%, a tu temperatury nawet znośne przy wolnych wiatrakach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych grupowiczów. Zastanawiam się nad zmianą teamu, a ponieważ ten ciekawie się zapowiada (oczywiście chodzi o wyniki i gonienie całej reszty), pytanko czy można do Was dołączyć ?;) Saimek nawet się nie pożegnałeś ze starą drużyną pierścienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczyc sie moze kazdy i bez pytania :D

Wiem o tym, uczestniczę w projekcie nie od dzisiaj. Tym niemniej chyba kultura wymaga by zapytać, być może założyciel teamu mnie nie lubi :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, uczestniczę w projekcie nie od dzisiaj. Tym niemniej chyba kultura wymaga by zapytać, być może założyciel teamu mnie nie lubi :unsure: .

"Respect" - jak to się modnie mówi - rzadko się spotyka takie podejście do sprawy. Fanfary dla tego Pana :gitarzysta2: :gitarzysta2: :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych grupowiczów. Zastanawiam się nad zmianą teamu, a ponieważ ten ciekawie się zapowiada (oczywiście chodzi o wyniki i gonienie całej reszty), pytanko czy można do Was dołączyć ?;) Saimek nawet się nie pożegnałeś ze starą drużyną pierścienia...

Wbijaj i pomagaj liczyc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wreszcie zaczęło creditsy naliczać jakieś... Jak na razie stosunek naliczone:pending to jakieś 1:8 :-|

 

No ale ważne, że w ogóle idzie. Jeśli "współliczący" będą się w miarę wyrabiać, będzie jakieś 800p/dobę z mojego kompa + sporadyczne punkciki z paru innych, które próbuję zainfekować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijaj i pomagaj liczyc!

;) To zabrzmiało jak rozkaz. No więc jestem i liczę dla Was, that means dla nas. Mam nadzieję, że mój skromny wkład przyda się i będzie zachętą do przyłączenia się dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek zapraszamy do nas bedziesz mile widziany =))))

 

 

Free: no przepraszam ze tak nagle ucieklem i nic nie napisalem.. mialem sie pozegnac ale pozniej juz nie mialem dostepu do forum druzynowego bo zabrali mi prawa =)

 

mysle ze po Twoim przylaczeniu, kszona i Lorda Fury mamy okolice 10k RAC co jest juz nie lada wyczynem dla teamu ~25 osobowego ;)

 

P.S taka maszynka liczaca by sie przydala: LINK

 

 

Aha prosba do wszystkich! jak mozecie wrzuccie cos takiego do sygnaturki jak ja mam =) mysle ze pomoze znalezc paru nowych chetnych do teamu.. mowie to szczegolnie do tych ktorzy duzo postuja w innych dzialach niz tutaj =)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saimek:

wbijam, wbijam, ale ja licze einsteina, jezeli team bedzie wielkoprojektowy to sie wskakuje zaraz [;

 

w tej chwli mam racu 920 ;] a pktow 31,335,43 :D polecam zainstalujacie sobie wtyczke do firefoxa (jak uzywacie) pokazuje na dole po prawej aktualny rac i pkty.

 

//

 

tak btw, uzywacie korekcji w boinc studio? :> to bardzo duzo daje, jezeli wasz host zada najmniej za jednostke w danej grupie, ja dzieki temu wyrywam sporo, bo dostaje cos kolo 40-50 pktow za jednostke ktora licze przez 25 minut. oczywiscie mam optymalizacje do einsteina, klijent standardowy 5.4.9, wyniki mam lepsze niz na optymalizacjach pod sse2 w 5.5.0 pod crunch3ra.

 

jak ktos chetny: http://boinc-studio.nikolai.be/

 

milo by sprawdzic czy na seti tez tak piknie dziala.

 

//

 

kolejna sprawa jest to, ze w einsteinie i w ralphie (ter glownie licze) jest ostre dzienne ograczenie na jednostki, a dokladnie to 32 na einsteina i tylko 7 na ralpha, moj sempik jest w stanie przeliczyc jakies 40 jednostek ralhpa lub 60 einsteina, wczesniej oszukiwałem tak, ze sciagałem probki z innej instalacji, ale mimo ze zadko moj komp liczy 24h/dobe to było to denerwujace, ale w boinc studie od wersji 0.5.5 mozna oszukiwac serwer projektu i wysac info, ze w kompie jest np 4 cpu, mimo ze mam jedno, wtedy dziennie mozna sciagnac wiecej jednostek. nie wiem jak jest w seti, limit widze ze jest "Maximum daily WU quota per CPU 100/day" ale nie wiem jak szybko to liczycie ;]

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w seti enhanced jest teraz calkiem nowy system przyznawania kredytow i benchmarki mozna sobie wcisnac w tylek ;) mysle ze bedziemy liczyc SETI bo to jest najpopularniejsze pozatym jak robic cos to jedną rzecz a porzadnie.. a jak sie rozsiejemy po kilku projektach to nie zajdziemy nigdzie wysoko ;) chodz do nas do teamu SETI i wbijamy w top100 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco dołożyłem do pieca - aktualnie liczą u mnie:

