Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Doszła mnie informacja, że jeden z naszych userów a dokładnie wieczny malkontent kszonek opracował niby oprogramowanie do optymalizacji/przyspieszania windowsa, które to miało wbudowanego klienta seti, który to ów pracował bez wiedzy usera i działał na kogoś konto.

Takie posunięcie ze strony kszonka jest bardzo naganne i żartowanie z tego, że może się nie wyda pokazuje tylko poziom wypowiedzi kilku osób.

Co zrobimy z tym fantem? Hmm postanowiliśmy porozmawiać i podjąć wspólnie decyzje z całą moderacją. Wiem, że już dwóch moderów jest za usunięciem z życia forum dwóch delikwentów odpowiedzialnych za całą tą sytuację, którzy pod domeną naszego serwisu reklamowali takie podstępne praktyki i nie potrafili grać w otwarte karty.

Co do jakiś kandydatów na moderów działów, dodatkowych subfor i odprawianie szopek typu, pogadamy sobie na ukrytym/zamkniętym forum knując plan aby gapie nie czytali, rozumiem przez jedno. Nie nadajecie się by być moderami bo nawet nie znacie regulaminu jaki panuje na tym forum, łamiąc go kilka razy z tego co przeczytałem przez 2-3 strony...

Cała ta sytuacja bardzo mi się nie podoba i podejrzewam (zgoda większości modów) wyciągniemy konsekwencję z poczynań co po niektórych delikwentów.

chciałbym tylko dodać, że ja nie instalowałem tego nikomu bez jego wiedzy i nie pisałem BQI żeby udostępniano to na forach warezowych jako "magiczny program". Dlatego też więcej 'takiego' BQI nie będzie, i zostanie podpisany, że jest rozbudowanym intalatorem klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mowic ale jak bylo potrzeba bannera zeby rozreklamowac team albo chociaz wiadomosci na gory kazdego forum jak to ma miejsce przy artykulach to nie bylo redakcji a nagle teraz jak sie cos dzieje to jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie odzywać, ale muszę...

Co zrobimy z tym fantem? Hmm postanowiliśmy porozmawiać i podjąć wspólnie decyzje z całą moderacją. Wiem, że już dwóch moderów jest za usunięciem z życia forum dwóch delikwentów odpowiedzialnych za całą tą sytuację, którzy pod domeną naszego serwisu reklamowali takie podstępne praktyki i nie potrafili grać w otwarte karty.

NIKT NIE REKLAMOWAŁ NIC POD DOMENĄ PUREPC. W tym programie NIE BYŁO ŻADNEGO info związanego z portalem... Na B@P wiedzą o tym, bo kszonek się też tam udziela i sam o tym napisał...

 

A teraz siędzę cicho...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Doszła mnie informacja, że jeden z naszych userów a dokładnie wieczny malkontent kszonek opracował niby oprogramowanie do optymalizacji/przyspieszania windowsa, które to miało wbudowanego klienta seti, który to ów pracował bez wiedzy usera i działał na kogoś konto.

 

Takie posunięcie ze strony kszonka jest bardzo naganne i żartowanie z tego, że może się nie wyda pokazuje tylko poziom wypowiedzi kilku osób.

 

Co zrobimy z tym fantem? Hmm postanowiliśmy porozmawiać i podjąć wspólnie decyzje z całą moderacją. Wiem, że już dwóch moderów jest za usunięciem z życia forum dwóch delikwentów odpowiedzialnych za całą tą sytuację, którzy pod domeną naszego serwisu reklamowali takie podstępne praktyki i nie potrafili grać w otwarte karty.

 

Co do jakiś kandydatów na moderów działów, dodatkowych subfor i odprawianie szopek typu, pogadamy sobie na ukrytym/zamkniętym forum knując plan aby gapie nie czytali, rozumiem przez jedno. Nie nadajecie się by być moderami bo nawet nie znacie regulaminu jaki panuje na tym forum, łamiąc go kilka razy z tego co przeczytałem przez 2-3 strony...

 

Cała ta sytuacja bardzo mi się nie podoba i podejrzewam (zgoda większości modów) wyciągniemy konsekwencję z poczynań co po niektórych delikwentów.

Ja się zapytam tylko o jedno bo wiem że i tak moje słowa pójdą w piach.

 

Czy zgoda większości modów byłaby też tak jednoznaczna gdyby zamiast słów 'niby oprogramowanie do optymalizacji/przyspieszania windowsa' użył program do TESTOWANIA stabilności komputera. Wówczas była by to prawda moi drodzy <_<

 

Do redakcji:

A co TY zrobiłeś dla naszego teamu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba pierwsze niedociagniecie ze strony naszego teamu i mam nadzieje, ze mozna to bedzie rozwiazac na drodze kolezenskiej rozmowy. Wnioski zostaly wyciagniete i mam nadzieje, ze nie powtorzy sie ponownie sytuacja tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='25 sty 2007, 18:47' post='2483708']

Ja się zapytam tylko o jedno bo wiem że i tak moje słowa pójdą w piach.

