Skocz do zawartości
p0rNfLaKe

Astercity/chello A Bezprzewodowy Internet W Domu Na Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, ze jest to mozliwe..

 

ale zaczne od poczatku.

 

mam neta w domu w jednym pokoju.

 

chce sobie kupic laptopa.

chce miec na nim internet, tak zeby w lozku sobie w necie surfowac... bo nie zawsze chce mi sie przy kompie ;) [mimo zajebistego fotela-sofy rozkladanej na ktorej leze przed kompem).

 

co potrzebuje, zeby sygnal z internetu przy kompie, przez sciane przeszedl sygnal do pokoju bezprzewodowo? moze z 10 metrow odleglosci jest, moze troche wiecej.

wiadomo musze kupic nadajnik i odbiornik.

 

ale czego?

co musze dokladnie kupic? jak to rozwiazac technicznie, moze laptop musi miec cos specjalnego? a moze cos musze do laptopa podlaczyc?

 

mile widziane beda propozycje, rozwiazania mojego problemu :)

 

mile widziane rowniez linki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak w domu. kup sobie bezprzewodówkę do kompa i roześlij sygnał. jeśli nie masz w lapie (a powinieneś mieć) to kup i tyle :) na pewno działa, bo ja też mam z kablówki i też mam taki modem jak do chello (motorola).

Edytowane przez VoyTECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a idzie to podłączyć do AP tak aby nie był potrzebny PC??

 

Używajcie WPA bo WEPa przy milionie pakietów łamie się w 2s. Filtracja MACów to minuta. A WPA trzeba normalnie łamać słownikiem i to już jest bardzo długa robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak w domu. kup sobie bezprzewodówkę do kompa i roześlij sygnał. jeśli nie masz w lapie (a powinieneś mieć) to kup i tyle :) na pewno działa, bo ja też mam z kablówki i też mam taki modem jak do chello (motorola).

np cos takiego?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21287

 

a w laptopie jak to ma sie nazywac? po prostu karta wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem abonamentem sieci kablowej VECTRA. Miałem problem podobny do twojego, rozwiązaniem okazała się możliwość montażu modemu bezprzewodowego przez w/w firmę. Było to rozwiązanie które w pełni spełniało moje oczekiwania bynajmniej w teorii. Proponuje skontaktować się z twoim dostawca usług internetowych i spytać czy jest taka możliwość. Zalety oraz wady tego rozwiązania:

 

Zalety:

-Podłączenie dwóch kompów(laptop + stacjonarny) bezpośrednio do modemu oczywiście bezprzewodowo(każdy z nich ma swoje indywidualne ip publiczne) modem działa jako AP

- zero kabli( możliwość ulokowania modemu gdzie sobie zyczysz)

- zero problemów z zasięgiem

- zabezpieczenie sieci 128bitowym WPA plus rozpoznawanie po MAC-u

- dopłata 10zł do abonamentu rekompensuje dodatkowe ip

- koszt zmiany modemu 1zł

 

Wady:

-brak możliwości konfiguracji modemu( klucz sieciowy jest ustalany przez Vectre) znacznie ogranicza to konfiguracje sieci, w zasadzie jej niema

-niejasności przy montażu( „jako ze jest to nowość nie mogę Panu szczegółowo powiedzieć czy tak ma być” wypowiedz informatyka lokalnego oddziały firmy, dopiero mail do

Warszawy pozwolił na sfinalizowanie konfiguracji sieci)

- słabe transfery wewnątrz sieci (wszystkie dane przechodzą przez modem stąd tez na koniec wychodzi 1MB/s z kompa do kompa standard G)

 

Jeżeli twój dostawca ma taka usługę, proponuje się nad nią zastanowić, ze względu na bardzo niskie koszta.

Budowa bardziej zawansowanej sieci wiąże się z zakupem dodatkowych urządzeń. Na ten temat niech się wypowie osoba która ma doświadczenie z tego zakresu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...