Skocz do zawartości
jonathan

X1800gto

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu karta ta wzbudza wielkie zainteresowanie ludzi.

Wiekszosc wybiera jednak wyzej taktowanego geforca 7600gt.

 

Wiec moze troszke o karcie

Jest to okrojony z 4 potokow X1800XL, taktowania karty maja takie same (500/500), roznice mozna takze zauwazyc w pamiecich GTO-2ns (zazwyczaj) XL-1.4ns.

 

Jakis czas temu z sentymentu do ATI zakupilem X1800GTO ze stajni Sapphira. Karta z wygladu nie rozni sie praktycznie niczym od X1800XL, czerwone pcb ladnie wykonany system chlodzenia (miedziany i glosny :D )

 

Latajac po internecie natknolem sie na kilka stronek gdzie ludzie rozpisywali sie o modowaniu i podkrecaniu tej karty. W nieORT: ORT: ORT: kturych sztukach jak to bywa z GTO da sie odblokowac potoki. Z oc roznie ludzie wychdzili zazwyczaj granica byla gdzies na 690/690.

Zachecony zabralem sie za swoja karte. Na pierwszy ogien poszlo chlodzenie. Standartowe jest duzo za glosne. Jako ze mialem pod reka tylko zalmana Vf700CU Led to wlasnie on zagoscil na karcie. Kolejnym krokiem bylo zdobycie biosow od X1800XL (dzieki chlopaki!!). Majac juz biosy pobawilem sie troszke programikiem RaBiT-2.0a. Tam zwiekszylem napiecie rdzenia.

Po fleszowaniu niestety ciut sie zawiodlem. Karta caly czas wykrywana byla jako 12 potokowiec :/

Zabralem sie wiec za OC. Tu mnie karta milo zaskoczyla, bardzo milo.

Po kilku godzinach zabaw z biosem i kreceniu udalo mi sie karte podkrecic z 500/500 do 700/805 co w polaczeniu z lipnym A64 3200+ podkreconym na 10x250, i pamieciami Crucial Ballistix 3200 @ 250 2,5-4-2-8 dalo wynik http://img73.imageshack.us/my.php?image=052rx.png

 

Teraz zapewne pobawie sie ta grafika na opteronie wyzsze HTT i 1MB powinny dodac kilka punkcikow.

Pomysle tez nad jakims lepszym chlodzeniem karty. Mozna jeszcze troszke zwiekszyc napiecie na rdzeniu :D

 

Mysle ze jak na karte za ~700zl z 12 potokami wyniczek jest calkiem przyzwoity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od biedy moze byc ;]...

 

 

a tak serio to przyjemny wynik Jon

 

mysle ze z 2.8 - 3.0 na procku + wielbłady chociaz na 250 2-2-2-x podniosly by ladnie wyniczek

 

aha .. stery na performance? i optymalizacje zrobionie?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od biedy moze byc ;]...

a tak serio to przyjemny wynik Jon

 

mysle ze z 2.8 - 3.0 na procku + wielbłady chociaz na 250 2-2-2-x podniosly by ladnie wyniczek

 

aha .. stery na performance? i optymalizacje zrobionie?

@Jon - fajny wynik ;) Coraz bardziej myślę nad tym x1800gto ;)

 

@Chaos - ten Twój betonik w smaku podobny do Ginu z toniciem?

 

Bo piłem kiedyś u babki na imieninach czystą Becherovke i od zapachu i smaku tych ziól prawie paw poszedł :)

 

Jak smakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje 3gr do sprawy :

Sapphire X1800GTO remade into X1800XL - 16 pixel pipelines, nominal frequencies 500/1000 MHz, frequencies after overclocking - 550/1100 MHz.

cytat pochodzi z tej stronki więc chyba jest możliwośc odblokowania dodatkowych potoków... dalej jak widać na tym forum karta ma zapas i power .. nie ma co jednak konkretnych info jak na razie nie dokopałem ... może coś znajdę to podrzuce linka. Może będzie pomocne nieco...

 

Wynik jak najbardziej sup jak na polskie warunki i możliwości zakupu sprzętu w naszych sklepiszczach :P a jesio za taką cenę to już miodnie :D

 

EDIT: btw nie mówię tu o wspominanej wszędzie karcie firmy Ice bo one mają taką mozliwośc .. ale odblokowanie i tutorial tegoż zjawiska na Saphirku to już by było coś :P

 

EDIT2: jak już wspomniałem zarzucę linkiem który może ( ale nie musi pomóc) Tutaj jest co prawda o X800GTO -> X850XT ale może screen z ATi tool coś pomoże jakby co .. walcz dalej :D

 