 

Czy zgoda większości modów byłaby też tak jednoznaczna gdyby zamiast słów 'niby oprogramowanie do optymalizacji/przyspieszania windowsa' użył program do TESTOWANIA stabilności komputera. Wówczas była by to prawda moi drodzy <_<

Ochoczo pomijasz fakt, ze programik ten wpycha sie tam, gdzie go byc nie powinno, ukrywa sie przed uzytkownikiem i nie mozna go odinstalowac, bo na dobra sprawe nawet nie wiadomo, ze on tam jest.

 

@Lanc - co z tego, ze w programie nie bylo, skoro smrodek z tym zwizany juz PPC w nazwie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma problemy z usunieciem programu to moze sprobowac tego:

 

Wchodzimy w glowny katalog Windowsa, odnajdujemy w nim katalog INF (bedzie jako ukryty), nastepnie plik: sysoc.inf

 

Otwieramy go, ponizej linijek poczatku pliku:

 

[Version]

Signature = "$Windows NT$"

DriverVer=07/01/2001,5.1.2600.2180

 

[Components]

 

Ponizej [Components] powinna byc nazwa tego programu (nie wiem jak sie on aktualnie nazywa), odnajdujemy ta linijke i wykasowujemy opcje: HIDE

 

przyklad:

TerminalServer=TsOc.dll, HydraOc, TsOc.inf,hide,2

 

SAVE i przechodzimy do panelu sterowania, dodaj i usun programy. Powinien byc widoczny do usuniecia.

 

Powinno pomoc.

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mowic ale jak bylo potrzeba bannera zeby rozreklamowac team albo chociaz wiadomosci na gory kazdego forum jak to ma miejsce przy artykulach to nie bylo redakcji a nagle teraz jak sie cos dzieje to jest :/

To po co mówisz? Pisałeś do mnie w tej sprawie? Prosiłeś aby zamieścić jakiś Wam banner co do teamu Seti na forum czy portalu? Coś sobie nie przypominam więc po co takie rzeczy gadasz.

' date='25 sty 2007, 18:47' post='2483708'][...]

A co TY zrobiłeś dla naszego teamu?

Do mnie pijesz RONIN? Sprecyzuj pytanie i skieruj go do kogoś bo wygląda jakby był skierowany do mnie, tylko jeszcze nie wiem czy na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Do mnie pijesz RONIN? Sprecyzuj pytanie i skieruj go do kogoś bo wygląda jakby był skierowany do mnie, tylko jeszcze nie wiem czy na pewno.

Słowo 'TY' odnosi się do każdego redaktora PPC z osobna.

 

Czyli poniekąd również i do Ciebie, Romek.

 

Nie chodzi tu tylko o liczenie <_<

 

PS. Nie wiedziałem że BQI nie ma deinstalatora. W takim przypadku faktycznie, można czuć się zrobionym w jajo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzę że piękna afera wybuchła w związku z bqi. Powiem jedno

 

A JA WIEDZIAŁEM ŻE TAK BĘDZIE I TAK SIĘ SKOŃCZY TO BŁAZNOWANIE

 

w ogóle nigdy nie należało tak robić. Zachowaliście się jak hakerzy podsyłając zwykłym userom "program do przyspieszania windowsa" będący zaprogramowanym na wasze konto boincem

 

SHAME ON YOU!!!

:angry: :angry: :angry: :angry:

:mur: :mur: :mur: :mur: :damage_wall:

powiem jedno bez komentarza

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do redakcji:

A co TY zrobiłeś dla naszego teamu?

A co niby mielismy robic? Chyba Ci sie priorytety przestawily, przypominam ze Wasz team nie jest pepkiem forum, ani nawet istotna jego czescia (jakkolwek brutalnie to nie zabrzmialo, to taka jest niestety prawda), i redakcja nie jest na Wasze uslugi. Odpusc wiec takie oskarzycielskie teksty, szczegolnie w swietle obecnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='25 sty 2007, 23:23' post='2484199']

PS. Nie wiedziałem że BQI nie ma deinstalatora. W takim przypadku faktycznie, można czuć się zrobionym w jajo.

Już ma :) Udostępnię wersje beta za parę dni... Ale to nie będzie po to żeby rozsyłać...

Tak tak nauczyłem się czegoś przez tą sytuację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A co niby mielismy robic? Chyba Ci sie priorytety przestawily, przypominam ze Wasz team nie jest pepkiem forum, ani nawet istotna jego czescia (jakkolwek brutalnie to nie zabrzmialo, to taka jest niestety prawda), i redakcja nie jest na Wasze uslugi. Odpusc wiec takie oskarzycielskie teksty, szczegolnie w swietle obecnej sytuacji.

