Skocz do zawartości
mor1

Drutmod Toshiba Satellite A100-528 - Sukces!

Rekomendowane odpowiedzi

a może problem narastającej tempy rozwiązała by ta podstawka

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1373

dwa wentyle dmuchające na dolna obudowę lapa na pewno obniży temperaturę pracy proca a poza tym do jakiej max temperatury dochodził ci proc przed drut modem u mnie w standardzie jak latam po stronkach i mam winampa włączonego to 56* pod obciążeniem jakieś gry powyżej 60* czy to normalne a jak po OC wzrosła tempa ?? posiadam toshiba satellite l25 układ chłodzenia jest wykonany CPU i GPU na jeden radiator a gdyby na radiator w miejscu chipa i GPU nalepić dodatkowy cienki radiator około 3lub 4mm takie jak sa na chipset'ach w starych płytach głównych BX i intel 810/815 takie zielone może to by delikatnie obniżyło temperaturę obecnie to kawałek miedzianej blaszki z 2mm to nie za bardzo wpływa na odprowadzenie temperatury a miejsce w satellite jest dość sporo tylko klej termo przewodzacy i wszystko gra wykonam takiego moda tylko kasa na paste klej radiatorki i niska cena uzyskam trochę poprawione chłodzenie w przyszłym tygodniu zamieszczę fotki i podam efekt :) mam nadzieje ze satysfakcjonujące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

set2004 - Zrobiłem sobie narazie taką prowizoryczną podstawke z pleksy, z dwoma wiatraczkami. i jest nawt ok. Natomiast co do temp procka to trudno mi powiedzieć ile wynosi, poniważ od samego poczatku wskazuje mi 40 C i nic więcej sie nie rusza. Próbowalem juz różnymi programami i nic, albo nie obsługują , albo jest 40 C. Musze sobie kupić jakiś zewnętrzny miernik temp. i sprawdzić. Myślałem też o modyfikacji chłodzeni tylko chciałem podłaczyć wiatraczek taki jak był w starych grafikach typu riva tnt itp. tylko problem jest z zasilaniem, moze USB? Przez weekand coś pokombinuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły pomysł z tym radiatorkem od tnt aktywne chłodzenie i małe a co do podłaczenia to podłacz sie w oryginalne gniazdo zasilania wentylatora u mnie i tak chodzi cały czas wiec nie było by róznicy usb od wewnacz tez dobra rzecz

http://www.hardwarebook.net/connector/bus/usb.html

tu masz schemat podłaczenia USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za link, tego kiedyś właśnie szukałem. Z tym podpięciem do wiatraka to nie taki głupi pomysł. W najbliższych dniach coś pokombinuje, bo te upały troche podgrzewają notebooka a tak nie może być. Tylko się zastanawiam czy to gniazdo od wiatraczak nie będzie zbyt obciażone po podłączeniu drugiego coolerka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o tym samym pomyslałem ze na jedno gniazdo dwa wentyle ale z tego co pamietam to gdy miałem zwykłęgo PC to na jedno gniazdo wpiełem 3 wentyle 80 i dwie 30 wiec nie powinno być zle poza tym znalazłem na 4max taki rozgałęziacz

http://www.4max.pl/default.asp?g=139&gg=131&produkt=1740

tylko gdy skompletuje wszystke czesci radiatory i wentyle zabieram sie za moda przesle fotki jeśli załorzysz nowe chłodzenie pokarz jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam mały problem ponieważ uda mi sie wcisnąć tylko jeden radiator a chciałbym żeby na GPU i CHIPSET były podaje linka do zdjęcia chłodzenia jak to wygląda u mnie

http://www.irisvista.com/tech/laptops/Tosh...assembly-16.jpg

przeszkadza końcówka pręta przenoszącego ciepło czy mogę go skrócić i w wolne miejsce dołożyć radiator z TNT zastanawiałem sie tez czy dodatkowo nie zrobić otworów w obudowie na dodatkowy wentylator o niskim profilu i skierowany był by w chip i gpu nadmuch by sie napewno przydał tylko jeszcze nie wiem czy wszedła by 50 jakaś niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam mały problem ponieważ uda mi sie wcisnąć tylko jeden radiator a chciałbym żeby na GPU i CHIPSET były podaje linka do zdjęcia chłodzenia jak to wygląda u mnie

http://www.irisvista.com/tech/laptops/Tosh...assembly-16.jpg

przeszkadza końcówka pręta przenoszącego ciepło czy mogę go skrócić i w wolne miejsce dołożyć radiator z TNT

Jeżeli ten pręt jest rodzajem heat pipe (?), to nie można tego ucinać. W środku masz płyn, który jest odpowiedzialny za transport ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam mały problem ponieważ uda mi sie wcisnąć tylko jeden radiator a chciałbym żeby na GPU i CHIPSET były podaje linka do zdjęcia chłodzenia jak to wygląda u mnie

http://www.irisvista.com/tech/laptops/Tosh...assembly-16.jpg

przeszkadza końcówka pręta przenoszącego ciepło czy mogę go skrócić i w wolne miejsce dołożyć radiator z TNT zastanawiałem sie tez czy dodatkowo nie zrobić otworów w obudowie na dodatkowy wentylator o niskim profilu i skierowany był by w chip i gpu nadmuch by sie napewno przydał tylko jeszcze nie wiem czy wszedła by 50 jakaś niska

