Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tak dziala.. poczytaj o tym. Probka musi byc zrobiona przez 3-4 OSOBY! i wszystkie osoby dostaja punkty.Policzylo Ci wczesniej dobrze jakas probke czy wszystkie daja bledy? jak widac cos w samej optymalizacji jest nie tak.. dales SSE2/SSE3? masz SSE3 na pewno? sprawdz wszystkie pliki... zobacz czy inne probki liczy dobrze moze po prostu sciagnely sie kiepskie sztuki bo i tak bywa.. pozdrawiam ;)

Przez 2 doby policzyl z 30 probek, moze wiecej, te ktore skopal sa wypisane powyzej, czyli 5 albo 6. Pozostale sa poprawnie odeslane i dostalem za nie kredyty. Przy instalacji bonica zaznaczylem tylko SSE3 a aktualizacje mam ze stronki: http://lunatics.at/index.php?module=Downlo...sa=dlview;id=39 o tytule: Automatic installer - Full package (Rev 2.0).

 

Tu jest link do stronki z moimi probkami policzonymi oraz z tymi do liczenia wraz z blednymi odeslanymi na serwer. Moze jak ktos zerknie, to wyciagnie z tego jakis wniosek.

 

http://setiathome.berkeley.edu/results.php?hostid=2905108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie;)

 

Piszę tutaj bo zainteresował mnie project folding@home

W przeciwieństwie do bezcelowego, moim zdaniem, mielenia w kółko tych samych kosmicznych próbek w SETI, zajmują się czymś bardziej realnym i celowym: procesem formowania białka.

Projekt ten bardzo szanuje użytkowników, jest dostępna polska strona : http://folding.stanford.edu/polish/

Myślę, że zamiast marnować prąd tylko dla udziału w statystykach (czy jest tutaj ktoś, kto wierzy w to, że SETI jest metodą na znalezienie obcych?) możnaby zrobić coś pożytecznego.

 

Jeśli nawet komuś nie zależy na odkryciu nowych białek, to projekt jest nowatorski również z komputerowego punktu widzenia.

-Wprowadzają stopniowo obliczenia na kartach graficznych. Obecnie są obsługiwane karty ATI x1xxx, dają ogromne przyśpieszenie przetwarzania.

 

Interesuje mnie Wasze zdanie, również @Niemiec.

 

Pozdrawiam (i liczę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie;)

 

Piszę tutaj bo zainteresował mnie project folding@home

W przeciwieństwie do bezcelowego, moim zdaniem, mielenia w kółko tych samych kosmicznych próbek w SETI, zajmują się czymś bardziej realnym i celowym: procesem formowania białka.

Projekt ten bardzo szanuje użytkowników, jest dostępna polska strona : http://folding.stanford.edu/polish/

Myślę, że zamiast marnować prąd tylko dla udziału w statystykach (czy jest tutaj ktoś, kto wierzy w to, że SETI jest metodą na znalezienie obcych?) możnaby zrobić coś pożytecznego.

 

Jeśli nawet komuś nie zależy na odkryciu nowych białek, to projekt jest nowatorski również z komputerowego punktu widzenia.

-Wprowadzają stopniowo obliczenia na kartach graficznych. Obecnie są obsługiwane karty ATI x1xxx, dają ogromne przyśpieszenie przetwarzania.

 

Interesuje mnie Wasze zdanie, również @Niemiec.

 

Pozdrawiam (i liczę;)

hehe, ale zes ameryke odkryl, takich projektow jest pelno i niestety maja powazna wade: nie maja jenostek nonstop. co nam po projekcie, ktry wysle 10% zapotrzebpwanioa jednostek raz na 2 tygodnie. Srednio w tygodniu powstaja dwa nowe projekty - postawianie serwera boinc to nic trudnego, wiec jest ich jak mrowek, niby cos tam licza, a za chwile pojawia sie problem, bop nie ma komu tego kontynuowac i projekt umiera.

 

Co do liczenia na grafach to ciekawe, mozesz dac jakies blizsze info na ten temat? (jak sie da liczyc to, to seti tez...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek

Ten projekt to nie epizod - działają już od lat. Zajmują się sprawami które są potrzebne - fałdowanie białka, mają już jakieś osiągnięcia.

 

A co do obliczeń na grafie - to niewiele wiadomo. jest faq, ale więcej się dowiedziałem na beyond3d: http://www.beyond3d.com/forum/showthread.p...=folding%40home

dochodzi jeszcze do tego możliwość zaprzęgniecia ps3 do pracy.

