Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

juz zrobilem. moim bledem bylo to ze stosowalem faq do najnowszej wersji managera boinc. jak sciagnalem wszystko tak jak tam podane bylo to jest ok :)

widzisz gdzies problem z kopiowaniem plikow? ;]

 

aaa i po optymalce np probki ktore liczylo 6h teraz liczy 3h , no ale niestety czasem sie takie gowienka trafiaja, ktore liczy po 7h :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i po optymalce np probki ktore liczylo 6h teraz liczy 3h , no ale niestety czasem sie takie gowienka trafiaja, ktore liczy po 7h :|

Ile??? To na jakich zegarach masz tego proca, 1GHz? Na moim "antycznym" P4 przy nieco ponad 4GHz największe próbki liczy ~2,5 godziny. Na A64 i rozsądnych zegarach powinienneś się mieścić w dwóch godzinach...

 

I nie patrz na to, co pokazuje Boinc Manager, bo to często bzdury, tylko na faktyczne czasy liczenia próbek podane na Twojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kończe przygotę z SETI - ja i pixelik przeżucamy się na FAH, który liczy coś bardziej sensowanego. liczę samych sukcesów drużynie !

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatnim dziwnym zachowaniu boinc'a na moim kompie, zrobilem restart projektu i niestety skutkuje to zmniejszeniem rac o okolo 800pkt :( wie ktoś co może być grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako,ze siedzę ostatnie dni na celku jako podstawowej platformie(pozostanie jeszcze jakiś czas do zabaw z ln2 B) ) od jakiegoś czasu znowu nie liczę.

Coraz mocniej jednak myślę,żeby zacząć liczyć coś sensowniejszego niż seti...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako,ze siedzę ostatnie dni na celku jako podstawowej platformie(pozostanie jeszcze jakiś czas do zabaw z ln2 B) ) od jakiegoś czsu znoweu nie licze.

Coraz mocniej jednak myślę,żeby zacząć liczyć coś sensowniejszego niż seti...

moze rosetta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz mocniej jednak myślę,żeby zacząć liczyć coś sensowniejszego niż seti...

Dokładnie, ja jakiś tydzień temu też o tym myślałem i zarzuciłem na boinca rosette.

Choć seti nadal liczę. Ale sensu to raczej nie ma żadnego.

 

moze rosetta?

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektowi Rosetta osobiście mowię zdecydowanie nie, przede wszystkim po smrodzie, jaki był na XS. Skoro są w stanie nazwać oszustami (w mysl zasady "brak zaprzeczenia to przyzwolenie") najlepszy team, który sam zrobił soczysty procent wyników, to absolutnie sie nie dziwie, że olali ten projekt ciepłym moczem.

 

Ich "przewinienie": używali optymalizacji. Tak po prostu, jak 99% naszego teamu w seti, bez żadnego cheatowania. Takim supervisorom to ja serdecznie dziękuję, a projekt mam w głebokim poważaniu, zwłaszcza, że są inne zajmujące sie praktycznie tym samym.

 

 

EDIT:

Po namyśle stwierdzilem, że ta kwestia wymaga dokładniejszej dyskusji i osobnego wątku. Przy okazji może uda się w ten sposób utrzymac trochę porządek w ty dziale. Zapraszam więc wszystkich, zwłaszcza aktywnie liczących, do lektury i głosowania (najlepiej w tej właśnie kolejności: lektura->głosowanie):

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=232799

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dzisiaj usuną tą awarię, bo próbki mi sie za 6 godzin skończą :D i MHz będą się marnować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... no i stoimy ..... ;((

Nom... W ramach nocnych testów zmieniłem wreszcie klienta z poczciwego 5.5.0 na 5.8.16@5.9.0 i zapuściłem WCG.

Zrzuciło sporo próbek na 2h i kilka na 6h. Sporawe bydlaki. Zobaczymy rano, co tam naliczy ciekawego. A teraz spać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie, jest sens migrowac z 5.5 SSE2 na 5.8.16 dla WCG?

 

Co do nowego serwera SETI to na oficjalnej stronie projektu pojawilo sie info, ze wczoraj do nich nie dotarl i prawdopodobnie dopiero dzis bedzie. Jak wszystko dobrze pojdzie to w srode powinien juz ruszyc, ale znajac zycie pewnie sie to jeszcze przedluzy (oby nie).

