Skocz do zawartości
Niemiec

Druzyna Seti@boinc Purepc.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@kszonek: no jedynie patrzac na statystyki BOINC combined... a my patrzymy raczej na statystyki SETI :) co do kredytow to masz racje.. Seti daje mniej kredytow za ten sam czas procesora.. ale czy jest to powodem zeby uciekac od projektu? na tle statystyk SETi wszyscy sa rownie pokrzywdzeni wiec co za roznica czy wszyscy dostaja po 60 kredytow za jednostke czy 200 :D

 

 

@genghiskhan: no taki sprzet jak Ty masz to mysle ze nawet przy 8 godzinach dziennie bedzie dobrze wymiatac =) szczegolnie ze masz po 2 MB cache'u na jajko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... do tej pory liczyłem tylko na moim sempie, ale wczoraj w szkole zainstalowałem boinc jako usługe, coby sie niekt nie zczaił, na 4 kompach ...

Oj nie ładnie ... nie ładnie. To nie zgodne z regulaminem :P

 

Run SETI@home only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as SETI@home

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RAC na poziomie 1000 :)

Wiec nie wiem o co ci chodzi ...

Udowodnij na liczbach ze bardziej sie polaca einsteina, to bedizemy moze i einsteina liczyc .... znczy sie moze ktos, bo ja jestem zatwardzialy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Einstein na zoptymalizowanych aplikacjach osiąga lepsze wyniki od optymalizowanego seti 4.18 (czyli wersji wcześniejszej od aktualnej). Podejrzewam, że miałbym na nim RAC w okolicach 10k. Jestem jednak ortodoksyjnym seti@home'owcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek: no jedynie patrzac na statystyki BOINC combined... a my patrzymy raczej na statystyki SETI :) co do kredytow to masz racje.. Seti daje mniej kredytow za ten sam czas procesora.. ale czy jest to powodem zeby uciekac od projektu? na tle statystyk SETi wszyscy sa rownie pokrzywdzeni wiec co za roznica czy wszyscy dostaja po 60 kredytow za jednostke czy 200 :D

eeee tam ;]

 

Oj nie ładnie ... nie ładnie. To nie zgodne z regulaminem :P

czy w cytancie jest cos o Einstein@home? ]:-> ja livcze einstina, moj nauczczyciel liczy uFluidsy, na kilku kompach: dla dobra nauki ;] seti nie licze bo do niczego to nie doprowadzi ;)

 

Ja mam RAC na poziomie 1000 :)

Wiec nie wiem o co ci chodzi ...

Udowodnij na liczbach ze bardziej sie polaca einsteina, to bedizemy moze i einsteina liczyc .... znczy sie moze ktos, bo ja jestem zatwardzialy :)

ale jakiego masz proca ;] ja na semproniku @ 2,8ghz przy 12h/dobe mam rac 1000, moze i wiecej.

za jedną jednostke ktora licze 30 minut dostaje 50 pktow, tak okolo, co oznacza, ze gdybym liczyl tylko eisteina przez 24 godziny na dobe, miałbymrac 2500 - co na biednego sempronika raczej nie jest malo ;]

 

//

 

i co by nie było ze z palca to:

 

Dołączona grafika

 

 

także:

- wiecej punktow

- fajniejszy wygaszacz

- cos dla nauki, bo kosmici nie istniaja

- wieksza satysfakcja (patrz pkt wyzej ;) )

 

:D

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeehhhh kszonek co ty za propagande siejesz?

Liczymy SETI i tyle.

Jedni dla tego ze wierza w kosmitow, inni bo lubia, a jeszcze inni bo im babcia kaze. Nie kazdy kolekcjonuje cyferki w statsach. :lol: :lol: :lol:

 

a kosmici nie istnieja?

udowodnij.

