Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, niby dołączyłem (z małą pomocą grópla ;) ), mój proc @ 2.6ghz dołacza do Waszych szeregów, może jeszcze pózniej Dothana zdrutowanego na 2ghz zaciągne do liczenia.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Free' o to nasi walczyli ;)

Idealnie, ustawie sobie 20.00 - 07.00 i nikomu nie bede przeszkadzal w pracy, a 30 maszynek przez noc bedzie liczyc B)

Bomba ..... to nam da niezłego kopa ;)

Tak trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu: Mozesz zostawic non stop bo przeszkadzac nie bedzie nikomu.... ma najnizszy priorytet a i tak wszyscy robia biurowe [ciach!]ly i nie uzywaja procka.. chyba ze na tych kompach jest mniej niz 512 MB ramu... bo seti bierze 50-60 wiec jak jest 256 to szkoda ludziom zabierac =) ale 30 kompow to niezly kop... chyba ze to jakies duraki 600 ;) heheh....

 

 

BTW to walic Conroe.... zbieramy na to:

 

CLICK :D :D :D Give me more Ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednio jest 512, 2 maja 1gb i kilka jeszcze jest z 256 :(

 

@Saimek ten 500ghz od IBM to nie procesor !!! tylko chip, uklad logiczny, bramka. Ma sie to nijak do cpu.

 

Moze inaczej jest to uklad ligiczny skadajacy sie z 1 tranzystora i czegos tam. Jak sam wiesz tranzystorow w procu jest xx milionow.

 

Napisze to jeszcze raz wyczyn IBM nie zostal dokonany na procesorze !.

 

BTW: w newsach jest dyskusja na ten temat (500ghz ibm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to krok do procka.... jak sa tranzystory szybkie to i szybkie proce ;) jak mowisz ze jest po 1 GB i 512 to daj na tych non-stop... a na tych po 256 daj od godzin po pracy do rana... :) czyli tam 17-07 czy jak ludzie nie pracuja.... masz settings w preferences i dodasz oddzielne dla WORK i oddzielne dla HOME np... HOME dasz non stop i te lepsze sprzety z pracy ustawisz ze sa w grupie HOME a te slabsze z 256 ramu z grupie WORK i bedzie wszystko cacy chodzic.. odpowiednie kompy beda sciagac odpowiednie settingsy =) pozdrawiam i czekamy na wzmocnienie teamu :D wrzuc do sig'a to co my mamy pomaga sporo bo ludzie sie dolaczaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takze dolaczylem do waszych szerego z moim bidnym S64 3000+ @ 2,4ghz. u mnie bedzie nawalac caly czas :P 24/7

pozdro

moze jutro zaprzegne celka D @ 4ghz jak bedzie mi sie chcialo wc skladac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo tutaj sempronowców ;) Nie wiem z czego to wynika, ale ja nigdy nie byłem za półśrodkami i ciułałem grosz do grosza dla "pełnych" athlonów i pentiumów. Warto było hehe :rulez:

Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje mozliwosc zeby zrobiz aby narazie nie pobieralo probek ?? poniewaz mam juxz 20 do przeliczenia a aon nadal mi pobiera :/

Connect to network about every (determines size of work cache; maximum 10 days) - mam nadzieję, że wiesz co to znaczy ;), a opcja ta znajduje się w "general preferences" po zalogowaniu na koncie. Im mniej ustawisz, tym mniej próbek pobierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo tutaj sempronowców ;) Nie wiem z czego to wynika, ale ja nigdy nie byłem za półśrodkami i ciułałem grosz do grosza dla "pełnych" athlonów i pentiumów. Warto było hehe :rulez:

