Skocz do zawartości
AragornPL

Blogi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie

Jak jesteście nastawieni do blogów, co o nich sądzicie, czy są potrzebne?

Teraz wyraże moje zdanie:

Blogi są dobre, ale dla ludzi, którzy piszą je w formie schludnych, poukładanych pamiętników, bez błędów ortograficznych i nie przesadzają

Gdy widze te "blogaski" to zbiera mi sie na wymioty

Rozczytać tego nie idzie wogóle, a pozatym treść jest dobijająca (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=blogasek&btnG=Szukaj&lr=)

A więc, jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Nie lubie blogow, blogaskow, blogusikow... Nie czytam, nie ogladam, nie szukam... Niech kazda dziewczyna, ktora pisze pamietnik - wiekszosc chyba pisze - zamiesci jego elektroniczna wersje na stronie internetowe... Po pierpsze: po co ? Po drugie: i tak sie nie zgodzi, chyba ze slucha blog 27 i tokio hotel... Blog to dla mnie szczyt debilizmu, i nawet pisany schludnie i bez bledow nie powinien miec racji bytu. Takie jest moje zdanie. Blogom stanowcze: Ni!

 

Co innego blog tematyczny: fotorelacja, fotoreportaz, grafika, muzyka... Takie jak najbardziej, chociaz sam ich nie czytam, to wiem, ze maja one wielu zwolennikow. Jezeli tematycznie nie odbiegaja od 'normy'* - moga byc.

 

* Nie wkraczaja w sfere prywatna, a jedynie zajmuja sie sfera zainteresowan szeroko pojetych.

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama idea prowadzenia blogów jest interesująca. Przyjemnie się czyta wypociny kolezanek, ale tylko wtedy gdy są napisane poprawnie i ze smakiem. A takie "blogaski" nie powinny istnieć.

 

BTW. tokiohotel-iwona.blog.onet.pl - stworzona przez siostrę mojego kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopisze coś od siebie:

Nie czytam blogów, ale te dobre mogą być (osobiście nie chciałbym się podzielić swoimi "wydarzeniami" z życia z ludźmi)

Zależy jakie blogi, bo jak np blog 27 to jak najbardziej ok.

Jak to grobel :lol:

;)

imo - moda, masz bloga jestes trendy(owaty), kojarzy mi się z małolatami (moze to przez to blog-27 czy jak im tam :D ). Nie potrzebne mi to do niczego.

Idealnie ujęte, to co chciałem powiedzieć :) Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mogą nie istnieć.

No, ale moda na nie taka sama jak na fora na phpbb by przemo :lol:, więc się trzeba przyzwyczaić, zagryźć zęby i zmienić kryteria wyszukiwania w google (czyli -blog w szukajce :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo - moda, masz bloga jestes trendy(owaty), kojarzy mi się z małolatami (moze to przez to blog-27 czy jak im tam :D ). Nie potrzebne mi to do niczego.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktos ma potrzebe prowadzenia czegos takiego to uważam że jest to rzecz prywatna i nie trzeba sie dzielić ze światem tym. Takie dzienniki można prowadzić sobie w tradycyjny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, większość blogów to syf! Ale zdarzają się też perełki, które nadają sens ich istnieniu. Ja od dłuższego czasu zerkam na http://www.bartpogoda.net . Gość podróżuje po całym świecie, cyka fotki i robi sprawozdania. Polecam zagłębić się w nieco starsze posty z blogu, Indie, Korea, Japonia, podróż po Chinach trójkołowym skuterem ;) itd.

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś byłem wielkim przeciwnikiem blogów i nadal jestem, ale jest jedno odstępstwo. Czytuje jedynie ten, który wygrał konkurs na najlepszy blog na onecie. Jego autor naprawdę IMO potrafi dobrze pisać i codziennie sprawdzam czy nie ma nowej notki. "El0 młodzieszoffym blogaskom" mówimy nie.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nie lubie blogow, blogaskow, blogusikow... Nie czytam, nie ogladam, nie szukam... Niech kazda dziewczyna, ktora pisze pamietnik - wiekszosc chyba pisze - zamiesci jego elektroniczna wersje na stronie internetowe... Po pierpsze: po co ? Po drugie: i tak sie nie zgodzi, chyba ze slucha blog 27 i tokio hotel... Blog to dla mnie szczyt debilizmu, i nawet pisany schludnie i bez bledow nie powinien miec racji bytu. Takie jest moje zdanie. Blogom stanowcze: Ni!

 

Co innego blog tematyczny: fotorelacja, fotoreportaz, grafika, muzyka... Takie jak najbardziej, chociaz sam ich nie czytam, to wiem, ze maja one wielu zwolennikow. Jezeli tematycznie nie odbiegaja od 'normy'* - moga byc.

 

* Nie wkraczaja w sfere prywatna, a jedynie zajmuja sie sfera zainteresowan szeroko pojetych.

No to dzięki, ja pisze* z koleżankami i kolegą ale jest ciekawy.

 

*-ostatnie fazy do otwarcia pełnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubie blogów bo tego czytać się nie da O_o już pomijam milion emotek bo czasami się przydają ale te zastępowanie liter jak np. w-ff to za wiele.

 

Oczywiście też uważam że są dobre blogi ( w zasadzie tylko tematyczne ) i warto na nie wchodzić np. http://superauta.blog.onet.pl/ Teksty może wieją tandetą ale da się żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bez błędów ortograficznych, bez tysiąca dollsów i gifów, bez iskarząsych się gwiazdeczek i bez syndromu ZePsooTeGo cApSlOcKa xp oraz bez tandetnych udziwnien i notek typu "ale nudyyyy" lub "possdro 4all xD" są jak najbardziej OK...