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kosmici nie istnieja?

udowodnij.

nie istanieja, nawet był u mnie wczoraj taki jeden zielony co przyleciał taki talerzem i dał mi to na pismie ze kosmitow nie ma! :D :lol:

 

wy mozecie Seti liczyc, ale dołączcie dla mnie do einsteina :P

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie istanieja, nawet był u mnie wczoraj taki jeden zialnmoy co przeleciał taki talerzem i dał mi to na pismie ze kosmitow nie ma! :D

no w takim razie wszystko jasne....... :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozwiazanie. Jedno jajo dla seti, jedno dla einstaina :) :D

buhahahaha

hehe, ja mam jedno jajo i licze rosette, einsteina i ralpha, i co? :D chciałem jeszcze climata liczyc, ale dalem se na luz, bo za dlugie jednostki mają...

 

//

 

a co zrobicie jak beda jaja i serwery znowu SETI padną na 2 tygodnie, a moze wiecej? bedzecie marnowac moc obliczeniową? :P

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam tydzień marnowania proca jak nic, bo płyta poszła dziś w nocy do piachu. Nie mam pojęcia, od czego - ot, umarło jej się po prostu. Więc jeden dwujajowiec 24/7 chwilowo odpada. Mam nadzieję, że Znak szybko sprawę załatwi...

 

BTW. W sumie "szkoda" trochę, że nie padła tak za 3 miechy - może w ramach gwarancji za dopłatą już na jakiegos Asusa pod konroła bym zmienił :lol: . A tak dooopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie 50 kredytow za 30 min to oszukiwanie samego siebie ;) nie ma co porownywac kredytow Einsteina do seti jak widac.. dlatego moim zdaniem na statystyki combined nie ma co w ogole patrzec... XS pewnie licza Rosette dlatego wlasnie ze duzo kredytow daje.. tak samo Einstein. Moze porownujac team do SETi jest duzo ale wsrod teamow Einsteina wypada sie blado bo inni tez maja duzo kredytow :)

 

my dostajemy malo w SETI ale kazdy dostaje malo :D wiec nie ma sie co rozmieniac na drobne i podniecac kredytami Einsteina ktorych jest 4-6 razy wiecej :) wczoraj zdobylismy 7000 kredytow i tak srednio dziennie wychodzi... czasami 7500 :) RAC sie ustabilizuje tak po 1-2 tygodniach :)

 

rac 7000 daje nam okolice 150 miejsca na swiecie co jest ok ;) do top100 potrzeba 12-13 tysiecy :) mysle ze jak kazdy odpali co sie da to i tyle bedzie :) pozatym trzeba kombinowac co raz to nowych ludzi =) jak wejdzie conroe na rynek to moze tez sie zaopatrze.. pozatym po wakacjach mysle ze bedzie mi komp chodzic 24/7 takze rac w gore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witajcie :D

 

Można się do Was dołączyć?

 

Jeszcze tego nigdy nie robiłem więc na początku moge się troszke gubić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie 50 kredytow za 30 min to oszukiwanie samego siebie ;) nie ma co porownywac kredytow Einsteina do seti jak widac.. dlatego moim zdaniem na statystyki combined nie ma co w ogole patrzec... XS pewnie licza Rosette dlatego wlasnie ze duzo kredytow daje.. tak samo Einstein. Moze porownujac team do SETi jest duzo ale wsrod teamow Einsteina wypada sie blado bo inni tez maja duzo kredytow :)

 

my dostajemy malo w SETI ale kazdy dostaje malo :D wiec nie ma sie co rozmieniac na drobne i podniecac kredytami Einsteina ktorych jest 4-6 razy wiecej :) wczoraj zdobylismy 7000 kredytow i tak srednio dziennie wychodzi... czasami 7500 :) RAC sie ustabilizuje tak po 1-2 tygodniach :)

e tam kredyty, rosetta jest mało opłacalana tak samo jak seti, tylko einstein jest taki, poniewaz optymalizacje duzo daja, normlanie bym mial 50 pktow za 4 godziny, ale dziki zoptymalizowaniu pod sse3 mam tyle samo za probke 30 minutową.

 

a Xs liczy tez cos jeszcze, rowniez o budowie białek, nie pamietam nazwy, ale wiem ze ten projekt juz nie istnieje, zreszta zawsze był w fazie alpha.

