Skocz do zawartości
Saimek

Optymalizacja Seti Enhanced Pod Windowsa I Linuxa!

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dzisiaj coś dziwnego :D

Mianowicie po wgraniu optymalizacji na 1sekunde czasu cpu, czas pozostaly zmniejsza sie o ~3 sekundy.

 

Jak zaczynalem liczyc nowa probke czas pozostaly wynosil 6h 20min, licze juz ja 1h i 52min i czas pozostaly "skurczyl" sie do 1h i 58min :wink: Po takim czasie obliczen wskaznik procentowy pokazuje 58%, czyli w przyblizeniu probke bedzie mi liczyl 3h :rolleyes:

 

Chyba to jednak dziala ;)

 

//

Poprawka co do czasu liczenia probki ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja dala duzo :]

 

Próbkę w której claimed credit = 62,81 liczy mi srednio w 11,200 sekund :] Wcześniej taką samą próbke liczyl ~16,800 sekund, a wiec widac znaczna równice :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w przypadku pentium m z sse2 czas poprawił się o jakieś 20 min in plus tzn. o tyle czasu mniej zajmuje mu średnio policzenie jednej próbki. Są to dane szacunkowe i nie należy ich traktować jako constant. W każdym bądź razie na pewno jest szybciej ;)

 

Jeśli chodzi o p4 z sse3, nie widzę żadnej różnicy po zastosowaniu nowych optizek.

Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaaplikuję na noc wersję uniwersalną SSE2, do rana nabiera się kilka próbek do porównania...

 

 

EDIT:

Benchmarki trochę poszły w górę: 4351 / 14139 => 4504 / 14560 (+3%)

Zobaczymy, jak tam z czasami będzie...

 

 

EDIT2:

Niestety na Venice takiego przyrostu jak na Intelu nie ma. Przy próbkach standardowych (6x.xx) wyniki są identyczne jak na optymalizcjach Crunch3ra - idealnie wpasowują się w trend. Jest natomiast lekki przyrost (3-4%) przy próbkach małych, takich poniżej 50c. Ogólnie na AMD bez rewelacji, no ale zawsze to jakiś postęp i u mnie ta optymalizacja zostaje.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajduje się aplikacja autorstwa Simona (tego od nowych optymalek), która first of all testuje wszystkie możliwe optymalki, następnie, jeśli tego chcemy instaluje tę najlepszą. Autor zaleca zrobienie najpierw backupu katalogu BOINC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo trwa to testowanie? bo ja wracam w poniedzialek do polska :D kraju miodem i piwem plynacego hahah :D ale nie wiem czy kompa odpale... moze zwioze do domu to bede jechac z koksem heheh :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo trwa to testowanie? bo ja wracam w poniedzialek do polska :D kraju miodem i piwem plynacego hahah :D ale nie wiem czy kompa odpale... moze zwioze do domu to bede jechac z koksem heheh :P

jak na sprzęta w sigu 5 minutek i po sprawie ;) Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna modyfikacja (1.3) optymalizacji dotyczy wyświetlania w rezultacie liczonej próbki, rzeczywistej prędkości taktowania zegara - tutaj mozna sobie pociagnać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w przypadku pentium m z sse2 czas poprawił się o jakieś 20 min in plus tzn. o tyle czasu mniej zajmuje mu średnio policzenie jednej próbki. Są to dane szacunkowe i nie należy ich traktować jako constant. W każdym bądź razie na pewno jest szybciej ;)

 

Jeśli chodzi o p4 z sse3, nie widzę żadnej różnicy po zastosowaniu nowych optizek.

U mnie różnica jest, nawet dość znaczna. Niestety nie w tą stronę, w którą miała być. Dla pewności czekałem, aż się po grupce próbek na obu optymalizacjach uzbiera i wygląda na to, że SSE3 w wykonaniu Crunch3ra jest przy próbce ~62.50 o ok. 500 sekund szybsze od SSE3 Simona. Pentak D @ 3.2GHz na zaśmieconym systemie.

 

Crunch3r - klik - 12.146s

Simon - klik - 12.640s

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przetestować procka programikiem do testowania szybkości optymalizacji od Simona, do którego link jest parę postów wyżej. Nie zawsze optymalizacja sse3 jest szybsza od sse2, pomimo jej obsługi. Zobaczysz, która z nich będzie szybsza u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi kto powie jak wydupić optymalizacje SSE.