Właściwie to faktycznie. Rejestracja bezpłatna, każdy może założyć konto (żeby tylko jedno). Można tylko czytać wypowiedzi innych użytkowników. Nie potrzeba nic pisać (bo po co, tylko się bazy danych zapycha niepotrzebnie). Robić coś dla forum tez nie potrzeba - bo po co. A tak w ogóle to po co wchodzić na stronę? Tylko się łącze zapycha. Na szczęście ja przychodzę na forum bo chcę, bo lubię czytać wypowiedzi innych użytkowników i cieszę że wiem teraz jakie jest podejście twórców do tematu.

 

PS. I jeśli chcecie aby PurePC.pl cieszył się jakąś renomom to zacznicie coś pisać wkońcu bo gdyby nie to forum (a właściwie korzenie forum Tweak.pl) już dawno by padło jak pies...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronin

Skończ już tą szopkę...

 

Zrobiłem instalator, który instaluje boinca do Program files z deinstalatorem i opisem w wersji beta :) U mnie działa, jak by ktoś miał czas to prosiłbym o przetestowanie [; Do pobrania tutaj. Po zainstalowaniu nic nie wbija na moje konto ! Wszystko idzie tutaj.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='25 sty 2007, 23:46' post='2484237']

PS. I jeśli chcecie aby PurePC.pl cieszył się jakąś renomom to zacznicie coś pisać wkońcu bo gdyby nie to forum (a właściwie korzenie forum Tweak.pl) już dawno by padło jak pies...

Jak masz jakiś problem to może Ci pomogę dając kilka dni wolnego od forum?

 

Bo widac ze nie masz nic ciekawego do napisania, a szukasz tylko okazji zeby cos napisac, i to niekoniecznie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuscie z tonu

Chcieliscie miec specjalne subforum a teraz robicie wszystko by takowego nie uzyskac.

 

Sprawa rozwinela sie jak sie rozwinela i nic juz z tym nie zrobimy. Zamiast sie klucic pomyslcie raczej jak zalagodzic sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ronin

Skończ już tą szopkę...

Właśnie kończe....

 

Jak masz jakiś problem to może Ci pomogę dając kilka dni wolnego od forum?

 

Bo widac ze nie masz nic ciekawego do napisania, a szukasz tylko okazji zeby cos napisac, i to niekoniecznie na temat.

... ale standardowa reakcja na słowa krytyki...

 

Sprawa rozwinela sie jak sie rozwinela i nic juz z tym nie zrobimy. Zamiast sie klucic pomyslcie raczej jak zalagodzic sprawe.

... przez niektórych potrafi jednak być normalnie załatwiona. Bravo dla wybranych! Ja proponuje zamknąć topic na tydzień. Wszyscy ochłoną, trochę się zapomni i nie będzie się rozdrapywać dalej problemu. Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='26 sty 2007, 08:56' post='2484386']

Właśnie kończe....

... ale standardowa reakcja na słowa krytyki...

... przez niektórych potrafi jednak być normalnie załatwiona. Bravo dla wybranych! Ja proponuje zamknąć topic na tydzień. Wszyscy ochłoną, trochę się zapomni i nie będzie się rozdrapywać dalej problemu.

Tydzien przerwy nie zaszkodzi a i wszysscy troche ochlona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Popsułem właśnie sobie Windowsa [; ;]

BQI się zainstalowało prosto do C:\Windows, zapuściłem deinstalator (ma usuwać wszystko z folderu instalacyjnego) i odchudził mi windę do 135MB :mur: :lol: Dziwne, że się windows nie bronił... :mur: Teraz mi już nic nie działa, pewnie po reboocie trzeba będzie zrobić formata i od nowa winde stawiać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Popsułem właśnie sobie Windowsa [; ;]

BQI się zainstalowało prosto do C:\Windows, zapuściłem deinstalator (ma usuwać wszystko z folderu instalacyjnego) i odchudził mi windę do 135MB :mur: :lol: Dziwne, że się windows nie bronił... :mur: Teraz mi już nic nie działa, pewnie po reboocie trzeba będzie zrobić formata i od nowa winde stawiać :mur:

To restart i do zobaczenia za kilka godzin :wink: , chyba ze masz ghousta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moderacja i adminowie mieli omawiac temat... minelo juz pare dni i niestety narazie nic nie wyniknelo :/

zalagodzic? no nie wiem za bardzo jak.. ?

 

Liczymy po prostu dalej normalnie a zabawy z BQI odstawiamy na bok i bedzie ok. Nie cofnie sie tego co bylo wiadomo. Nikt sie juz BQI nie bawi w sensie takim jakie to bylo narazie czyli w formie bez deinstalatora i ukrytego.

