Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

zostawiłem więc procka i mobo i zacząłem kręcić.I tu dziwota bo paiątki najtańsze IMro 533MHz chodzą na 768 na 4-4-4-12 2T

Potwierdzone jest to 16M spi i 1 godzn memtestu.

Czy to nie dziwota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwota ;) (jakie kostki (moze foto))

 

co do radiatorka to walnij an niego wentylek 8x8 i po kłopocie (trzeba wykazać trochę inwencjii twórczej ;) ) ogolnie te pasywne chłodzenia są badziewiaste - nawet asus m2n32-sli deluxe wymaga dodatkowego wspomagania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nistety nie mam czasu jutro idzie komp do prawowitego właściciela.

AAAA ale mam wiatrak od budy to jak starczy czsau to go przepnę jakoś, bo bez tego nie ma co się zabierać za kręcenie.

 

P.S Zdjęcie jutro, właśnie przeleciał 32m spi wszystko dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ale

 

msi tak go zakopało , że trzeba wiedzieć gdzie go zakopali

 

trzeba wejść na stronke msi-polska potem

nacisnąć ikone plyty główne

od góry po lewej stroniejest ikona laptopka a pod nią UKRYTY BIOS 1,45

 

zaręczam , że nie ma innej mozliwości żeby do niego sie dostać jesli się normalnie będzie chciało go pobrać przez szukanie produktu i potem klikajac na bios --pokaże tylko 1,3

Ewentualnie można (narazie) znaleźć to przez msi-polska > obrazek "płyty główne" > najnowszy BIOS :)

słuchaj na czujniku mobo to mi też wskazywało 50 st.

Dopiero jak sprawdziłem miernikiem temp. radiatora na chipsecie to on miał 83 st.

P.S tak mam bios V 1.3 także już lepiej kręcić ni będę tylko powinienem założyć jakieś inne chłodzenie na niego.

Ale to nie mój komp także kit z tym.

OK, tyle, że ja mogę przytknąć łapę do niego i się nie sparzę (co innego, gdyby to było bez tego wenta 40x40 - wtedy się sparzę :) ), więc nie może być wiele więcej niż te 39 stopni :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli masz wentyl to wszystko ok, ale ja jadę bez.

 

EDIT:

No to teraz już mogę wszystko powiedzieć na temat tej płyty i pamięci. Komp oddany do prawowitch właścicieli.

I tak:

Założyłem wentyl na chipset. Różnica był jest drastyczna z 83 st. na radiatorze zrobiło się 43 st. (mierzone miernikiem).

Płyta jest jednak słaba, ponieważ max HTT jakie udało mi się wyciągnąć to 251 ( w pełni stabilne-32M spi, 1 godz sp2004 i 3dmark 2006). Przy 255 już się nie bootowała.

Coś jest nadal także z biosem, ponieważ nawet przy stabilnym HTT 251 parę razy się włączała ładnie, ale niearz powracała do ustawień fabrycznych twierdząc, żę próba o/c nieudana i wracał z powrotem na HTT=200.

Na pewno to musiała być słaba płyta, gdyż nie wierzą, iż semp z 1600 MHz przetaktuje się na 2000 MHz.

Memki na pewno też mnie nie ograniczały bo dałem dzielnik 200 ( zresztą zobaczycie ile mogą wyciągnąć te IMro).

 

Ogólnie ujmując. Mobo możliwe, ale nie do o/c

A teraz zdjęcia

 

HTT=251

768 MHz memki jak najtańsze 533MHz na deafult Imro. Na 800MHz 4-4-4-12 szły na 16M spi i pół godz. memtest, ale screena nie zdążyłem zrobić.

BTW 800MHz to już chyba ich max- oczywiście wszystko na napięciu deafult.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemik

a mianowicie jak ustawic obroty wentylatorka na maximum tak żeby calutki czas leciał na maxa -- mam jakiegoś bardzo cichego wogole go nie slychac wiec lepie jak by lecial na maxa non stop

 

drugi problemik jest taki , że po zainstalowaniou everesta ultimate edit. tego najnowszego zmniejszylo mi obroty na coolerku do 120 -- jak to dziadostwo przestawić -- juz wylaczalem opcje ktra blokuje odczyty z fana w opcjach everesta ale dalej nic nie pomaga i nie moge zwiekszyc obrotow na maxa ---

 

nawet wywalenie everesta -- deinstalacjai wywalenie jego wpisow w rejestrze win xp64 nie pomoglo

 

ktos moze wie jak przywrucic obroty namaxa ?

