Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem wrzucić info o optymalkach ale ktoś mnie ubiegł. Więc już testuje na swoim kompie wersję sse3-p4 :)

 

@banti

Ja już sobie z nich nie skorzystam.... tylko na chipa intela niestety

AMD and Intel-compatible apps

SSE2-generic optimized app

SSE-optimized app

MMX-optimized app

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelacja B).

 

Czasy dla próbek ~61.20:

 

wer. 2.0

~10.100s

 

wer. 2.2

~7.900s

 

Testuje dalej :) .

 

Następna próbka 61.80, czas ~8.000s więc przyrost szybkości bardzo dobry.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z nowymi optymalizacjami dają wynik między 6 a 10% przyspieszenia w zależności od claimed credit próbki. Dotyczy to optymalizacji SSE2 Generic uruchamianej na athlonie 64 z windows XP 64 bit. Czy do dużo czy mało każdy może sam ocenic, ale oszczędność czasu jaka u mnie wychodzi ok 14 minut na jednej próbce jest większa jak czas poświęcony na dodanie tej optymalizacji więc w naturalny sposób sie opłaci. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej u intela bo AMD daje du.... w jednym temacie. Nie mają własnego kompilatora. Gdyby taki mieli to myślę że było by lepiej. A na uniwersalnym nie wykorzysta wszystkich możliwości. Można by jakieś 3dnow spróbować wykorzystać.

 

Szkoda że cienki jestem z angielskiego spróbowałbym sie sam pobawić w te optymalizacje. Jak to robić jest na necie ale po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na optymalce SSSE3-Intel Core 2

 

2007-02-18 22:08:18||Running CPU benchmarks

2007-02-18 22:09:17||Benchmark results:

2007-02-18 22:09:17|| Number of CPUs: 2

2007-02-18 22:09:17|| 5488 floating point MIPS (Whetstone) per CPU

2007-02-18 22:09:17|| 25739 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

2007-02-18 22:09:17||Finished CPU benchmarks

 

podskoczył o jakieś (floating+integer) 4000-5000 jednostek, czasowo to o jakieś 15% szybciej - najcięższe próbki liczy poniżej półtorej godziny.

 

edit: zjadłem jeden ale ważny wyraz, 1,5h na próbkę "grubą" i 40-50min na "chudą" sory za zamieszanie

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie gra. Poniżej moje wyniki testu procka i w porównaniu do "RORK" mam 6 razy wolniejszego kompa ale nie liczy mi 6 godzin dla Claimed credit 64 tylko 2 godziny 10 minut. Czy może ta większa wartość testu nie ma żadnego znaczenia tylko ta mniejsza się liczy tutaj ?? Jak tak to mam jakieś 2.5 raza wolniej to nadal nie pasuje ale już prawie.

 

 

2007-02-18 22:39:17 ZiBi & MiMi||Running CPU benchmarks

2007-02-18 22:40:16 ZiBi & MiMi||Benchmark results:

2007-02-18 22:40:16 ZiBi & MiMi|| Number of CPUs: 1

2007-02-18 22:40:16 ZiBi & MiMi|| 1962 floating point MIPS (Whetstone) per CPU

2007-02-18 22:40:16 ZiBi & MiMi|| 3426 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

 

 

Mam jeszcze takie pytanie. Czy Dual DDR coś daje?? Mam jedną kość pamięci ale jakby to pomogło to bym dokupił drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Mam jeszcze takie pytanie. Czy Dual DDR coś daje?? Mam jedną kość pamięci ale jakby to pomogło to bym dokupił drugą.

Ram daje bardzo mało, liczy się procek.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram daje bardzo mało, liczy się procek.

 

No to pora zamienic A64 na dwu jajowca. Jak pozbędę się tego to i dołożyć wiele więcej niż ten drugi ram by mnie kosztował nie będe musiał.

 

Może ktoś chce kupić A64 3000+ na AM2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. ja tam na A64 nie narzekam.. ta nowa optymalka (SSE2 generic) wzgledem setiathome-5.15-kwsn-sse2 dala mi naprawde niezlego kopa... wczesniej duze probki liczyly sie ok. 9.5-10k sec., a obecnie stoi to na poziomie 6.5k.. dalo mi to zysk ok 50 minut na probce. Kumplowi, ktory liczy ze mna tez ja dalem i u niego taka sama sytuacja, wiec to raczej nie przypadek. Obaj jedziemy na WinXP 32bit.

 

BTW.. wrocilem do liczenia po ponad polrocznej przerwie. Od 2 tygodni probuje przebic sie z ostatniego miejsca do pierwszej strony... juz mi bardzo niewiele brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. ja tam na A64 nie narzekam.. ta nowa optymalka (SSE2 generic) wzgledem setiathome-5.15-kwsn-sse2 dala mi naprawde niezlego kopa... wczesniej duze probki liczyly sie ok. 9.5-10k sec., a obecnie stoi to na poziomie 6.5k.. dalo mi to zysk ok 50 minut na probce. Kumplowi, ktory liczy ze mna tez ja dalem i u niego taka sama sytuacja, wiec to raczej nie przypadek. Obaj jedziemy na WinXP 32bit.