W przypadku sempronów na 754 z 256cache L2 róznica w wydajności jest mała (1% - 3%), a cena za to jest wyzsza nie o 3% tylko o 20% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sorki za pomylke ale te wyniki na tej stronie chyba nie sa z byt czesto odswiezane :)) bo napewno byli bysmy juz wyzej :))

serwery projektow kilka razy dzienie udotepniaja pliki xml (einstein, rosetta chyba 4x, seti 3x na dzien), pliki te sa dosyc duzych romiarow (po pare giga na pakiet) sa tam zestwainia punktowe wszytkich userow i teamow, potrzebne do statystyk. Serwery statystyk, np boincstats, sciagaja te pliki i aktualizuja bazy na stronie, dlatego serwery prjektow maja bardziej uptodate wyniki ;)

 

Jak się nie zmieni priorytetu to jest najniższy ;) Ja tam zawsze ustawiam "wysoki" :P

asz szkoda ze priorytet czasyu rzeczyswistego powoduje zwiechy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sempronów na 754 z 256cache L2 róznica w wydajności jest mała (1% - 3%), a cena za to jest wyzsza nie o 3% tylko o 20% ;)

Dokładnie. Imho nie warto dokładac do A64. Ja jestem bardzo zadowolonyz mojego smepa.

A liczyć seti też potrafi i to całkiem nieźle :P

 

asz szkoda ze priorytet czasyu rzeczyswistego powoduje zwiechy ;)

Taak ... też to zauważyłem ;) Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki juz wszytko zrobilem co chcialem ustawilem jak chcialem tylko ta optymalizacja u mnie nie dziala :/ troszke to denerwuje ze trzeba czekac na innych aby obliczyli swoje probki .. n ale taka zeczywistosc ;P aa tak apropo jesli dalem priorytet na wysoki to cos zyskalem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalilem już, że seti bedzie sie znajdowalo na kompach w pracy... ale jak bede mial podkladke pisemna.

 

Tzn: Zaswiadczenie od Seti, setiathome.berkeley.edu albo od producenta softu, że program nie zawiera spywaru, etc etc i nie ma negatywnego wplywu na system :? Jest jakis polski oddzial seti@home, do ktorego moge zadzwonic albo napisac maila?

 

btw: Jak wszystko sie uda to narazie bedzie ~25 kompow a za kilka miesiecy kolejne ~30 ;)

 

EDIT:

Albo jak macie namiary/ linki na certyfikaty Bionic-a (jakosc, bezpieczenstwo programu, etc.) to bede bardzo wdzieczny.

 

btw2: 58 kredytkow juz otrzymalem ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak ... też to zauważyłem ;)

a ja przeczytalem na forum einsteina :D

 

Ustalilem już, że seti bedzie sie znajdowalo na kompach w pracy... ale jak bede mial podkladke pisemna.

 

Tzn: Zaswiadczenie od Seti, setiathome.berkeley.edu albo od producenta softu, że program nie zawiera spywaru, etc etc i nie ma negatywnego wplywu na system :? Jest jakis polski oddzial seti@home, do ktorego moge zadzwonic albo napisac maila?

zainstaluj jako usluge i sie nie patyczkuj ;) nikt nie zauwazy ze wogole cos sie zmienilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja sie tym zajmuje, wiec zauwaze ;) Glownie chodzi o ochrone danych, jak sie cos s[ciach!]li to widomo do kogo przyjda <_< dlatego wlasnie potrzebuje takiej podkladki.

 

Maszynki by rozne liczyly ;) od Celeronow 2,4Ghz, CelD 2,8ghz, P4 2,4Ghz, 2,8Ghz z HT do A64 3000+ oraz Pentium 630 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uruchamianie SETI@home jest bezpieczne?

 

Za każdym razem, gdy pobierasz z sieci program, ryzykujesz: może on zawierać niebezpieczne błędy, albo serwer, z którego pobierasz, może zostać zhakowany. W SETI@home staramy się sprowadzić to ryzyko do minimum.

Odpowiedzialność

 

SETI@home oraz University of California nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenie twojego komputera, utratę danych czy inne wypadki, które mogą wystąpić jako skutek uczestnictwa w SETI@home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem a64 z czego jestem dość zadowolony ale pamięci które kupiłem to o kant doopy mozna rozbić.

 

Jak dojdą do mnie 2 kątowe złączki to z procka wyciągne jakies 2,6 i to bedzie chodziło 24/7.