 

 

cos jeszcze ciekawszego zaobserwowalem po zainstalowaniu tego nowego everesta

 

w core center pokazuje mi czasami 200 x 9,5 a czasami 190 x 9,5 ---- o co tutaj chodzi -- czyzby everest cos namieszal w biosie czy jak ?

wczesniej takich chockow klockow nie bylo w corecenter sztywno szlo 200 x 9

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale badziew MSI wypuściło.... K9N Ultra-2F i K9N Platinum do naprawy. Babole sprzętowe nie do naprawienia przez BIOS (K9N Ultra-2F: kontroler ATA, onboard LAN # K9N Plat: współpraca z AM2 X2). Informacje o konieczności RMA'owania płyt dostają już użytkownicy, którzy skarżą się na forum.msi.com.tw. Jeden z nich napisał, że mimo BIOSU 1.3 do K9N Plat, dalej ma problemy (wyłączanie się kompa w Linuxie etc etc). Wcześnij ten ktoś miał super płytę MSI K9N Ultra-2F (całą rewizja 2.x będzie wycofywana, albo inaczej mówiąc trzeba będzie ją zwracać do naprawy) - błędy są już wszystkim znane: nagrywanie CD/DVD=wyłączenie kompa, używanie onboard LAN=wyłączanie.

 

fragment korespondencji z MSI:

 

user:

Dear MSI staff,

 

There has been a long discussion over the compatibility problems between the MSI K9N Ultra / Platinum series of boards and dual-core Athlon 64 X2 processors.....

 

tratata

 

I want to ask you whether this also applies to the first release of the K9N Platinum board (non SLI). This board works much more stable that K9N Ultra, but still I experienced some shutdowns and I hope to get it fixed by a new BIOS. Could you please give me the official statement concerning this issue?

 

i oto oficjalne stanowisko MSI Europu (po polsku Jurop):

 

Please return the MB for RMA.

 

The MB will then be repaired to support X2 CPUs.

 

Christiaan Jansen

 

chjansen@msi-computer.nl

 

No to się MSI nie popisało :rolleyes: udawali przez 3 tygodnie, że zaraz będzie nowy BIOS itd, albo odpisywali ludziom na forum, że u nich w LABIE wszystko jest OK (to już jest cios poniżej pasa). Przynajmniej ABIT potrafił od razu przyznać się do przegrzewających się AN9 XX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dowiedzialem sie o problemach z tymi plytami juz po zakupie i do instalacji systemu usiadlem zalamany, ale to juz bedzie gdzies tydzien pracy niecaly i nie mam poki co wymienionych problemow.

 

Mam wlasnie X2 3800+ oraz dysk ATA razem z DVDRW na kablu, pamieci Mushkin XP2-6400 (2x512MB, 4-4-3-10 1T, 1.9V)

 

Wrzucilem naraz sciaganie obrazu plyty 3GB suse linux, nagrywanie plyty (nie Nero akurat), i wlaczylem sobie jeszcze dla checy Winampa :) O dziwo przez te kilka minut co nagrywala sie plyta zadnego resetu/zwiecha nie zaliczyl, BIOS 1.2 K9N Platinum.

 

Zobaczymy jak dlugo ten stan potrwa. Wniosek mam taki ze moja zasada, ktorej sie trzymalem zawsze a tym razem ja zlamalem byla jednak sluszna: nigdy nie kupowac niczego na BIOSie AMI. Niestety brak sensownych plyt bez SLI pod nowe AMDki i dlatego taki wybor, wychodzi jednak ze moze trzeba bylo ASUS M2N-E. Pozyjemy zobaczymy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to co w podpisie i jak dotad nie zauwazylem zadnych oznak niestabilnosci co prawda na samym poczatku nie moglem zainstalowac systemu bo wyskakiwaly bluescreeny ale to tylko dlatego ze bios standardowo dawal napiecie na pamieci 1,8v, zmienilem to na 1,9V i od tamtej pory (juz tydzien) jest jak skala

 

 

 

ps

oczywiscie probowalem sciagac duzy plik i jednoczesnie kopiowac plytke i zadnyc problemow, aha bios ver 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie nie mam poważnych problemów z płytą K9N Platinum. Windows XP wgrał się bez problemu. Przeszła testy na 100% stresie. Przez zintegrowaną karte sieciową ściągnąłem 18GB z prędkością 1Gb/s.

Tylko nie wiem co oznaczają 3 piknięcia przy starcie oraz nie wiem jak pozbyć się tego komunikatu :

Dołączona grafika.

UPDATE: //myślałem, że to wina płyty głównej, a okazalo się, że to stery nvidii zawiniły//

 

 

 

PS...Niebawem zobacze co się stanie jak zamienie Godramy na Kingstony i załącze dual-channel

 

pozdr

 

AMD Athlon 3000+ AM2 BOX

2x512 Godram 533

Gigabyte Geforce 7300GT 256DDR2

MSI K9N Platinum

WDC 160 GB SATA 2

Edytowane przez Rafix85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie nie mam poważnych problemów z płytą K9N Platinum. Windows XP wgrał się bez problemu. Przeszła testy na 100% stresie. Przez zintegrowaną karte sieciową ściągnąłem 18GB z prędkością 1Gb/s.

Tylko nie wiem co oznaczają 3 piknięcia przy starcie oraz nie wiem jak pozbyć się tego komunikatu :

Dołączona grafika.

