Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Dobra, zrobiłem jak kazaliście z tymi optymalizacjami do SSE i kicha :mur: Pojawia się błąd systemu Windows i później żadna opcja nie jest dostępna. No mam nadzieje że to co już przeliczył nadal będzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

;) takjakby cos nie tak ;] polskie punkty dla polakow! [;

Heheh ... a co? Myślisz że na Saharze to beduini nie liczą SETI? :D :D

 

Masz fote moi starsi koło bryki, a w tle moja chałupa

Dołączona grafika

 

 

A tutaj to ja ... czekam az sie policzy następna próbka Seti

Dołączona grafika

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='17 cze 2006, 20:34' post='2186120']

Dobra, zrobiłem jak kazaliście z tymi optymalizacjami do SSE i kicha :mur: Pojawia się błąd systemu Windows i później żadna opcja nie jest dostępna. No mam nadzieje że to co już przeliczył nadal będzie!

Używałeś tego jako zamiennik aplikacji w katalogu z projektami i tego jako substytut w głównym katalogu boinc ? Podejrzewam, że błąd dotyczy tej drugiej zamiany, spróbuj różnych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Wrzuciłem tylko optymalizacje SSE do katalogu SETI do tej podstawowej wersji programu.

 

Podejrzewam że mój błąd polegał na tym że wersja która zmienia SETI była z optymalizacją SSE2 a mój procek tego nie obsługiwał i zgłupiał. No cóż, czlowiek uczy się na błędach.

 

Pojawiło mi się coś takiego na stronie SETI:

 

Dołączona grafika

 

 

Co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu dołączyłem do drużyny, ale mój stary celeron 1.2 liczył próbkę baaardzo długo, więc zrezygnowałem z zabawy.

Wracam z całkiem nowym, energooszczędnym konfigiem. Przez noc potestuję stabilność mobile'a :D .

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą maszynkę posiadasz. Gratuluję ekstrawagancji. Przy okazji ratujesz honor barebone'ów ;). Przy tak podkręconym procku myślę, że ponad 200 credits a day wyciągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zależało mi właśnie na bardzo cichym, małym kompie. Ten akurat model bardzo mi się spodobał, ze względu na obsługę procków mobilnych, możliwość wstawienia PCI-E x16 itd.

 

Po sesji zamieszczę może małą reckę w odpowiednim dziale :) .

 

Koniec OT.

 

Biore się za liczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Na koniec prosił bym jeszcze o wyjasnie małe.

Jak to jest że czasem liczony project jest uznawany i dostajemy punkty a czasem jest odrzucany (pending). Od czego to zależy? Mógłby mi to ktoś jeszcze wyjasnić na szybko. Poprostu chce się w to bawić a wielu rzeczy jeszcze nie wiem :unsure:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@honor: Celeron M 1.6GHz robi jednostkę 65c. w ok. 17.500sekund. Przy 12h dziennie liczenia daje to 160c. Tyle że to na lapie, więc u Ciebie powinno być nieco lepiej...

 

@[RONIN]: "pending" to nie są odrzucone, tylko jeszcze oczekujące. Każda próbka jest rozsyłana do 4 liczących - gdy wrócą min. 3 takie same wyniki, to przydzielane są punkty. Tak więc Twoja próbka czeka jeszcze po prostu na przeliczenie przez kogoś innego.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA... czyzby pierwszy Conroe w SETI? nagle wskoczyl w RAC na 1 miejsce.... jadnostki po 65 kredytow liczy w.... 6000 sekund. 4 jednostki logiczne co by wskazywalo na dwujajco z HT :)

tutaj LINK

conroe nie ma ht ;] moze to xtreme edition? bo on ma dwa jaja i HT, czyli cztery jednostki, albo moze jakas płyta serwerowa i 2 cpu z HT.......

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... w kazdym badz razie czasy rzedu 6000 sek na 2,66 Ghz to dziwna sprawa.. jakas nowa zabawka musi byc.. chyba ze to jest podkrecone do ~5Ghz... bo inaczej nie ma szans na takie czasy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że M@r3C3ki nie wykorzystuje dwóch procków (wystarczyłoby tylko załadować jajko smp w linuxie ;() i nie stosuje optymalizacji Crunch3ra sse3 pod linuxa.

 

R.EDowi przydałaby się optymalizacja sse3, a używa sse2 (ma przecież P4) i sse w tym przypadku.

 

Wolanowi też brakuje optymalizacji seti sse3 do tego procka.

 

Semper - kolejny brak optymalizacji pod linuxa sse3.

 

LordFury mógłbyś spróbować optymalizacji sse3. Pod P4 i Celerony też ;).

 

itd. itp. już mi się nie chce patrzeć, ale dużo tracimy bez optymalizacji, szkoda... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No m@recki mial jakies problemy z optymalizacja.. niestety nie chcial mi dac dostepu ale wazne ze chociaz liczy na jednym jajku... podobno niedlugo bedzie zmiana sprzetu ale do tego czasu mysle ze warto zaladowac jadro SMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze pytam. ale o co w tym chodzi? co tu sie liczy??