 

SETI chyba długo się nie dorobi takich możliwości, bo nie szanują userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety niemiec mnie wyprzedzi na chwile :P jeden z xeonow zostal niechcacy pozbawiony neta jak sprawdzalem do czego jest skrecona na pajaka skretka zostawiona przez fachmanow robiacych siec ... Ogolnie masakra nawet nie myslalem ze takie cos moze dzialac... Dzialalo ale dotknalem i juz nie dziala :P

 

A ze przenosze serwerownie to juz przy okazji zrobie to pozadnie

 

Chwilowo zeby nie zostac za bardzo w tyle liczy dla mnie jeden 4ro procesorowy serwerek, okazalo sie ze xeony to zwykle mp ...

Wie ktos moze jak wrzucic kurczaka pod linuxem ?

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe aa ja probuj pobic 600 rcu na sempie 3000+ jak myslicie realne ?:> aa wie ktos moze jaki jest najwiekszy ??:>

Najszybsze sempy w seti na ten moment wg boincstats:

2422917[/snapback]

Chwilowo zeby nie zostac za bardzo w tyle liczy dla mnie jeden 4ro procesorowy serwerek, okazalo sie ze xeony to zwykle mp ...

Wie ktos moze jak wrzucic kurczaka pod linuxem ?

Fajny ten xeon - mimo że bez optymalek czasy liczenia iście tragiczne, to i tak jest w stanie zrobić obecnie RAC wykręconego C2D. A optymalki - coś tutaj Saimek o Linuxie pisał, z nim gadaj :wink:

 

 

 

BTW. Cyrus, dorwałeś trzeciego konroła, że tak zasuwasz ostatnimi dniami? B-)

Pokazałbyś maszyny, a nie tu jakieś maskowanie uskuteczniasz :lol2:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Lanc, w olsztynie jest nawet ulica Lanca :lol:

 

 

co sie tyczy zmiany projektu to jestem raczej na nie, za duzo zachodu by to kosztowalo a poza tym to robimy to dla funu a nie szukania kosmitow czy innego scinajacego sie bialka, wplywu faz ksiezyca na miesiaczkowanie pingwinow albo przyplywow na rozwoj mrowek. to jest zabawa i seti ja umozliwia w stopniu dosc plynnym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Pewnie że to zabawa. Liczę by procek miał co do roboty a z drugiej strony nie ma chyba lepszego "testera" stabilności niż SETI. Ale czasem sobie tak myślę, gdyby za każdy punkt przeliczony w SETI płacili chociaż 0.1 centa to liczba chętnych wzrosła by chyba o 150%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='11 gru 2006, 23:35' post='2423473']

gdyby za każdy punkt przeliczony w SETI płacili chociaż 0.1 centa to liczba chętnych wzrosła by chyba o 150%.

Wczoraj w boinc nabito prawie 48 milionów punktów, z czego w seti prawie 28 milionów.

 

Dla samego SETI daje to dobre 10 milionów USD rocznie. Życzę powodzenia w szukaniu sponsora :lol2:

 

 

 

BTW. http://www.boincstats.com/stats/team_stats...;st=0&or=18

Jeszcze RAC o tysiąc wyższy i lejemy drużynę narodową Ruskich :lol2:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest jakas wielka forsa dla korporacji czy duzych uczelni. dla zwyklego zjadacza chleba i owszem, ale dla gigantow tak. uniwerek w olsztynie w ciagu roku postawil 3 budynki po 30mln pln kazdy... zrobienie skrzyzowania w miescie tez kosztowalo ~30mln a tych zkrzyzowan i przerobekdrog zrobili w ciagu roku 5 lub 6 sztuk a jest to tylko sredniej wielkosci miastow polsce... jako global sa to grosze te 0,1c/WU

gdzies czytalem, ze zrobienie visty kosztowalo 10mld usd....

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czego by oczekiwali w zamian? Bo jeśli reklamy w oknie programu, to ja uprzejmie dziękuję.

A jak na sam PR to jednak ciut duży, dodatkowy balast dla budżetu nawet w co większych firmach. Chociaż z drugiej strony...

 

I jeszcze taki drobiazg: ew. naliczanie kredytów = większa regulacja => prawdopodobnie ban na wszelkie nieoficjalne optymalizacje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze sempy w seti na ten moment wg boincstats:

2600+ @ RAC 578

3000+ @ RAC 548

??? @ RAC 512

Więc aktualnie drugie miejsce Twoje - przy 600 masz oficjalnie najlepiej liczącego Sempa na świecie :)

tylko ze te kompy co pokazales sa cos nie teges .... no ale postaram sie byc 1 na swiecie :D hehe chociaz srebro tez jest dobre :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seti jest fajne bo ma optymalki, mozna by sie przesiasc na QMC, ale to biedacki projekt tak jak wszytkie inne, Einstein tez sie zepsul na poczatku wakacji - bywa....

