Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

nie no na dwoch sa bqi z sse2 zainstalowane czy trzeba przepalac serwer zeby optymale zadzialaly ? bo ja nie przepalalem drugiego.

Na jednym nie zainstalowales optymalek seti, boinc5.5.0sse2 mozna sobie podarowac, to jest tylko aplikacja do wszystkich projektow i zwraca probki zaraz po obliczeniu.

Optymalke seti masz w /project/seti.../.exe. Tego execa trzeba podmienic z tym od crunchera. Saimek to opisal tutaj (tak do konca to nie wiem co tam jest napisane, bo nie czytalem) :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym nie zainstalowales optymalek seti, boinc5.5.0sse2 mozna sobie podarowac, to jest tylko aplikacja do wszystkich projektow i zwraca probki zaraz po obliczeniu.

Optymalke seti masz w /project/seti.../.exe. Tego execa trzeba podmienic z tym od crunchera. Saimek to opisal tutaj (tak do konca to nie wiem co tam jest napisane, bo nie czytalem) :lol: .

Wlasnie nie, na obu sa bqi te same zainstalowane jedyna roznica jest taka ze jednego nie przepalilem i mozliwe ze to jest tego wina, bo w temacie o bqi ktos mial podobnie, najpierw liczylo bez optymalek a po jakims czasie juz normalnie z optymalami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie, na obu sa bqi te same zainstalowane jedyna roznica jest taka ze jednego nie przepalilem i mozliwe ze to jest tego wina, bo w temacie o bqi ktos mial podobnie, najpierw liczylo bez optymalek a po jakims czasie juz normalnie z optymalami

Nie wiem jak dziala to bqi, ale okazuje sie ze nie dziala jak powinno. Oby tylko Cie kszonek nie sniffowal na drugim koncu i nie zrobil paru dziurek w windzie hehe.

Skoro masz dostep do serwa, to co za problem podmienic pliczki. IMHO najprostsze rozwiazania najefektywniejsze i wiesz o co biega.

 

@Raptor

Nice job. Pozostaje tylko trzymac fason.

Ja narazie mam trzy razy mniej maszyn i malo czasu na adaptacje kolejnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moj komputer juz w kartonie takze nie liczy :/// ale mam nadzieje ze jakos powroce albo dorzuce pare sprzeto z pracy od ojca ;)

 

IGI: Musisz wylaczyc boinca i wlaczyc od nowa... czyli restart systemu w sumie jak BQI bo to chodzi jako service.. wiec mozesz wlaczyc service w panelu sterowania.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQI nie dziurawi systemu :P aczkolwiek powinno, jak bedzie wersja ogolnodostwepna to jakby ktos chcial liczyc dla innego teamu to go ukarac ;)

 

jak cos to pisac na gg, to pomoge. Niestety w nowym bwqi jest dodatkowe zabezpieczenie przed skasowaniem plikow, wiec jak sie przeinstaluje bqi z nowa optymalka to moze nie dzialac - ie obroni przed nowym plikiem, aczklwiek z czytego na optymalizowany nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh "optymalizacja"

 

:>

 

IGI kiedy wrzucisz optymalki na tego Xenia drugiego? :) widze ze przedwczoraj 1800 kredytow.. wczoraj troche gorzej ale pewnie wrocisz do normy =)

 

ja sie przesiadlem na nowy sprzet - Quad Core Kentsfield :> w sensie PIII500 :>

 

SETI@Home Poland 38,900 rac a my 42,900 :D panowie jemy ich! :> 4 tys w przodzie :P

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katmai ale nie sadze zebym na nim liczyl.. szkoda pradu... za malo kredytow z wata ze tak powiem

Nie pie*dol [; Liczyć zawsze się opłaca gdzieś tam w trayu, może nie warto zostawiać na całą noc, ale pracując warto liczyć.

zasilacz jest delta electronics... 90 W

mniam... ten komp to jakaś firmówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pie*dol [; Liczyć zawsze się opłaca gdzieś tam w trayu, może nie warto zostawiać na całą noc, ale pracując warto liczyć.

 

mniam... ten komp to jakaś firmówka?

Komputer to HP Vectra VL :) taki slim desktop :) fajnie to ulozone w srodku jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo robi, albo ma przekreconego proca. W koncu mu sie znudza ciagle BSODy i skreci cepa :D

Niekoniecznie - może to zła optymalizacja. Niekiedy przy złej optymalce w ogóle nie liczy, a niekiedy liczy, ale ostatecznie wali errory. Ja mam tak samo tutaj: http://setiathome.berkeley.edu/results.php?hostid=2851729. No chyba, że to coś innego jeszcze... (bo ten Cel. M akurat kręcony nie jest)

 

I jeszcze jedno - to nie wina BQI, bo ta celina jest na normalnym kliencie postawiona...

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pisalem.. nie wiem kto :/ Bio kiedys liczyl SETI ale juz nie liczy.. dobrze ze ma BQI za kare! nie dawaj mu deinstalatora ;P niech format jedzie :P

:twisted2:

 

A mi cholerny pending zżarł wszystkie próbki chyba - grubo ponad 3k się zrobiło. Ale co się odwlecze...

 

Za to przekroczyliśmy dziś 4,5 miliona, jesli ktos jeszcze nie zauważył. Szaleństwo po prostu :-P

 

 

BTW. Kto ostatnio nie zaglądał do tematu o optymalkach, to migiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness widzisz masz kare... zamiast liczyc porzadnie SETI to sie podniecales sekundami w SuperPI i ubiles biedactwo :/ :PPPP

 

 

Krasi - WITAMY! :) e no widze ze anton 3200+ jest i optymalizacje tez :) tylko jedno ale.. wyszly NOWE! lepsze i szybsze hehe :D

 

NIECH KTOS KTO SIE ZNA NA RZECZY PRZETESTUJE NOWE OPTYMALKI SSE2/SSE3 i powie czy na pewno sa lepsze.. jak tak to podmienie linki w moim poscie na nowe wersje bo po co dwa razy zmieniac optymalki :]

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączyłem dziś/wczoraj. Ciekawe co z tego wyjdzie ;)

Teraz muszę się pozbyć odruchu wyłączania pc na noc.

Witamy, witamy :)

 

czy to oznacza ze jestes sprawca zamieszania :D

Nie, nie... Ot, spodobał mi sie po prostu tekst Saimka (nie chce liczyć, to niech formata robi :lol:)

 

NIECH KTOS KTO SIE ZNA NA RZECZY PRZETESTUJE NOWE OPTYMALKI SSE2/SSE3 i powie czy na pewno sa lepsze.. jak tak to podmienie linki w moim poscie na nowe wersje bo po co dwa razy zmieniac optymalki :]

Intelowe juz się po kolei testują i na razie wygląda to ładnie - po weekendzie będzie porównanie. Jeszcze ktoś z A64/X2 mógłby się pobawić i porównać czasy próbek o różnych wielkościach... I tu żadne znanie się na rzeczy nie jest przecież potrzebne - szybki arkusz z aktualnymi czasami przy małych/średnich/dużych próbkach, podmiana optymalek i po dobie liczenia porównanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krasi

Jaki dokładnie ten twój a64 ? I jakie takty ? ;]

---------

Rac 4k osiągnięty ^^ ;]

---------

Ludzie z AMD niech zaglądną do topicu o optymalkach. Chicken SSE2 roXi ;] U mnie przyśpieszenie czasu liczenia na próbkę około 60 minut :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...