Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie MSI odpowiedziało na zgłoszone na forum.msi.com.tw problemy wyłączania się systemu podczas:

1) ściagania dużych plików przez internet, kopiowania dużych plików przez sieć lokalną

2) używania kontrolera ATA (nagrywania DVD/CD, używania dysku PATA)

 

The onboard dual LAN bug

We use the type of the motherboard and it works well. Then we think there are some problems in your motherboard and please contact your reseller (the place you bought the board from) for repair/exchange. If the reseller for some reason cannot be contacted, then contact MSI™ distributor or MSI™ office near your place

 

The IDE Controller bug

We use the type of the motherboard and it works well. Then we think there are some problems in your motherboard and please contact your reseller (the place you bought the board from) for repair/exchange. If the reseller for some reason cannot be contacted, then contact MSI™ distributor or MSI™ office near your place

 

ktoś z Was spotkał się z tymi błędami w LAN/IDE? tzn pierwszy błąd polega na tym, że jeśli się kopiuje z netu duży plik albo po sieci lokalnej (generalnie intensywnie używa kontrolera LAN) to komp się wyłącza, drugi błąd: podczas nagrywania DCD/CD lub odtwarzania z dysku IDE komp się wyłącza. jeśli tak to na jakiej płycie: ultra-2f, plat, plat-sli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nagrywarkę to będę wiedział więcej, ale z błędami kontrolera PATA jeszcze się nie spotkałem.

 

PS. AMD Live! (AMD Away Mode)

 

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2420

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie piszesz o ewentualnym błędzie kontrolera IDE/ATA. Jeżeli masz dysk ATA i podczas oglądania filmu komp Ci się nie wyłączał to duże prawdopodobieństwo, że nie zdarzy Ci się wyłączanie kompa podczas naciskania BURN w Nero - wtedy się ludziom komp wyłączał. Jak podłączysz nagrywałkę to daj znać czy podczas nagrywania wyłącza się system.

 

Aha i jaką masz płytę? K9N Neo-F/Ultra-2F/Plat/Plat-SLI? Jak wiesz to podaj też rewizję.

 

Drugi zaś bag/bak/błąd uaktywnia się jeśli się gra przez internet/zapuści ściaganie dużego pliku/lub kopiuje duży plik przez LAN? możesz to zasymulować?

 

3-ci bug/bak to zawieszanie się kompa z kartami 7300GS turbocache.

 

dz.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem ściąganie instalki 3DMarka2006 około 570MB.

 

K9N Neo-F, rev A1, BIOS 14B5.

 

Richard Burns Rally zainstalował się bez problemu, podobnie Half Life2, jedynie Tomb Raider Legend - wywalało błędy CRC (identyczny błąd na nagrywarce Benq jak i DVD Hitachi - pewnie zwalona płytka - "kopia").

 

Poprawka: Barracuda 7200.10 SATA - więc ten błąd nie powienien mnie dotyczyć, ewentualnie podczas nagrywania może coś się pojawić.

Sieciówkę ma tylko jedną.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam sieć 100Mbit (sieciówka na płycie autonegocjacja) > Switch Cisco > router Cisco > WAN 2Mbit/s :)

 

W piątek będę musiał rozstać się z tą maszynką, a nagrywarka powinna dziś do mnie dotrzeć z oem'owym Nero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to jest ten AMD AWAY :) OK, spoko, już wiem ;) Wystarczyło trochę poczytać :P

 

Nie wiadomo kiedy MSI będzie miało gotowy bios w wersji 1.4 (oficjalny i dostępny) Dlatego narazie może się on różnie sprawować...A skoro nie dodano w nim zmiany napięcia na procesorze, to chyba MSi daje jasny znak, że na K9N Neo-F nie wyciągniemy za dużo :-/ Z drugiej strony jednak jest to płyta budżetowa, więc nie ma się co zabardzo dziwić. Zostaje albo zmiana płyty na biostar'a albo dfi , albo zakup procka z większym mnożnikiem... Ale jestem optymistą i może, może się mylę i MSi mile nas zaskoczy ;];]

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywania płytek na nagrywarce PATA (w moim przypadku Benq DC DW-1670) przebiega bezproblemowo. Płytka jest także bez problemu czytana przez Toshibę SD-R5372. Zero przycięć, freezów, resetów :)

 