 

Na razie zapuscilem WCG na 5.5, na 5.8.16 odnosze wrazenie ze jest troche wolniej, pomijam tutaj czasy, ktore sa wziete z kosmosu na 5.5...

 

Jak na razie pobral probke dwu godzinna (realnie cztero) i kilka po 47 minut (czyli pewnie z dwie godziny), zobaczymy jak bedzie ;) Laptop na razie ma chwile spokoju, wczoraj lyknal probke na 6 godzin rzekomo, a po 7 mial jakies 60% dopiero, takze odpocznie sobie, wyjda domownicy to go uruchomie, teraz nie chce wzbudzac podejrzen, ze dwa komputery naraz odpalone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie, jest sens migrowac z 5.5 SSE2 na 5.8.16 dla WCG?

Tak tylko informacyjnie, jeśli będziecie liczyć FightAIDS to osoby liczące na 5.5.0/5.9.0 by Crunch3r będą dostawały za jednostki karnie o połowę mniej punktów niż inni.

 

Więc przejście z 5.5 na 5.8.16 raczej będzie tu wskazane, dalsze przejście na 5.9.0 to tak jak powrót do 5.5.0 (z punktu widzenia F@h/WCG)

Edytowane przez Kerebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie, jest sens migrowac z 5.5 SSE2 na 5.8.16 dla WCG?

Główny klient (ów Boinc Manager) sam z siebie niczego konkretnego nie liczy - zajmują się tym aplikacje specyficzne dla konkretnych projektów (do obejrzenia w katalogach z próbkami).

 

Natomiast jeśli chcesz optymalizować klienta, to też już są nowe wersje. Tak jak kiedyś było 5.4.x@5.5.0, tak teraz mozna zmienić 5.8.x na 5.9.0 - są do ściągnięcia różne wersje. Ot, u konkurencji :wink: na przykład kilka linków: klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli robie tak - instaluje tego 5.8.16, a potem jak ruszy SETI to "wrzucam" na niego 5.9.0 Crunch3ra, bo teraz w WCG, bedzie o polowe mniej punktow w FA@H, tak?

 

Drugie pytanko, czy w WCG tez tak wolno naliczaja wam statsy? Wyslalem juz kilka probek i dalej stoi na magicznym 0 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do statystyk to coś wolno je aktualizują

1. Chyba tylko raz dziennie, późnym wieczorem... Jest wtedy ok. godzinna przerwa na aktualizację.

 

2. Mam 5.9.0 i dostaję punkty normalnie, Claimed i Granted zawsze prawie że identyczne, wszystkie Valid. Więc ten klient IMO nie zawyża.

 

3. Przydałoby się zrobić jakiś porządek w tematach albo zmienić nazwę tego na "Drużyna PurePC.pl @ BOINC", bo się będzie burdel robił. Po zmianie nazwy ten wątek mógłby służyć ogólnej dyskusji o klientach, problemach itp., a tamten tylko o sensie liczenia konkretnych projektów...

 

4. Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2602451

W powyższym poście instrukcja krok po kroku jak dołączyć do nowych projektów

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak oni sprawdzają czy ktoś ma optymalizowanego? Bo przecież przeróbka klienta Crunchera, żeby wysyłał info jak oryginalny nie powinna być większym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak oni sprawdzają czy ktoś ma optymalizowanego? Bo przecież przeróbka klienta Crunchera, żeby wysyłał info jak oryginalny nie powinna być większym problemem.

Niektóre starsze, lewe wersje klienta (przez niektórych nazywane "optymalizowanymi" <_<) sztucznie zawyżały Claimed Credit za przeliczoną próbkę. Jeśli to Twoje Claimed za bardzo odbiegało od przeciętnego, zgłaszanego przez innych liczących daną próbkę, to zostawało uznane jako oszustwo i za karę dostawało się tylko połowę faktycznego Granted Credit, przyznanego innym.

 

A przeróbka to faktycznie chyba nie problem, bo widziałem na forum WCG posty osób piszących, że mają tak zrobione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w tym momencie kończę z seti, awaria serwerów mi w tej decyzji pomogła ;) Wole na coś pożyteczniejszego marnować prąd niż na szukanie ufoli

Zaczynam liczyć WCG!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...