 

a moja argumentacja opiera się głownie na tym, ze einstanin coś daje, a SETI nic ;] to ze jest wiecej kredytów to juz inna sprawa.

 

btw:

 

Dołączona grafika

;) takjakby cos nie tak ;] polskie punkty dla polakow! [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A więc dobrze. Wstapiłem do team'u PurePC. Już coś sie liczy także nie próżnuje mój sprzęt.

 

Mam kilka pytań związku z tym SETI@HOME:

 

1) Czy można w każdym momencie zatrzymać (wstrzymać) obliczanie jakiegoś projectu?

2) Kiedy i za co dostaje sie jakieś punkty?

3) Co dają te punkty?

4) Co jest w przypadku gdy to mój komputer właśnie odkryje ślady inteligentnej cywilizacji?

5) Czy jeżeli przez pewien czas nic nie bede obliczał zostane wykreślony z projectu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy można w każdym momencie zatrzymać (wstrzymać) obliczanie jakiegoś projectu?

 

mozna :) dajesz suspend w opcjach i wszytko sie zatrzymuje ;) nawet jak dasz exit w boincu to nie musisz suspendowac.. praca zapisuje sie co 60 sekund wiec max mozesz stracic minute pracy :) jezeli grasz itp to mozesz wylaczyc bo i tak nie liczy (najnizszy priorytet)

 

2) Kiedy i za co dostaje sie jakieś punkty?

 

jak policzysz jednostke.. odeslesz na server i 2 inne osoby tez to zrobia.. jednostki sa porownywane i jezeli twoje wyniki byly identyczne jak reszty zostaja Ci przyznane kredyty ;)

 

3) Co dają te punkty?

 

no jest to wymierne z przerobiona praca ;) nic nie mozna za to kupic itp... pomagasz naszemu teamowi piąć sie w gore =)

 

4) Co jest w przypadku gdy to mój komputer właśnie odkryje ślady inteligentnej cywilizacji?

 

pewnie zostaniesz gdzies tam wymieniony ;)

 

5) Czy jeżeli przez pewien czas nic nie bede obliczał zostane wykreślony z projectu?

 

nie nie zostaniesz wykreslony, jednak admin teamu moze usuwac ludzi z RAC = 0 czyli takich co juz nie licza... nieaktywnych uzytkownikow =)

 

 

pozdrawiam i owocnych lowów na zielonych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dobrze. Wstapiłem do team'u PurePC. Już coś sie liczy także nie próżnuje mój sprzęt.

Decyzja na 5+ ;)

 

1) Czy można w każdym momencie zatrzymać (wstrzymać) obliczanie jakiegoś projectu?

Oczywiście, że można ale wg mnie to mija się z celem, ponieważ seti domyślnie otrzymuje najniższy priorytet i w niczym nie przeszkadza codziennym zadaniom czy graniu, czy czemukolwiek innemu. Nie musisz się obawiać, że w wyniku działania seti Twój system działa "wolniej", wykonując inne zadania, bo inne zwykle otrzymują priorytet "normalny", tj wyższy. Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Decyzja na 5+ ;)

A dlaczego nie 6 :D

 

Oczywiście, że można ale wg mnie to mija się z celem, ponieważ seti domyślnie otrzymuje najniższy priorytet i w niczym nie przeszkadza codziennym zadaniom czy graniu, czy czemukolwiek innemu. Nie musisz się obawiać, że w wyniku działania seti Twój system działa "wolniej", wykonując inne zadania, bo inne zwykle otrzymują priorytet "normalny", tj wyższy.

No właśnie też zauważyłem że te obliczenia aż tak bardzo nie obciążają procka. Poprostu sobie to liczy i gitara :P Pytałem się czy można to zastopować gdyż nie zostawiam kompa włączonego na noc i czasem musze też wyłączyć kompa (niespodziewanie) a niechce stracić kilkugodzinnej pracy :wink:

 

PS. Dlaczego mnie nie ma w teamie na stronie SETI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo do szkoły nie chodzę, żeby pamiętać jaka jest skala ;), może przy Panu G. są tylko 1 i 2.