14B5 sprawuje się w porządku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to jest ten AMD AWAY :) OK, spoko, już wiem ;) Wystarczyło trochę poczytać :P

 

Nie wiadomo kiedy MSI będzie miało gotowy bios w wersji 1.4 (oficjalny i dostępny) Dlatego narazie może się on różnie sprawować...A skoro nie dodano w nim zmiany napięcia na procesorze, to chyba MSi daje jasny znak, że na K9N Neo-F nie wyciągniemy za dużo :-/ Z drugiej strony jednak jest to płyta budżetowa, więc nie ma się co zabardzo dziwić. Zostaje albo zmiana płyty na biostar'a albo dfi , albo zakup procka z większym mnożnikiem... Ale jestem optymistą i może, może się mylę i MSi mile nas zaskoczy ;];]

no bo sie mylisz ;)

 

Dołączona grafika

 

w twoim przypadku 2.4 ghz w zasięgu ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MILANS zwracam sie do ciebie jako do jednego z 100% pewnych w tym temacie

 

1. na jakim coolerku wycisnołeś z procka te 300/2700MHz --bo czekam na frejzerka i nie wiem czy on mi wystarczy i ile na frejzerku mogę krecic procka-- ile max a ile zeby bylo stabilnie do gier

 

płyta msi k9n neo-f

procek athlon 3000+

grafa xfx 7800gt /gtx 256mb /usa black version --- kupiłem w stanach

 

2.jak i co ustrawic w biosie zebybylo raz a dobrze :) ewentualnie co ustawic od razu a tylkotak zeby jedna wartosc podbijac o oczko wiecej i testowac.

 

3.CZYTAŁEM WĄTEK O PODKRĘCANIU A64 ale byl on na 939 !!!!!!!!!!

 

bawiłems sie w podkrecanie ale INTELA a teraz mam AMD.

 

------------

PS .nie kreccilem na boxowym bo szkoda zeby sie nie zjaral procek

 

PS2. TEORETYKÓW PROSZĘ O NIE ZABIERANIE GŁOSU ---- pytanie było do MILANS-A / chyba , ze ktos testowal na frejzerku i na tej plycie dokladnei tego procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe , ze 300 robil tylko na WATER COOLER -KU

 

myślałem , że 300 i więcej jest możliwe nawet na FREJZERKU 64PRO --- cena jest rewelacyjna / fakt ninja jest mozle i leprzy ale 2-3 x droższy -- za tyle mogę mieć wymianę 3000+ na wyższy model albo więcej ramu

 

ps. milans wyłaz z krzaczorów :)i odpowiedz coś :) bo my tu czekamy na słowa od EXPERTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki tam expert znowu...

 

1) wynik robiony na moim WC bo... nie mam innego coolera pod am2. wydaje mi sie jednak ze nawet na boxie jest on do osiągnięcia bo przecież napięcie to tylko 1.4V (czy tam 1.35 - sry juz nie pamiętam :P (tak czy owak max ))

2) freezer starczy bez najmniejszego problemu.

3)warto na chipset walnąc jakis wentylek 8x8 @5V coby sie nie przegrzewał zbytnio - podobny manewr z mosfetami.

4)wgraj najnowszy bios (prawie zawsze to ciut pomaga)

5) ustawienia:

htt 200

HT x3

div 200(400)

timingi 5-5-5-18

mnożnik x9

 

przy dobrym procu dobijesz do stabilnego htt 300. stabilność płyty testuj programem superpi (najlepiej próbka 32M). stabilnosc proca stress prime (chociaz poł godzinki). troche zabawy jest ale opłaci się. jezeli masz dobrego proca to bedzie śmigał na 2.7 ghz cały czas

 

a jak juz bedziesz wiedział na co stac sprzet to mozesz pokusić się o zaciskanie timingów i podkręcanie pamięci

 

Koniec wykładu ;)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam tą płytkę K9N NEO-F, po feralnym asrocku XLI.

Tutak niestety chipset tak samosię grzeje okropnie , podobnie jak w tamtym XLI ( tak jak mówiliście powyżej).

 

Jutro zacznę jakieś o/c to zobaczymy czy wyniki się pokrywają.