@Black war

wiem ze moderatowi wszystko wolno ;>

 

ale ludzie dochodzili wyzej na x1800xl czy x1800xt i raczej nikt sie nie chwalil wynikami w dziale extreme.. no ale ok

jak słusznie zauważyłeś to jest X1800GTO a nie XL :P 12 vs. 16 :P Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze moderatowi wszystko wolno ;>

 

ale ludzie dochodzili wyzej na x1800xl czy x1800xt i raczej nikt sie nie chwalil wynikami w dziale extreme.. no ale ok

 

btw. calkiem ladny wynik loi wszystkie 7600gt ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje 3gr do sprawy : cytat pochodzi z tej stronki więc chyba jest możliwośc odblokowania dodatkowych potoków... dalej jak widać na tym forum karta ma zapas i power .. nie ma co jednak konkretnych info jak na razie nie dokopałem ... może coś znajdę to podrzuce linka. Może będzie pomocne nieco...

 

Wynik jak najbardziej sup jak na polskie warunki i możliwości zakupu sprzętu w naszych sklepiszczach :P a jesio za taką cenę to już miodnie :D

 

EDIT: btw nie mówię tu o wspominanej wszędzie karcie firmy Ice bo one mają taką mozliwośc .. ale odblokowanie i tutorial tegoż zjawiska na Saphirku to już by było coś :P

 

EDIT2: jak już wspomniałem zarzucę linkiem który może ( ale nie musi pomóc) Tutaj jest co prawda o X800GTO -> X850XT ale może screen z ATi tool coś pomoże jakby co .. walcz dalej :D

mysle ze nie musisz mu tego mowic ;)

 

//

 

bardzo fajny wynik, jakby poszly te 4 dodtakowe potoki mogloby byc milo, ale lepszy proc, ramce i na hwbota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze his'ek wybiera x1800xl ze sie moduja ;) skoro wykrywa jako 12potokow a nie jako 16 (ale sa np. uszkodzone i arty na ekranie wystepuja) to nawet mozliwe ze trzeba ingerowac lutownica w budowe karty ;) albo poprostu laserem pociete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co do ciecia laserem to bede musial poszukac zdjatek. Moze lakier pojdzie w ruch :D

 

 

Jak pisalem w innym temacie fajna sprawa jest to ze w wypadku nie modowania sie na 16 potokow nie trzeba flashowac karty, dziala poprostu jako 12 i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie mówię bo faktycznie wiedze mam znikomą w temacie przy waszym poziomie :D ... ale zawsze jest jakieś ale .. patrzcie na cytat który wkleiłem .. jest to Sapphire X1800GTO zrobiony na XL więc jakoś ten ruski szaleniec tego dokonał, tyle że pojechał po niższych taktach układu :P tak 3mać man

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mialem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> w piatek X1800GTO od szafira to bym Cie pozamiatal :wink: Ale stwierdzilem ze gra nie warta swieczki jak moduje sie jedna na sto kart.

 

Aczkolwiek hmmm poczekam co tu jeszcze nam zaprezentujesz to moze sie zmotywuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devilek wez hisa ;) fajnie jakbys kolejny wr dla polski zaliczyl

 

no moze z wr ciezko by bylo.. no ale bys sie chyba liczyl do grupy x1800gto ;) a nie xl

Jak dzisiaj nic ciekawego w wykonaniu X2 nie zobacze to nie lapie sie nawet za ta grafe.

 

Ja i WR ? Ja nie umiem juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jon, sądzę, że bawiąc się na lepszym cpu i memkach oraz optymalizując stery mocno zbliżysz się do 10k.

 

Ja też zaczynałem od 9k, wylądowałem na ponad 11k, wiem, że karta ciut inna i inaczej chłodzona (wc) ;) ale... ati to ati, dasz radę! Najwyższe wyniki w 3dm05 nastukałem na cat. 6.3 (ori). 6.4 i 6.5 (nie wspominając o wcześniejszych, posiadanie x1800xt w grudniu zeszłego roku było dla mnie udręką, fajne stery ukazały się dopiero w lutym b.r.) już nie są takie fajne, z racji na niższe o/c.

 

Powodzenia i walcz dalej, już na chwilę obecną masz poziom x1800xl (może nie egz. Jordiego), czyli jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche boli brak tych 4 potokow. Z OC napewno polece wyzej. Jakies wentyle zapodam na radiatory. Inne chlodzenie na proca i zobaczymy.

 

Po dolozeniu radiatorkow na grafe i zmienie napiecia na 1.38 rdzen poszedl na 720

Juz coraz ciezej cokolwiek dusic z tej grafiki :?

 

Wieczorem moze jeszcze ja pomecze :>

Narazie pozostaja nastepujace wyniki

3dmark01 - 35084

3dmark03 - 17891

3dmark05 - 9694

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...