W tej chwili SETI to moim skromnym zdaniem jedyny wybór. Dlaczego? Otóż:

 

1. Jak dla mnie MUSI to być na platformie boinc - "zewnętrzne" (jak chociażby zaproponowana przez remixa) nie wchodzą w grę

 

2. Projekt obowiązkowo w wersji finalnej - wszelkie alphy, bety i inne srele morele odpadają. Lista statusów projektów w tabeli tutaj: http://www.boincsynergy.com

 

3. Element rywalizacji MUSI być, więc małe projekty, gdzie sami byśmy nabijali >25% kredytów odpadają. Zestawienie wg aktualnej aktywności dziennej tutaj: http://www.boincstats.com/index.php?or=21. Mamy 6 potencjalnych sztuk: SETI@Home, Einstein@Home, Rosetta@Home, ClimatePrediction.Net, BBC Climate Change, World Community Grid (reszta za mała)

 

4. Einstein, jak wspomniał kszonek, się spieprzył, Rosetta tak samo - nawet XS się wycofało

 

5. "Klimatyczne" są strasznie upierdliwe i liczenie na słabszych kompach zupełnie nie ma sensu. Żrą dużo miejsca na dysku, zajmują ogromne ilości RAMu, a liczenie jednej próbki trwa pół roku. I jak tu namówić znajomych?

 

6. Ewentualnie zostaje najwyżej World Community Grid - cele szczytne itd., tylko tam od ręki wskakujemy na 4/5. miejsce na świecie bez większych szans na "fajną" rywalizację - po prostu nie ma podobnych pod względem mocy teamów, a pierwsza trójka to RAC >100k.

 

 

Conclusion: zostańmy IMO przy SETI. Pozdr.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety serwer musi poczekac jakies pol roku jak juz sie uporam/-y z wdrozeniem nowego MS Navision. Za to 2xC2D jedzie (~8h) i SanDiego 3700+ do 24/7. Troche mam nadzieje RAC urosnie. A za kilka miesiecy nowy Xeonik 3xxx 24/7 :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo wszystkim ;]]

Cyrus 400k to nie milestone :P Ale to jednak zawsze coś ;>

U mnie prawdopodobnie od czwartku/piątku będzie SD 3700+ @ xxx... Teoretycznie poleci na 2.9-3Ghz, bynajmniej tak lecą inne z tego tygodnia ;] Także rac mi trochę podskoczy :)

BTW: Jakim cudem mieć rac 560 na 1 sempie to ja nie mogę tego pojąć :wow:

Graty pipanol ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem na 9 :D

Niemiec szykuj się, nie wiem ile moje c2d @24h/doba będzie miało racu

ale jak trzeba będzie to się coś wymyśli

GRATKI Lanc

Juz niedlugo :) Wlasnie zaraza sie T5600, potem c2d6300 i c2d6600 oraz SD3700+ :D

 

ps. Ehh, czemu wlasnie nie dziala komunikacja z seti :( Bym juz notka na noc zostawil, zeby sie rozkrecil ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord to pewnie po złości bo go wygryzłem z trzeciego miejsca ;)

A co! :lol2: :twisted2:

 

Niemiec szykuj się, nie wiem ile moje c2d @24h/doba będzie miało racu

@2,8GHz jeśli nie robisz niczego obciążającego kompa, to koło 1500-1600 zapewne...

 

U mnie prawdopodobnie od czwartku/piątku będzie SD 3700+ @ xxx... Teoretycznie poleci na 2.9-3Ghz, bynajmniej tak lecą inne z tego tygodnia ;] Także rac mi trochę podskoczy :)

Juz niedlugo :) Wlasnie zaraza sie T5600, potem c2d6300 i c2d6600 oraz SD3700+ :D

No no no, konkurencja się wzmacnia :-P. Trzeba zwierać zwieracze i inne szeregi i brać się za infekowanie, bo na jeszcze dalsze miejsca zlecimy. eXecutorr, organizuj tam jakieś nowe maszyny po znajomych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Meromik T5600 chyba na pelen gwizdek nie bedzie lecial. bo sie cosik grzeje i glosna Toshiba sie robi, a bo$$ nie bedzie szczesliwy, jak mu bedzie szumiec :(

 

ps. Uuuu..juz 68*C :(

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Meromik T5600 chyba na pelen gwizdek nie bedzie lecial. bo sie cosik grzeje i glosna Toshiba sie robi, a bo$$ nie bedzie szczesliwy, jak mu bedzie szumiec :(

 

ps. Uuuu..juz 68*C :(

NHC i prądu mu nieco odejmij :wink:. Nie powinien się specjalnie burzyć, bo pewnie jak większość Core przewoltowany jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...