 

BTW.. wrocilem do liczenia po ponad polrocznej przerwie. Od 2 tygodni probuje przebic sie z ostatniego miejsca do pierwszej strony... juz mi bardzo niewiele brakuje ;)

 

Ja mam 8,5k na próbkę claimed credit 64 ale mam zegar 2.2GHz nie tak jak ty 2.8. Tylko trochę dziwne bo na wcześniejszej optymalce miałem 9,4k na taką samą próbkę wiec nie rozumiem czemu ty miałeś mieć 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko witamy z powrotem :) dolaczyles do teamu? bo pewnie zostales usuniety dosc dawno przy robienia porzadkow i usuwaniu nieaktywnych uzytkownikow.. :)

Pewno, ze dolaczylem.. zauwazylem, ze zostalem usuniety. Domyslilem sie powodu zanim go znalazlem na forum, ale nie czulem sie jakos tym urazony ;P

 

Ja mam 8,5k na próbkę claimed credit 64 ale mam zegar 2.2GHz nie tak jak ty 2.8. Tylko trochę dziwne bo na wcześniejszej optymalce miałem 9,4k na taką samą próbkę wiec nie rozumiem czemu ty miałeś mieć 10k

Tak naprawde teraz licze na 2.7. A miales wczesniej taka sama optymalke jak podalem ? Bo ja pol roku nie bylem w temacie, wiec mialem to co na ostatnie wakacje bylo najlepsze, moze Ty miales juz cos nowszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 3 maszyny na sarge leza odlogiem, bo cho..ra wie czemu boinc raz pobiera raz nie probki, a nie mam czasu zagladnac do logow i poszukac przyczyn. Widze w kazdym badz razie, ze team trzyma sie dobrze - z kolei rozwoj nowych optymalek pozostawia wiele do zyczenia, malo juz dobrych wolontariuszy-developerow, z wyjatkiem dobrze majacego sie [brzydkie określenie na linuksa]a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu od miesiaca i mam 31K

Chyba zle nie jest, zobaczymy jak dalej

Do boju. Szukaj nowych kompów do swojego konta. Ja jestem od 3 tygodni i mam 18k czyli jakby trochę słabiej, ale chce wiejść jakby to powiedzieć do klubu RAC 1k i szukam dalszych maszyn do osiągnięcia mojego celu. Dzisiaj dołączyłem jedną która już może pozwoli osiągnać mi co założyłem. Potrzebowałbym BQI. Mam na myśli dwa jeszcze kompy ale chciałbym tak zaistalować by nic nie było widać na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyknąłem w RACu Jonathana :blink: Laptopowym procem o wydajności niekręconego e6300 :D Pewnie tymczasowo,ale satysfakcji mi niekt nie odbierze :wink:

 

EDIT:Już sie nacieszyłem :|

Edytowane przez Hammerhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyknąłem w RACu Jonathana :blink: Laptopowym procem o wydajności niekręconego e6300 :D Pewnie tymczasowo,ale satysfakcji mi niekt nie odbierze :wink:

 

EDIT:Już sie nacieszyłem :|

Dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyknąłem w RACu Jonathana :blink: Laptopowym procem o wydajności niekręconego e6300 :D Pewnie tymczasowo,ale satysfakcji mi niekt nie odbierze :wink:

 

EDIT:Już sie nacieszyłem :|

 

A ja próbuje łyknąć ciebie. Narazie może to wyglądać, że nie mam szans ale mam jeszcze dwa kompy do podłączenia i może się uda.

 

 

 

Trzeba jakoś wzbudzać wewnętrzną rywalizację. Każdy zacznie się może zastanawiać czy jakiegoś kompa wójka kumpla czy w szkole nie dorzuci do liczenia i rac grupy zacznie rosnąć dalej. Bo narazie jakby się zatrzymał na tych 136k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno Ci w miare łatwo pójść,bo chyba dochodze już do maxa c2d,a akt. w odwodzie mam tylko PIII@650 MHz :)

Chyba,że złoże kompa tylko do SETI,nad czym prawde mówiac rozmyślam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono :) na próbce za 31C zysk jest około 1000s :) Ładnie. Zastanawiam się czemu nie zrobią takich dobrych optymalizacji na linuxa bo te v 1.20 liczą raczej słabo(chyba że są jakieś inne które liczą przynajmniej tak jak v2.0). Dlatego nie migrowałem prawie całkowicie na linuxa właśnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej ;>

 

hammerhead zrob sobie SETIFARM :D zobacz na google ludzie maja.. polki z drewna na nich lyse mobo + proc + malo ramu (256) + grafa integra/tania i zasilacz luzem lezy :D i takich sprzecikow n-sztuk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...