Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

a czy można tą dyskietkę zrobić pod XP (pr.guzik myszki i kopij pliki systemowe) i do niej dograć?

Edit: już wiem.

Czy mógłby ktoś zamieścić linka do biosa 1.3?

Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie mozna

 

poszukaj na gogle czegos takie go jak freedos i potem do tego dograj se te dwa pliki co podalem albo idz do kogos kto ma stary komputer czy stary system np. dos ,win95 ,win98 i zrub se u niego dyskietke systemowa-- zformatuj ja z opcja zeby dodalo pliki systemowe czy jakos tak to szlo albo poprostu wluz dyskietke odpal z pod startu okienko uruchom i tam wpisz cmd i daj enter a potem wpisz format a :\s

 

albo na pulpicie masz ikone ms-dos czy jakos tak to bylo i tam to wpisz to ci zrobi systemowke

 

a potem se dograj te dwapliki u siebie na ta dyskietke i uruchom tak jak pisalem

 

 

z xp32/ czy xp64 moze ci sie nie udac ten numer ale mozesz spróbowac

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale poco tak kombinowac? Ja na asrocku k7s8x zawsze biose wgrywalem z cdrW wydaje mi sie wpeniejsze niz dyskietka. Normalnie robilem w Nero plyte startowa (Boot CD) bo taka opcja tam jest i te pliki z biosem wrzucalem na nia i spokojnie działało;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

got3n --- jak widzisz mi na biosie 1,45 idzie na luziku non stop FSB 257 x9 / memki na 333 ustawione a leca na 384 w cpuz136

 

ale i na 260 tak samo odpale winnde ale zwisy sa w 3d markach zwlaszcza 2006 / mimo ze 2001,2003,2005 przechodzi w petlach po 3 x

 

wiec u mnie jest tak samo jak u ciebie widocznei sa TE DOBRE i te SPAPRANE wersje chipsetu montowane na k9n neo-f

 

sprawdzalem z roznymi biosami od 1,0 przez 1,3( taki mialem od razu przy zakupie zapodany) a obecnie 1,45 i powiem iż 1,45 jest najleprzy

 

bo raz mi sie udalo na 280 odpalić windowsa czego ani 1,0 ani 1,3 nie był w stanie wykonac

 

 

mogli by zaznaczac na czy dobry czy spaprany chipset jest zamontwany na płycie -- to wtedy bym se selekta kupił za te 50 zł drozej bo 100 drozej to moglem miec cos na 570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy problemów z nforce 570

Po tym jak świat obiegły informacje na temat problemów ASUSa z płytami głównymi pod AMD i Foxconnowym 30 minutowym resetem BIOSu, wygląda na to, że do grona dotkniętych złośliwością rzeczy martwych dołącza także MSI. Za wszystkimi komputerowymi migrenami czai się shipset nForce5. Jeden z problemów przypomina, znane właścicielom MacBooków, zjawisko samoistnego wyłączania się, do którego prawdopodobnie zdążyli już przywyknąć.

 

Po przedyskutowaniu sprawy z kilkoma posiadaczami płyt K9N Ultra i K9N Platinum, napędzanymi przez chipset nForce5 570 dowiedziano się, że istnieje przynajmniej kilka problemów w samych płytach. Wszystkie skargi rozgoryczonych użytkowników sprowadzają się do jednego: niekontrolowane wyłączenia systemu.

 

Odnotowano multum sytuacji, w których należy spodziewać się niespodziewanego. Najczęściej występują w przypadku płyt wyposażonych w rozwiązanie typu dual LAN, podczas przesyłania obszernych plików w sieci takich jak obraz DVD. Nie obce jest też nagłe gaszenie światła w czasie wypalania płyt DVD lub CD. Zauważono także niekompatybilność z kartą grafiki 7300GS. Rozczarowanie pojawia się także podczas próby zwiększenia napięcia Vcore CPU powyżej poziomu 1.50 woltów, wówczas nawet wybranie opcji Save and Exit w BIOSie, może zamienić się w Shutdown. Udokumentowane są także przypadki braku zgodności z procesorami AMD Athlon 64 X2.

 

W przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej firm produkujących płyty główne, wyjątkowość problemu, jak można przeczytać na różnorakich forach producentów, polega na tym, że występuje on w różnych platformach. Nagła śmierć pojawia się podczas nagrywania płyt DVD w Windowsie, instalowania Debian Linux, pracy w Ubuntu OS i kilku innych. Właściwie wszystkie przypadki są powiązane z ustawieniami IDE.

Jeśli już kupiliście taką płytę, pierwszą rzeczą powinno być przestawienie UDMA Mode 5 lub UDMA Mode 6 na UDMA0 lub UDMA Mode 3 i żarliwe modlenie się, że rozwiązanie to uleczy toczony wrodzoną chorobą sprzęt.