 

btw jak sie ma do liczenia częstotliwość pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu: Seti jest open source.. tzn mozesz sciagna zrodlo ze strony takze daj komus komu sie tam tlumaczysz niech sobie zrodla oglada :D heheh :) dorzuc to 30 sprzetow i pareo sob dojdzie i bedziemy 1 w PL :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja sie tym zajmuje, wiec zauwaze ;) Glownie chodzi o ochrone danych, jak sie cos s[ciach!]li to widomo do kogo przyjda <_< dlatego wlasnie potrzebuje takiej podkladki.

 

Maszynki by rozne liczyly ;) od Celeronow 2,4Ghz, CelD 2,8ghz, P4 2,4Ghz, 2,8Ghz z HT do A64 3000+ oraz Pentium 630 ;)

Nooo, przydalaby sie taka armia kompow u nas w druzynie :D

 

ale tak jak pisali wczesniej to jest program open source i jedyna gwarancje jaka mozesz dostac to slowna gwarancja od nas tu wszystkich ze przeb BOINC'a nic sie nie s[ciach!]li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja sie tym zajmuje, wiec zauwaze ;) Glownie chodzi o ochrone danych, jak sie cos s[ciach!]li to widomo do kogo przyjda <_< dlatego wlasnie potrzebuje takiej podkladki.

 

Maszynki by rozne liczyly ;) od Celeronow 2,4Ghz, CelD 2,8ghz, P4 2,4Ghz, 2,8Ghz z HT do A64 3000+ oraz Pentium 630 ;)

robisz sobie cos takiego:

 

www.boinc.xp.pl (serwer moze szfankowac)

 

i zapodajesz na kazdym kompie :D nikt nie zauwazy, ja musze zwerbowac x2 4400+ sasiada, bo cos sie obija, a dwa jaja sa dobre [; tylko ostatnio nic ode mnie nie chce wiec nie mam okazji [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., dziwne, za probke liczona 15,521s mam claimed credit 58.87, z za liczona 12,616s - 76.97.

Dotychczas czasy liczenia byly u mnie mniej wiecej proporcjonalne do claimed, a teraz takie cos...

 

A poza tym wie ktos jak dokladnie jest liczony RAC? Z czego to wynika? Np. z przyrostu total credit w ciagu ostatniej doby, stosunku czasu liczenia do otrzymywanych creditow, czy co?

 

 

EDIT

Miazga82: dzieki :), o to mi chodzilo, a jakos nie moglem znalezc

Edytowane przez Zawoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recent Average Credit

 

Projects maintain two counts of granted credit:

 

* Total credit: The total number of Cobblestones performed and granted.

* Recent average credit: The average number of Cobblestones per day granted recently. This average decreases by a factor of two every week, according to the algorithm given below.

 

Both quantities (total and recent average) are maintained for each user, host and team.

 

Computing the current value of Recent Average Credit

 

BOINC updates 'recent average credit' (RAC) only when new credit is granted. Interfaces that export RAC also export that time at which it was last updated. To obtain the current value of RAC, you must 'decay' it based on the time that has elapsed since it was updated:

http://boinc.berkeley.edu/credit.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zwerbowalem x2 4400+ 2 2,6 ghz, ale niestety cos mi sie popierdzieliło i jak sie odapala na starcie to zostaje pasek na dole :/ nie chowa sie do traya, w trayu zrobilem jako ikone nieaktywna wiec go nie widac, ale mam nadzieje ze sie sunsiad nie zaczaji [;

 

//

 

kurde teraz juz wiem co trzeba dopisac: /s...... a kur4de nie moglem sobie przypomniec ;/

 

//

 

wie ktos czy mozna zrobic samo rozpakowywujące sie arhiwum winrara, ktore czesc plikow wypakuje w jedno miejsce, a czesc w inne? :> moze byc pytanie o zgode i wszytko, ale zeby czesc poszla tu, a czesc tu i zeby pamietal sciezki.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...