Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No w stanach jest chyba 6 centow za kilowatogodzine okolo to przy ich dochodach sa smieszne kwoty.... u nas okolo 50 gr/kwh co przy naszych zarobkach pewnie w stosunku do nich jest ponad 20 razy drozej albo i wiecej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w stanach jest chyba 6 centow za kilowatogodzine okolo to przy ich dochodach sa smieszne kwoty.... u nas okolo 50 gr/kwh co przy naszych zarobkach pewnie w stosunku do nich jest ponad 20 razy drozej albo i wiecej :P

A co jest w Polsce tanie oprocz "taniego panstwa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladne lole ... hehe rozumiem gdyby te kompu byly refundowane przez seti czy cos :D ale tak samemu ... ludzie nie maja co z kasa robic :)

Tam sie poprostu zyje a nie wegetuje, dlatego ich stac na takie hobby. W Polsce czlowiek zapierd..... za marne grosze a na starosc ryje w ogrodku, tam natomiast ludzie na emeryturce zwiedzaja swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andi, gratuluje decyzji. Kazdy jest kowalem losu, trzeba probowac pracowac/zyc najlatwiej jak sie da, z granicami szkody dla innych. Gdzie, to nie ma znaczenia.

Niezla plantacje kompow skombinowales wracajac do tematu. Czasem mysle, ze przydalby sie jakis "mark from heaven", ze to co robimy jest jednak warte czegos 'wiecej'.

Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Free'

Warto czasami ryzykowac, szczegolnie jak sie ma waska specjalizacje zawodowa.

 

@Hammerhead

Zawsze po zmontowaniu tych gratow cos sie z nich wyciagnie, no i RAC w teamie sie podciagnie.

 

Chociaz patrzac na ostatnie tygodnie to nie mamy powodow do narzekania, RAC sukcesywnie rosnie.

Za to naleza sie pochwaly dla wszystkich czlonkow teamu PurePC :rolleyes:

 

EDIT, moj Core2Duo wrocil do liczenia po malym wypadku z softem, ciagle chrzanily sie probki. Jak zawsze pomogl reinstal :P

 

Wyniki probek:

 

91.33 - 9,069.67 s

62.40 - 5,749.53 s

52.80 - 5,166.27 s

33.89 - 4,394.55 s

12.80 - 1,038.73

 

Trzeba przyznac, ze nowe optymalki daja niezlego kopa.

 

Dla przypomnienia podaje link do nowych optymalek:

http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;catd=12

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz ku... Te nowe optymalizacje są boskie po prostu! Już poprzednie w wersji 2.0 dawały kopa w porównaniu do Crunch3ra, ale te przekraczają już wszelkie granice :blink: . I w końcu ktoś zabrał się porządnie za Konroły!

 

Szybkie porównanie - miałem na dysku koło 20 identycznych próbek 62.40c - bliskie przeterminowanie, więc liczyło je od razu. Średnie czasy liczenia (po 10 sztuk, E6400@3GHz):

 

- Chicken v2.0 Intel SSE2: 4723 sekundy

- Chicken v2.2 Core2 SSSE3: 3960 sekund!!!

 

Czas na kazdej dużej próbce spadł o 16%, czyli prawie 13 minut. No dla mnie bomba po prostu :lol2:

Kto jeszcze nie wymienił, natychmiast do roboty! B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji o prądzieL tymczasowo zawiesiłem liiczenie na kompach u mnie w domu - rodzice zaczęli wnerwiać się na to, że komp niepotrzebnie chodzi...

I zostałem przez ojca o[ciach!]dolony, że jak jeszcze raz zobaczy liczącego się BOINCa to zostanę "odcięty" od kompa i od neta.

 

Dlatego tymczasowo przestaje liczyć... Miejmy nadzieję, że niedługo wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalki są świetne

 

post-8784-1172183635_thumb.jpg

 

co ładnie widać na wykresie od ~17 lutego mam zainstalowane,

 

średnia poszła od razu w górę :) i na razie idzie dalej :D

 

"Najgrubsza próbka jaką miałem od tej pory tj. 64.28 liczyła się 3,995.11

 

czyli godzine i 7 minut, czyli całkiem szybko :)

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu na swoim kompie mam rac powyżej 500 :D - złożyło się na to kilka rzeczy: nowe optymalki oraz nowa mobo [p5n-e] a co za tym proc w końcu rozwija skrzydła: 4800 w trybie very silent [noc] i 4920 w trybie silent [dzień]. Nikt nie zna jakiś porównywalnych optymalizacji podlinuxa ? ew. czy można te zapuścić w wine - jak duży był by spadek wydajnośći ?