 

Firma wypuściła kilka wersji BIOSu po tym jak zaczęły napływać raporty o problemach, jednak jedynym pewnym wyjściem z patowej sytuacji jest wymiana kondensatora C565, który jak wydedukowano, jest odpowiedzialny za samoistne wyłączanie się systemu. MSI przyznała, że problem istnieje i podała do wiadomości, że problem shutdownu można rozwiązać tylko poprzez zwrot płyty, ponieważ próba wylutowywania czegokolwiek na własną rękę oznacza utratę gwarancji. Oto lista upośledzonych płyt: 601-7250-040; 601-7250-050; 601-7250-060.

 

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami płyty z jednej z powyższych serii, skontaktujcie się z miejscowym przedstawicielem MSI. Prawdopodobnie będziecie musieli dostarczyć im swój sprzęt. Niestety długość oczekiwania zależy od miejsca waszego zamieszkania.

 

Skontaktowano się także z Nvidią, oczywiście w tej samej sprawie, ale firma nie zdołała odesłać odpowiedzi aż do teraz. theinquirer

 

 

Tymczasem podczas naszych testów płyt AM2, natknęliśmy się na kolejny problem, prawdopodobnie samego chipsetu nForce 570 i jego kontrolera SATA. Na płycie takiej (m.in ASUS M2N-E) nie da się zainstalować systemu Windows XP na dyskach 250GB i większych. Sam BIOS i Windows rozpoznaje taki dysk, można rozpocząć instalacje, podzielić dysk na partycje etc, ale po pierwszym restarcie pojawia się komunikat 'o braku systemu na dysku'. Nie pomaga F6 i podanie sterowników SATA, nic nie daje wgrywanie na 'żywca' systemu z Ghosta. Przesłaliśmy problem do firmy ASUS Polska i czekamy na pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy.

Jednocześnie prosimy użytkowników płyt głównych z nForce 500, o opisywanie wszystkich na jakie się w nich natknęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, byłoby świetnie ;) Ale nie spodziewam się tego. Nigdy nie było problemów z K9N Neo-F :) A jak sie jakieś pojawiały, to najczęściej nowszy BIOS wszystko naprawiał... (tak było w moim przypadku, gdy kontroler pamięci w procesorze nie działał prawidłowo z Goodramami) Zmiana Biosu naprawia problem, a system jest bardzo stabilny. Tylko ten chipset... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po modernizacji kompa (plyta Neo-F, Athlon 3000+, 1GB RAM KingMax - został stary dysk Seagate Barracuda) mam spory problem.

 

Włączyłem kompa, bios wykrył HD i napęd DVD (LG), oba podłączone przez IDE. Załadował się też Windows 98 SE, ale.... nie wykrył mi napędu! Ergo - nie moge zainstalowac sterów do płyty, grafy etc etc.

Kilkakrotnie próbowałem, ale sytuacja pozostawała bez zmian.

 

W końcu uznałem, że może warto coś pomieszać przy zworkach. HD został na masterze, a napęd przestawiłem ze Slave'a na mastera. Efekt?

BIOS wykrył tylko HD, ale windows nie zastartował. Pokazał sie komunikat w DOS: "Nieprawidłowy dysk. Wymień dysk i naciśnij klawisz"

Ok, zmieniam zworki na pierwotne ustawienie (HD - MA, DVD - SL) i....

BIOS wykrywa i twardziela i napęd, ale pojawia się ponownie ten komunikat "Nieprawidłowy dysk...blablabla"

 

Wersja BIOSu 1.3. Dziś sciągne nowy BIOS i spróbuje go wgrac z dyskietki (wie ktos jak to zrobić, bo nigdy BIOSu nie zmieniałem dotąd...:/) i może to pomoże.

 

Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem tu posta w lekkiej panice, ale grzebiac w sieci coraz bardziej sie przekonuje, że problem nie jest związany z płytą, więc cała rzecz jest mocno off topic

 

Wróce do domu i bede próbował ze zworkami, boot-discami i koniec konców z formatem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj obydwa na CS- cable select powinno pomóc

 

a jak nie pomoże to daj DVD NA MASTER ZWORKĄ

 

a TEGO ''NIESZCZESNEGO SIGEJTA'' NA CS ALBO NA SLAVE --- u mnie pomoglo

 

widocznie napedy ci sie gryza przy tym chipsecie -- POWYŻSZA INFORMACJA U MNIE ROZWIAZALA PROBLEM :)

 

a co do sigeta to podobno z nimi jest cos nie ten tego ale nic na ten temat nie moglem znaleźć -- podaj model swojego i nr jesli mozesz

 

acha tasme mam 80 pinowa

 

zwalii w tej plycie to ze dali tylko jedne kontroler dyskow wszedzie prawie sa po DWA ale walic to i ta kprzelaze za jakis czas na SATA-2

prawdo podobnie MAXTOR 300GB

 

LOLO a co ma NTFS do tego SIGEJTA :)??