Anyway seti oczywiście obciąża na maksa procka, tyle że jeśli ma co innego do roboty wtedy wykonuje inne zadania.

Za kilka godzin powinieneś się pojawić, więc trochę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Za długo do szkoły nie chodzę, żeby pamiętać jaka jest skala ;), może przy Panu G. są tylko 1 i 2.

Anyway seti oczywiście obciąża na maksa procka, tyle że jeśli ma co innego do roboty wtedy wykonuje inne zadania.

Za kilka godzin powinieneś się pojawić, więc trochę cierpliwości.

No to gitara. Nie pozostaje nic innego jak sie bawić i gonić najlepszych. Właśnie kończy się obliczanie pierwszego projectu. Ciekawe ile punktów dostane.

 

Ile tak na oko może wyciągnąc mój Sempek w tym SETI licząc że komp chodzi nonstop od tej 10-11 rano do 12, czasem dłużej w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='17 cze 2006, 17:59' post='2185885']

Ile tak na oko może wyciągnąc mój Sempek w tym SETI licząc że komp chodzi nonstop od tej 10-11 rano do 12, czasem dłużej w nocy?

Dosłownie "na oko" obstawiałbym ok. 4 godzin na standardową, dużą jednostkę za 65 creditsów. A więc dziennie (przy ~12h) ok. 200 powinienneś w takiej sytuacji nabić. Na początku oczywiście bedzie ciut wolniej, bo inne osoby będą musiały też przeliczyć Twoje jednostki (nieco "pending" będzie się przewijać), ale po kilku dniach się wyrówna i będzie wzrastać mniej więcej regularnie już.

 

 

EDIT:

Ups, chyba trochę przesadziłem - nie spojrzałem, że to Semp na socket A (myslałem że semp 64). W takim wypadku obawiam się, że będzie raczej nieco mniej...

 

 

4) Co jest w przypadku gdy to mój komputer właśnie odkryje ślady inteligentnej cywilizacji?

 

pewnie zostaniesz gdzies tam wymieniony ;)

No nie dobijaj mnie! Ja tam liczę na jakiegoś Nobla przynajmniej! Do tego przez rok ciągłe przyjęcia, szampan, dziewczyny... :lol2:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='17 cze 2006, 17:59' post='2185885']

Ile tak na oko może wyciągnąc mój Sempek w tym SETI licząc że komp chodzi nonstop od tej 10-11 rano do 12, czasem dłużej w nocy?

Zobaczysz ile sekund będzie Ci liczył jedną próbkę i ile za nią dostaniesz pktów. Znając pkty za określony czas procesora i wiedząc jak długo masz kompa włączonego codziennie szybko obliczysz ile pktów otrzymasz codziennie.

 

Oczywiście skorzystaj z optymalizacji opisanych przez Saimka tutaj.

Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie dobijaj mnie! Ja tam liczę na jakiegoś Nobla przynajmniej! Do tego przez rok ciągłe przyjęcia, szampan, dziewczyny... :lol2:

acha, i conajmniej dwa ładunki atomowe od tych kosmitow co sie na Ciebie wk****** :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ups, chyba trochę przesadziłem - nie spojrzałem, że to Semp na socket A (myslałem że semp 64). W takim wypadku obawiam się, że będzie raczej nieco mniej...

No planuje już wkrótce przesiąść sie na A64. Wówczas sie pościgamy...

 

Zobaczysz ile sekund będzie Ci liczył jedną próbkę i ile za nią dostaniesz pktów. Znając pkty za określony czas procesora i wiedząc jak długo masz kompa włączonego codziennie szybko obliczysz ile pktów otrzymasz codziennie.

No właśnie przeliczył jedną jednostke (100%) ale jakoś rezultatu w postaci punktów nie ma :(

 

Oczywiście skorzystaj z optymalizacji opisanych przez Saimka tutaj.

Mój Sempek nie obsługuje instrukcji SSE2 i SSE3 :( Czy mimo to mam sie bawić w te optymalizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...