To JEST heat pipe. NIE TNIJ TEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myśle, że można zamontować jeśli jest trochę miejsca mały wiatraczek na druciakch, które przykręci się do mocowań głównego radiatora, chyba coś takiego zastosuje w moim laptopie. Bo z wymianą radiatora to może być kłopot ponieważ będzie ciężko znaleźć taki który będzie tylko sięgać do procesora. Wtedy można by umieścić na gpu radiatorek od tnt. Takie rozwiązanie powinno zdać egazamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedzie dość miejsca postaram sie wcisnać wentyla 50 niski profil i nawiercic otwory od dołu obudowy dodatkowy wentylator był by niezła sprawa i jakiś tunel tak zeby odprowadzał te powietrze a nie rozpraszał po całym lapie brakuje mi jeszcze kleju termo przewodzacego aby zaczać moda pasta jest wentyl jest i radiatory 2 z chipsetu i riva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

set2004 - Niestety po kolejnym rozebraniu laptopa musze stwierdzić, że nie uda mnie się dodać wentylatorka z rivy na chipset. jak sie okazało nie ma miejsca bo blaszka, która zanjduje się pod klawiaturą ma odstęp od całego układu chłodzenia ok 1-2 mm. Myślę, że jeśli uda mi sie gdziś dokupić układzik chłodzenia na sam procek to będzie super. Będe mógł wtedy zamontowac radiatorek z rivki na chipset. Póki co to wymienie paste na jakoś lepszę i będę szuakć układu chłodznia. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja mam troche inne rozwiazanie cpu, gpu i chip jest skierowane do dołu i mam troche miejsca moze uda sie wszystko zamontować dziwi mnie ze mam prawie 60* jak latam po www i winamp a inni maja zaledwie 50* cos nie tak z tymi kompami krew mnie zalewa jest tak goronca górna cześć ze niechce mi sie pisać a coś daje ta podstawka z wentylami chyba sobie taka zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka duzo daje, przy tych upałach temp. hdd wachała sie w granicy 40 - 42 C, a normalnie jest ok 35 - 37 C. W postawce umieściłem wiatrak centralnie na wprost dysku co daj nawet dobry wynik. Natomiast co do temp. cpu to nie wiem bo nie mogę porawnie odczytać, ale po kilku minutach pracy podstawki, spód laptopa jest chłodny. Jak zanajdę trochę czasu to przerobię ją troszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakaś fotkę tej podstawki zastanawiam sie nad plexi tylko nie wiem czym ja wygiąć czy może dokleić nóżki no i wentyle 2x80 ale 15mm chyba ze dostane 10mm no i pod USB podpiąć i wszystko będzie Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 1cm to troche za dużo (dodaj jeszcze 25-10mm grubości wetylatorka), laptop będzie za wysoko i może być już niewygodnie. Mam jeszcze takie pytanie, w jaki sposób mocujesz wentyle? Płyta plexi, dwa otwory i od spodu wiatraczki? Pytam, gdyż wentylatorki w podstawkach, które widziałem są troszke innej konstrukcji. Ciepłe powietrze pobierane jest spod lapka i wywiewane z tyłu (jednocześnie chyba lekki podmuch od spodu występuje..)

Zamocowanie typowego wentylatora do plexi, aby wiał na spód notebooka może nie zdać egzaminu. Potrzebna jest przestrzeń pomiędzy wentylatorem i powierzchnią np. biurka, gdyż inaczej będzie za mała wydajność (a jeszcze będzie zasilany z USB=5V). Dla przykładu podłącz sobie jakiś wiatraczek i połóż go na płasko na jakiejś powierzchni. Nie poczujesz podmuchu, następnie stopniowo go podnoś.. Trochę zawile to napisałem. Moge rysunek poglądowy dołączyć jakby co :)

Ja już przechodziłem przez etap modernizacji swojej podstawki, więc wiem czego się spodziewać..

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do zrobienia mojej "prowizorycznej" podstawiki użyłem pleksy o grubości 5mm i dwóch watraków jeden 80x80 a drugi 50x50. Ustawione są na wprost najbardziej nagrzewających się miejsc w moim laptopie. Cała plekasa znajduje się na trzech aluminiowych listewkach. Do każdej listewki przymocowałem kawałki pianki aby było wszystko stabilniejsze. Cała konstrukcja jest połaczone ze sobą zapomocą kleju "na ciepło" i zasilana napięciem 5V uzyskanego ze starej ładowarki od siemensa. W najbliższym czasie będzie mała przebudowa. Budowa zajeła mi ok 2 godzin. Oto kilka fotek:

Podstawka1.jpg

Podstawka2.jpg

Podstawka3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pare dni i zademonstruje modyfikacje chłodzenia mojego lapa satellite l25+OC i podstawka z dwoma wentylami 70x70x mam nadzieje ze wszystko sie uda zastanawiam sie tylko jak w podstawce wykonac nogi czy wygiać jedna strone pod kątem 90 tak ze 3,5cm czy moze tak jak Donner dokleic nogi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym nie, czyli istnieje jakiś inny układ styków, który obniży napięcie? Gdzieś już czytałem, że to jest możliwe, ale szukając info ze słowem kluczowym drut mod w kółko znajduje mi o O/C :/

pewnie się da gdzieś wsadzić rezystor, ale to nie bardzo ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu o temp. 25 stopni, na biurku, pod maksymalnym obciazeniem i maksymalnych obrotach wentylatora jest 58 stopni. Podczas pracy klienta P2P (obciazenie 5%) jest 47, na srednich obrotach.

Edytowane przez mor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...