Edytowane przez XWOJCIECHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?

 

no coż - pierwotnie (bardzo pierwotnie) tak zamierzałem.

ale juz się z tych złudzeń wyleczyłem

 

teraz bede po prostu próbować spod DOSa porobic porządek w plikach, poprzenosić cześć rzeczy na druga partycje i wtedy format + instalka XPka

 

aha - seagate barracuda 80GB ST380011 (czy jakos tak...)

Edytowane przez Odi1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to co w podpisie i wczoraj probowalem zjechac mnoznikiem w dol i niby ustawilem na x9 w biosie pokazalo mi tez odpowiednia wartosc ale w windowsie mam jak byk x10 i nie wiem o co chodzi :? moze cos zle robie, czlowiek wychowany na socket A i moze czegos nie wiem

 

 

 

 

btw

u mnie plyta sprawuje sie jak dla mnie bardzo dobrze procek 2650mhz fsb 265 ht 1050 ram 672 i pozostale opcje na auto

przy 270 mam freez w primie (pomoga tylko twardy reset) i chcialem zjechac z mnoznik by zobaczyc czy to wina plyty juz czy moze proca ale wlasnie nie moge :mur:

 

 

edit

problem rozwiazany, trzeba bylo cool'n quiet wylaczyc :)

Edytowane przez Rosio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu - faktycznie, sprawa nie miala nic wspolnego z plytą, wię cprzepraszam za Off topic

 

Po formacie partycji systemowej (straciłem tylko kilka drugorzędnych rzeczy), XP zainstalował sie bez problemu.

 

Dzikuje wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście takie coś :)

 

http://tweak.pl/content/view/440/11/

 

 

a jednak mogłem poczekać miał bym i 550 tkę i SLI(2x8)

 

szkoda , że nie wiadomo jaka cene tego bedzie w polsce a dokladnie we wrocławiu i kiedy się pojawi

 

 

no i wyswietlacz jest nawet do o/c -- tez fajny bajer i ladne bo ZIELONE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze pochwalic sie moimi problemami:) Jakby ktos mial podobny problem to niech pisze.

 

Otoz od miesiaca jestem nieszczesliwym posiadaczem plyty MSI K9N Neo-F:) reszta sprzetu to:

Sempron 2800+, twinmos 256MB/533MHz,gigabyte radeon x550, dysk Caviar 160BG SATA2, zasilacz 400W.

 

Komputer byl kupowany szybko i bez zastanowienia bo tylko dla siostry:) ....czego teraz zaluje...

 

Ledwo co odebralem sprzet ze sklepu i juz pojawily sie problemy. Komp wieszal sie przy instalce windowsa. Gdy byl zimny to wieszal sie pozniej, po restarcie znacznie szybciej. Probowalem kilka razy ale poddalem sie i oddalem kompa do serwisu. Powiedzieli ze wina plyty i wymienili ja.

Odebralem kompa z serwisu i zauwazylem ze oprocz wymiany plyty zmienili podpiecie dysku na drugi port. No ale nie zwazajac na to zainstalowalem windowsa no i zaczalem testowac kompa. Chodzil bez problemu, jedyny mankament to chipset bo mimo ze pokazuje ze ma jedyne 40stopni to mozna sie od niego poparzyc:]

 

Wszystko ok dopoki nie podlaczylem drugiego dysku Seagate 160GB SATA2. Komp wlaczyl sie ale po pewnym czasie zawiecha. Po restarcie zatrzymal sie na sprawdzaniu dyskow. dopiero po drugim restarcie zaladowal sie windows ale po chwili znow zawiecha. I tak wiele razy:]] zauwazylem ze jak komp zimny to pochodzi dluzej ale jak sie nagrzeje to juz sie wiesza niezwykel czesto...odlaczylem wiec dysk i znowu wszystko zaczelo dobrze chodzic..eksperymentowalem dalej na jednym dysku..zmienialem porty SATA na plycie i zauwazylem ze na pierwszym porcie SATA komp wiesza sie jak tylko sie nagrzeje...na drugim chodzi stabilnie, a na czwrtym to wiesza sie ale stosunkowo rzadko. Dziwny przypadek, o ktorym jeszcze nikt nie napisal. Jutro mam zamiar isc do serwisu i wymienic plyte bo bez sensu trzymac plyte, na ktorej nie moge wykorzystac w pelni portow SATA.....

 

Pierwszy raz mam doczynienia z plytami tej firmy i wiem ze juz wiecej nie bede chcial miec z nia nic wspolnego. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...