Muszę sprawdzić czy aby to nie one przypadkiem sprawiają mi te losowe resy.

Zmień nazwę pliku app_info.xml - klient nie będzie wiedział, że masz optymalizację i pójdzie na standardzie (chyba :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi kto powie jak wydupić optymalizacje SSE.

Muszę sprawdzić czy aby to nie one przypadkiem sprawiają mi te losowe resy.

Szczerze w to wątpię ;). Lepiej odkręć procka itp. itd. Tak jak Lord pisał wywalenie pliku app_info.xml spowoduje ściągnięcie standardowego klienta, pytanie tylko czy nie przepadną próbki, które już ściągnąłeś - najwyżej ktoś sobie dłużej poczeka hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze w to wątpię ;). Lepiej odkręć procka itp. itd. Tak jak Lord pisał wywalenie pliku app_info.xml spowoduje ściągnięcie standardowego klienta, pytanie tylko czy nie przepadną próbki, które już ściągnąłeś - najwyżej ktoś sobie dłużej poczeka hehe.

Mam jedna próbkę na raz tylko, więc mnie to nie zbawi.

Co do proca. Proc jest prawie odkręcony 200x10 @ 1.5v (nie mówcie mi, ze za mało ma, bo chodzi tak, SP2004 5h, + do tego 32M próbka SuperPI.) Teraz ma chodzić wszystko stabilnie, jeśli SETI nie będzie się liczyło dobrze, to wybaczcie, ale chyba będę musiał opuścić team to czasu zakupu nowej maszyny lub rozwiązania problemu.

Póki co wywaliłem app_info.xml i teraz ciągne na nowo.

Ma liczyć z wersji 5.5.0 i 515 da?

Jeśli tak to zobaczymy. Jak się wywali to nie wiem co się dzieje.

Jeśli się nie wywali to w takim razie optymalizacje SSE gryzą się z czymś co mam zainstalowane w systemie( najprawdopodobniej najnowsze sterowniki remix dla nForce - mają najbardziej hardkorową wersję driverów od memcontrolera - ale dizęki nim jest wydajnośc)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wszystko chodzi ok a mam czasami blue i resta... raz na miesiac moze czasami dwa razy sie zdarzy... ;) wczoraj mi sie zdarzylo jak wylaczylem jeden wentyl.. nie wiem czy to przypadek czy nie ale chyba pamieci maja troche za goraco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie troszkę za bardzo się uniosłem.

Może postępowałem zbyt pochopnie, zamiast rozwiązać sprawy sprzętowe.

Coś z tymi pamięciami jest... proc mam - no super, on jest po prostu super, ale coś mi się wydaje, że sekcja vdimm się baaardzo grzeje. No cóż - teraz jeśli ma chłodzenie to nie będę się pierniczył - 3.3 rail na stałe :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze do seti trzeba z reguly troche wiecej napiecia niz do kilku godzinek prime'a. Sam musialem podnosic napiecie mimo, ze Prime chodzil kilkanascie godzin.. na seti potrafil sie sporadycznie wykrzaczyc, wiec mozna to uznac za test stabilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze do seti trzeba z reguly troche wiecej napiecia niz do kilku godzinek prime'a. Sam musialem podnosic napiecie mimo, ze Prime chodzil kilkanascie godzin.. na seti potrafil sie sporadycznie wykrzaczyc, wiec mozna to uznac za test stabilnosci.

A u mnie Prime i Seti potrzebuje takiego samego napięcia, wszystko dziala bez problemów po 14 - 16h dziennie full load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Do wszystkich z teamu ktorzy pod windowsem nie maja jescze optymalek:

 

Upwenijcie sie ze macie Microsoft .NET ---> jezeli nie to tutaj :

 

http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

 

 

 

pozniej sciagacie to:

 

http://www.zadra.org/seti_enhanced/index.p...;id=20;mirror=1

 

 

rozpakowujecie i ogien. To sprawdza jaka optymalizacja dla was najlepsza i instaluje ja. Nic prostszego wystarczy poczekac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja optymalek pod [brzydkie określenie na linuksa tutaj.

Troche potestuje i zobacze czy jakas widoczna czasowa akceleracja jest, zachecam tez innych do testow.

Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...