 

Sama mam kilka ulubionych i je czytam..

 

PS. Ale i tak blogaskowe konkursiki xD wymiatają :D

Nagroda główna uwaga uwaga az 50 'komci' czyli komentarzy pod notką ;] Oczywiscie kazdy komentarz to ta sama treść ew. nr tego komentarza... ;] Bomba.. Taka mała rywalizacja kto bedzie miał więcej 'komci' :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... osobiscie prowadze bloga. w sumie nie wiem do czego on mi służy, czasem wrzuce tam jakies przemyslenie, czasem jakis cytat... ale nie za czesto (tak raz - dwa razy na miesiac...) zalozylem go pod namowa kumpla i tak jakos jest do mnie przyklejony od 3 lat...

ale to co mnie rozni od innych blogowiczów - z daaaleka omijam inne blogi :/ niestety elo joł BloGuSSSiE sprawiaja ze jest mi niedobrze i boli mnie głupota ludzi prowadzacych te blogi... a niestety - 90% ludzi prowadzacych blogi to rozowe czternastki. 9% to ludzie sredni - nie wciaga lektura, ale nie sa rozowi. 1% to cos naprawde ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię blogi. Niezła zwała jest jak się czyta, że jakiśtam chłopak jej nie chce i ona ryczy, etc. :>

Taka codzienna dawka humoru obok pamietniki.bravo.pl :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam - jak trafię na coś ciekawego. Jest wiele interesujących, tylko bardzo ciężko je wydłubać z zalewu tych różowiastych śmieci.

Ale jak już dopadnę, to wpisuję do ulubionych i podczytuję od czasu do czasu. Przy czym jedna uwaga: jeśli ktoś prowadzi blog dla innych (koleżaneczek, koleżków), to jest to dno i trzy metry mułu. Jeśli zaś ktoś pisze dla siebie: już lepiej. Jeśli dla siebie i znajonych: perfetto!

Taki graficzny na przykład: http://www.gadugadu.blog.pl/ - rewelacja.

 

edit: ps. Cześć J!

Edytowane przez Agnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię blogi. Niezła zwała jest jak się czyta, że jakiśtam chłopak jej nie chce i ona ryczy, etc. :>

Taka codzienna dawka humoru obok pamietniki.bravo.pl :>

To zakrawa na joke z łażeniem bo serwisach komputerowych i pytaniu o różne dziwne rzeczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sieci jest prócz blogów 90% rzeczy o których nawet nigdy sie nie dowiecie :).. wiec nie widzę powodu żeby z blogów robić jakiś straszliwy wyjątek...

 

Moja koleżanka lat 25 ma swojego bloga... startował do konkursu na onecie, nawet, jesli dobrze kojarzę to czytała go Ewa Drzyzga jako jurorka, i paru innych... Ona ma swoich stałych czytelników i dla nich pisze. Jakiś sposób na dotarcie do widza...

 

Ja np. jak i pewnie spora część z was mam stronkę swoją www. Robię ją bo umiem, bo chcę, bo mam co pokazać. A jak ktoś też chce się pokazać światu a swojej twórczości nie da się przedstawić np w formie obrazków to pisze bloga... :)

 

Tak samo jak istnieją blogi pink14 tak samo i isteniją strony www które nie grzeszą pomysłowością... (choć de facto blogi to też srony www, ale użyłem tego stwierdzenia w mam nadzieję zrozumiałym kontekście)

 

Jakie moje stanowisko? Nie przejmuję się... Co mi szkodzi czy są blogi czy nie ma... Niech se będą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://darko.blog.onet.pl < Mój ulubiony :)

 

A tak na serio to lubie blogi typy pvek(komiksy), blogi prezentujące jakąś wartość artystyczną(fotografia, poezja), i wszelkiego rodzaju devblogi, gdzie są prezentowane postępy pracy ludzi którzy coś tworzą...

 

A takie elo joł ziomalskie typu: "Elo ZioomKi! Jórechek jush mnie nie koffa. Ale peeenis Z NiM, bO FfFfffCCzoraj był fajniuśki Melansz! ZnóóF się Najebauam jAk Nigdy. TylKo SiĘ STara CzepIAŁA, aLE co Ona MoŻE WieddZieĆ" to ja piernicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zapodam wam swojego bloga (mam nadzieję, że nie złamie regulaminu, który czytałem jedynie 3 razy i to dawno temu :P). http://despe-rados.blogspot.com/ Wydaje mi się, że nie jest zbyt młodzieżowy ElO i w ogóle (nawet nie wiem co to znaczy RoSHowy etc. :P) jak na wiek twórcy. Zresztą zajrzyjcie i sami się przekonajcie. Również mam wrażenie, że piszę poprawnie ortograficznie, stylistycznie, no i w miarę ładnie ;).

Poza tym samo prowadzenie blogu jest dla mnie mało ambitne dlatego chcę trochę przerobić szablon ale nie wiem czemu nie mogę się połączyć przez ftp z blogspot.com :/

Nie jestem wstanie prowadzić dziennika czy pamiętnika, gdyż po kilku miesiącach nie był bym wstanie rozczytać się ze swojego pisma :P. Poza tym nie zmuszam, nawet nie namawiam do komentowania. Nie rozumiem tej zabawy – kto ma więcej komentarzy ten roxuje i wymiata :F. Może troszeczkę za dużo emotkami sypie :P.

IMHO: Większym śmieceniem są strony o niczym. Sam nie mam o czym robić strony to jej nie robię, a potrafię.

A i jeszcze jedno: w miarę podobał mi się blog dziewczyny programisty ale url-u nie pamiętam <- w miarę popularny więc raczej będziecie wiedzieć o co chodzi.

Edytowane przez rados

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...