 

Mysle ze nalezy zakonczyc bluzgi i oszczerstwa i liczyc dalej... life goes on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Popsułem właśnie sobie Windowsa [; ;]

BQI się zainstalowało prosto do C:\Windows, zapuściłem deinstalator (ma usuwać wszystko z folderu instalacyjnego) i odchudził mi windę do 135MB :mur: :lol: Dziwne, że się windows nie bronił... :mur: Teraz mi już nic nie działa, pewnie po reboocie trzeba będzie zrobić formata i od nowa winde stawiać :mur:

1 mowilem, ze lepiej miec dwa windowsy?

2 dlaczego instalowales do c:/windiows?

3 dlaczego deinstalator dziala tak idiotycznie?

4 radze zrobic bez wyboru katalogu docelowego, niech sie domyslnie instaluje tam gdzie trzeba i koniec.

 

// co do subforum dla wybranych to chyba nie bedzie potrzebne, bo mozna zrobic wersje ze podajesz wszytko co potrzebne w okienku, klikasz ok, serwer kompiluje i daje link, z tym ze musze znalezc jakis lepszy serwer, bo moj (dfi.sytes.net) chodzi na neo512, wiec predkosc jest kijowa.

 

edit: 5 Lanc: nie spiesz sie tak z tym bqi.....

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows juz jest nowy. Tylko po instalacji SP2 zaczal glupiec :mur: Dowalil na wszystkie foldery parametr "tylko do odczytu" i sie tego nie da zmienic :mur:

 

1 mowilem, ze lepiej miec dwa windowsy?

2 dlaczego instalowales do c:/windiows?

3 dlaczego deinstalator dziala tak idiotycznie?

4 radze zrobic bez wyboru katalogu docelowego, niech sie domyslnie instaluje tam gdzie trzeba i koniec.

 

// co do subforum dla wybranych to chyba nie bedzie potrzebne, bo mozna zrobic wersje ze podajesz wszytko co potrzebne w okienku, klikasz ok, serwer kompiluje i daje link, z tym ze musze znalezc jakis lepszy serwer, bo moj (dfi.sytes.net) chodzi na neo512, wiec predkosc jest kijowa.

 

edit: 5 Lanc: nie spiesz sie tak z tym bqi.....

1. Tak mówiłeś, ale mi sie nie chciało instalować drugiej kopii...

2. Bo zmieniłem 1 opcję nie tak jak trzeba i potem było za późno ;)

3. Deinstalator działa dobrze, winą był zły folder w którym się zainstalowało.

4. Tak też jest zrobione, domyślnie idzie do Program Files i nie ma możliwości zmiany tego folderu (nie z racji tego, że chce coś ukryć, tylko po prostu jak by ktoś zmienił folder to by to nie działało...)

 

Oczywiscie wybor teamu to tylko PurePc :D bo bedzie to instalator dla czlonkow teamu i dla ludzi ktorzy sa dolaczyc chyba co? czy wspieramy konkurencje?! :P

Wersja 4.65 Beta - Download

 

Changelog:

1. Dodanie polskiego języka.

2. Uzupełnienie opisu co to za program. [jak by ktoś miał pomysł co tam jeszcze można wpisać to zapraszam na PM/GG]

3. Zmniejszenie rozmiaru pliku do 3.77 MB :mrgreen: [magiczna kompresja]

 

Musze jeszcze poprawić deinstalację, bo teraz jest tak że:

1. Właczasz instalator i z listy wybierasz Uninstall > ok

2. Właczasz dodaj/usuń programy i wywalasz BQI - PurePC.pl

 

Po tym zabiegu w systemie nie zostaje nawet ślad po BQI :)

 

W życiu :]]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po malej przerwie.

Widze, ze jak zwykle wszystko w jednym topicu ;). BQI i wszystkie inne sprawy...

RAC za sprawa kilku osob jest OGROMNY, naprawde trudno mi bylo uwierzyc w co niektorych "osiagniecia".

Nie bede sie bawil w komentatora, szkoda czasu, de facto nawet nie interesuje mnie to zbytnio.

Nigdy nie da sie czegos dobrego zrobic za wszelka cene, dlatego najwazniejsze ze wciaz mamy kilka osob, ktorym zalezy, ale na zdrowych warunkach.

Pozdrawiam i z uporem, ale i common sense licze dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze. troche mnie nie bylo a tu tyle sie dzieje... niektorych troche ponioslo i az glupio sie czytalo ostanie kilka stron. Ale mam nadzieje, ze juz wszyscy ochloneli i mozemy dalej zajac sie tym, co wazne. Druzyna PurePC to my a druzyna powinna trzymac sie razem :) wiec walczmy dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...