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe :) Dowod na to, ze warto liczyc SETI :D

 

http://media.wp.pl/kat,36682,wid,8744219,w...=1172218455.937

 

Koles na pewno znalazl swoj laptop po: Computer ID. Ciekawe na jakiej zasadzie sa przydzielane te numery ID i czy po dluzszym czasie nieliczenia oraz powrocie do teamu (lub innego teamu), dostaje sie ten sam Computer ID numer.

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla naszego przodownika pracy za:

 

 

2 000 000

 

 

 

 

Mam jeszcze pytanie. Czym różnią się optymalki zaznaczone jako "with graphics" o tych "without graphics" ?? Oczywiście pod kątem szybkości liczenia mnie interesuje.

Edytowane przez ZiBi & MiMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Czym różnią się optymalki zaznaczone jako "with graphics" o tych "without graphics" ?? Oczywiście pod kątem szybkości liczenia mnie interesuje.

Nie jestem pewny ale jesli masz opcje with graphic, wowczas mozesz wlaczyc graficzny bajer (diagram pokazujacy przeliczanie probek) i ustawic go jako wygaszasz. Osobiscie mi sie podoba lecz ja nie uzywam wygaszacza ekranu na laptopie (wylaczam zawsze matryce). Jesli chodzi o szybkosc liczenia to chyba spada ona nieznacznie (zalezy to od mocy procka).

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla naszego przodownika pracy za:

2 000 000

Również przyłączam się do gratulacji. Oraz przy okazji pozostałe "milestones", które wczoraj/dziś padły:

* Andi - 500 tysięcy

* ice_sagan - 250 tysięcy

* Czmichal - 100 tysięcy

Good job!

 

 

Mam jeszcze pytanie. Czym różnią się optymalki zaznaczone jako "with graphics" o tych "without graphics" ?? Oczywiście pod kątem szybkości liczenia mnie interesuje.

To jeszcze dodam tylko, że jesli ktoś używa zoptymalizowanego klienta (5.4.x => 5.5.0) z natychmiastowym odsyłaniem itp., to i tak sobie obrazków nie poogląda. Wydajność uber alles :-P

 

 

Hej

 

Może was zaciekawi lektura tego tematu:

 

http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboin...ead.php?id=5314

Wydaje mi się, że cała sprawa (tutaj) została juz wyjaśniona, odpowiednie środki zapobiegawcze na przyszłość podjęte i nie ma sensu drążyć tematu. Swoją drogą, inteligencją to gościu nie grzeszył, bo z góry było wiadomo, że te kompy i tak nawet po 1 próbce w większości przypadków nie przeliczą (przy tak długim czasie liczenia oraz ilości zrzucanych i przetwarzanych danych). No ale EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nowymi optymalizacjami, tak mi się przynajmniej wydaje. Co pewien czas mam na kompie duuuże spowolnienia, do tego stopnia, że mp3 się nawet tną, kursor zamiera itp. Przedtem takich jazd nie było. Jak jest u Was po zainstalowaniu nowych optymalizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze krotkie podsumowanie:

 

 

*LordFury & eXecutorR* 500.000

*HammeRhead* 50.000

*99tomcat* 50.000

 

 

Co niektorzy nowi wzieli sie ostro do liczenia: Ruido; Fracha; Kuguar.

 

Tak trzymac :P

 

Mam problem z nowymi optymalizacjami, tak mi się przynajmniej wydaje. Co pewien czas mam na kompie duuuże spowolnienia, do tego stopnia, że mp3 się nawet tną, kursor zamiera itp. Przedtem takich jazd nie było. Jak jest u Was po zainstalowaniu nowych optymalizacji?

U mnie po wrzuceniu ich do katalogu dzialaja bezproblemowo, tyle ze ja musialem przeinstalowac klienta (problemy z softem). Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nowymi optymalizacjami, tak mi się przynajmniej wydaje. Co pewien czas mam na kompie duuuże spowolnienia, do tego stopnia, że mp3 się nawet tną, kursor zamiera itp. Przedtem takich jazd nie było. Jak jest u Was po zainstalowaniu nowych optymalizacji?

Dołączyłem dziś do teamu domowego palermo i jest dokładnie to samo :mur:

boinc 5.5.0 sse2 oraz kwsn 2.2b sse2 generic

 

Dzisiejsze krotkie podsumowanie:

 

*HammeRhead* 50.000

A już się miałem sam pochwalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektorzy nowi wzieli sie ostro do liczenia: Ruido; Fracha; Kuguar.

 

:unsure: A mnie nikt nie zauważa ?? Też jestem nowy raptem miesiąć liczę. Całe szczęście znalazłem sobie motywacje pod postacią pościgu Hammerheada w RAC :D . Narazie ten pościg wygląda coś w stylu "Już był w ogródku już witał się z gąską" co go prawie dogonię to znowu odskoczy. Nawet do stałych obliczeń wciągnąłem PIII 450MHz byleby cel osiągnąć.

No i wtej chwili jestem znowu w "ogródku" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...