* mój D805 i Venice sąsiada z akademika (pozdr.) - te dwa 24/7, na razie przy obu lekkie oc, ale w wakacje będzie czas, to się je "ciut" wyżej ustawi :wink:

* Semp 3000 @ 2,3GHz u mnie w domu - jakieś 6h na dobę średnio

* dwa lapki: Pentium M 1,8GHz i Celeron M 1,6GHz - z podziękowaniami dla współliczących :-P

SZCZEGÓŁY. Niech tylko zacznie porządnie "pendingi" mielić, to powinno być ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w seti enhanced jest teraz calkiem nowy system przyznawania kredytow i benchmarki mozna sobie wcisnac w tylek ;) mysle ze bedziemy liczyc SETI bo to jest najpopularniejsze pozatym jak robic cos to jedną rzecz a porzadnie.. a jak sie rozsiejemy po kilku projektach to nie zajdziemy nigdzie wysoko ;) chodz do nas do teamu SETI i wbijamy w top100 :D

znaczy jak jest naliczanie kredytow? bo boinc studio nie podwyzsza banchamrkow, tylko odesyła jednostke zmieniajac kompletnie ilosc pktow, moim przypadku z 8,xx na 50,xx, co jest duza roznica.

 

co do projektow, to mysle ze nie tylko ja bym wolał liczyc cos bardziej ambitnego, wiadomo ze z popularnych projektow jest jakies 30 ciekawych, ale przeciez nie musmy liczyc wszytkich, przyłączmy sie chociaz dla einsteina, to wiekszosc mojej moczy obliczeniowej bedzie szla dla ppc ;)

 

na XS liczą tylko rosette, co tez sie wiekszosci osob nie podoba, ale mysle ze do dwoch projektow mozemy jeszcze nalezec, ale np taki climat tez jest fajny z tym ze jednostka to jakies 3000 h :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boinc studio to fajna rzecz, ale jak dla mnie tylko funkcjonuje jako aplikacja analogiczna do boincview, tyle że w mniejszym stopniu obciążająca procesor. Jednym słowem jeśli ma się kilka maszyn można podglądać na jakim etapie liczenia jest każda z nich, nie zauważyłem narazie żadnego pożytku jeśli chodzi o korekcję, ale może się to zmieni in plus.

Oczywiście polecam wspomnianą przez kolegę wtyczkę do firefoxa, link tutaj.

Jeśli idzie o multiprojektowość to również jestem za monotematycznością, gdyż tylko wtedy można do czegoś konkretnego dojść.

By the way zapraszam do pogoni za mną w RAC ;), nagroda to satysfakcja hehe. Z góry zapowiadam, że łatwo skóry nie sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boinc studio to fajna rzecz, ale jak dla mnie tylko funkcjonuje jako aplikacja analogiczna do boincview, tyle że w mniejszym stopniu obciążająca procesor. Jednym słowem jeśli ma się kilka maszyn można podglądać na jakim etapie liczenia jest każda z nich, nie zauważyłem narazie żadnego pożytku jeśli chodzi o korekcję, ale może się to zmieni in plus.

Oczywiście polecam wspomnianą przez kolegę wtyczkę do firefoxa, 2184425[/snapback]

No kszonek chodz liczyc SETI :) :D wazne zeby sie jednoczyc w sile =]

to bede sie jednoczyc, ale tylko duchowom kosmitow szukac nie bede - bo ich nie ma ;) jak byscie sie zdecydowali na jakis bardziej ambitny projekt to wysłac pm, a z checia bede liczyl dla ppc.

 

liczymy SETI i niech tak zostanie

"alebezemnie"

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moc obliczeniowa ma stac i marnowac sie to niech i P100 dolacza do teamu :D

 

Ja specjalnie dla SETI modernizuje backupowego kompa, dzis dostal nowe serce - zamiast PII333 - P3 550Mhz - musialem go narazie nieco skrecic bo mi ram 66MHz nie idzie na 100 :D ale docelowo zrobie z niego p3 ~700MHz z 512 RAM :D

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pentak 200 MHz na którym jedna próbka liczy się ok. 60h przyda się w teamie? :P

Również uważam, że szkoda się trudzić, no chyba że lubisz się bawić takimi "graciakami" i robisz to dla frajdy. Ja mam jeszcze kilka kompów w granicach 1Ghz, ale daję im spokój bo jak dla mnie to niewiele pktów w przódy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że szkoda się trudzić, no chyba że lubisz się bawić takimi "graciakami" i robisz to dla frajdy. Ja mam jeszcze kilka kompów w granicach 1Ghz, ale daję im spokój bo jak dla mnie to niewiele pktów w przódy ;).

Wydaje mi sie ze caly ten projekt, choc bardzo naukowy, daje przede wszystkim satysfakcje i frajde, bo przeciez nikt nam nie placi ani za zuzyty prad ani za zdobyte kredyty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek: no nic trudno.. moze jeszcze zmienisz zdanie =]

ja tam mam nadzieje ze Wy zmienicie ;) w koncu punkty dla teamu liczą sie sumarycznie, a nie tylko z jednego projektu, wiec nie wazne czy wszyscy licza jadno czy team jest w 10 projektach. No i einstein jest bardziej credit dochodowy, bo rac jest jest na poziomie 1000............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...