SETI@home is a scientific experiment that uses Internet-connected computers in the Search for Extraterrestrial Intelligence (SETI). You can participate by running a free program that downloads and analyzes radio telescope data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2187779[/snapback]

LordFury mógłbyś spróbować optymalizacji sse3. Pod P4 i Celerony też ;) .
Zaimplementowane (było SSE2), na Sempie 3000 też (tu nie było nic, bo instalowane "zdalnie" - siostra :wink: ).

 

A te 2 Celki 1.6GHz laptopowe to jedynie do SSE2 łapią, o ile mi wiadomo - tak twierdzi CPU-Z przynajmniej - i oba mają taką optymalizację od początku.

 

Czekają jeszcze Pentium M 1.8, P4 2.8 i Celek 2.5, ale to już mailowo muszę właścicielom przesłać instrukcje, bo bezp. kontaktu nie mam...

 

Obecnie wygląda to tak: KLIK. Pozostałe kompy zaczynają zbierać punkty powoli, no ale boli to, że mój proc się marnuje od parunastu godzin i jeszcze przez ładne kilka dni pewnie tak będzie... Ucieknie kilka tysięcy punktów :mur: . Pocieszam się tym, że wkrótce koniec sesji i będziesz wreszcie czas, żeby go jakoś porządnie wykręcić i nadrobić nieco :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Dobrze ze zdjec nie trzeba bo mialem juz biec do fotografa :lol2: Zobaczymy jak moj komp sobie poradzi z liczeniem ^_^

Ten twój Sempek to na Socket A czy już 64bit'owy?

 

Gdyby jednak na Socket A to zrób optymalizacje pod SSE i w przyszłości powiedź mi ile Ci liczy próbke ~62 creditową. Będe miał odniesienie to kolegi :P

 

EDIT:

 

Sprawdziłem w necie i to jednak nie Socket A....szkoda troche...

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moj jest 64 bit i wrzucilem mu optymalizacje pod SSE3. Co do probek to mam dopiero jedna upload'owana i 3 (niedlugo bedzie 4) oczekujace. Troche wkurzajace jest to ze trzeba tyle czekac mimo ze probki sa policzone ale pozniej moze sie rozkreci ;)

btw to normalne ze czasem mam w zakladce projekty status na blad polaczenia (czy jakos tak)? Dzisiaj mialem takie cos chyba przez pol godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z takim sprzecikiem to raczej na pewno a nie chyba :D heheh... widze ze druzyna sie rozrasta mysle ze to dzieki wpisom w sygnaturkach =) takze kto moze niech wrzuci info o teamie do sygnatury. Pozdrawiam =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam , dołączyłem do liczenia :)

Może coś pomoge ;)

Witamy Ciebie i twojego proca :)

No z takim sprzecikiem to raczej na pewno a nie chyba :D heheh... widze ze druzyna sie rozrasta mysle ze to dzieki wpisom w sygnaturkach =) takze kto moze niech wrzuci info o teamie do sygnatury. Pozdrawiam =)

Info w sigach duo daje. Ostatnio od wczoraj sie mnie dwie osoby pytały co to jest to SETI :)

Kurcze ... gdyby tak połowa aktywnych userów PurePC liczyła to byśmy wystrzelili do góry .... marzenie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc tutaj ludzi na forum ma dobry sprzet i sprzet dziala conajmniej pare godzin dziennie jezeli nie 24/7. Wielu ma albo 2-rdzenie albo duzo Mhz takze... mamy juz rac rzedu 8-9 tys a najlepszy team w polsce ma 30tys.... ich jest aktywnych 280 a nas.... 25 :) pozatym w Seti@Home Poland Yarrow zarabia 1/3 kredytow ze swoim RAC 9000 :P takze namawiajcie znajomych i bedziemy no.1 pod wzgledem RAC w polsce niedlugo =) a jak wejdzie conroe na rynek to juz w ogole :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Właśnie takich ludzi poszukujemy B) Z prockami dwujajowymi.

Dzięki temu robicie za dwóch a nasze notowania rosna w błyskawicznym tempie.

Jak ceny X2 znacznie spadną to również pomyśle nad zakupem takiego "bliźniaka".

Puki co musze znaleść robote (bo za coś trzeba kupić tego procka) a po drugie przesiąść się na płyte z 939.

 

Conroe wiele potrafi ale nie zapomnijcie, że "konkurencja" też się w nie obkupi :P

 

PS. Można ustawić jakoś ten program aby dostawać tylko małe projecty? Takie 12-15 creditowe?

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z takim sprzecikiem to raczej na pewno a nie chyba :D heheh... widze ze druzyna sie rozrasta mysle ze to dzieki wpisom w sygnaturkach =) takze kto moze niech wrzuci info o teamie do sygnatury. Pozdrawiam =)

No jeszcze dodałem w pracy P IV 3,0 HT i AMD 64 3000+ więc bedzie lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...