UPDATE: //myślałem, że to wina płyty głównej, a okazalo się, że to stery nvidii zawiniły//

PS...Niebawem zobacze co się stanie jak zamienie Godramy na Kingstony i załącze dual-channel

 

pozdr

 

AMD Athlon 3000+ AM2 BOX

2x512 Godram 533

Gigabyte Geforce 7300GT 256DDR2

MSI K9N Platinum

WDC 160 GB SATA 2

 

i pozbyles sie jakos tego komunikatu czy trzeba inne stery zainstalowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rada

 

trzeba :

1.odinstalować poprzednie sterowniki i zapodac jakies od ngo albo jakies z serii 91.xx np 91.36 bo takie mam na xp 64 i nie ma tego juz

2.wylacz sli w grze call of duty 2 --to rowniez ma na to wplyw mino ze gra nie jest wlaczona --cos to zmienia w regach i potem masz takie chocki klocki

 

nie masz 2 kart nie wlaczaj trybu sli w calu 2.

 

---------------------------

co ciekawe mam wszystko poinstalowane + amd away mode a mam dziwne urzadzenie ze znakiem zapytania w menegerze i nie wiem jak to zrobic zeby je wykrylo --- czy jest akis programik co wykrywa co to jest ? --- na poprzedniej instalce systemu nie bylo tego urzadzonka a tylko doszedl amd away po zmianie biosu na 1,45 --a teraz na nowym systemie (byla awaria) mam jeszcze cos a nie wiem co to jest -- pomocy :)

 

mam xp profesonal 64 z sp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy starcie oraz nie wiem jak pozbyć się tego komunikatu :

Dołączona grafika.

UPDATE: //myślałem, że to wina płyty głównej, a okazalo się, że to stery nvidii zawiniły//

 

Te wpisy trzeba usunąć z pliku nv4_disp , po tej modyfikacji można zainstalować stery:

 

HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvRegisterMCTrayNview,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVMCTRAY.DLL,NvMCRegisterApp %11%\nView.dll"

HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvExportOEMDefaults,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVCPL.DLL,ExportOEMDefaults"

HKLM,Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce,NvRegisterMCTray,,"RUNDLL32.EXE %11%\NVMCTRAY.DLL,NvMCRegisterApp %11%\NvCpl.dll"

 

 

albo do Coolbits dopisać

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak]

"NvCplEnableMultiGPUConfigurationPage"=dword:0

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pozbyles sie jakos tego komunikatu czy trzeba inne stery zainstalowac ?

zainstalowałem stery nvidii 91.33 i po kłopocie :D

u mnie też było single :D mimo że wybrałem pamięci dual,ale to bylo z winy złej kolorystyki slotów ddr na mojej płycie,obudowa nie jest zaplombowana,więc poprawilem :)

Moim zdaniem serwisanci nie umieją czytać oznaczeń na płycie. Wyraźnie jest napisane: CHB(Orange) , CHA(Green).

Zresztą mam też płytę K8N SLi Platinum i na niej też po odbiorze ze sklepu pamięci były na Single-channel, i dopiero po paru dniach zorientowałem się, że coś jest nie tak i przełożyłem.

 

 

wszystkim dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zajrzalem tu i widze, ze dalej sa problemy z MSI :mur:

Ja swoje K9 Platinium oddalem do sklepu i zamienilem na DFI Infiniti i zapomnialem co to klopoty. :wink:

Zawsze mozecie skorzystac z rekojmy i odzyskac kase :wink: polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS...Niebawem zobacze co się stanie jak zamienie Godramy na Kingstony i załącze dual-channel

No i mam na dual-channel. Sandra 2007 w benchmarku Memory Bandwidth pokazuje ok. 4800 MB/s , natomiast na single-channel było 3700 MB/s . Wydaje mi się, że coś jest nie tak, bo wykorzystywane jest tylko 56% przepustowości.

Mogę coś mieć źle w konfiguracji ??

 

 

 

 

AMD Athlon 3000+ AM2 BOX

2x512 Kingston 533

Gigabyte Geforce 7300GT 256DDR2

MSI K9N Platinum (bios 1.2)

WDC 160 GB SATA 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi może lamerowi objaśnić o co biega z tym 1T/2T?

 

Które powinno być ustawione? Które jest lepsze?

 

Konfig:

1. Płyta - MSI K9 Neo-F

2. Procesor - Athlon 64 3000+

3. RAM - 512 MB/533 DDR2 GoodRam

4. Grafika - GF 7300 GS

5. HDD - SATA2, 160 GB WD.

 

Bo póki co ten konfig za ch.. nie chce zadziałać, ciągłe zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1T = wyższa wydajność, mniejsze opóźnienia w dostępie do pamięci (Command Rate)

2T = niższa wydajność, większa stabilność, większe opóźnienia w dostępie do pamięci (Command Rate)

 

Na MSI K9 Neo-F nie miałem problemów (BIOS v.1.45) - coś nie tak ustawiłeś. RAM pracował na 1T.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dexter74 mamy troche podobny konfig,może wymień pamięci to pomoże ???:>

Aha i jescze jedno,z 5 razy mialem przypadek podczas oglądania filmu bądź czegoś takiego że odchodze od kompa,przychodze-wygaszacz ekranu włączony ok,ruszam myszką a tam okienko zamykania windows i do wyboru restart,wyłącz i wstrzymaj,co jest powodem??

 

Tak samo czasami sie zdarza że podczas korzystania z kompa wyłacza sie moja klawiatura usb ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...