Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

no mi jakoś nie chciał liczyć na tamtych opt. ciągle błędy walił

Mi się nie chciały nawet zainstalować, wyskakiwał błąd podczas właczania tego programiku ktory miał testować na której wersji szybciej liczy... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie chciały nawet zainstalować, wyskakiwał błąd podczas właczania tego programiku ktory miał testować na której wersji szybciej liczy... :blink:

Mamy w tej chwili dwie wersje optymalizacji, jedna od Crunch3ra - 5.12, druga od Simona - 5.15. W zależności od systemu operacyjnego oraz obsługiwanych instrukcji przez procka jedne działają szybciej, drugie wolniej. Wydaje mi się z empirycznych obserwacji, że P4 lepiej sobie radzi na optymalkach od Crunch3ra, PM z kolei lepiej na Simon'a.

Programik do testowania skombinował Simon do swoich wersji, a żeby móc go odpalić potrzebujesz tego lub wersję wyższą, o czym zresztą już pisałem. Jeśli masz framework'a i w dalszym ciągu programik nie odpala, to albo wydaje Ci się, że masz ;), albo ... wiadomo, życie to kupa problemów i troszkę przyjemności. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj liczę z Wami na AXP 2700+ koło 2,2Ghz ma bo prawie, że pasywne chłodzenie :lol:

 

Dziś powinny dojść do mnie bloczek i pompka, podłączamy chillerka i liczymy szybciej ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pysznie... ;) potrzeba nam nowej krwi bo juz wszyscy prawie wycisneli co moga z tego co jest a potrzeba jeszcze troche zeby stac sie nr.1 w polsce :D

No, nie powiedziałbym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wakacjach zaopatrze sie w dualcore opterka@2.9-3 Ghz i bedzie liczyc 24/7 ;) chwilowy spadek jest ale pare osob po wakacjach zacznie liczyc... Chaos Fidek itp wiec bedzie lepiej poki co musimy przezyc to co jest ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym seti też tak było - syndrom wakacyjny. Niby też mam trochę tych kompów podczepionych, a realnie liczy kilka sztuk jedynie... No ale za dwa miechy wszystko powinno wrócić do normy + masowa wymiana sprzętu się zapowiada, więc śmiem twierdzić, że we shall kick some butts :)

 

A u mnie, nie zapeszając, powinien wreszcie czterocyfrowy RAC się dziś pojawić :-P

Ostatecznie pewnie koło 1200 się ustabilizuje. Ujdzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się ekhm wytłumaczę...

Otóż zaprzestałem tim wspomagać ze swoim 2.2GHz z jednego banalnego powodu :mur:

Nie był nim procek( nie stracił O.C jak podejrzewałem), ani ramy( i tak dostają mało v - tylko 2.9, ale rail to za dużo 3.50 prawie), tylko fakin' maxtor 20GB zaczął się'srać'

Pare operacji dyskowych i już bach, res samoistny. Wrócę pierwszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po 6 dniach jestem 28, mam nadzieje ze na tym nie poprzestane a sa szanse ze bedzie lepiej bo najprawdopodobniej we wrzesniu bedzie x2 albo conroe i akademik :wink:

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pipanol-pl

przynajmniej raz sie chcialem pochwalic :wink:

 

Mam nadzieje ze nie urazilem Cie swoimi strasznym dwoma postami.Ja to jednak jestem zly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób undervolting np. wykorzystując nhc (notebook hardware control). Ja mam napięcie obniżone do 1.036V.

Wkoncu dzisiaj zainstalowałem ten programik i powiem ze rewelacja. Obnizyłem napiecie i teraz podczas liczenia na 2 rdzenie temp cały czas 50*C, a wentylatorka wogole nie słychac. No i na baterii powinien teraz dłuzej trzymac.

 

I witam w pierwszej 20 ;)

 

 

@EDIT: Fajnie jestem na 20 i 21 miejscu :lol2: :lol2:

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie dać to daje tutaj ;] Nie uważacie, że mam fajne TC ? :D

I to w dzień moich urodzin... To musi coś znaczyć : :ploom: :twisted2:

Dołączona grafika

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie dać to daje tutaj ;] Nie uważacie, że mam fajne TC ? :D

I to w dzień moich urodzin... To musi coś znaczyć : :ploom: :twisted2:

[i mg]http://forum.purepc.p l/miniaturki/68495ae22a76b1502c96849f0062fc4257 248.jpg[/im g]

Pozdro

kiedys mialem rac 1111 (ogólny) i work 22222 (w einsteinie)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zapisałem się do teamu, i wkrótce pomogę w liczeniu.

 

Mam tylko jedną uwagę, może ktoś w pierwszym poście by napisał taki mały wstęp, o co w tym wszystkim chodzi, co liczymy jak instalować itp. Bo szczerze mówiąc chcę coś liczyć, ale kompletnie nie wiem co ;)

 

 

edit:

 

a sory, już widze osobny temat ;)

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh już coś mi liczy, miało trwać niby 9h, ale pozostały czas mi co 2 sekundy przeskakuje więc będzie to trwało szybciej. A o optymalizacjach jeszcze czytam, i niedługo postaram się je zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowało się, ale nie wiem czy działają te optymalizacje (MMX, SSE, SSE2), bo liczy się wszystko w tym samym tempie.

 

Może to dlatego że wcześniej zainstalowałem BOINC w innym katalogu niż domyslny, a ten program do optymalizacji sygnalizował że nie może znaleść BOINC, ale nie mogłem też ustalć nowej ścieżki.

 

Edit:

 

I coś chyba zepsułem, bo wcisnąłem "wstrzymaj" i liczenie się zatryzmało, ale jak daję "wznów" to nic się nie dzieje.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zainstalowałem, tylko nie wiem jak sprawdzić czy ta optymalizacja zadziałała, bo wszystko idzie nadal tak jak by w tym samym tempie.

Wchodzisz w swoje wyniki i klikasz na jednostke, tam bedzie wersja aplikacji, jezeli standardowa to nie dziala, jeeli optymalzowana to dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...