Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

Half Life 2: Episode Two

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że będzie dobrze. Grafika nie miażdży, ale oczekujemy chyba dobrej kontynuacji historii z Black Messa, a nie benchmarka.

Jestem całkowicie pozytywnie nastawiony. Szkoda że będę musiał grę na XP odpalić bo coś silnik Source ni lubi X2 i Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty Nvidia nie obsluguja trybu AAx6, wiec grałes bez AA, a myslałes ze taki super sprzecior masz ze ciagnie na max AA aaaaaaaaahahahahah :D :D :D

 

OWN YOUR ASS DADDY(tatusku)!!! hehehe

Fajnie, ze dokonales tego "odkrycia" ale moze nie naduzywaj DUZYCH liter?

 

Ja sam mam dylemat- kupic via steam ver. PC, czy czekac na pudelkowa na x360... chyba rzuce moneta, choc fotel przed tv mam wygodniejszy, niz ten przed monitorem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o ograniczenie sie do takich nic nieznaczących screenów jak mastertab pokazuje. Nie chce oglądać i czytać spoilerów.

 

Jeszcze tydzień czekania :mur: :sad: od czasu EP1 nigdy nie czekałem tak na grę :(

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty Nvidia nie obsluguja trybu AAx6, wiec grałes bez AA, a myslałes ze taki super sprzecior masz ze ciagnie na max AA aaaaaaaaahahahahah :D :D :D

 

OWN YOUR ASS DADDY(tatusku)!!! hehehe

Masz rację.

Mam ustawione w grze AAx6 ale wymuszone w sterownikach x4 dlatego sądziłem iż gram na AAx6.

Co nie zmienia zbytnio faktu, że EP2 będzie o wiele bardziej wymagającą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisze DX9 albo DX9+ to dlaczego ma wymagac karte DX10 ?!?!? co ty wymyślasz ??? ;)

Nie nie ;) Chodziło mi oto czy posiadając kartę obsługującą DX10 są odblokowane jakieś dodatkowe opcje. Jak lepsze tekstury, w HL2 i EP1 można było ustawić tylko na HIGH, a tu na screenie mastertab widać, że jest jeszcze Very High do wyboru. Stąd moje pytanie ,bo ponoć karty z DX10 miały wspierać grę.

 

Kaeres dla tej gry chyba detale można zmniejszyć. Grywalność się chyba bardziej liczy. BTW coś poprawili z dźwiękiem ? Wcześniej zdaję się był EAX 2.0 .

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ;) Chodziło mi oto czy posiadając kartę obsługującą DX10 są odblokowane jakieś dodatkowe opcje. Jak lepsze tekstury, w HL2 i EP1 można było ustawić tylko na HIGH, a tu na screenie mastertab widać, że jest jeszcze Very High do wyboru. Stąd moje pytanie ,bo ponoć karty z DX10 miały wspierać grę.

 

Kaeres dla tej gry chyba detale można zmniejszyć. Grywalność się chyba bardziej liczy. BTW coś poprawili z dźwiękiem ? Wcześniej zdaję się był EAX 2.0 .

Detali w tej grze nigdy nie lubiałem zmniejszać ponieważ oferowała/oferuje ostre tekstury i cały w tym szpil.

Rezygnacja z AA i AF jest jak dla mnie bardziej przemawiająca.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o ograniczenie sie do takich nic nieznaczących screenów jak mastertab pokazuje. Nie chce oglądać i czytać spoilerów.

Przecież nikt Ci nie każe klikać w te screeny są one na tyle małe, że nie widać za wiele dopóki nie klikniesz na któryś. Umieściłem parę screenów, z gry, dla porównania zmian grafiki, parę screenów z listy achievements o co pytał poca (przecież nie będę przepisywał tej listy).

 

BTW coś poprawili z dźwiękiem ? Wcześniej zdaję się był EAX 2.0.

Nic się nie zmieniło choć może minimalnie lekko zmienili odgłos wystrzału klamki i przeładowania magazynku w tej że broni, do tego całkiem fajny efekt w jaskiniach, parę smaczków dźwiękowych jest, ale EAX dalej 2.0.

 

 

Co do grafiki oprócz poprawy HDR'u, dodaniu blur'a i paru niewielkich zmian, poprawili wygląd ognia/płomieni wyglądają lepiej ale podpalenie 3 gości naraz = spadek fps o 40-50%.

 

Jazda przerobioną Cuda jest całkiem, całkiem dużo przyjemności sprawia rozjeżdżanie wszędzie plątającego się ustrojstwa taki mały Carmageddon i nawet dźwięk silnika całkiem sympatyczny choć fani rajdów mogą czuć spory niedosyt :wink:

 

Pozwolę sobie zamieścić parę screenów kto chce wejdzie wrzucam oczywiście w spoiler żeby później nie było niedomówień.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Na ostatnim screen'ie po lewej stronie na moście przechadza się stary znajomy z walizką.

Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2776893[/snapback]

mastertab zle mnie zrozumiales :) Wlasnie o to chodzi ze dobre screeny robisz, nie spojlerujace gry. Bo niczego nie pokazują, ot kawałek krajobrazu. Dlatego rposze innych o podobne screeny.
W takim razie zwracam honor rzeczywiście źle zrozumiałem.

 

A czy są dynamiczne cienie jak to się chwalili Valve na filmikach ?

Nie stwierdzono na razie w levelach w których grałem, albo co mało prawdopodobne nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że ją włączał :) Grafika naprawdę prezentuje się dobrze. Trzeba też pamiętać, że source ma już 3 lata. Dobrze by było jakby ktoś napisał jak gra śmiga na jedno rdzeniowych prockach. Do listopada powinienem mieć całą platformę ,ale to troszkę długo. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem trafiłem na pewnym forum na gościa, który grał na 1 rdzeniu.

 

Damn it, I love valve. They make good looking games work on my old rig on the highest setting pretty much good.

 

AMD 64 3000

1GB Ram DDR1 400Mhz cl2

X800XL

 

1280X1024, all maxed up - MSAA 2X, Anistropic 4X.

Powinno być ok, tym bardziej że Valve jest na bieżąco z informacjami na temat hardware graczy (każdy posiadacz steama kojarzy Valve Survey). http://www.steampowered.com/status/survey.html

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasi wschodni sąsiedzi już grają.

Żal ściska......

Od dzisiaj można u nich kupić Orange Box w sklepach, choć podobno z kłopotami. I nie tylko kupić.......

no tak ale przed nami jeszcze cała zabawa a oni już kończą gre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze ten HL2 EP2 tak naprawde to graficznie 95% to samo co w poprzedniej edycji rok temu ??

Czytalem pochlebne opinie ze koles gra na podobnym sprzecie jak moj i framerate ma taki sam jak na poprzedniej wersji ?? czyzby nic nie usprawnili/wzbogacili w grafice / fxach ???

Po screenach widze ze to prawie to samo tylko nowe mapy :/

koles na Radku 1900pro i C2D 3GHz w 1280x1024 all max AAx4 osiaga 70-160 fps

to juz mogli dodac jakies graficzne bajery co by posiadacze mocniejszych sprzetow mogli oko ucieszyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

Dodali textury w wyższej rozdzielczości, dynamiczne wolumetryczne oświetlenie i cienie, HDR do wszystkich map ,Dynamic soft shadows , modele postaci z większą ilością detali. Pracowali także nad zrealizowaniem jeszcze lepszej mimiki twarzy i dodali jeszcze małe "smaczki" graficzne np. motion blur.

Nie wiem jak jest z Bumb Maping lub Parallax mapping. W H-L2 nie było ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze ten HL2 EP2 tak naprawde to graficznie 95% to samo co w poprzedniej edycji rok temu ??

Czytalem pochlebne opinie ze koles gra na podobnym sprzecie jak moj i framerate ma taki sam jak na poprzedniej wersji ?? czyzby nic nie usprawnili/wzbogacili w grafice / fxach ???

Po screenach widze ze to prawie to samo tylko nowe mapy :/

koles na Radku 1900pro i C2D 3GHz w 1280x1024 all max AAx4 osiaga 70-160 fps

to juz mogli dodac jakies graficzne bajery co by posiadacze mocniejszych sprzetow mogli oko ucieszyc ;)

Boshe xD Tak Ci to przeszkadza ? Ten silnik ma 3 lata. Rozumiesz 3 lata :) Dodali Blura i polepszyli troszkę tekstury (trzymam się krótkiej recenzji mastertab'a) ,więc nie jest tak tragicznie. Do tego jeszcze ponoć dynamiczne cienie oraz poprawili HDR. Ja się niczego nowego nie spodziewałem ,ale za to grywalności na miarę poprzednich części.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle kto by się patrzył na grafikę w Half-life. Liczy się klimat, Gordon Freeman , interaktywne sceny fabularne i dynamiczna akcja w której nie liczy się ilość nabojów w magazynku. Ileż to osób zabawiało się w teleportowanie kaktusa w kryjówce Ojca Alyx? (Albo u doktora Kleinera nie pamiętam dokładnie)

Takie rzeczy w połączeniu z dobrą linią fabularną tworzą grę na którą czekają miliony ludzi i dolarów i nie potrzeba było do tego ogromnej kampanii reklamowej wartej miliony dolarów. (Halo 3... jest be ;/ )

Edytowane przez Limak122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, nie dałem screenów bo nie mogłem włączyć Steama aż do teraz, właśnie HL2 i Portal się decryptingują

 

awaria neostrady od wczoraj była

awaria neostrady od wczoraj była

awaria neostrady od wczoraj była :D ahahah

 

net mi siadł (cała dzielnica bez neo!) po 3 rano 9 października a grać można było od 8 rano 10 października...........

 

nie czytam co tu piszecie nawet ide grać!!!!!!!

 

UPDATE:

 

jako pierwszy na ogień poszedł Portal, niezłe to i zabawne:

U mnie wygląda to tak, chodzi dobrze jak na ten sprzęt:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

narazie odpuszczam, włączam episode 2 :>

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...