 

EDIT: Na razie HTT 250 stable na: 16M spi i 15 min sp2004(Blend-stress cpu and ram)

 

Nie ma co oczekiwać na wysokie wyniki, ponieważ mam sempa 3000+ i 2x512 RAM najtańsze Imro

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc ustawiłem HTT na 260 i już raz pojawił się błąd, ale tylko pierwszym razem następny nie ( spi 16M).To z uwagi na to iż to nie mój komp zmniejszyłem HTT na 250 z powrotem i testowałem sp2004 i spi 32M i 3dmark 2006 .

Wszystko bez błędów.

Postanowiłem jednak dalej nie kręcić, gdyż na HTT 250 w stresie radiator na chipsecie ma 83 st.(sprawdzane miernikiem), ponieważ nie mam na nim ządnego radiatora itp.

Ba nawet grafę mam pasywną, takze na dole tworzy się takie gorące miejsce, bo powietrze nie ma jak wypłynąć gdyż grafa przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... ja zmieniłem chłodzenie na chipsecie na Pentagrama miedzianego z dodatkowym jeszcze wiatraczkiem 40x40mm. Jakiś spec tutaj wyjaśnił mi, że to niepotrzebnie, bo zwykły radiator sobie poradzi. Mnie trochę niepokoiła wysoka temperatura. Teraz, wedle czujnika nie ma nigdy więcej jak 39 stopni.

 

Nie wiem, może coś źle robisz, czy też masz słabszy egzemplarz płyty. Wgrałeś BIOSa 1.3? Albo może jednak ten Pentagram choć pognieciony z jednej strony odrobinę, żeby grafa weszła, ma jakieś znaczenie?

 

W swoim kompie też mam pasywne chłodzenie - Polar Freezer (ten z K9N składałem dla znajomego), ale jeśli zamierzam grać czy cuś to odkręcam kontrolerem obrotów na maxa wiejący na Polara przez tunelik wiatrak.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ale

 

msi tak go zakopało , że trzeba wiedzieć gdzie go zakopali

 

trzeba wejść na stronke msi-polska potem

nacisnąć ikone plyty główne

od góry po lewej stroniejest ikona laptopka a pod nią UKRYTY BIOS 1,45

 

zaręczam , że nie ma innej mozliwości żeby do niego sie dostać jesli się normalnie będzie chciało go pobrać przez szukanie produktu i potem klikajac na bios --pokaże tylko 1,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ostatnio nabylem sobie msi K9N Ultra na chipie 570 ultra ktory ponoc ma funkcje wspomagajaca dzilanie protokolu tcp/ip: FirstPacket oraz firewall sprzetowego: ActiveArmor ale gdzie to sie wogole wlacza lub zarzadza tymi funkcjami?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najlepiej najnowszą paczkę dla nForce'a z nvidia.com. Podczas instalacji zaakceptuj instalkę nVidia Network Management. U części osób Acrive Armor sprawiał spore problemy, a u innych działał prawidłowo.

 

http://www.nvidia.pl/object/feature_activearmor_pl.html

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko fajnie z tym nowym biosem po za kilkoma błędami ktore deneruwja

 

wgralem se live update 3 -- a mam xp 64bit

 

1.dlaczego live update mi pokazuje bledy jak je uruchamiam.

2.skad mam zassać ten sterownik do viurtualizacji -- xp 64 wykrył mi nowe urzadzenie ale ni jak nie mogepobrac sterownika do niego.

3.ma ktos jakies pomysły ?

 

 

aha czemu na stronce niby wersja 1,45 jest wersja 1,45b5 --- co oni powariowali dali bete a pisza zenie jest to beta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj na czujniku mobo to mi też wskazywało 50 st.

Dopiero jak sprawdziłem miernikiem temp. radiatora na chipsecie to on miał 83 st.

P.S tak mam bios V 1.3 także już lepiej kręcić ni będę tylko powinienem założyć jakieś inne chłodzenie na niego.

Ale to nie mój komp także kit z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego amd away mode to znalazlem coos takiego bo ten live update cudowny za chiny ludowe nie chce mi tego zainstalowac samemu

 

http://www.touslesdrivers.com/index.php?v_...2&v_code=45

 

plik jak cos jest na srodku strony --wersja 1.0.1.0

 

 

mi to zalatwilo problem z tym nowym urzadzonkiem ktorego msi live update 3 -- nie chcialo rozwiazac pod xp64

 

nie wiem co to dalo ale nieiwdzę roznicy w 3d markach po dodaniu tego amd away-a

 

 

ale czemu nie zawszelepiej miec cos wiecej za free nic mniej :) / niech działa:)

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...